Skocz do zawartości

Remont


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, RappaR napisał:

Chcę zrobić generalny remont mieszkania w wielkiej płycie. Raczej na wynajem projektanta i ekipy. Ktoś ma jakieś rady? 70m2 - jaki koszt?

 

Żona jest projektantką - koszt mocno uzależniony od tego czego oczekujesz, jakich rysunków dokładnie. Jeśli pełny zakres to wydaje mi się, że około 120 zł za metr, ale to byś musiał z nią pogadać dokładnie, bo ja tylko jestem na etapie odpowiedzi, która opcja mieszkania ładniejsza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał:

Chcę zrobić generalny remont mieszkania w wielkiej płycie. Raczej na wynajem projektanta i ekipy. Ktoś ma jakieś rady? 70m2 - jaki koszt?

 

Nie wiem czy warto, generalnie miałem mieszkanie w wielkiej płycie (troszkę ponad 30m2) i robiłem generalny remont kuchni, (bardzo niewielkiej z 6m2? - nie pamiętam dokładnie) niezły 1 fachowiec (choć w cholerę wolny) własny projekt. Kupione meble na wymiar, zrobione podłogi, ściany, sufit, punkty oświetleniowe i nowe przyłącza wody i z tego co pamiętam wyszło jakieś 15k-20k, a było to z dobre 6 lat temu

Także przy obecnych cenach budowlanki podejrzewam, że taki remont pewnie z 80k-100k Cię wyniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał:

Nie wiem czy warto,

Ceny mieszkań wyjebało, a lubię swój układ i lokalizację

 

1 minutę temu, P_M napisał:

Także przy obecnych cenach budowlanki podejrzewam, że taki remont pewnie z 80k-100k Cię wyniesie.

Mam tyle ile trzeba, ale ogółem wyszedłem z założeniem, ze w 100k bym chciał się zmieścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RappaR napisał:

Chcę zrobić generalny remont mieszkania w wielkiej płycie. Raczej na wynajem projektanta i ekipy. Ktoś ma jakieś rady? 70m2 - jaki koszt?

 

Jak bardzo generalny? Chcesz zrobić nową instalcję wodną, elektryczną,  CO, nowe źródło ogrzewania ogarnąć, co z podłogą? Jest bardzo dużo zmiennych, ale jeżeli jest to remont generalny w takim sensie, że demolujesz wszystko i robisz od zera, to sto koła to będzie za mało. Zwłaszcza, że podejrzewam, że byle jakim standardem się nie zadowolisz.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

Jak bardzo generalny? Chcesz zrobić nową instalcję wodną, elektryczną,  CO, nowe źródło ogrzewania ogarnąć, co z podłogą? Jest bardzo dużo zmiennych, ale jeżeli jest to remont generalny w takim sensie, że demolujesz wszystko i robisz od zera, to sto koła to będzie za mało. Zwłaszcza, że podejrzewam, że byle jakim standardem się nie zadowolisz.

Tym bardziej ceny zmieniają się niemal co godzinę , w Castoramie ceny mebli do kuchni są aktualizowane na bieżąco. Istotne jest też czy dla siebie czy na wynajem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji trzymanie mieszkania i jego remont mimo ze ekip brak to dobry pomysł. Kwestia wielkiej płyty jest obecnie drugorzędną. Dosyć duży metraż zrobi Tobie dobry zysk docelowy czy to z najmu czy ze sprzedaży późniejszej. 
Jezeli planujesz najem to istnieje mnóstwo miłych dla oka tanich ( stosunkowo ) zamienników które udają produkty premium. Musiałbyś podpatrzeć w okolicy obiekty na krótkoterminowy najem bo style są zbliżone i istnieje sporo smaczków. Z doświadczenia wiem ze dla tych nielicznych „seryjnych” posiadaczy robi niewielka liczba ekip i zawsze można Kierownika zagadać o zlecenie. Nawet warto poczekać choć wzrost cen sugeruje pośpiech. 
 

co do 70 mkw to pytanie czy nie ma opcji podziału tego na 2x35 mkw? Cenowo czy czynszowo zyskasz więcej. 70 m to taki trudny przedział do zagospodarowania bo to może być ciut za drogo na rodzine 2+1 a trochę za mało na 2+2. 
 

musisz lokalnie namierzyć te ekipy co się kręcą przy wykańczaniu na zlecenie mieszkań na wynajem. Maja dojście do materiałów wyglądających jak premium i organizacja pracy jest jak na fabryce taśmowej. To sprawne ekipy dla których czas to pieniądz wiec wejdą wyjdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ignazz napisał:

W obecnej sytuacji trzymanie mieszkania i jego remont mimo ze ekip brak to dobry pomysł. Kwestia wielkiej płyty jest obecnie drugorzędną. Dosyć duży metraż zrobi Tobie dobry zysk docelowy czy to z najmu czy ze sprzedaży późniejszej. 
Jezeli planujesz najem to istnieje mnóstwo miłych dla oka tanich ( stosunkowo ) zamienników które udają produkty premium. Musiałbyś podpatrzeć w okolicy obiekty na krótkoterminowy najem bo style są zbliżone i istnieje sporo smaczków. Z doświadczenia wiem ze dla tych nielicznych „seryjnych” posiadaczy robi niewielka liczba ekip i zawsze można Kierownika zagadać o zlecenie. Nawet warto poczekać choć wzrost cen sugeruje pośpiech. 
 

co do 70 mkw to pytanie czy nie ma opcji podziału tego na 2x35 mkw? Cenowo czy czynszowo zyskasz więcej. 70 m to taki trudny przedział do zagospodarowania bo to może być ciut za drogo na rodzine 2+1 a trochę za mało na 2+2. 
 

musisz lokalnie namierzyć te ekipy co się kręcą przy wykańczaniu na zlecenie mieszkań na wynajem. Maja dojście do materiałów wyglądających jak premium i organizacja pracy jest jak na fabryce taśmowej. To sprawne ekipy dla których czas to pieniądz wiec wejdą wyjdą. 

Ale to nie na wynajem, ale swoje mieszkanie. Przydałoby się odnowienie po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RappaR napisał:

Chcę zrobić generalny remont mieszkania w wielkiej płycie. Raczej na wynajem projektanta i ekipy. Ktoś ma jakieś rady? 70m2 - jaki koszt?

 

Generalnie najpierw określ co chcesz zrobić - dobrzy by było zawołać jakiegoś elektryka i hydraulika aby ocenili jak się mają instalacje. W wielkiej płycie potrafią być jeszcze żeliwne rury i aluminiowe przewody elektryczne - dziś nie do zaakceptowania bo się grzeją a mamy coraz więcej rzeczy na prąd.

Jeśli nie zamierasz tam nigdy mieszkać to najprościej pójść w ikeastyle, będzie schludnie i stosunkowo niedrogo - około 1,2-1,5 k za m2. Idąc w lepsze rzeczy musisz się liczyć z nagłym przeskokiem do 2,5-3k za m2 - po prostu jest skokowa różnica cenowa.

Do mieszkania pod wynajem raczej nie brałbym szczegółowego projektu u projektanta- szkoda kasy. Lepiej ogólny zarys - będzie taniej.

Pamiętaj, że w wp przed burzeniem ścian musisz prosić o zgodę spółdzielnię bo w zależności od piętra  i stanu budynku pewne rzeczy możesz robić a pewnych nie.

Pamiętaj, że wynajmujący nie doceni Twoich wysiłków w to aby mu się dobrze mieszkało :) Pamiętaj, że sporo rzeczy zniszczy.

Doczytałem, że dla siebie - w zasadzie pytanie jest takie - jak długo zamierzasz tam mieszkać ? Bo jak do 5 lat to droga ikeastyle jak dłużej to ta druga.

 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Koelner napisał:

e tam , a kto to zgłasza? :)

Samodzielne nieuzgodnione przeróbki mogą prowadzić do dużych problemów. Myślę, że każdy rozsądny człowiek, który chce spać spokojnie - takie rzeczy zgłasza. Nie ma sensu ściąganie na siebie potencjalnych kłopotów, naprawdę nie ma sensu. Zwłaszcza, że dziś stosunkowo łatwo jest sprzedać mieszkanie i kupić inne z bardziej pożądanym przez nas rozkładem.

Nie sądzę aby Rappar chciał ryzykować, innym też to odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebastian napisał:

Samodzielne nieuzgodnione przeróbki mogą prowadzić do dużych problemów. Myślę, że każdy rozsądny człowiek, który chce spać spokojnie - takie rzeczy zgłasza. Nie ma sensu ściąganie na siebie potencjalnych kłopotów, naprawdę nie ma sensu. Zwłaszcza, że dziś stosunkowo łatwo jest sprzedać mieszkanie i kupić inne z bardziej pożądanym przez nas rozkładem.

Nie sądzę aby Rappar chciał ryzykować, innym też to odradzam.

ale wydaje mi się, że to tylko się zgłasza a nie czeka na akceptację - ( tak btw oczywiście nie piszę o ścianie nośnej )

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2022 o 23:51, Pablo81 napisał:

Z wymianą instalacji wszelakich i meblami na wymiar oraz projektem może być mało.

rzekłbym, że bez bez mebli będzie mało... ale to oczywiście kwestia skali remontu i oczekiwań. Generalnie dziś liczyłbym 1,5 tys za m2 remont + meble. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.