Skocz do zawartości

Filadelfia 76ers sezon 21/22 - Ben Simmons saga


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj  dobry występ Drummonda, mocno się przyczynił do wygrania meczu z Magic. Sixers stracili przewagę ale na początku 4q zrobili znowu +7, głównie za sprawą AD, chłop zbierał pod koszem Orlando wszystko co się dało, a jak siadł to Sixers chyba przez ostatnie 7 minut bez zbiórki w ataku, gdyby Drummond lepiej podawał z podwojeń to byłby z niego solidny grajek do rotacji, bo tak jednak w krótkim czasie dwie straty po zbiórkach były, szkoda tylko, że jednak więcej meczów gra na minus.

Embiid jakby zmęczony i nie bardzo chciało mu się dzisiaj walczyć pod koszem, uratował się tymi dwoma blokami w ostatnich sekundach i za to plusik. Sixers dobrze weszli w sezon, a później problemy, przegrywanie z wieszakami i męczarnie z jakimś Orlando. Nie wykorzystali łatwego terminarza, a teraz w grudniu sporo wyjazdów i ogólnie ciężkie mecze, praktycznie tylko Pels i Raptors z drużyn, które na pewno nie będą w playoffach. Nie wygląda to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pamiętaj jak @Qcin_69 mi pisał jakieś peany na temat jaki Drummond to świetny center. I w ogóle jaki jest ach i och. I choć fanem Drummonda nie byłem to jednak regres jaki on przechodzi w 76ers jest niewiarygodny. On jest fatalny. Granie nim na centrze to właściwie pewna porażka. 76ers powinni się go pozbyć .. Taki Gay wchodzący z ławki byłby tam jak złoto. Ogólnie   o ile Niang robi swoje o  tyle problemem jest gra ławki. Widać ,że Joel ma problemy kondycyjne i kiedy trafiają na takie Jazz które cały czas atakuje , ma kim bronić Joela ( 2 bloki Hassana) to fizycznie on w 4 kwarcie już nie daje rady pociągnąć drużyny

76ers muszą wzmocnić ławkę i pozyskać pewną druga opcję za tego Bena. Pozbyć się Drummonda. Korkmaza na razie odstawić . Dać większą szansę dla Joe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ely3 napisał:

Pamiętaj jak @Qcin_69 mi pisał jakieś peany na temat jaki Drummond to świetny center. I w ogóle jaki jest ach i och. I choć fanem Drummonda nie byłem to jednak regres jaki on przechodzi w 76ers jest niewiarygodny. On jest fatalny. Granie nim na centrze to właściwie pewna porażka. 76ers powinni się go pozbyć .. Taki Gay wchodzący z ławki byłby tam jak złoto. Ogólnie   o ile Niang robi swoje o  tyle problemem jest gra ławki. Widać ,że Joel ma problemy kondycyjne i kiedy trafiają na takie Jazz które cały czas atakuje , ma kim bronić Joela ( 2 bloki Hassana) to fizycznie on w 4 kwarcie już nie daje rady pociągnąć drużyny

76ers muszą wzmocnić ławkę i pozyskać pewną druga opcję za tego Bena. Pozbyć się Drummonda. Korkmaza na razie odstawić . Dać większą szansę dla Joe

byku ja tylko podbijalem trade value w begm xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, ely3 napisał:

I choć fanem Drummonda nie byłem to jednak regres jaki on przechodzi w 76ers jest niewiarygodny. On jest fatalny.

Jeszcze przed chwilą gość uważał się za gwiazdę i liczył na jakiś max kontakt. Szybka droga od milionera do zera... A do tego za karę musi na codzień trenować z Embiidem 🤣  

Byłem zadowolony, jak go wywalili z Pistons i jak widać była to najlepsza możliwa decyzja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem mecz... Thybulle zagrał chyba najlepsza obronę na Currym jaką widziałem w tym sezonie. Niesamowicie go zamykał.

Ogólnie myślałem ,ze Golden po tym jak Poole trafił chyba 4 trójki z rzędu w połowie 3 kwarty już złamało 76ers ale ci jednak się podnieśli . PRzede wszystkim dzięki obronie. Thybulle dużo bronił też Wigginsa ( dobry mecz w jego wykonaniu). Na tyle dobrze rotowali ,że rzuty za 3 musiał oddawać Toscano czy Payton co w tym meczu było ich wygraną. Poole miał ciężko się przebić .

Ale co ważniejsze w końcu 76ers zaczęło wykorzystywać to ,że Golden się upakowuje pod koszem i nie broni obwodu. Trafiali swoje czyste lub quasi czyste pozycje za 3. Pod koszem zamiast Joela próbującego na siłę pokonać 3 graczy Golden stał Drummond który tylko czekał na dobitki albo wsad bo był wyższy od broniącego do Toscano..Ogólnie Drummond tak jak nie potrafi postawić dobrej zasłony i często 76gra w ataku w czwórkę tak dziś miał na tyle przewagę wzrostu ,że robił swoje a Golden nadal pakowało pomalowane choć Drummond nie próbował grać post ( no może raz vs Bjelica ale wtedy akurat Korkmaz w rogu ściągnał na siebie rywali i Drummond był 1 na 1 pod koszem). W ogóle Joel w tej 4 o wiele więcej operował na mid range czy na linii za 3 i wtedy już nie był podwajany

Jednak najważniejsza była obrona. Oni zostawiali wolnego w rogu Iguodale czy innego Toscano by podwając Currego lub Wigginsa i to działało. Steph nie dawał rady. Zaliczył jakiś niedolot za 3. Alo wyrzucał piłkę w aut . Wiadomo ,że jak wróci Klay to ciężej będzie stosować taką taktykę ale na razie to Golden ma jednak troche dziur w tym ataku. Draymond. Iguodala , Toscano

A 76 ers od połowy 3 kwarty zagrało tak jak się powinno grać vs Golden. Dużo rzucać za 3 z rogów. Atakować kosz zanim oni się ustawią. W obronie podwajać Stephena odcinać Poole'a od podań .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3 też myślałem w 3k przy plus 10 że już po meczu

Sixers są o Lillarda od wielkich rzeczy. Ciekawe czy Dame to widzi i ma jakiś wpływ na to gdzie go wytrejduja

A i swoją drogą Draymond miał problemy z faulami ale co gość siłowo potrafi ustać takiego kogoś jak Embiid nie dać się przepchnąć w paru oczywistych sytuacjach gdzie kogokolwiek innego przepycha jak szmatę 

To wow po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMF

Kings i Timber to tez od lata tylko ,że 76ers sukcesywnie odrzucają ich ofertę. Blazers też bo chca Lillarda a aBlazers nie chce. Więc w sumie to chyba tylko to Pacers pozostaje albo 76ers w końcu zejdzie trochę z oczekiwań. Cavs to w sumei nie wiem za kogo bo chyba tylko Allen lub Love spinaliby finansowo z obaj to kiepski układ dla 76ers

nawet jakby poszedł Sexton i jakieś wybory na osłodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kings nic nie mają, a Wolves nie ruszą Edwardsa, więc też nie. W sumie racja, Blazers to IMHO jedna opcja, druga to Pacers, ale nie wiem czy będą chcieli ruszyć backcourt. W sumie Szama Szarańcza mówił o jakims 3-wayu, który chcą Stinkers  ( @Wyparlo???) skombinować, więc w sumie nie wykluczałbym jednak tych Pacers, aczkolwiek oni mają bilans poniżej SRS, więc powinni być cierpliwi, w teorii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BMF napisał:

Lakers. XD Pacers w sumie ciekawa opcja pod względem desperacji, ale pod względem fitu to już not so much, Blazers to opcja od lata, która się nie zmaterializuje, a reszta meh.

Lakers:

giphy.gif

 

9 minut temu, ely3 napisał:

@BMF

Kings i Timber to tez od lata tylko ,że 76ers sukcesywnie odrzucają ich ofertę. Blazers też bo chca Lillarda a aBlazers nie chce. Więc w sumie to chyba tylko to Pacers pozostaje albo 76ers w końcu zejdzie trochę z oczekiwań. Cavs to w sumei nie wiem za kogo bo chyba tylko Allen lub Love spinaliby finansowo z obaj to kiepski układ dla 76ers

nawet jakby poszedł Sexton i jakieś wybory na osłodę

moim zdaniem realnie pakiety moga zlozyc Pacers i Cavs, z czego Pacers maja wszystko lepsze (Levert, Sabonis!) od Cavs budujacych pakiet wokol Love'a. Tylko po co Pacers Simmons, chyba ze ida w picki i prospekty - to moze 3-way  IND-CLE-PHI : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, BMF napisał:

Kevni Love... Nie bawmy się w Moreya, tylko w drugą stronę.

no czyms trzeba wypelnic zeby sie napompowane salary zgadzaly - przeciez nie za obecna wartosc sportowa Love sie go gdzies wysyla. Cavs maja Sextona, Okoro, Osmana, Windlera i wlasne picki w nadchodzacych draftach (nie mowie tu o wszystkim rzuconym naraz, ale jakas kombinacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak 76ers potrzebują graczy na teraz do grania. 

Sexton - nie wróci w tym sezonie, po sezonie czeka na suty kontrakt

Okoro - nie pomoże za bardzo tu i teraz

Windler hmm lubiłem go na studiach, ale kontuzje i jeszcze raz kontuzje i niski sufit

Osman mmmh, no fajnie i co? 

 

Phili jest w miejscu gdzie potrzebują gości do grania, nie mają czasu i to nie jest paczka dla nich już lepiej poczekać na cud. 

To też nie jest wartość pasująca za bardzo do three waya, bo z samymi Cavs to nie ma sensu. 

 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tecu napisał:

Chyba jednak 76ers potrzebują graczy na teraz do grania. 

Sexton - nie wróci w tym sezonie, po sezonie czeka na suty kontrakt

Okoro - nie pomoże za bardzo tu i teraz

Windler hmm lubiłem go na studiach, ale kontuzje i jeszcze raz kontuzje i niski sufit

Osman mmmh, no fajnie i co? 

 

Phili jest w miejscu gdzie potrzebują gości do grania, nie mają czasu i to nie jest paczka dla nich już lepiej poczekać na cud. 

To też nie jest wartość pasująca za bardzo do three waya, bo z samymi Cavs to nie ma sensu. 

 

Dokladnie, najlepszy pakiet maja Pacers ale oni chyba nie potrzebuja Simmonsa, a Simmons nie chcialby tam grac? W sensie to ze on gdzies nie chce grac to pol biedy ale czemu Pacers by sie pakowali w niego jak mialby byc nie zadowolony? Pacers, jezeli plotki o ich implozji sa prawdziwe sa najwiekszym prezentem dla Moreya - pytanie kto ma fajne assety dla Indiany? Wtedy kontuzjowany Sexton nie wyglada tak zle, tak samo Okoro, Osman czy WIndler czy jakis pick Cavs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcą zrobić SIxers - bo Kingsi mniemam, że mogą dać już nie tylko Hielda, Marvina, ale i coraz częściej mówi się o poświęceniu Foxa.

 Choć ja uważam, że jeśli ktoś czyści salary to może się skusić i na Barnesa ( około 20 baniek schodzących po sezonie 22/23). Ew. prawie 10 baniek po obecnym sezonie z Tristana Thompsona.

Na pewno zawodnicy Kings dają łądna możliwośc wyczyszczenia salary pod ruchy lato 2022 lub 2023.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.