Skocz do zawartości

Boston Celtics 21/22


obywatelPP

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładałem ,że ten sezon będzie rozczarowujący w wykonaniu Celtics ale na razie wygląda to nawet gorzej. Boston ma sporo talentu ale brak pomysłu jak na razie i brak jakości w ich grze. Raptors skakało dziś po głowach graczy z Bostonu.. Mieli 21 zb ofensywnych a Boston 31 defensywnych. Proste ścięcie często sprawiało ,że gracz Raptors był sam pod koszem. Często nie było żadnej reakcji na wjazd gracza. Za to w ataku większość akcji Bostonu to były izolacje.Do tego potrafili zrobić kontrę 3 na 1 gdzie Brown podał w  ręce FVV 25 strat. Obrona kontr nie istnieje

Nie spodziewałem się takiej zapaści po stronie Bostonu, Jakbym miał poszukać jakieś mikro pozytywy to chyba postawa TimeLorda ale tak naprawdę Boston w ogóle nie poradził sobie z atletycznymi graczami z Kanady

PS - no i nie wiem czy są bardziej stronniczy komentatorzy niż panowie Kamon.... Każdy faul graczy Bostonu nie istniał a jeśli już istniał to najpierw faulował gracz Raptors przez co potem faulował gracz Celtów. Ich się nie da słuchąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

 

PS - no i nie wiem czy są bardziej stronniczy komentatorzy niż panowie Kamon.... Każdy faul graczy Bostonu nie istniał a jeśli już istniał to najpierw faulował gracz Raptors przez co potem faulował gracz Celtów. Ich się nie da słuchąc

To te pacany od 'kaboom'?... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego cieszy mnie czasami, że nie znam angielskiego bo jak polscy fani Celtics uważają, że kolesie pieprzą głupoty to coś musi być na rzeczy.

Już w zeszłym sezonie był ten sam problem. Mała ilość rzutów i straszne przeciąganie akcji. A jeśli masz tyle strat co Boston to trudno odnieść sukces.

Będzie dobrze, bo gorzej być nie może. PO są pewne, ale tu chodzi o coś więcej niż tylko PO. Szreder jak na tę chwilę to totalna porażka.

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kcp78 napisał:

To te pacany od 'kaboom'?... 

Ci są od Clippers o ile pamiętam.. Ci z Bostonu mają takie wstawki jak na ruchomej zasłonie ,że w sumie zgodnie z przepisami to faul ale w sumie to nie powinien być faul bo przecież gracz Bostonu nie faulował. Albo Tatum wbija się w kogoś z Raptors na zasłonie i go przewraca a ci ,że sędziowie nie powinni gwizdać tego faulu bo przecież najpierw ktoś inny popchnął Tatuma w kierunku tej drugiej zasłony. Idzie powtórka i nic nie widać by ktoś popychał Tatuma a ci nadal nie można gwizdać faulu naszemu skoro wcześniej był faul gracza Toronto. I tak przez cały mecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 17:08, mac napisał:

Na razie jest 0/10  i ogólnie słabo wygląda nawet na tle dość słabej ławki Bostonu

Ale przynajmniej wiemy ,że Boston jest lepsze od ewidentnych tankerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby na świeżo po obejrzeniu meczu z Wizards, ale jednak zbiorczy komentarz po pierwszych 5 meczach sezonu. Na razie słabo to wygląda. Oczywiście indywidualne osiągnięcia ze strony Tatuma i Browna niby się zgadzają, ale jednak brakuje tutaj typowej 3-trzeciej opcji (zwłaszcza pod koszem).

To może być bardzo frustrujący sezon dla kibiców tego zespołu. Sam stawiałem, że powalczą o miejsce 5-6, ale na ten moment wygląda to raczej na 9-10.

Zakładałem dużo lepszą grę „braci” Williams. Liczyłem zwłaszcza na Roberta. Warunki ma idealne. Dostał większe minuty. Nikt nie blokuje mu już miejsca pod koszem. Przydałby się tu poważny krok do przodu, ale dla mnie to on się zwija – ta obrona, a nie rozwija. Ze strony Granta brakuje zwłaszcza punktów.  

Poza Smartem brakuje dobrej, twardej obrony. Sorry, ale Horford już się do poważnej gry nie nadaje, skaczą mu po głowie, nie jest w stanie ustać młodszym i silniejszym podkoszowym. Właściwe to poza Horfordem i R. Williamsem, to tutaj nie ma kto grać pod koszem. Kanter to już chyba sam czuje się bardziej politycznym aktywistą niż koszykarzem.

Schröder ma oczywiście przyjemny kontrakt, ale nie zbawi tego zespołu. Gra podobnie do tego co pokazywał w poprzednim sezonie w LA. Mimo wszystko sądziłem, że będzie chciał pokazać lepszą grę. W swoim mniemaniu walczy przecież o duży i długi kontrakt w lecie.

Niby Tatum notuje więcej asyst i widać, że więcej zauważa partnerów na boisku. Lepiej rozumie co się dzieje na boisku. Tyle tylko, że nie bardzo jest z kim grać tutaj zespołowo. Zwłaszcza jak jeden z pary Tatum-Brown schodzi z parkietu.

Sam hero ball dwójki liderów nie wystarczy, zwłaszcza, iż inne zespoły na Wschodzie poczyniły spory postęp. To już nie tyko Bucks, Nets czy 76’ers. Na ten moment mocne są też Hawks, Knicks, Bulls, Hornets czy Heat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko oglądało się Celtics. 2/26 zza łuku, Tatum sabotujacy 4q ( bez ostatnich 2 minut ). Taktyka? ISO Tatum/Brown ewentualnie jakieś dwójkowe akcje z Horfordem na postup.

Według mnie ostatnia akcja 4q powinna być rozpisana pod Tatuma nie pod Browna.

Z plusów na pewno Horford który w obronie dawał radę.

W takiej formie to jak będą w play in to już będzie sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.