Skocz do zawartości

AGD, RTV & stuff


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, ignazz napisał:

Slim beko najtańszy z promocji. Zepsuje się to kupisz drugi. Najtańszy z promocji. 

zwyczajnie szkoda mojego czasu (albo czasu & stresu moich rodziców - często mnie nie ma w PL) na takie rzeczy, nawet jeśli wyjdzie mnie to taniej niż jedna dobra pralka 

54 minuty temu, MA23 napisał:

Spróbuj jeszcze przejść się do media expert i tam podpytać. Ja jak kupowałem TV to skorzystałem z ich rad i z TV jestem bardzo zadowolony ( potrzebowałem do podłączenia do komputera). Jeśli w Warszawie chcesz kupić to polecam media expert w Wola Park.

wolę poczytać fora / dyskusje  branżowe, tutaj to tak towarzystko napisałem, ale poczytam jeszcze jakieś konkretniejsze miejsca. Z poleceniami sprzedawców bywa tak, ze z reguły polecają to, co nie schodzi / na czym majo największe premie, choć pewnie są wyjątki od reguły. 

Zakup będzie we Wro.

 

 

55 minut temu, P_M napisał:

Serio, rozjebaliscie temat, gdzie człowiek pyta o polecenie pralki - that's Epic. 

jako, że staram się z wszystkiego wyciągać pozytywy, to tutaj plus jest taki, że @Deltuś (jako drugi po @vasquez ) poleciał właśnie na ignora.  Swoją drogą, nie wiem co obaj przeze mnie wymienieni robią ciągle na tym forum, ten temat to kolejny przykład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Deltuś napisał:

Miło, że bełkotem bez sensu nazywasz najnowszą narrację rozpowszechnianą wśród covidiotów

Nie, raczej takich co masowo zgłaszali się po wystawiane przeze mnie za darmo meble. "panie, bedzie, to na wynajem" :D Przykład z pralką to taki zabawny przykład. Historii sknerstwa jest naprawdę wiele  - ciągnąć co miesiać kase od ludzi praktycznie za nic a wymagać dostania po kilku latach mieszkania w nienaruszonym stanie. "panie, ,jakie tam ślady codziennego użytkowania"

Wiesz co, wynająłem mieszkanie znajomym "na parę miesięcy" bo sprzedali swoje i wykańczali dom. Akurat zwolniło mi się mieszkanie w którym mieszkał szwagier więc im wynająłem. Wynająłem tanio bo to wiadomo - dla znajomych. W efekcie mieszkali przez 3 lata, na wypoczynku, który jak wchodzili miał 7 miesięcy zrobili wielką dziurę.  żeby to wymienić na nowe muszę wydać 6 tys. 

To pewnie przez takich ludzi właściciele są ostrożni w dobieraniu wyposażenia. 

Godzinę temu, MA23 napisał:

Znam dwie osoby które ostatnio kupowały Samsunga z możliwością dołożenia prania ale to za ok. 2k i są bardzo zadowolone. Ja ogólnie byłem zadowolony z pralek Candy  - chodziły w miarę cicho i nie psuły się. Poszukaj na necie opinie na temat jakiś budżetowych pralek, jakieś rankingi czy coś bo tutaj może być ciężko. Zwróć uwagę czy nie ma jakiś niepotrzebnych bajerów typu sterowanie smartfonem itp.

Reasumując

1. ja bym celował w Candy lub Samsung.

2. Nie znam osób które miały elektroluxa i były zadowolone.

 

Spróbuj jeszcze przejść się do media expert i tam podpytać. Ja jak kupowałem TV to skorzystałem z ich rad i z TV jestem bardzo zadowolony ( potrzebowałem do podłączenia do komputera). Jeśli w Warszawie chcesz kupić to polecam media expert w Wola Park.

Ta możliwość dołożenia prania to jest lipa jakaś. Realnie w ogóle z tego nie korzystasz.  Ogólnie sprzęty często dziś mają dużo bajerów z których skorzystasz raz może dwa a dopłacisz parę stówek. Bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rw30 napisał:

wolę poczytać fora / dyskusje  branżowe, tutaj to tak towarzystko napisałem, ale poczytam jeszcze jakieś konkretniejsze miejsca. Z poleceniami sprzedawców bywa tak, ze z reguły polecają to, co nie schodzi / na czym majo największe premie, choć pewnie są wyjątki od reguły. 

Co do pralek nie wypowiem się. Ale przed zakupem TV trochę poczytałem co i jak żeby nie wyjść na laika 😛 i o ile w media markt i RTV AGD obsługa była słaba tak w media expert gość polecił mi konkretny model pod moje potrzeby i wiedział o czym mówi. Koniec końców kupiłem TV z którego jestem zadowolony a przez pomyłkę miałem okazję wypróbować telewizor o mniejszej częstotliwości odświeżania.

35 minut temu, Sebastian napisał:

Ta możliwość dołożenia prania to jest lipa jakaś. Realnie w ogóle z tego nie korzystasz.  Ogólnie sprzęty często dziś mają dużo bajerów z których skorzystasz raz może dwa a dopłacisz parę stówek. Bez sensu. 

Podałem przykład pralki którą mają osoby z mojego otoczenia i są bardzo zadowolone z zakupu. Natomiast wychodzę z założenia że im mniej bajerów tym lepiej i taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pralkę Sharpa  ES-GFB7143W3 i od 4 lat bęben kręci się w niej średnio 2 razy w tygodniu a latem to praktycznie codziennie (głównie 15 minutowe przepierki) i nie narzekam jak na razie dlatego na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że pralki Sharpa są ok. Tak że jak widzisz wybór masz przeogromny.

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Ta możliwość dołożenia prania to jest lipa jakaś. Realnie w ogóle z tego nie korzystasz.  Ogólnie sprzęty często dziś mają dużo bajerów z których skorzystasz raz może dwa a dopłacisz parę stówek. Bez sensu. 

  No i wiadomym też, że im więcej bajerów tym więcej rzeczy, które mogą się zepsuć.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, rw30 napisał:

kupował ktoś pralkę ostatnio?

potrzebuję coś na wynajmowane mieszkanie, więc z jednej strony nie potrzeba high endu, a z drugiej ma posłużyć dobrych parę lat a ludzie niekoniecznie będą o nią super dbali, więc musi być w miarę ok. Średnia półka ogólnie bądź średnio-górna.

 

Rozwazales kupno używanej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Śmiesznie  że rw30 chce obcym ludziom kupić nowiutką pralkę a deltuś przypisał mu łatkę sknery i porównał do wrednej baby z Anglii, która mu dała swoją starą pralkę. :D

Ogólnie w Polsce rynek najmu długoterminowego jest przechlapany dla wynajmującego, czasem wychodzi, że należałoby by pobrać kaucję w wysokości 12 miesięcznej opłaty, bo najemcy traktują wynajęte mieszkania jak samochody służbowe. Troszkę lepiej wygląda kwestia w wynajmie krótkoterminowym, zwłaszcza przez agencje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Rozwazales kupno używanej? 

nie, bo po co. Krótsza gwara (ważne),  krótsza żywotność (ważne), nie wiesz co było naprawiane etc. a tych kilka stów mnie nie zbawi.

1 godzinę temu, matek napisał:

A jak kiedyś dałem bana, to były do mnie o to pretensje. Tak to już jest. 

oczywiście, wszystkim nie dogodzisz.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najtańszy, najprostszy model. Żadnych wyświetlaczy, bajtów itp. to pralka dla kogoś, nie ma co się wysilać. Ma działać i nic ponadto. Sprawdź Indesit, ariston, Whirlpool. Jeżeli dobrze pamiętam to robili je w Polsce. 

Żadnych używanych, dziadowska oszczędność. Miałem kiedyś taką na wypasie, jak się popsuła to nie warto było naprawiać. Padł panel, jakieś 700-800 a jako, że miała parę lat to nie było pewności czy coś innego się nie popsuje. Teraz mam od ponad 10 prosty model i działa bez zarzutu.

Ja mam Aristona. Ale naprawdę nie ma sensu w takim przypadku jak Twój wydawać więcej jak 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, starYfaN napisał:

Jak na mój gust, to się da. A silnik inwerterowy to najprostsza konstrukcja mechaniczna na świecie.

Problemem jest to że bęben jest klejony. 

 

27 minut temu, josephnba napisał:

Ale masz 5 lat gwarancji za te 300 zł

Statystycznie i tak Ci się ta gwarancja nie opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Statystycznie i tak Ci się ta gwarancja nie opłaca

Być może 

Aczkolwiek całe AGD mam z poszerzoną gwarancją

Wychodzę z założenia że jeśli się wcześniej popsuje to wymienia, a jak nie to te 5.5 roku pracy produktu to jest czas kiedy sprzęt spełni swoje zadania i się "spłaci" 300 zł za dodatkowe 3 lata spokoju to żadna cena 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.