Skocz do zawartości

Draft 2022


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, PH#1 napisał:

To samo mozna bylo powiedziec o KD. 

Znaczy się chciałbyś go wystawiać w pierwszym sezonie na SG? :)  KG pomimo wzrostu to jednak gracz obwodowy, a z całym szacunkiem dla umiejętności Holmgrena (które są naprawdę fajne jak na wysokiego), to nie jest to ta para kaloszy. Teraz wyobraź sobie, że on stawia zasłony, że walczy pod koszem, że jest obijany przy zbiórkach, jak musi się namęczyć, żeby nie dać się przestawić. To prowadzi do tego, że aby stać się efektywnym, musi nabrać siły, a mimo wielu dziwnych teorii jakie czytywałem, to siły na kościach nie zrobisz. Jeśli jakieś porównanie z niedalekiej przeszłości by mi się nasuwało, to Porzingis. A tu już rokowania nie są tak obiecujące. Oczywiście jak nie ma innego lepszego gracza w zasięgu, to bierzesz kogoś takiego jak Holmgren, i nie marudzisz, a robisz wszystko, żeby miał jak najdłuższą karierę i w peaku dawał ci te 70 meczów w sezonie + playoffy. Ale z tyłu głowy masz zawsze to, że może się nie udać.

  

W dniu 9.01.2022 o 13:13, Behemot napisał:

Smith i Holmgren mają duży upside i wysoką podłogę, a potencjał bustu dla całej czwórki jest mały. Może nie ma wśród nich przyszłego HoF, ale All Star może być więcej niż 1.

PS Sochan u Forda jest już 14-sty.

Czy Smith ma tak wysoką podłogę, to bym się zastanawiał. Połączenie strzelca i wspaniałego atlety zawsze jest kuszące, ale tak naprawdę tam nie ma dużo więcej. Kozioł słaby przez co pierwszy krok w zasadzie nie istnieje i pod kosz wchodzi sporadycznie. Jak iso na niego idzie, to kończy się rzutem z midrange. Czy to jest zawodnik, który będzie pierwszą opcją? Nie wiem, nikomu tego nie odbieram, ale patrząc na jego aktualny arsenał to powiem, że nie. Najbliżej z TOP3 będzie do tego Banchero, ale to też raczej bardziej w kierunku Juliusa Randle niż jakiegoś dominatora i super GTG. Oby jeszcze to był Randle z poprzedniego sezonu, a nie taki świeżo po extension... I jak Ci wychodzi z tego ten optymizm przed draftem to nie wiem. Ja z racji sympatii w wiadomym kierunku jestem nim w miarę żywo zainteresowany, ale nie wywołuje we mnie wielkiej ekscytacji. Nawet jeśli Magic wylosują nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spabloo napisał:

Znaczy się chciałbyś go wystawiać w pierwszym sezonie na SG? :)  KG pomimo wzrostu to jednak gracz obwodowy, a z całym szacunkiem dla umiejętności Holmgrena (które są naprawdę fajne jak na wysokiego), to nie jest to ta para kaloszy. Teraz wyobraź sobie, że on stawia zasłony, że walczy pod koszem, że jest obijany przy zbiórkach, jak musi się namęczyć, żeby nie dać się przestawić. To prowadzi do tego, że aby stać się efektywnym, musi nabrać siły, a mimo wielu dziwnych teorii jakie czytywałem, to siły na kościach nie zrobisz. Jeśli jakieś porównanie z niedalekiej przeszłości by mi się nasuwało, to Porzingis. A tu już rokowania nie są tak obiecujące. Oczywiście jak nie ma innego lepszego gracza w zasięgu, to bierzesz kogoś takiego jak Holmgren, i nie marudzisz, a robisz wszystko, żeby miał jak najdłuższą karierę i w peaku dawał ci te 70 meczów w sezonie + playoffy. Ale z tyłu głowy masz zawsze to, że może się nie udać.

Przyklad z KD byl raczej bardziej zeby chociazby pokazac ze jak jest chudy to nie znaczy ze sie zaraz połamie jak zawieje lekko w jego storne, Gianis tez nie przyszedł do ligi przypakowany lecz wygladal jak przecinek w porownaniu do tego jak wyglada teraz. Oczywiście nie twierdzę ze Chet stanie sie nagle kulturysta natomiast w druga strone bym nie przesadzal ze sie zaraz połamie ze wszyscy go beda przestawiac i w ogóle nie można nim grac. Ma skilla i predkosc do tego ze jako prospect w miarę radzic sobie na obwodzie przeciwko mniejszym graczom, nie trzeba nim od razu grac przeciwko Embidowi. Wiadomo ze musi nabrać wagi im więcej tym lepiej ale tez nie uważam ze go będą przy każdej zbiórce przestawiac i ze nie bedzie umial postawic zaslony. Zbiórki to nie tylko sila a na tyle co widzialem wcale w tej kwestii zle nie wyglada. Potencjal tutaj jest ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2022 o 13:50, spabloo napisał:

 

Czy Smith ma tak wysoką podłogę, to bym się zastanawiał. Połączenie strzelca i wspaniałego atlety zawsze jest kuszące, ale tak naprawdę tam nie ma dużo więcej. Kozioł słaby przez co pierwszy krok w zasadzie nie istnieje i pod kosz wchodzi sporadycznie. Jak iso na niego idzie, to kończy się rzutem z midrange. Czy to jest zawodnik, który będzie pierwszą opcją?

 

A ja widzę gościa, który przy takim wzroście jest prawdziwym strzelcem, nie żadnym stretch four, tylko naturalnym strzelcem potrafiącym trafiać trójki na różne sposoby. Dla mnie to ewenement. Dodaj do tego, że młody okazał się dobrym obrońcą i nie dziwię się zupełnie, że w tylu mockach jest nr1. Jego umiejętności strzeleckie i dobra defensywa to właśnie dla mnie wysoka podłoga, o której pisałem. Nie bardzo rozumiem dlaczego z takim talentem strzeleckim nie miałby być pierwszą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, PH#1 napisał:

Przyklad z KD byl raczej bardziej zeby chociazby pokazac ze jak jest chudy to nie znaczy ze sie zaraz połamie jak zawieje lekko w jego storne, Gianis tez nie przyszedł do ligi przypakowany lecz wygladal jak przecinek w porownaniu do tego jak wyglada teraz. Oczywiście nie twierdzę ze Chet stanie sie nagle kulturysta natomiast w druga strone bym nie przesadzal ze sie zaraz połamie ze wszyscy go beda przestawiac i w ogóle nie można nim grac. Ma skilla i predkosc do tego ze jako prospect w miarę radzic sobie na obwodzie przeciwko mniejszym graczom, nie trzeba nim od razu grac przeciwko Embidowi. Wiadomo ze musi nabrać wagi im więcej tym lepiej ale tez nie uważam ze go będą przy każdej zbiórce przestawiac i ze nie bedzie umial postawic zaslony. Zbiórki to nie tylko sila a na tyle co widzialem wcale w tej kwestii zle nie wyglada. Potencjal tutaj jest ogromny.

No ja też byłbym daleki od myślenia stereotypowego, że jak chudy to zaraz się połamie. Ale... Nawet na przykładzie Giannisa bym powiedział, że to jak porównanie slim vs skinny. Holmgren jest po prostu przeraźliwie chudy. I teraz loteria jak zachowa się jego ciało i kości jak nałoży na siebie dodatkowe kilogramy. Może będzie ok, może nie. Daleko szukać nie musisz (Isaac).

Nie mówię też, że nie będzie umiał postawić zasłony czy też zastawić się i coś zebrać. Ale będzie miał przerąbane. W zasadzie każdy na parkiecie będzie cięższy od niego i będzie miał niżej osadzony środek ciężkości. I to też czynnik ryzyka jeśli chodzi o kontuzje. Nie widzę też w nim jakiegoś super body control i tutaj może faktycznie komuś się kojarzyć z zawiewaniem wiatru :).

52 minuty temu, Behemot napisał:

A ja widzę gościa, który przy takim wzroście jest prawdziwym strzelcem, nie żadnym stretch four, tylko naturalnym strzelcem potrafiącym trafiać trójki na różne sposoby. Dla mnie to ewenement. Dodaj do tego, że młody okazał się dobrym obrońcą i nie dziwię się zupełnie, że w tylu mockach jest nr1. Jego umiejętności strzeleckie i dobra defensywa to właśnie dla mnie wysoka podłoga, o której pisałem. Nie bardzo rozumiem dlaczego z takim talentem strzeleckim nie miałby być pierwszą opcją.

Nie wygląda jakby miał być pierwszą opcją z prostej przyczyny - nie kreuje. Ponadto nie wymaga podwojeń. Większość jego gry 1 na 1 polega na rzucie z miejsca. Po pierwsze teraz jest łatwiej bo przeciwnicy niżsi, a po drugie to przy grze midrange-iso w NBA stajesz się ball stopperem i w zasadzie anty pierwszą opcją. Nie te czasy. I bynajmniej nie mówię, że nie mógłby być nr 1 tylko samo bycie nr 1 nie powoduje, że z automatu dostajesz +10 do wszystkich umiejętności. A wymagania wobec takiego gracza wysokie, co chociażby widać po moich postach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Koelner napisał:

Jak to możliwe że w mock nr1 jest jakiś białas z nóżkami jak zapałki?

Chet jest bardzo dobrym prospectem, ale pewnie pojdzie z max 3 pickiem po Jabarim, Paolo.
 

Wielka Biala Nadzieja za to jest najlepszym rim protectorem w NCAA i nikt nawet nie stoi blisko. Contestuje wiekszosc rzutow, a sama ilosc blokow nie daje tu pelnego obrazu. Co wiecej ma zaskakujaca dobra kordynacje na switchach z niskimi. Powinien byc impactowym obronca od rookie season. W ataku at rim konczy na 84%, coraz wiecej rzutow oddaje za 3, ale wiekszosc trafien ma z kontry, w HCO ma sporo gorsze %. To niezly passer, tutaj nie ma jeszcze wielkiego pola do popisu bo atak Zags czesciej idzie przez drugiego wysokiego(oldschoolowy Drew Timmie). Co do fizycznosci, to mimo niedowagi jest walczakiem(tego nie nauczysz) i niewielu gosci go przestawilo w tym sezonie( Paolo raz w niego wjechal barkiem w tempo, ale on wazy z 250 funtow i na poziomie NBA bedzie mega silny).

Problem z nim moze byc w ataku, bo mozna bronic go bezkarnie guardem, wiec nie wyciaga rim protectora. Nie wiem czy zacznie karac switc***acych, to jest taki swing skill w jego przypadku.

Overall to nie jest tier Mobleya z zeszlego sezonu, ale nadal dobry prospect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zaczyna być miło. 
 

pojawil się mock

#13 Atlanta Hawks: Jeremy Sochan
While playing around with some silly filters, I noticed something interesting. Sochan joins Zion Williamson as the only high-major freshman since 2010 to record a block percentage and steal percentage both above 3.3% while also shooting at least 33.3% on 3-pointers (minimum: 3.3 attempts per 100 possessions).
Add sophomores and the only others to qualify are valuable NBA players Mikal Bridges, Alex Caruso, and Chuma Okeke.

https://ftw.usatoday.com/lists/nba-mock-draft-chet-holmgren-jaden-ivey-aj-griffin
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.