Skocz do zawartości

Draft 2022


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Przed meczem przejrzalem Mock Draftowy i pokazało mi ( na nbadraft.com), że z meczu 

Baylor - NC, jest 8 zawodników, którzy znajdują się w mockach

w drafcie 22 Sochan i Brown ( I runda) z Baylor i  Manek oraz Love z NC ( II runda)

w drafcie 23 George   - nie grał (kontuzja?) oraz Flagler ( 2 runda) a także Garcia ( nie grał) oraz Bacot ( II runda ).

No i jak miałbym podsumować to nie ma wątpliwości, że najlepsze wrażenie zrobili Manek - swietny mecz do momentu jak nie złapał ostrego technicznego na Sochanie i Jeremy zrobili najlepsze wrażenie. Manek wysoki silny skrzydłowy, potrafiacy się przepychać z bardzo solidnym rzutem, w tym trójką niesamowicie ciągnął NC. No i po jego zejsciu i złapaniu fauli przez Love'a North Carolina spuchła mocno  i już w II połowie nie mogła się otrzosnąć, że Bayklor wrócili z -25 na po 80 na koniec meczu.

Na pewno Manek i Love to są zawodnicy ( ale Manek bardziej) którzy mogą być bardzo interresujący dla drużyn NBA. 

Z Baylor dużo bardziej niż Brown ( który nie miał meczu i grał po prostu słabo) zaprezentowali się lepiej Mayer ( do niedawno w mockach w II rundzie), Flagler dobry rzucający i nawet Akinjo choć tutaj szalona głowa, niezłe wejścia pod kosz, ale nie za wielkie skille do rozgrywania, czasem zamiast kończyć to wchodził pod kosz i był czapowany.

Bacot po zejsciu Love i Manka ciągnął i trzymał NC na dystans i koniec końców poprowadził ich do zwycięstwa.

W moim odczuciu, które zapewne z uwagi na Sochana nie jest obiektywne Baylor ma dużo więcej indywidualnych graczy ( Akinjo, Sochan, Mayer, Flagler) za to Nort Carolina miala zespol i fajną współpracę Love z Mankiem i Bacotem. To dopeiro mój peirwszy mecz w MM więc czy mają szansę na draft w przeciągu 2 lat zapewne tak, lae zdecydowanie największe wrażenie zrobili na mnie Manek ( wysoki, silny z dobrym rzutem) no i Sochan za superwszechstronnośc, energię i cechy przywódzcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Baylor. Powrot wydawal sie niemozliwy ale jednak doprowadzili do remisu i wydawalo sie ze mental ich poprowadzi dalej do zwyciestwa w ot. Jednak przegrana walka o pilke i celny rzut za 3 pozwolil UNC uwierzyc ze moga jednak to wygrac.

Duzo za oceanem opini ze sedziowie mocno gwizdali dla Baylor aby im pomoc w powrocie. Duzo osob twierdzi ze powiniem byc flagrant 1 zamiast flagrant 2 za faul na Sochanie… Ja tam widzialem pod koniec 2 polowy dwa krzywdzace gwizdki dla Baylor, szczegolnie ten na ok 123 sek przed koncem gdy zawodnik UNC wyrzucil pilke w ataku na out ale sedziowie zagwizdali ze ostatni dotykal obronca Baylor. Ale daleko mi pewnie do bycia obiektywnym w skali calego meczu.

Sochan wygladal bardzo ciekawie. Fajny skillset, typ niepokorny, wydaje sie ze ma jeszcze duzy upside. Wolalbym aby zostal jeszcze z rok na uczelni ale chyba nie ma szans by odpuscil draft. Gdziekolwiek wyladuje czeka go jeszcze sporo pracy ale druzyna powinna tez miec z niego sporo pozytku.

Edytowane przez Bostonian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej połowie pachniało sensacją jakim byłby awans rozstawionych z #10 w swoim rejonie Miami do FinalFour, ale Kansas zmiażdżyło rywala w drugiej połowie, aktualnie jest 44-15 w samej drugiej połowie. 

Teraz w półfinale Villanova a w drugiej parze Duke zagra albo z sensacją turnieju Saint Peters (przyznam się, że nie wiedziałem przed turniejem, że taka drużyna istnieje) albo North Carolina, czyli pierwszy (i ostatni) pojedynek Coach K z tym Uniwerkiem w March Madness - niewiarygodne. Tak czy siak super sprawa. Za pół godziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kevin O'Conner (The Ringer) w ostatnim tygodniu opublikował swój pierwszy Mock Draft przed #NBADraft2022. Jeremiego Sochana umieściłł z No.10 w Portland Trail Blazers. Naistotniejsze jest jadnak opis umiejętności aspirującego do NBA Polaka.

„Możliwe, że za wysoko umieściłem Jeremiego Sochana, ale może to właściwie mieć sens. Rozważałbym nawet jego wybrór z pierwszym wyborem Portland Trail Blazers, ale wygląda na to, że Sochan szybciej będzie dostępny z No.8 niż Jalen Duren (Memphis). Porland potrzebuje zawodnika, który pomoże im wygrywać tu i teraz. Sochan z miejsca może stać się defensywnym skrzydłowym z możliwością rzucania spot-up 3 i przestrzenią na rozwój po atakowanej stronie parkietu.”

PLUSY:

„Elitarny defensywny prospekt, który może bronić kilka pozycji. Jest bardzo aktywny i dezorganizuje ofensywę rywala. Schematy przekazywania w obronie NBA są skrojone pod jego umiejętności. Ma wystarczająco dużo siły i zawziętności, by „masować się” z większymi graczami pod koszem oraz jest na tyle szybki i długi do obrony mniejszych i szybszych rozgrywajcych. Ciężko pracuje, dobrze komunikuje się z zespołem i wykazuje doskonałą inteligencje koszykarską, Może zarówno pełnić rolę rim-protectora w obronie pick-and-roll lub bronić gracza z piłką. Może robić w obronie wszystko.

Aktywny na tablicy i konsekwentnie zastawiający zbiórkę. Spełnia się roli zawodnika urochamiającego kontrę zespołu po zbiórce w defensywie.

W roli playmakera piłka w rękach mu nie przeszkadza. Potrafi kozłem złamać prostą linię do kosza i wykreować sobie przestrzeń do oddania rzutu. Przy 206 centymetrach wzrostu i 104 kilogramach wagi jest za silny dla mniejszych zawodników. Mimo ograniczonych umiejętności strzeleckich wysyłanie wysokich do obrony Jeremiego jest niebezpieczne. Szybko ich minie. Sochan ze swoją kombinacją siły i szybkości jest potencjalnym mismatchem.

Jest utalentowanym zawodnikiem pod koszem. Może kończyć akcje z obu stron kosza lub włożyć piłkę z góry grając w dunker spot. Gdy atakuje obręcz najchętniej korzysta ze spin move. Dzięki swoim umiejętnością może wymuszać dużo przewinień rywali. Jeżeli poprawi się rzutowo, wykorzystując swoje zdolności znajdowania kolegów i gry na piłce, będzie mógł opierać swoją gra na krótkim dystansie.

Nie jest pewnym strzelcem, ale nie sposób nie zauważyć jego przebłysków jak turnaround jumper - niemal niemożliwy do obrony, Sochan ma płynną i wysoką formę rzutową. Niezwykle trudną do zablokowania. Problemem jest jednak wciąż skuteczność jego rzutów.”

MINUSY: 

„Brak pewnego rzutu. Jeremy trafia 31.7% catch-and-shoot-three oraz tylko 57.5% z linii rzutów osobistych. Jego forma rzutowa w spot-up wygląda gorzej niż w pull-up - release jest wolniejszy i mniej płynny. Trafia 35.7% pull-up 2s i floaterów, ale mało oddaje pull-up 3s. Jeżeli nie poprawia swojego rzutu defensywy rywali będą to wykorzystywać zmuszając go do prób.

Nie pokazuje przebłysków w grze post-up, co byłoby wartościowe patrząc szczególnie na jego warunki fizyczne. Grając w post-up z mniejszymi rywalami i wymuszając podwojenia mógłby w jakiś sposób ukryć problemy z rzutem i dać sobie czas na jego ulepszenie, co jest znacznie trudniejsze niż granie tyłem do kosza z mniejszymi graczami.

Od czasu do czasu podejmuje ryzyko w obronie, co otwiera linie podać rywali. Zdarzają mu się również pewne błędy techniczne -szczególnie przy close out. Z drugiej strony podejmowane przez Sochana ryzyka sprawia też, że jest własne tak ekscytującym graczem.”

#settheroster"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ogólnie takie meh, bo myslalem ze to taki Polak z paszportem, co słowa po Polsku nie wypowie, ale okazuje się że normalnie nawija, takze trzeba kibicować bo w połączeniu z potencjalną naturalizacja Brogdona(symulacja świata 2019 coraz bardziej szaleje, Brogdon zostaje Polakiem), może stworzyć spore boom na kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał:

Miałem ogólnie takie meh, bo myslalem ze to taki Polak z paszportem, co słowa po Polsku nie wypowie, ale okazuje się że normalnie nawija, takze trzeba kibicować bo w połączeniu z potencjalną naturalizacja Brogdona(symulacja świata 2019 coraz bardziej szaleje, Brogdon zostaje Polakiem), może stworzyć spore boom na kosza.

Brogdon ma zone Polkę 

A Sochan to mega tradycja sportowa od dziadka 

U nas. 

To jest bardziej Polska para niż się niektórym wydaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ignazz napisał:

Brogdon ma zone Polkę 

A Sochan to mega tradycja sportowa od dziadka 

U nas. 

To jest bardziej Polska para niż się niektórym wydaje 

Tori Janowski urodziła się w Virginii, jej rodzice to Michael i Wendy i jest czarna. Nie przesadzałbym z polskością Brogdona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz ewaluacji talentu trzeba mieć jeszcze trochę szczęścia. Na przykład jeden się spasie i mu nic, a inny się łamie.

Zobaczymy czy ten draft zaliczymy jako najbardziej "typowy". Z nr 1 idzie największy talent, który jest słabego zdrowia. Z nr 2 idzie prawie tak samo wielki talent, pewniak, który jednak nie okazuje się taki, jakim go wszyscy widzieli. I wreszcie z nr 3 idzie gość nieco niedoceniany, taka bardziej nagroda pocieszenia, o którym wszyscy wiedzieli, że będzie dobry, ale wydawało im się, że do pierwszej dwójki nie ma podjazdu. Tak będzie? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzechu napisał:

Cade Cunnigham wygląda marnie według niektórych, echm 🙄

Mobley z #2 też marny wybór? 😂 

A przyrównanie jedynki draftu 2021 do takich totalnych niewypałów jak Fultz czy Zion to już kompletna głupota  

 

 

Przecież tu nikt nie porównywał 'jedynek' ze sobą! A mobley był 'brany' z '3'! Osobną kwestią pozostaje, że Cade jest o piętro wyżej od pozostałych w jego klasie (czyli w drafcie '21)... 

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kcp78 napisał:

Osobną kwestią pozostaje, że Cade jest o piętro wyżej od pozostałych w jego klasie (czyli w drafcie '21)... 

no... nie jest nawet najlepszy a co dopiero półke wyżej

chyba, że damy roty za 3 miesiące gry albo za sam potencjał, choć i tu nie wiem czy wyżej nie mam Mobleya a i Barnesa nie należy lekceważyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.