Skocz do zawartości

Boston Celtics 21/22


obywatelPP

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dla tych kilku Celtics Fans, którzy zostali..

Mój człowiek Paul Pierce został HOFem - pozdro dla kolegów, którzy mieli coś vs..

Skład młody, fajny - ambitny HC Udoka, fenomenalny duet JB-JT, jestem pełen nadziei..

Chciałem zaakcentować wątek - liczę na co najmniej ECF..

Sytuacja kadrowa bliżej na basketball reference https://www.basketball-reference.com/teams/BOS/2022.html

Zaskakuje głębia składu i cieszy liczba zawodników, którzy w każdym momencie mogą odpalić.

Pozdro dla Zielonych i "Kumatych" ;)

Ps. Podłączajcie sie na bieżąco, bo ciężko teraz coś po polsku, na spokojnie złapać :) Razem opanujmy sytuację - dla fanów wina - dobre wino, dla Nas - drink po polsku, it means  "vodka+coke" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, obywatelPP napisał:

Temat dla tych kilku Celtics Fans, którzy zostali..

Mój człowiek Paul Pierce został HOFem - pozdro dla kolegów, którzy mieli coś vs..

Skład młody, fajny - ambitny HC Udoka, fenomenalny duet JB-JT, jestem pełen nadziei..

Chciałem zaakcentować wątek - liczę na co najmniej ECF..

Sytuacja kadrowa bliżej na basketball reference https://www.basketball-reference.com/teams/BOS/2022.html

Zaskakuje głębia składu i cieszy liczba zawodników, którzy w każdym momencie mogą odpalić.

Pozdro dla Zielonych i "Kumatych" ;)

Ps. Podłączajcie sie na bieżąco, bo ciężko teraz coś po polsku, na spokojnie złapać :) Razem opanujmy sytuację - dla fanów wina - dobre wino, dla Nas - drink po polsku, it means  "vodka+coke" ;)

ogolnie powiem od siebie, ze Boston z teamu "mamy miliard pickow", Irvinga, Horforda/Haywarda, Tatuma i Browna - zamienil sie w druzyne gdzie poza JB/JT na sutych kontaktach jest w sumie mocno przeplacony roles (Smart, ale ja rozumiem czemu to zrobili), przeplacony stary Horford (troche smieszne, bo nie chcieli mu zaplacic takiej kasy a dwa sezony pozniej biora dwa lata starszego goscia na tym wujowym kontrakcie, goscia ktory jest blizej do "bycia Kevinem Love" jak zaden gosc na duzym kontrakcie w NBA). Reszta to cala rzesza pionkow mniejszych wiekszych/starszych czy mlodszych. ECF? ja bym ich stawial w grupie "potencjalne najwieksze rozczarowanie" we wschodniej?

nieprawdopodobne jak mozna rozmienic wszystkie assety na coraz gorsze, misfiity/mishapy -> IT+dredy(obaj niewypal w CLE)+5th pick(Sexton) na headcase Irvinga (fajny start, koniec to rozstanie z fanami jak w CLE) -> Kemba Walker (niewypal) -> Fournier -> Horford+z ochlapow Schroeder! Zaden inny z morza pickow nie skonwertowal do niczego poza niczym nie wyrozniajacy sie na tle ligowym lawkowy roles? Salary zajebane na amen 143mln w tym sezonie, nastepny na pewniaku juz 132mln. nowy trener. naprawde szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memek, lubię Cię, fajnie piszesz, o koszu i polityce, mieszkasz w Stanach, znasz dużo tematów "od podszewki", wiesz coś nt. Idaho i Montany :), Miło się Cievie czyta, ale chyba nie jesteś do końca obiektywny :)

W celtics dużo zmian strukturalnych - zmęczonego Ainge'a zamienił w roli GM-a zmęczony trenerką Brad. Też  nie jestem fanem Horforda ( dla mnie 2 soft ), ale uważam, że na tak kapitalnym ducie JB+JT można zagrać coś spektakularnego - zwracam uwagę na wiek obu zawodników - już w tej chwili jest naprawdę proper, a miejce na rozwój jeszcze jest.

Swoją drogą, ciężko mi jest sobie przypomieć, takich Kozaków na SF i PF w jednej, super konfiguracji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, obywatelPP napisał:

Memek, lubię Cię, fajnie piszesz, o koszu i polityce, mieszkasz w Stanach, znasz dużo tematów "od podszewki", wiesz coś nt. Idaho i Montany :), Miło się Cievie czyta, ale chyba nie jesteś do końca obiektywny :)

W celtics dużo zmian strukturalnych - zmęczonego Ainge'a zamienił w roli GM-a zmęczony trenerką Brad. Też  nie jestem fanem Horforda ( dla mnie 2 soft ), ale uważam, że na tak kapitalnym ducie JB+JT można zagrać coś spektakularnego - zwracam uwagę na wiek obu zawodników - już w tej chwili jest naprawdę proper, a miejce na rozwój jeszcze jest.

Swoją drogą, ciężko mi jest sobie przypomieć, takich Kozaków na SF i PF w jednej, super konfiguracji.

 

ja uwazam ze JB+JT to fajny duet, ale czy to sa superstars? strasznie dziwnie sie potoczyly losy Bostonu, mowie tu szczegolnie o niefarcie, niedopasowaniu no i ogolnie te drafty jak im sie blizej przyjrzec, po opadnieciu kurzu nie wyszly az tak spektakularnie jak "otoczka", ze Ainge ma  morze pickow (bo w sumie nie mial albo nie byly one az tak wysokie i nie przyfarcili). Moim zdaniem Ainge nie byl zmeczony tylko go zwyczajnie wyjebali, bo nawet jak nie mial az taaaakich assetow to zaplacil cene (niby po cichu, niby "zmeczony, comeon!) za wysokie ekspektacje - fani w Bostonie to jest najbardziej bananowa (sportowo) grupa jaka chyba znajdziesz w stanach: Bruins, miliard lat Bradyego w NEP, Red Sox, "legendy o Celtics sprzed 11lat".

moim zdaniem Brad wyczul moment (dla siebie, jako trenera chyba idealny!!), ze zeby sie utrzymac na dobre przy koszu, w zarzadzaniu, przy swojej marce, na jeszcze lepszych pieniadzach/zasadach i troche mniejszej presji (vs bycie trenerem) to wskoczyl na stolek po Ainge'u - moim zdaniem gigantyczna strata dla C's i absolutnie nie kupuje nowego trenera dopoki nie zobacze. Jasne, ze pojawialy sie komentarze, ze Brad mial najlepsza prase jak na goscia ktory ani razu nie wszedl do Finals a w ECF wypadal z hukiem, ale trzeba uszanowac, ze ponizej pewnego progu, z calkiem duzymi zmianami sezon-do-sezonu ogarnial tych Celtics.

ECF przy tak duzych zmianach, chyba ze to bylo z przymruzeniem oka? ;)

nie ma we wschodniej moim zdaniem druzyny z wiekszym "potencjalem" zeby zrobic duzy zawod wzgledem ekspektacji (czyli np wypad pierwsza runda w 5-6, albo w playin?).

2 godziny temu, obywatelPP napisał:

 

Swoją drogą, ciężko mi jest sobie przypomieć, takich Kozaków na SF i PF w jednej, super konfiguracji.

 

James/Love ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, obywatelPP napisał:

Swoją drogą, ciężko mi jest sobie przypomieć, takich Kozaków na SF i PF w jednej, super konfiguracji

Czysto formalnie to Pierce/Garnett   czy nawet ostatnio James/Davis... Chyba ,że chodzi ci dokładnie o dwóch młodych to wtedy Bird/McHale

Ale co do meritum to Boston jeszcze 5 lat temu wyglądali ,że za chwilę przejmą ligę. Dobre wymiany. Sporo wyborów ale Boston miało po drodze ogrom pecha ( kontuzja Haywarda, Thomasa a potem Irvinga czy Kemby). Do tego poza wspomnianą dwójką Brown/Tatum resztę wyborów delikatnie mówiąc skopali... Na dodatek odkąd liga zorientowała się ,że jak Smart robi wjazd to trzeba mu pozwolić biec do końca a nie podwajać to Marcus stał się balastem w ataku. Strzelcem nadal jest kiepskim. Rozegrania jak nie może odrzucać na obwód podczas wjazdów to nie ma. Ogólnie powoli idzie w kierunku takiego nowszego Tony Allena... Do tego Boston próbowało sobie potanić skład. Odpuszczali po kolei Horforda, Haywarda, Kembe i teraz mają dwójkę młodych gwiazd ale poza nimi skład wygląda średnio. PO będzie ale takie Hawks czy nawet Hornets wygląda lepiej zbalansowane a są równie młodzi liderzy i już są lepsi ( Hawks) albo moim zdaniem będą ( Hornets)

Nie rozumiem tej nowej umowy Smarta bo już ostatni sezon pokazał ,że jest gorzej z ofensywą.

Boston odpuscili jeszcze Fourniera. Za dużo oszczędności jak na skład który powinien być tu i teraz.. A Boston zachowuje się jakby chcieli mieć rok na przeczekanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał:

Czysto formalnie to Pierce/Garnett   czy nawet ostatnio James/Davis... Chyba ,że chodzi ci dokładnie o dwóch młodych to wtedy Bird/McHale

Ale co do meritum to Boston jeszcze 5 lat temu wyglądali ,że za chwilę przejmą ligę. Dobre wymiany. Sporo wyborów ale Boston miało po drodze ogrom pecha ( kontuzja Haywarda, Thomasa a potem Irvinga czy Kemby). Do tego poza wspomnianą dwójką Brown/Tatum resztę wyborów delikatnie mówiąc skopali... Na dodatek odkąd liga zorientowała się ,że jak Smart robi wjazd to trzeba mu pozwolić biec do końca a nie podwajać to Marcus stał się balastem w ataku. Strzelcem nadal jest kiepskim. Rozegrania jak nie może odrzucać na obwód podczas wjazdów to nie ma. Ogólnie powoli idzie w kierunku takiego nowszego Tony Allena... Do tego Boston próbowało sobie potanić skład. Odpuszczali po kolei Horforda, Haywarda, Kembe i teraz mają dwójkę młodych gwiazd ale poza nimi skład wygląda średnio. PO będzie ale takie Hawks czy nawet Hornets wygląda lepiej zbalansowane a są równie młodzi liderzy i już są lepsi ( Hawks) albo moim zdaniem będą ( Hornets)

Nie rozumiem tej nowej umowy Smarta bo już ostatni sezon pokazał ,że jest gorzej z ofensywą.

Boston odpuscili jeszcze Fourniera. Za dużo oszczędności jak na skład który powinien być tu i teraz.. A Boston zachowuje się jakby chcieli mieć rok na przeczekanie

Dokladnie, znowu wyszlo ze picki maja mega wartosc sentymentalna, ale jak sie zaczyna samemu wybierac w srodku stawki, to pozniej szalu nie ma.

@ely3 znajdziesz druga ekipe we wschodniej gdzie jest tak duzy potencjal na wtope vs oczekiwania kibicow (ECF/2r min!)/srodowiska plotkarskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wschód poza dwoma drużynami taki nie za mocny (zobaczymy jeszcze co tam w Phily). Po czołówce jest za to sporo ekip, w tym Boston, które są na podobnym poziomie sportowym.

W tej stawce Celci wydają się jednak najbardziej sobą zmęczeni i zdemotywowani. Miało być tak różowo i sukcesy niby były, ale wydaje się, że jedyne na co się w Bostonie obecnie liczy to kosmiczny rozwój JT i JB. Poza tym wszystko już było grane, testowane i w zasadzie dalszego planu działania nie ma. 

Może Brad okaże się jakimś koks-GMem.

A, na plus też się trafił Niemiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Boston wcale nie jest lepszą drużyną niż był sezon temu. Różnicy wielkiej nie ma.  Horford jest już dosyć stary i jakoś nie przekonuje mnie on bo moim zdaniem oni nadal potrzebują dobrego wysokiego a ich ławka też jakoś nie jest przesadnie przekonująca.  Bez jakiś ruchów transferowych nie wróżę im walki o mistrzostwo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę czepiania się.

Jakie wybory z wysokim numerem skopali Celtics (no może Yabusele z 8)?

Płacić polamanemu Haywardowi 40000000$, Fournierowi 20000000$? Ciągnąć dramat z Kembą który w Celtics w jednym sezonie miał więcej opuszczonych meczów niż przez całą karierę w Hornets a w PO był obsrany po same uszy?

W Celtics wszystko posypało się wraz z kontuzją Haywarda. Byli młodzi gniewni, była 3 doświadczonych z Irvingiem na czele. A tu jeb i pozamiatane. A w sałaty zablokowane 30.

Na dodatek sporo pecha miał Boston przy wyborach które dostał od innych klubów. Kinga najlepszy sezon od wielu lat, a mieliśmy prawo do nr 2, Miśki tak samo. Przecież gdyby te zespoły zagrały "pod" Boston to zakładając, tu byłaby 5 złożona z młodych gwiazd. 

ECF niekoniecznie chociaż nie wykluczam tego ale wbrew wszystkim oponentom, Boston spokojnie wejdzie do PO i swoje tam ugra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie ciekawy case, jeśli młode gwiazdy - forwardzi nie połamią się i zrobią jeszcze jakiś progress, Horford ma jeszcze coś w baku i ogólnie, nie wchodząc w szczegóły każdego po kolei sład zaskoczy, to mogą być bardzo wysoko.

Może się też okazać że trener to jełop, Tatum chce oddawać 35 fadeaways na mecz, Horford w baku ma tylko trociny itp itd i skończą w play - in......

 

...a ciekawe dlatego, że myślę, że w żadnym z przypadków nikt nie będzie mówił o jakimś wielkim zaskoczeniu.

 

A w ogóle to podoba mi się dość ich skład i życzę im jak najlepiej. Tzn wszystkim dobrze życzę, ale wydaje mi się, że tam jest spora szansa na fajny sezon, chociaż ten Ime Udoka mnie nie przekonuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ptak napisał:

ECF niekoniecznie chociaż nie wykluczam tego ale wbrew wszystkim oponentom, Boston spokojnie wejdzie do PO i swoje tam ugra

 

Zdrowi powinni zrobić drugą rundę. W zeszłym roku mieli pecha z kontuzjami a wg mnie byli w stanie przy pełnym zdrowiu zrobić 76ers a później Hawks. No ale jakaś pandemia kontuzji w tym roku po prostu była.

Co do "zawodu"... Zeszły rok z jednej strony pozytyw bo JB zrobił duży progres a z drugiej Tatum wydaje mi się że stanął w miejscu z dalszym rozwojem. Pritchard może być fajnym dynamicznym PG kwestia tylko poprawienia rzutu i mądrzejsze decyzję ( 1 rok gry zobaczymy co ten przyniesie).

Tak miało to wyglądać inaczej ale:

- kto wtedy przewidział że Hayward w swoim debiucie zaliczy kontuzję która do końca sezonu wykluczy go z gry

- Irving jest deklem ale rozpieprzal też szatnię od środka przez co zarząd musiał działać więc udało im się w wymianach pozyskać KW który co by nie mówić jest słabszym zawodnikiem niż KI ale trzeba było tak zrobić dla dobra reszty zespołu

- Horford duży kontrakt ale brakowało go już rok temu w ECF gdzie Bam robił co chciał pod koszem w ataku i obronie+ do tego doszła świetna forma Duncana i Hero.

Przy borykaniu się z takimi kłopotami oni dalej utrzymują się w czołówce wschodu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MA23 napisał:

Co do "zawodu"... Zeszły rok z jednej strony pozytyw bo JB zrobił duży progres a z drugiej Tatum wydaje mi się że stanął w miejscu z dalszym rozwojem

Brown w zeszłym sezonie był liderem Celtics ale trzeba też brać poprawkę na Covidowe czasy i zarażenie się Tatuma.. To mogło miec wpływ na jego kondycje i przygotowania. Ogólnie Tatum za bardzo idzie w mid range. Ogólnie  wrzucanie go od dwóch sezonów na miejsce 11-12 jak jest wyceniany we wszelkich rankingach wyglada mocno na wyrost. Potencjalnie Tatum to jest bestia . PRaktycznie coś się zacięło i nie może jakoś wskoczyć na ten all nba level na stałe...

Ale Boston ma ten problem ,że coraz częściej Smart jest w ataku zawaliggrodą. Jak nie miał rzutu tak nie ma a co ważniejsze już rywale nie reaguje na te jego wjazdy więc staje się też bezradny podczas nich. Bo rzadko kończy( 51% chyba ma pod obręczą) więc rzuca za 3 ponad połowę swoich rzutów . Boston potrzebuje 3 strzelby plus kogoś kto ich pociagnie z ławki. A oni w to lato się pozbyli potencjalnie takich graczy ze względu na nie wiem co. Oszczędności??? Schoreder za 5 baniek to fajny strzał ale on ich problemów z ofensywą nie rozwiązę a Pritchard nie wskoczy na poziom 16 punktów na mecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej już nic nie pisz na temat Tatuma i jego rozwoju bo nie zapomnę jak krytykowałeś Browna, twierdziłeś, że to kiepski wybór bez perspektyw. Pamiętam, bo Brown od początku był moim ulubionym grajkiem.

Boston potrzebuje drobnej korekty w składzie i będzie dobrze. 

Jedyny ruch który nie wypalił to Kemba. Taki Zieliński w składzie Celtics. Gra dobrze jak nie ma presji a w rzeczywistości jak trzeba grać o stawkę to ma w majtkach pełno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Boston to ma jakiegoś pecha albo bardzo źle ustawioną kontrolę nad graczami.

Nie dość ,że Brown i Horford mają na dzień dobry Covid to jeszcze Smart spóźnił się na samolot i został zawieszony i otrzymał karę finansową

Po cichu liczyłem ,że Morgan dostanie umowę kosztem Fernando bo ani ten ani Kanter nie wyglądają przekonująco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart to jełop (nigdy go nie lubiłem) jak Ty sobie wyobrażasz kontrolę nad dorosłym facetem? Bransoletka jak dla ludzi którzy są na warunkowym i mają nadzór elektroniczny?

Co do covida. To są dorośli ludzie, którzy są zaszczepieni. Chcesz nałożyć na nich areszt domowy (po podejściu do Smarta widać, że chyba chcesz) żeby nie wychodzili z domu? Akurat tej dwójki nie posądzam o chodzenie po barach, klubach go-go, imprezy z prostytutkami. Tak wyszło i nic nie poradzisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ciekawe jak Udoka rozłoży minuty. W preseason Langford i Nesmith bardzo fajnie wyglądali, pokazując, że warto w nich inwestować. Btw, S5 Bostonu to chyba jedna z większych zagadek na ten moment. Zresztą, ta podstawowa 10-osobowa rotacja (zakładając wszystkich zdrowych) również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.