Skocz do zawartości

Filadelfia 76ers sezon 21/22 - Ben Simmons saga


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

Poki co mega plusik dla 76ers ze nie obsrali zbroi i twardo czekaja na lepszy deal. Coraz wiecej “paniki” w innych druzynach a Sixers spokojnie vez rewelacji ale tez bez problemu sa w top6 mocnego w tym sezonie wschodu.

maja szanse zamiast smieciowego dealu wyciagnac cos sensownego (nadal nie Beal/Lillard). Sacto ma duzo do oddania graczy na tu i teraz, Cavs picki i salaries (jako partner w 3way), NYnic apetyt. Trade w okolicach asb to byloby mistrzostwo, Embiid tez nie bedzie chcial dluzej marnowac potencjalu z martwym kontraktem w skladzie (chyba ze ma beke, z niezarobionych pieniedzy Simmonsa :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawie to wyglada.

Embiid złapał fajną dyspozycję, właściwie okazuje się, że jemu nie trzeba Simmonsa, tylko kogos kto nie boi się wykreować sobie rzutu i zdobyć punktow. 
Z Maxeyem jeszcze nie wyglada to idealnie (Maxey nadal jakby ciut lepiej wyglada bez Embiida wtedy gra agresywniej) 

Niemniej Sixers w takiej dyspozycji mogą nawet doczłapać się bez Simmonsa do rozstawienia w PO. 

Są plotki, że Morey chce upakować Tobajasa z Simmonsem - wcale mnie to nie dziwi, tylko nie bardzo mam pomysł kto w drugą stronę... 

Kings jako trade partner mają ogolnie kupe do zaoferowania - 5 letni kontrakt Foxa? Problemy z urazam + średnio pewna trójka... hmm 
Byly głosy o Collinsie z Hawks, o Sabonisie, ale nie wydaje mi sie, ze to cos czego Morey szukać bedziej. W PO przyda nam sie jakis guard co potrafi kreowac rzut. Czy to PG, czy G/F

Niemniej podtrzymuję  - nie mamy sie gdzie spieszyc. Nie wypadamy na ta chwile z PO, a w PO Sixers grubymi momenami wygladali lepiej z TJ niz z Benem. Oczywiscie overall z Simmonsem bylimy lepszym teamem, niemniej... Cierpliwosci, jestem z Moreyem w tym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Julius napisał:

Ciekawie to wyglada.

Embiid złapał fajną dyspozycję, właściwie okazuje się, że jemu nie trzeba Simmonsa, tylko kogos kto nie boi się wykreować sobie rzutu i zdobyć punktow. 
Z Maxeyem jeszcze nie wyglada to idealnie (Maxey nadal jakby ciut lepiej wyglada bez Embiida wtedy gra agresywniej) 

Niemniej Sixers w takiej dyspozycji mogą nawet doczłapać się bez Simmonsa do rozstawienia w PO. 

Są plotki, że Morey chce upakować Tobajasa z Simmonsem - wcale mnie to nie dziwi, tylko nie bardzo mam pomysł kto w drugą stronę... 

Kings jako trade partner mają ogolnie kupe do zaoferowania - 5 letni kontrakt Foxa? Problemy z urazam + średnio pewna trójka... hmm 
Byly głosy o Collinsie z Hawks, o Sabonisie, ale nie wydaje mi sie, ze to cos czego Morey szukać bedziej. W PO przyda nam sie jakis guard co potrafi kreowac rzut. Czy to PG, czy G/F

Niemniej podtrzymuję  - nie mamy sie gdzie spieszyc. Nie wypadamy na ta chwile z PO, a w PO Sixers grubymi momenami wygladali lepiej z TJ niz z Benem. Oczywiscie overall z Simmonsem bylimy lepszym teamem, niemniej... Cierpliwosci, jestem z Moreyem w tym aspekcie.

Indiana to najlepszy kierunek/partner. Tylko czy oni mieliby pewnosc ze Simmons bedzie 100% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sixers ostatnio zaczęli sporo wygrywać a moim zdaniem percepcja wartości Simmonsa jest odwrotnie skorelowana z wynikami Sixers i tu jest problem.

Jakby im nie szło, to byłby sygnał dla drużyn, bierzcie Simmonsa, będzie w końcu play-off.

Ale jak im idzie, to w sumie nie wiadomo do końca czy ten Simmons w ogóle poprawiłby  znacząco sytuację.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mcreativo napisał:

Sixers ostatnio zaczęli sporo wygrywać a moim zdaniem percepcja wartości Simmonsa jest odwrotnie skorelowana z wynikami Sixers i tu jest problem.

Jakby im nie szło, to byłby sygnał dla drużyn, bierzcie Simmonsa, będzie w końcu play-off.

Ale jak im idzie, to w sumie nie wiadomo do końca czy ten Simmons w ogóle poprawiłby  znacząco sytuację.

cos w tym jest - teraz kazdy patrzy ze moze jednak ten Simmons nie taki elitarny ani niezastapiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mcreativo napisał:

moim zdaniem percepcja wartości Simmonsa jest odwrotnie skorelowana z wynikami Sixers

Ale z drugiej strony jak im dobrze idzie, to mają mniejsze ciśnienie na szybki handel 

A Simmons jaki jest i tak każdy wie przecież. Trzeba mieć po prostu jakiś sensowny plan wykorzystania go i zaryzykować    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac napisał:

Doc Rivers was asked by @NBAKrell what about the loss could be attributed to coaching and he answered: “Would you ask Pop that question? No you wouldn’t. So don’t ask me that question. I’ve earned that.”

Haha jaki naprężony buc znowu wyszedł z niego 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak se wczoraj ogladalem Sixers - Bulls o ludzkiej porze i stwierdzam, że Embiid w końcu , po raz pierwszy w karierze nie musi pod górę grac w ataku.
Simmons nabijał asysty w transifion, gdzie Embiid zazwyczaj byl ostatni z racji pozycji. W HCO Simmons ułatwiał podwajanie Biida, potem eksperymenty z Horfordem w S5 i totalny nonshooting team.  

Milo patrzeć jak Joel ma od czasu do czasu miejsce (Seth,Korkmaz,Harris,Maxey) , że może sobie zagrać ISO wysoko zamiast czekać aż Simmons coś tam przeklepie i po rozbiegu odda mu gałę na pare sekund przed koncem akcji. 

Sixers po raz pierwszy z przodu mogą grać fajnie, a przecież rozgrywa żółtodziób Maxey, plus masa problemow z kontuzjami/covidem i ciągle ktos wypada, a ten roster bez Simmonsa i tak nie jest za głęboki z chimerycznym Greenem , nonfactorem w ataku Thybullem, młodizutkim Maxeyem, czy  jednowymiarowymi Sethem i Korkim. 

Gdyby Morey cos przymagikowal to możnaby w PO zaskoczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Julius napisał:

Milo patrzeć jak Joel ma od czasu do czasu miejsce (Seth,Korkmaz,Harris,Maxey) , że może sobie zagrać ISO wysoko zamiast czekać aż Simmons coś tam przeklepie i po rozbiegu odda mu gałę na pare sekund przed koncem akcji. 

Ja niestety to zupełnie inaczej widzę. 

Te ISO na Embiida wygląda często jak jedyny plan w ofensywie 76ers. Zostawiają sprawę Embiidowi i patrzą co zrobi. Fakt, dają mu sporo miejsca i Embiid jest w tym świetny, ale słabe jest to patrzenie jak dostaje piłę strasznie wysoko, jak często nie potrafią mu dograć bliżej kosza, jak często to jest tak mało skomplikowana ofensywa. 

Kolejna sprawa Maxey. Wiem, że to drugi rocznik, wiem, że nie jestem obiektywny, bo to mój ulubieniec od NCAA, ale dziwny jest zamysł na wykorzystywanie jego umiejętności. Chciało by się więcej i więcej, ale każą mu często przeklepać i oddać piłkę Sethowi, który ani nie jest kreatywny ani dobry z piłką. Powinno być odwrotnie, Maxey więcej on ball, bo to czarodziej a Seth off ball, bo w tym jest najlepszy. 

Kolejna sprawa to na parkiecie w 76ers zawsze powinien być ktoś z dwójki Embiid, Maxey, który powinien ciągnąć 2nd unit i robić rezerwowym rywali spustoszenie. Doc natomiast ich przyspawał ze sobą a 2nd unit prowadzi Tobias i Korkmaz jako ball Handler (za dużo na piłce) i wygląda to słabo, bo głównie ISO Harrisa na siłę bez żadnego flow. 

W obronie z kolei wg mnie, bardzo brakuje im defensywnego stretch 4 by odciążyć/ochronić Embiida. 

Czepiam się a 76ers mają bodajże 7 ofensywę ligi, co tylko pokazuje jaką robotę robi Embiid a także Maxey.

7 ma ofensywa, więc mogę się mylić, ale te częste przestoje, tracenie sporego prowadzenia, nie dobijanie przeciwnika jest dość irytujące. 

Harden czy ktoś w tym stylu, mógłby dać 76ers więcej możliwości i zdjalby ten ciężar z Embiida. 

Hans + ktoś kto mógłby wziąć na siebie ciężar gry w stylu Hardena/Lillarda/Irvinga + shooterzy i Maxey rozwalający 2nd unit to coś co chciałbym zobaczyć. 

PS. Tak wiem, nie jestem obiektywny 😀

 

Godzinę temu, Kepler napisał:

Pytanie do fanów Sixers. Czy klepnęlibście wymianę, o której były jakieś plotki tzn. Harden za Simmons, Thybull i Maxey?

Ja osobiście nie chciałbym oddać Maxeya. 76ers chyba też nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się niemal we wszystkim. NIemniej... jest to na swój sposób odświeżające bo Embiid jest przodem do kosza coraz to lepszy i nawet zaczynając wysoko jest bardzo groźny, a to też pozwala Sixers grać szybciej (nie musi akcja w akcje wbiegać w post, walczyc o pozycje i często-gęsto nie dostać piłki) 

Doc jeszcze nie ufa Maxeyowi, ale gdyby ploty o Seth+Simmons/Harden byly prawdziwe, to właściwie pewne wydaje się Harden/Thybull/Green/ Harris/Biid , a Maxey jako lider drugiego Unitu... Sixers grają klasyczny hero ball na gwiazdkę, bo Embiid jest tak efektywny, a z drugiej storny poza Maxeyem i powiedmy Miltonem nie maja kreatoryw/ballhandlerów i troche muszą tak grac. Doc relatywnie mało daje grać gałą Maxeyowi bo jest młody, ale myślę, że to kwestia czasu i od przyszłego sezonu powinien mieć już zdecydowanie wiekszą role... a moze już w PO jak Seth/Kork beda ruchani w kakałko.

Mam generalnie na myśli, że Sixers dość ładnie radzą sobie bez Simmonsa. Lepiej niż się spodziewałem, bo przecież Harris w sumie zaliczył regres wzgledem ubiegłego roku. Cholernie ciekaw jestem, czy uda się go opchnąć, choć (o dziwo!) wczoraj z Bulls zamknął spotkanie w 4Q, kiedy w 3Q lineupy m.in z Biidem zaczęły wytracac przewagę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno całą liga czeka na dogadanie Harden / Simmons. 
Ogolnie to jak zwykle mam mieszane uczucia, bo ten trejd mocno nas spłyci, boje się też extension dla JH. 
Z dugiej strony Harden / Embiid to potencjalnie mocno mordercze duo. Można nakurwiać ISO a zmiane cały mecz. 

Mowi się że Morey chce gdzieś spuścić Tobajasa by miec kase na extension dla JH. Nie jestem jego wielkim fanem, ale te 20 na dobrych procentach rzuca, przyzwoicie bronie, wyrzucenie jego i np Setha, Thybulla Drummonda (Ci w paczce za JH ) to dość droga cena bym rzekł, a nam mocno redukuje głębię.

Mills/Seth bym chyba przełknął, bo Patty ma doświadczenie w PO i nie pęka na robocie, Setha za to lubią dymać w obronie. Natomiast Thybull przy Hardenie przydałby się z tylu, ale też jebie spacing i w ataku jest nonfactorem. 

Cięki temat to spiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, BMF napisał:

Maxeya trzeba zostawić, chłopaczek robi sobie w wieku 21 lat 17-4-5 na 57 TS% w mocnym teamie, to za 2-3 lata może być 22-5-6, a wtedy się okaże, że Sixers oddali dwóch allstarów.

Reszta do oddania faktycznie.

plus broni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.