Skocz do zawartości

Feed


Wujek Wójcik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kolejne ruchy między klubami w ostatnich dniach. Z tych najciekawszych przede wszystkim:

- Orlov i Hathaway w Bostonie. Wygląda na to, że Capitals zaczynają lekką wyprzedaż i chyba odpuszczają playoffs. A Bruins spoko dodatki do i tak bardzo mocnego składu. 

- Niederreiter w Winnipeg. 

To by było na razie na tyle. Może jeszcze warto wspomnieć, że Kapanen wylądował na liście waivers i przejęli go Blues. 

Trade Deadline coraz bliżej. Parę gorących nazwisk jeszcze jest na rynku. Zobaczymy co się wydarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to lepszy move niz Tarasenko w Rags, mlodszy i mniej kontuzji za nim. 

Barry Trotz GM w Predators, w sumie mocno jego kariera byla zwiazana z Nashville, no i tez to chyba sygnal, ze czas na przebudowe, w sumie po co trafiac do playoffs, zeby byc tylko teamem na pierwsza max druga runde, Preds grali zawsze pieknie (czyt zaciecie) w playoffs ale zawsze tez przegrywali. Mam nadzieje, ze przyjda jeszcze tluste lata, bo lubie ich fanbase i ten country vibe miasta jednej ulicy i suma na lodzie. ;)

Toronto, Canes, Tampa, Devils, Rangers, Bruins o ile nic nie pomylilem, to dwie z tych druzyn odpadna juz w pierwszej rundzie. Kto wg was? Imo Toronto i Rags/Devils

 

Z innego wybrzeza, Gibson trzy mecze z 50 plus obronami, Ducks to firany w obronie ale i tak szacun, szkoda go, raczej nie wygra tam pucharu a to wybitny bramkarz, widzialbym go w Oilers, Leafs czy nawet w Rangers, gdzies gdzie bylaby duża szansa na tytuł. 

 

Kane w Rangers. ;) Toront i Rangers sie przejada na tych "All in" dealach...

Edytowane przez Wujek Wójcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kane gone Quick...smialo mozna powiedzieć, że to koniec pewnej ery, naprawde duzo sie działo w tym oknie transferowym. LA Kings bez Quicka tak samo mi nie pasuje jak Kane bez indianina na klacie, choc musze przyznac, ze nie wyglada zle w stroju Rangers. 

Rozpadly sie definitywnie pozostalosci wielkich skladow dwoch najmocniejszych ekip ostatnich lat Chicago i LA, mimo, ze pojedynczy gracze z mistrzowskich skladow jeszcze graja. 

Nie ma juz tez wiekszosci graczy z skladu mistrzowskiego Capitals i podobnie dzieje sie z Blues.

Czy napompowane ekipy Leafs i Rangers przebrna w glab rundy finalowej, mozliwe ale mysle, ze Boston ma ten dodatkowy factor X w tym roku, idealny balans doswiadczenia i glodu zwyciestwa, plus bramkarzy w topowej formie. Pokonali wszystkie 31 druzyn, to chyba pierwszy raz w historii, jesli mialbym powiedziec kto moglby ich zatrzymac na wschodzie to widzialbym tylko doswiadczenie plus swietny bramkarz Tampy i nieokielznana ekipe Devils, cala reszte Boston rozegra sobie jak szachy. 

Edytowane przez Wujek Wójcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quick w tym momencie jest beznadziejny, a w LA jeszcze mają apetyty, by o coś powalczyć w playoffs, stąd ta decyzja. Mimo wszystko trochę smutne to pożegnanie legendy, fajnie jakby skończył karierę na 1-dniowym kontrakcie właśnie w LA. 

Trochę mnie zaskoczyło, że Vegas go wzięli, no i w nawiązaniu do tego, co Wujas pisze, ciężko takich graczy jak Quick czy Kane widzieć w innych barwach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NBA ma swój tank po Victora ale NHL też widze zaczęło ostro iść po Bedarda... Talent nieprzeciętny. Nie ocenie czy najlepszy od lat ale w czasie ostatniego dnia wymian to słabeusze ostro się wypruli z zawodików

Columbus , które jest beznadziejne oddało swojego jedynego bramkarza.

San Jose oddawało kogo się da i aż się zdziwiłem ,że Karlsson wciąż jest u nich. Chicago poszło ostro i ja nawet nie wiem kto tam jest teraz jeździ. Dla mnie to są same no nejmy ale ja nie jestem hardocrowym fanem NHL więc możecie mnie wyprostować jeśli tam jest wciąz sporo wybitnych hokeistów

Ogólnie słabe kluby się osłabiały choć pewnie takie Kojory czy Vancouver nie bardzo mogły oddawać młodzież ale i tak na dole było o wiele więcej osłabień niż w NBa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3

Ten draft przede wszystkim wydaje się mieć naprawdę mocne top4 (Bedard, Michkov, Fantilli, Carlsson), stąd jak już się tankuje to warto się postarać, by skończyć bottom2 i mieć wtedy pewny top3-4 wybór. No i wiadomo, im niżej tym lepiej, bo tu najgorszy zespół ma aż 25.5% szans na #1, gdzie drugi najgorszy już zdecydowanie mniej, bo 13.5%. 

Ogólnie jestem w stanie zrozumieć Columbus, bo akurat ten rok tanku może być dla nich kluczowy. Stawiam, że skończą na samym dnie, a co przyniesie loteria to już się zobaczy, niemniej nie spadną tak czy siak poza top3. 

Miejsca 2-4 od dołu chyba też już się nie powinny zmienić raczej, kwestia kto skończy 2, kto 3, a kto jako 4 najgorszy, choć stawiałbym jednak na Chicago w bottom 2. 

5-7 Arizona, Montreal, Philadelphia jeszcze będzie walka, no i 7-8 Vancouver oraz St. Louis. Wyżej jeszcze ciężko przewidzieć, bo sporo się w tabeli dzieje. Warto wspomnieć, że na #1 szansę będzie miało 11 zespołów, bo w loterii można awansować tylko o 10 miejsc. 

Jeszcze na koniec mała ciekawostka. Z obecnych zespołów, aż 9 nigdy nie miało okazji wybierać z #1. Są to:

Anaheim Ducks, Calgary Flames, Carolina Hurricanes, Minnesota Wild, Nashville Predators, San Jose Sharks, Seattle Kraken, Vancouver Canucks and Vegas Golden Knights.

Patrząc na tabelę i związane tym szanse draftowe to na ten moment prawdopodobieństwo, że Bedard trafi do organizacji, która nigdy nie wybierała jako pierwsza w drafcie, wynosi aż 29%. W ramach ciekawostki warto też dodać, że sam Bedard to chłopak z Vancouver. 

Myślę, że po zakończeniu RS jeszcze uda się rozwinąć temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McDavid najwięcej punktów od 1996 roku, szansa na historyczny sezon.

18 sezon na horyzoncie dla Crosby'ego z +PPG, duża szansa na 1500 punktów. 

Owieczkin z 17 sezonem z min. 30 bramkami. 

Miło w jednym momencie obserwować trzech historycznych zawodników. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, BMF napisał:

McDavid najwięcej punktów od 1996 roku, szansa na historyczny sezon.

18 sezon na horyzoncie dla Crosby'ego z +PPG, duża szansa na 1500 punktów. 

Owieczkin z 17 sezonem z min. 30 bramkami. 

Miło w jednym momencie obserwować trzech historycznych zawodników. :) 

Ja liczę, że jeszcze Karlsson dobije do 100pkt (zostało 14 meczów, a brakuje 15pkt). To też byłby historyczny wyczyn. Pewnie jakby grał w lepszym zespole to już byłby bardzo blisko albo wręcz temat byłby zamknięty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niesamowita walka o playoffy na finiszu sezonu, zarówno na wschodzie, jak i na zachodzie. Z tą różnicą, że na wschodzie trzy drużyny walczą o dwie dzikie karty, a na zachodzie trzy drużyny o jedną dziką kartę. Wszystko w obrębie max 1pkt różnicy. 

Crosby i Malkin bez playoffów? Na ten moment są trzeci w kolejce. 

Z drugiej strony Trotz mistrz. Niby oddał dobrych zawodników, biorąc assety, myśląc już pod kątem przyszłości, co było bardzo dobrą decyzją, a mimo to Predators się nie złożyli jak choćby Capitals i do końca walczą o playoffy. 

Z ciekawostek, które mnie najbardziej interesują na ten moment. Karlsson już tylko 2pkt od bariery 100pkt, a zostały mu 4 mecze. McDavid 2pkt od 150pkt, zostały mu 3 mecze.

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, ostatnio mniej czasu na udzielanie się tu ale może w PO sie to zmieni.

 

Wczoraj niezly showtime w meczu Panter z Ottawa, sporo szarpaniny i klepania się, bracia Tkachuck tez poszaleli, wywaleni z lodu. Ogladalem też chwile Boston z Leafs i pozniej skrot, swietny twardy mecz ich spotkania w tym sezonie to esencja hokeja, aż chciałoby się zobaczyć taką pare w playoffs. Obejrzałem również egzekucje NJD na Columbus. To co gra Hughes to jest miod na serce i oczy, o ile Zegras przygasl w tym sezonie i martwi mnie jego slabizna jesli chodzi o gre defensywna, tak Jack Hughes (hiuuuuu) co za grajek i to taki małolat za chiwle pobije klubowy rekord Eliasa. Fajnie, bedzie sie działo w tej parze z Rangers i ...mam bardzo złe przeczucia ;) jesli Devils maja dzien to ten krazek im smiga jak po sznurku, swietnie sie to oglada.

Wszyscy skupilismy sie na wschodzie, ale tak sobie mysle, ze moze ktoś z zachodu zrobić nas w konia:) (Dallas?Oilers?oby nie Vegas) Go Krakens!

Aktualnie na wschodzie widze dwa teamy godne finalu: Bruins i Canes tuż za nimi Leafs, co prawda Rangers w meczu z Tampa w koncu zagrali przez 3 tercje gritty hokej, ale sorry pol sezonu sie zbierać na jedno takie spotkanie hmm oby to był moment gdzie odpalaja z forma, ale poki co nadal tego nie widze, zreszta wczoraj przegrali z Blues.

Edytowane przez Wujek Wójcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.