Skocz do zawartości

#nikogo czyli ogólne pitu-pitu sezon 2021/22


ttr

Rekomendowane odpowiedzi

CMON ERNIEH LEMME TELL U SOMETHIN.

Jako, że w tym roku liga postanowiła zmienić podejście w kwestii wymuszania fauli i egzekwować niektóre martwe przepisy to kilku graczy może mieć problem z przestawieniem się na to czego już nie można.

Dla przykładu w meczu GSW-LAL czy Bulls-CAVS widziałem sytuacje w, których gracz wskakiwał w kontestującego obrońcę. Kończyło się bez faulu.

AP-Lakers-Rockets-Basketball-e1610543688

 

Tu inna sytuacja. No i co myślicie, że nagle będą gwizdać coś takiego CP3, który gra tak od lat albo Lebronowi przy fastbreak? Czy oberwie się tylko tym co nie mogą liczyć na star calls? Ciężko mi sobie wyobrazić sytuacje gdzie coś takiego w istotnym meczu gwiżdżą przeciwko Bronowi i dają mu offensa. No, ale te wszystkie zmiany są na plus bo będzie mniej bullshitu. 

https://streamable.com/wtzcj1

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ttr napisał:

CMON ERNIEH LEMME TELL U SOMETHIN.

Jako, że w tym roku liga postanowiła zmienić podejście w kwestii wymuszania fauli i egzekwować niektóre martwe przepisy to kilku graczy może mieć problem z przestawieniem się na to czego już nie można.

Dla przykładu w meczu GSW-LAL czy Bulls-CAVS widziałem sytuacje w, których gracz wskakiwał w kontestującego obrońcę. Kończyło się bez faulu.

AP-Lakers-Rockets-Basketball-e1610543688

 

Tu inna sytuacja. No i co myślicie, że nagle będą gwizdać coś takiego CP3, który gra tak od lat albo Lebronowi przy fastbreak? Czy oberwie się tylko tym co nie mogą liczyć na star calls? Ciężko mi sobie wyobrazić sytuacje gdzie coś takiego w istotnym meczu gwiżdżą przeciwko Bronowi i dają mu offensa. No, ale te wszystkie zmiany są na plus bo będzie mniej bullshitu. 

https://streamable.com/wtzcj1

Takiego czegoś jak na filmie nie powinni gwizdać bo to jest zwyczajnie osłanianie piłki bez żadnego zamiar faulu.  To całkiem normalne zachowanie bo jednak prościej jest  obrońcy zaatakować piłkę od strony ciała gdzie posiadający piłkę już nie ma gdzie z nią uciec. 

Natomiast podobają mi się takie sytuacje jaką miał Curry gdzie wskoczył na obrońcę i dostał ofensywny - bardzo, bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebastian napisał:

Takiego czegoś jak na filmie nie powinni gwizdać bo to jest zwyczajnie osłanianie piłki bez żadnego zamiar faulu.  To całkiem normalne zachowanie bo jednak prościej jest  obrońcy zaatakować piłkę od strony ciała gdzie posiadający piłkę już nie ma gdzie z nią uciec. 

Natomiast podobają mi się takie sytuacje jaką miał Curry gdzie wskoczył na obrońcę i dostał ofensywny - bardzo, bardzo dobrze. 

Jeśli intencjonalnie zabiegasz komuś drogę, to jest to faul, period. Do osłonięcia piłki ciałem wystarczy - z definicji - samo 'cialo', i żadne dodatkowe 'przyruchy' nie są tu niezbędne. Takie zachowanie przypomina mi jako żywe drogowych kutafonów, wymuszjacych nagłym, bezzasadnym hamowaniem odszkodowania za stłuczki. Cwaniaków/frajerów należy tępić jak wszy!... 

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebastian napisał:

Takiego czegoś jak na filmie nie powinni gwizdać bo to jest zwyczajnie osłanianie piłki bez żadnego zamiar faulu.  To całkiem normalne zachowanie bo jednak prościej jest  obrońcy zaatakować piłkę od strony ciała gdzie posiadający piłkę już nie ma gdzie z nią uciec. 

dokładnie, dla mnie to powinien być no-call, chce chłopak zaryzykować bycie staranowanym / wytrąconym z równowagi - trzeba mu pozwolić, ale gwizdać za to offensa? przesada

a ogólniej - róznie to bywa z róznymi przepisami, na pewno wielu z Was, którzy oglądacie lige od lat kojarzycie jakieś drobne zmiany w przepisach które w Nov / Dec są gwizdane bardzo skrupulatnie, w Jan / Feb rzadziej, a  w PO już nikt o nich nie pamięta.

....gdy tymczasem jakieś inne są gwizdane równo i konsystentnie :P w każdym dniu sezonu.  Czas pokaże.

choć zwłaszcza ta zmiana z nurkowaniem w obrońcę przy rzucie to bardzo dobra jest i jej mocno kibicuję. To z zabieganiem - już przed chwilą napisałem, exaggeration moim zdaniem

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sebastian napisał:

Takiego czegoś jak na filmie nie powinni gwizdać bo to jest zwyczajnie osłanianie piłki bez żadnego zamiar faulu

Tu chodzi o to ,że on ewidentnie zrobił ruch w tył w kierunku biegnącego do obrony Muscali.. Coś takiego powinno być faulem w tym przypadku ofensywnym . Za dużo sparingów nie oglądam ale widać ,ze sedziowie na razie skrupulatnie olewają takie ruchy do przodu w obrońcę. Albo właśnie odbijanie w bok... Ten kto szuka kontaktu ten fauluje więc cięzkie czasy dla Hardenów, CP3 czy nawet Mitchellów tej ligi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ely3 napisał:

Tu chodzi o to ,że on ewidentnie zrobił ruch w tył w kierunku biegnącego do obrony Muscali.. Coś takiego powinno być faulem w tym przypadku ofensywnym . Za dużo sparingów nie oglądam ale widać ,ze sedziowie na razie skrupulatnie olewają takie ruchy do przodu w obrońcę. Albo właśnie odbijanie w bok... Ten kto szuka kontaktu ten fauluje więc cięzkie czasy dla Hardenów, CP3 czy nawet Mitchellów tej ligi

On zrobil ruch w bok bo chronił piłkę, bez tego ruchu obrońca miałby łatwiej z odbiorem. Normalna osłona ciałem, za chwilę bedziemy gwizdać faule ofensywne przy przepychaniu dupą obrońców, czy przy blokowaniu przy zbiórkach.  

Głupie jest gwizdanie takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

On zrobil ruch w bok bo chronił piłkę, bez tego ruchu obrońca miałby łatwiej z odbiorem. Normalna osłona ciałem, za chwilę bedziemy gwizdać faule ofensywne przy przepychaniu dupą obrońców, czy przy blokowaniu przy zbiórkach.  

Głupie jest gwizdanie takich rzeczy.

No raczej nie chronisz piłki robiąc ruch w kierunku zawodnika . To była kolizja gdzie zawodnik wracający biegł prosto i nawet nie miał jak uniknąć kontaktu. Po jakimś czasie tu nie będzie gwizdany ofens ale też nie będzie gwizdany faul Muscali co kiedyś sie zdarzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ely3 napisał:

No raczej nie chronisz piłki robiąc ruch w kierunku zawodnika . To była kolizja gdzie zawodnik wracający biegł prosto i nawet nie miał jak uniknąć kontaktu. Po jakimś czasie tu nie będzie gwizdany ofens ale też nie będzie gwizdany faul Muscali co kiedyś sie zdarzało

Przecież widać, że go zauważył i dlatego zmienił rękę kozłującą na tą dalszą od niego, zastawił się ręką i nogą. To jest całkowicie normalne działanie, wyobraź sobie taką sytuację nie na środku boiska tylko pod koszem gdzie grasz tyłem do niego obrońca Cię atakuje a Ty obracasz się w drugim kierunku - czyli tak jak powinieneś. Czy tam Ci ktoś faul gwizdnie jak obrońca na Ciebie wpadnie ? 

Głupia jest ta interpretacja i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rw30 napisał:

zwolnił i zmienił kierunek, nie zrobił ruchu w tył 

Ale wszedł w "korytarz" obrońcy. Zgodnie z nową interpretacja, takie sytuacje skutkują ofensywnym.

Curry zrobił to ewidentnie z takim samym skutkiem. Ważne, że są konsekwentni, bo reguła Hardena w lidze była,..... tyle, że nic z niej nie wynikało.

Tak to ma teraz wyglądać, czy słusznie czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, starYfaN napisał:

Ale wszedł w "korytarz" obrońcy. Zgodnie z nową interpretacja, takie sytuacje skutkują ofensywnym.

Curry zrobił to ewidentnie z takim samym skutkiem. Ważne, że są konsekwentni, bo reguła Hardena w lidze była,..... tyle, że nic z niej nie wynikało.

Tak to ma teraz wyglądać, czy słusznie czas pokaże.

No nie. Zupełnie inną rzecz zrobił Curry. Curry celowo wskoczył żeby faul wymusić. Tutaj nie było intencji wymuszenia faulu tylko osłony piłki. Jak dla mnie zupełnie inne sytuacje. I o ile Curremu słusznie gwizdnęli to ta druga sytuacja powinna zostać normalnie puszczona, ja bym tu nic nie gwizdnął w żadną stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sebastian napisał:

Curry celowo wskoczył żeby faul wymusić.

Dokładnie, wchodząc w korytarz obrońcy. Podobną interpretację masz przy ofensywnym, o ile obrońca nie tfu, zajmie pozycję nie wchodząc w pole ruchu przeciwnika.

Kto narusza pole ruchu fauluje.

To kwestia zapisów, bo zapis "celowo wskoczył" miałby widły do nadinterpretacji :)

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rw30 napisał:

Choć zwłaszcza ta zmiana z nurkowaniem w obrońcę przy rzucie to bardzo dobra jest i jej mocno kibicuję. To z zabieganiem - już przed chwilą napisałem, exaggeration moim zdaniem

Jakby harden jeszcze grał w Houston to byś już taki szczęśliwy nie był ;)

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mac napisał:

No bo zazwyczaj oni szukając kontakt go właśnie sami inicjowali.

Moim zdaniem najlepsze zmiany w przepisach NBA ever w ten offseason.

Zobaczymy jak pasy będą pracować z tym przepisem 

Żeby nie było jak pisał @rw30 

W listopadzie tak w marcu harden i Paulem będą wciąż jechać na tym bonusie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.