Skocz do zawartości

Draft 2022


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem I połowe Villanova - Kansas no i Kansas grało mega energetyczny basket.

 Świetnie grał Abbaji, ktory trafiał wszystko. Po I połowie z tego co pamiętam mam 4-4 za 3. McCormack bardzo dobry mecz. Gdyby nie run w ostatnich minutach I połowy Villanovy ( bodajze 12-2) to Villanova byłaby rozjechana juz po pierwszej połowie. Ale ich najlepszy zawodnik Moore - dopasowywany do przyszlorocznego draftu nie grał bo kontuzja.

A NC trafiła do finału, ale tam Bacot, Manek, robią robotę. Jeśli nie trafią w I rundzie do NBA, to mam nadzieje, ze obu Kingsi wyciągną w II rundzie bo to są na pewno zawodnicy warci obserwowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał drużyn z doświadczeniem, talent to nie wszystko. 

Brawo Hubert Davis. Odziedziczył drużynę po legendzie North Carolina Royu Williamsie. Odziedziczył słabą drużynę, stracił Sharpe, Kesslera, Platka a dostał z nowych tylko B. Manek. I z takim składem zrobił finał. Świetny początek kariery, choć trzeba przyznać, że wiele lat był asystentem Williamsa. 

Duke z podniesionym czołem, zabrakło doświadczenia, gorszy mecz Griffina, Moore, Roacha i problemy z faulami Williamsa (świetny turniej, pójdzie wysoko w drafcie). Ostatni mecz legendy, Coach K odchodzi. 

Odchodzi też cała drużyna i niewykluczone, że w pierwszej rundzie pójdzie ich 4-5 nawet. 

Kansas - Villanova był pojedynkiem drużyn o dużym doświadczeniu, opartej na seniorach i juniorach, ale wygrała drużyna, która po prostu ma więcej talentu. Ogbaji, Braun a może też McCormack i Wilson mają szanse na wybór w drafcie, pierwszy może nawet w loterii a drugi w pierwszej rundzie, podczas gdy w zespole Villanova nie widzę kandydatów do draftu, raczej solidny zespół rzemieślników, który też miał sporo szczęścia w turnieju. 

Finał

Głowa stawia na Kansas, ale mecz powinien być mocno wyrównany i serce jest za North Caroliną, Davis triumfujący w turnieju w swoim pierwszym sezonie i z takim składem to byłaby piękna sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacot pokazuje się z mega strony podczas MM, i pamietam ze jak widzialem mecz z Baylor to po zejsciu Love i Manka trzymał NC. Może się okazać, że w tegorocznym drafcie zostanie wybranych nawet 5 zawodników z NC.

No zobaczymy ja jednak bardziej z NC z uwagi na to, że jednak nie byli faworytem z nr 8 dojechali do finału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sochan? Doceniają jego postępy i unikatowy skillset. 
Gracz nie ma jednak rzutu co sprawia ze widza go w zakresach 14-20 niż top 5. 
Draft się tak układa ze topowymi graczami są lepsi ofensywnie PF i w sumie top 5 jest znana od dawna. 
Sochan może być brany jednak wysoko ( lepiej niż dosyć częste #15 ) ze względu na fot pod konkretna drużynę.  Dwie ekipy z lotto na pewno go obserwują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
25 minut temu, january napisał:

Sam Sharpe to jest totalna zmiana w tym drafcie, poprawiająca monstrualnie sumę talentu w czołówce. 

Imo z marszu najlepszy obwodowy prospect, top3 overall. Liczyłem, że zostanie do draftu 2023, ale ekipy mające mocne picki w tym drafcie mogą zacierać ręce. Bardzo mnie ciekawi, z którym pickiem finalnie pójdzie, bo widełki ze względu na mniejsze dane są wyjątkowo szerokie (1-8?)

Trochę Mnie dziwi ten tekst o totalnej zmianie. Raczej założenia były takie ze SS w tym drafcie będzie i się kręcił w mockach 6-9 choć są tez analitycy co go widza wyżej. 
 

ani to monstrualna zmiana ani nawet zaskoczenie ze wypisał się z programu Kentucky choć papierologia była. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignazz napisał:

 

rok temu jalen green mial 51 cali...

 

sharpe nie pojdzie wyzej niz z 4. a najpewniej nie wyzej niz z 6. to nie nhl, gdzie stala praktyka jest draftowanie grajkow niegotowych na obciazenia ligi zawodowej... 

 

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, january napisał:

Cóż, jeśli typ, którego uważam za top3 prospecta (albo i ciut wyżej) zdecydował finalnie iść w draft, a nie do Wildcats (co nie było wcale oczywiste, ale nie ma już co o tym pisać) to yup, uważam to za totalną zmianę;)

Dodatkowo pamiętając o jego skillsecie - w czołówce draftu pozostali - Chet, Banchero, Jabari, Ivey to zupełnie inne profile zawodników. 

 

*Tak wiem, iż piszę o tym z opóźnieniem dużym, cała akcja działa się jakiś czas temu. Ale jest już maj, a cisza w temacie draftu okropna, to coś sobie napisałem;)

Mój Big Board na 2022 wstępnie:

1. Holmgren
2. Banchero
3. Sharpe
4. Jabari Smith
5. Jaden Ivey

To jest wielka niewiadoma w tym drafcie, może ma talent na top3 a może nie ma na top10. Sharpe w 3 klasie HS nie był nawet w top100 prospektów, wybił się dopiero w czwartej klasie plus od jakiegoś czasu nie gra w kosza. 

Nie wiem na czym @january budujesz swoją wiarę w top3, nie wiem czy widziałeś jakiś cały mecz, czy bazujesz na highlitach czy na opiniach twitterowych guru, ale to tak jakby cofnąć się do czasów gdy można było przeskoczyć prosto z HS do NBA (sporo wpadek) + Late bloomer + nie gra jakiś czas - mieszanka dość ryzykowna.

Bracia Thompson, gdyby jakimś cudem mogli się zgłosić, to mniejsze ryzyko, bo grają (i to jak) w meczach overtime elite i z miejsca byliby w top10 w drafcie, ale to chyba jednak mało prawdopodobne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.