Skocz do zawartości

Sezon 2021/22 Liga I


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia

Podczas łączenia z serwerem „basketball.fantasysports.yahoo.com” wystąpił błąd.

    Otwierana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ nie udało się potwierdzić autentyczności otrzymanych danych.
    Proszę poinformować właścicieli witryny o tym problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek slow kilka o samym drafcie...

Byl komplet GMow... tzn sooobi sie spoznil chwile, wiec ominal pierwsza licytacje Jokicia, ale i tak go pewnie nie chcial... Poza tym nie widzialem by ktos mial problemy z polaczeniem internetowym, wiec poza koncowka za dolara wszystkie zakupy byly wlasnoreczne... a to istotne bo niektore druzyny wygladaja jakby byly sklecone przypadkowo przez bota... w tym moja ;-]

To byl jeden z moich najgorszych draftow, a moze i najgorszy pod katem zadowolenia z niego 😞 Ale coz, nadszedl ten moment, w ktorym wieloletnia skuteczna strategia celowania w steale w srodbku odbila mi sie czkawka bo... po prostu zbyt wielu GMow zaczelo robic to samo i przez to bylo niewiele dobrych promocji. Za rok bede musial wymyslic cos innego... o ile uda mi sie tu pozostac! Ale hej, kiedys trzeba zasmakowac walki o utrzymanie po 8 latach w lidze ;-]

Zas ogolnie juz kolejny sezon stwierdzam, ze w tej lidze drafty sa zdecydowanie najtrudniejsze, doswiadczeni GMowie widzieli juz wszystko, wyceny niewiele sie roznica od siebie i co najgorsze jest [relatywnie] malo oczywistych przeplacen i rowniez [relatywnie] malo oczywistych steali. Jak prawie wszystkie zakupy w lidze sa "ok, realistyczne" to... wychodzi grupa sredniej jakosci druzyn gdzie sie wyroznia wlasciwie tylko eksplozjami, ze jakis ziutek robi niespodziewany skok o 15-20$ w porownaniu do wycen. A te cholernie trudno przewidziec bo w 99% przypadkach sie biora ze znacznie wiekszej roli niz zakladana przed sezonem przez czynniki losowe jak trener/kontuzje.

W tym sezonie moje przygotowania sie sprowadzily do przejrzenia na szybko statsow wszystkich graczy i ich wycenienia wg wlasnego widzimisie.
Obserwujac po innych draftach wydawalo mi sie, ze pojde w wysokich i tak sie dobrze zaczelo tzn Gobert, JJJ, Jonas, Tobias, ale pozniej cos sie wykoleilo przez nadmiar GMow z kasa w srodku i odpuscilem za duzo licytacji. Teraz jest oczywiste, ze trzeba bylo podbijac jakiegos PG/winga 20-35$, ale tego nie zrobilem. Przez to niezdecydowanie doszlo do sytuacji, ze zostalo mi 70$, a juz nie bylo w puli graczy IMO wartych tej kasy, wiec mega wpadka. Tym gorsza, ze mac byl w takiej samej sytuacji, wiec jeszcze trzeba bylo sie bic o jakiegos Noela do 20+$...
Poniewaz juz wtedy bylo oczywiste, ze bede musial trejdowac to podszedlem do reszty zakupow na zasadzie: gdy podbija kilku GMow to znaczy bedzie pozniej zainteresowanie. Tak trafili do mnie Lauri Markkanen, Wendell Carter, Larry Nance, i De'Anthony Melton. Wg mnie zostali kupieni po wariancie optymistycznym, ze dostana wieksza role i oby sie to sprawdzilo bo inaczej leze i kwicze w tym sezonie. Plus zebralem 2 rookich, ktorzy teraz musza eksplodowac ;->

Co zabawne to odnosnie innych druzyn wlasciwie zadna mi sie nie podoba 😉 Bo wyszlo pelno overkilli i dziwnych zestawien, ale najmniej zmian chyba beda potrzebowac Anything Is Possible, Planetarianie, Jackoso's Team [fajnie zatankowane asysty!] i bartek's Wonderful Team [choc tu trojki bedana handel]. Chicken i Red Panthers ma fajne sklady na srednich, ale uomatko ile tam gosci, ktorzy potencjalnie opuszcza 10+ gier [ale moze nie w tym roku?]. Poza tym duuuuzo pracy nas wszystkich czeka ;-]

A jak to wyglada z Waszej perspektywy?
Co chcieliscie zrobic, a co sie z tego udalo?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wiLQ napisał:

Zas ogolnie juz kolejny sezon stwierdzam, ze w tej lidze drafty sa zdecydowanie najtrudniejsze, doswiadczeni GMowie widzieli juz wszystko, wyceny niewiele sie roznica od siebie i co najgorsze jest [relatywnie] malo oczywistych przeplacen i rowniez [relatywnie] malo oczywistych steali.

Przepłacenia IMO były, miały miejsce na końcu draftu. Kasy zostało w puli dużo, a midround players jakoś wyjątkowo szybko poznikali ze stołu.
Też miałem ten problem. Też chciałem powalczyć w srodku, nawet z budżetem, który pozostał po zakupie Kury. Zresztą, ceny gwiazd nie były wysokie, więc całe to nasilenie licytacji musiało siłą rzeczy zejść niżej.
Zatem - ja też chętnie widziałbym u siebie jednego więcej gracza z przedziału 20-30$. Ale cóż, pozostaje optymistycznie cieszyć się, że przynajmniej nie podbito mi Kury do 70, bo pewnie bym odpuścił.... A potem został z kasą jak Himilsbach z angielskim...
Konstrukcja mojego teamu oczywiście nie zdradza jakiejś szczególnie zarysowanej strategii, nad tą pomyśli się na spokojnie, gdy już będę wiedział, jak moi gracze wejdą w sezon.
Z ewentualnych propozycji wymian - mogę rozważyć 1-1 wysokiego za niskiego/skrzydłowego ode mnie, ale nic na siłę. Innych konfiguracji póki co nie rozważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wiLQ napisał:

Co chcieliscie zrobic, a co sie z tego udalo?

Ja żałuję nie licytowanie Mo Bamby, bo już wtedy było klarowne, że gotówki i tak będzie nadto i powinienem iść w niego mocniej.

A tak jak większość:

18 minut temu, Slawekmroz napisał:

Zatem - ja też chętnie widziałbym u siebie jednego więcej gracza z przedziału 20-30$.

Wydaje mi się, że wielu ma takie uczucie, co lekko pomaga je zniwelować :D

 

Czyli u mnie właśnie jakiś parobasik blokowy jak Mamba, Gufford, bo tak jestem zależny od złamasa Rob Willa czy 18min (przy powrocie Mitch Roba) Noela, która też w sumie ma problemy z kontuzjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego że w tak zacnym towarzystwie nie wypada draftować bezpiecznie. 

A jeśli ktoś chce się wybrać na prawdziwą jazdę bez trzymanki, to serdecznie zapraszam do tego co można nazwać jedynie Bang Busem Fantasy Basketball.

Zacząłem od Kyrie, którego wyceny są od 1 do +30$ w zależności od tego czy ogląda się TVP Info, TVN24 czy Ulicę Sezamkową. 

Ja zdecydowanie oglądam Ulicę Sezamkową i pozostaję w naiwnym dziecięcym przekonaniu że Kyrie postanowi wjechać na białym koniu zaraz po rozpoczęciu sezonu. Jeśli marzenia kosztują 14$ to ja poproszę od razu całą paczkę. 
Po kupieniu Kyrie doszedłem do wniosku że mogę agresywniej podbijać pozostałych zawodników - zwłaszcza tych którzy na początku draftu będą omijani przez managerów ostrożnych finansowo niczym Robert Sarver.  

Na tym etapie planowałem przytankować bloki więc Sabonis był całkiem realnym kandydatem do tej strategii - zwlaszcza ze może Indiana w końcu rozwiąże problem z Turnerem, który często jest piątym kołem u wozu. 

Przy licytacji Simmonsa wydawało mi się że byliśmy bardzo konserwatywni i 10$ jest bardzo dobrą ceną nawet jeśli będzie odpierdalał Hardena z czasu gdy "przekonywał" Houston do trade'u.

Giannis za 61$ powiem szczerze - nie miałem go w planach, ale da się na nim budować - zwłaszcza jeśli leci o 10$ taniej niż zwykle. To był wybór oportunistyczny a nie wynikający ze sztywnej strategii i byłem bardzo zaskoczony że go kupiłem. Na tym etapie wygrałem 4 z 8 licytacji, wydałem 60% budżetu i miałem dwóch PG (a może żadnego?) i dwóch C.
Z puntu bloków u solidnego FT% przeskoczyłem na twardy punt FT% i przeciętne bloki. 

Na tym etapie jechałem już na czystej adrenalinie i przy Westbrooku poniosło mnie na fali wiary w to że Bron się będzie oszczędzał i da mu wariować. I tu popełniłem błąd nie zostawiając wystarczających środków na kolejnego mocnego centra. Kolejne dwa picki raczej bez historii - Mitchell ma zdefiniowaną rolę i jest dziwnie pewnym punktem mojego składu, bez żadnych znaków zapytania.

Pozostałych picków nie będę komentował - sami rolesi, a i to przy dobrych wiatrach. 

Co do moich szans - no cóż widełki są baaardzo szerokie. Od nieudanej walki o utrzymanie jeśli Kyrie jednak się wypnie na Nets, aż po górną strefę stanów średnich jeśli będzie szalał. 

 

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

19 godzin temu, Slawekmroz napisał:

Przepłacenia IMO były, miały miejsce na końcu draftu. Kasy zostało w puli dużo, a midround players jakoś wyjątkowo szybko poznikali ze stołu.

True, true, ale te przeplacenia byly na zasadzie "kasa do wydania", a nie przeszacowania jakiejs grupy/typu graczy - ot byli wywolani ostatni.

19 godzin temu, Slawekmroz napisał:

Zatem - ja też chętnie widziałbym u siebie jednego więcej gracza z przedziału 20-30$.

 

18 godzin temu, mac napisał:

Wydaje mi się, że wielu ma takie uczucie, co lekko pomaga je zniwelować :D

Ano, ale tylko troszke ;-]

 

17 godzin temu, Leszczur napisał:

Zacząłem od Kyrie, którego wyceny są od 1 do +30$ w zależności od tego czy ogląda się TVP Info, TVN24 czy Ulicę Sezamkową. 

Ja zdecydowanie oglądam Ulicę Sezamkową i pozostaję w naiwnym dziecięcym przekonaniu że Kyrie postanowi wjechać na białym koniu zaraz po rozpoczęciu sezonu. Jeśli marzenia kosztują 14$ to ja poproszę od razu całą paczkę. 

Trzeba przyznac, ze ten zakup jest ekstremalny bo IMO ma tylko 2 opcje - albo bedzie genialny [czyli Kyrie wraca w tym roku i gra swoje] albo idiotyczny [czyli kiszenie 3/4 sezonu i wywalenie bo znika nadzieja na powrot].

17 godzin temu, Leszczur napisał:

Przy licytacji Simmonsa wydawało mi się że byliśmy bardzo konserwatywni i 10$ jest bardzo dobrą ceną nawet jeśli będzie odpierdalał Hardena z czasu gdy "przekonywał" Houston do trade'u.

Eee yyy wlasnie ten konserwatyzm uwzglednial, ze moze cos odpalic jak np dac sie zawiesic za trening... 😉

Poza tym jego profil wlasciwie zmusza do puntu FT% na co tez zwykle jest max paru chetnych [ograniczajac podbijajacych].

17 godzin temu, Leszczur napisał:

Giannis za 61$ powiem szczerze - nie miałem go w planach, ale da się na nim budować - zwłaszcza jeśli leci o 10$ taniej niż zwykle. To był wybór oportunistyczny a nie wynikający ze sztywnej strategii i byłem bardzo zaskoczony że go kupiłem.

Chyba kontuzja kolana i kac pomistrzowski troche temperowal oczekiwania, ale gdyby zrobil krok do przrodu i gral dalej na maxa faktycznie ladna cena.

Czy to tylko moje wrazenie, ze w Top10 ubylo pewniakow?
Tzn w sensie "ta gwiazda nie zejdzie ponizej X poziomu wartosci na srednich i smialo mozna liczyc na 74+ gier".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L.MP
Budget $200
1. (32) Fred VanVleet (TOR - PG,SG) $36
2. (33) Christian Wood (HOU - PF,C) $25
3. (58) John Collins (ATL - PF,C) $26
4. (59) Darius Garland (CLE - PG) $16
5. (70) Collin Sexton (CLE - PG,SG) $14
6. (73) Tyrese Haliburton (SAC - PG,SG) $20
7. (83) Jakob Poeltl (SAS - C) $15
8. (97) Bogdan Bogdanovic (ATL - SF,PF) $12
9. (112) Bobby Portis (MIL - PF,C) $2
10. (115) Klay Thompson (GSW - SG,SF) $6
11. (121) Nickeil Alexander-Walker (NOP - SG,SF) $11
12. (135) Keldon Johnson (SAS - SF,PF) $6
13. (151) Duncan Robinson (MIA - SG,SF) $7
Unused $4
 
Jackoso's Team
Budget $200
1. (19) Michael Porter Jr. (DEN - SF,PF) $36
2. (20) Jayson Tatum (BOS - SF,PF) $51
3. (23) Deandre Ayton (PHX - C) $34
4. (50) OG Anunoby (TOR - SF,PF) $29
5. (93) Jordan Clarkson (UTA - PG,SG) $3
6. (95) Norman Powell (POR - SG,SF) $15
7. (98) Andrew Wiggins (GSW - SG,SF) $8
8. (122) Ivica Zubac (LAC - C) $15
9. (153) Dillon Brooks (MEM - SG,SF) $2
10. (156) Luguentz Dort (OKC - SG,SF) $4
11. (165) Donte DiVincenzo (MIL - PG,SG) $1
12. (175) Delon Wright (ATL - PG,SG) $1
13. (184) Cam Reddish (ATL - SG,SF) $1
Unused $0
 
Allin
Budget $200
1. (1) Nikola Jokic (DEN - PF,C) $78
2. (31) Bam Adebayo (MIA - PF,C) $40
3. (37) LaMelo Ball (CHA - PG,SG) $31
4. (65) Dejounte Murray (SAS - PG,SG) $24
5. (100) Alperen Sengun (HOU - C) $10
6. (123) Nicolas Claxton (BKN - C) $3
7. (138) Patty Mills (BKN - PG) $2
8. (154) Isaiah Roby (OKC - C) $3
9. (166) Kevin Huerter (ATL - SG,SF) $1
10. (171) Monte Morris (DEN - PG,SG) $2
11. (176) Josh Hart (NOP - SG,SF) $2
12. (177) Khem Birch (TOR - PF,C) $2
13. (182) Terance Mann (LAC - SF) $2
Unused $0
WUHAN CLAN
Budget $200
1. (11) Khris Middleton (MIL - SF,PF) $30
2. (17) Trae Young (ATL - PG) $40
3. (30) LeBron James (LAL - PG,SG,SF) $29
4. (35) Zach LaVine (CHI - SG,SF) $38
5. (43) Julius Randle (NYK - PF,C) $28
6. (49) Jusuf Nurkic (POR - C) $21
7. (107) Devonte' Graham (NOP - PG,SG) $4
8. (109) Kelly Oubre Jr. (CHA - SG,SF) $1
9. (130) Dennis Schroder (BOS - PG) $3
10. (139) Thaddeus Young (SAS - PF,C) $1
11. (167) Tyrese Maxey (PHI - PG,SG) $1
12. (168) Will Barton (DEN - SG,SF) $3
13. (185) Enes Kanter (BOS - C) $1
Unused $0
 
Planetarianie
Budget $200
1. (18) Bradley Beal (WAS - SG,SF) $49
2. (24) Nikola Vucevic (CHI - C) $42
3. (36) Clint Capela (ATL - C) $34
4. (45) De'Aaron Fox (SAC - PG) $24
5. (66) Derrick White (SAS - PG,SG) $18
6. (84) Evan Mobley (CLE - C) $10
7. (110) Tyler Herro (MIA - PG) $6
8. (134) Montrezl Harrell (WAS - PF,C) $5
9. (140) Joe Harris (BKN - SG,SF) $3
10. (155) Malik Beasley (MIN - PG,SG) $6
11. (178) Chuma Okeke (ORL - PF) $1
12. (186) Terrence Ross (ORL - SG,SF) $1
13. (191) Aleksej Pokusevski (OKC - SF) $1
Unused $0
 
NH Big Bang
Budget $200
1. (5) Luka Doncic (DAL - PG,SG) $66
2. (15) Kevin Durant (BKN - SF,PF) $59
3. (29) Zion Williamson (NOP - PF) $15
4. (60) Richaun Holmes (SAC - PF,C) $28
5. (104) Jalen Green (HOU - SG) $5
6. (111) Spencer Dinwiddie (WAS - PG,SG) $8
7. (113) Tim Hardaway Jr. (DAL - SG,SF) $6
8. (137) Patrick Williams (CHI - SF,PF) $3
9. (141) Precious Achiuwa (TOR - SF,PF) $1
10. (149) Gary Trent Jr. (TOR - SG,SF) $2
11. (169) Naz Reid (MIN - C) $1
12. (170) Aaron Gordon (DEN - SF,PF) $2
13. (179) Darius Bazley (OKC - SF,PF) $4
Unused $0
Red Panthers
Budget $200
1. (26) Jrue Holiday (MIL - PG,SG) $28
2. (38) Kristaps Porzingis (DAL - PF,C) $31
3. (47) Jaylen Brown (BOS - SG,SF) $28
4. (61) Anthony Edwards (MIN - SG,SF) $21
5. (75) Lonzo Ball (CHI - PG,SG) $24
6. (78) Gordon Hayward (CHA - SG,SF) $23
7. (85) Caris LeVert (IND - SG,SF) $11
8. (94) Al Horford (BOS - PF,C) $6
9. (101) Daniel Gafford (WAS - C) $12
10. (116) Saddiq Bey (DET - SF) $2
11. (118) Harrison Barnes (SAC - SF,PF) $6
12. (129) Jaden McDaniels (MIN - PF) $4
13. (152) Otto Porter Jr. (GSW - SF,PF) $4
Unused $0
 
woLF-Pack
Budget $200
1. (25) Rudy Gobert (UTA - C) $37
2. (44) Jaren Jackson Jr. (MEM - PF,C) $29
3. (51) Jonas Valanciunas (NOP - C) $22
4. (52) Tobias Harris (PHI - SF,PF) $29
5. (63) Josh Giddey (OKC - PG,SG) $3
6. (91) Marcus Smart (BOS - PG,SG) $12
7. (105) Jonathan Isaac (ORL - SF,PF) $16
8. (119) Jalen Suggs (ORL - PG,SG) $3
9. (120) Wendell Carter Jr. (ORL - C) $10
10. (128) Larry Nance Jr. (POR - PF,C) $10
11. (136) Lauri Markkanen (CLE - PF,C) $12
12. (143) De'Anthony Melton (MEM - PG,SG) $8
13. (157) T.J. Warren (IND - SF,PF) $9
Unused $0
 
Anything Is Possible
Budget $200
1. (6) Karl-Anthony Towns (MIN - C) $63
2. (39) Devin Booker (PHX - SG,SF) $30
3. (53) Jarrett Allen (CLE - C) $16
4. (54) Ja Morant (MEM - PG) $21
5. (76) CJ McCollum (POR - PG,SG) $25
6. (88) Mitchell Robinson (NYK - C) $13
7. (99) RJ Barrett (NYK - SG,SF) $8
8. (108) Kelly Olynyk (DET - PF,C) $12
9. (114) Bojan Bogdanovic (UTA - SF,PF) $3
10. (133) Steven Adams (MEM - C) $3
11. (158) LaMarcus Aldridge (BKN - PF,C) $1
12. (180) Derrick Rose (NYK - PG,SG) $2
13. (187) Rui Hachimura (WAS - SF,PF) $1
Unused $2
Chicken Team
Budget $200
1. (21) Shai Gilgeous-Alexander (OKC - PG,SG) $33
2. (22) Joel Embiid (PHI - PF,C) $52
3. (34) Myles Turner (IND - PF,C) $27
4. (56) Chris Boucher (TOR - PF,C) $15
5. (69) Malcolm Brogdon (IND - PG,SG) $20
6. (74) Kevin Porter Jr. (HOU - SG,SF) $9
7. (80) D'Angelo Russell (MIN - PG,SG) $17
8. (89) Cade Cunningham (DET - PG,SG) $14
9. (124) Mason Plumlee (CHA - PF,C) $6
10. (159) Marvin Bagley III (SAC - PF,C) $1
11. (161) Joe Ingles (UTA - SG,SF) $4
12. (181) Thomas Bryant (WAS - C) $1
13. (188) Serge Ibaka (LAC - PF,C) $1
Unused $0
 
MAC
Budget $200
1. (28) Jimmy Butler (MIA - SF,PF) $40
2. (46) Chris Paul (PHX - PG) $37
3. (55) Robert Williams (BOS - C) $28
4. (62) Draymond Green (GSW - PF,C) $16
5. (77) DeMar DeRozan (CHI - SF,PF) $23
6. (117) Kyle Anderson (MEM - SF,PF) $4
7. (127) Nerlens Noel (NYK - PF,C) $20
8. (131) Matisse Thybulle (PHI - SG,SF) $6
9. (132) Jae'Sean Tate (HOU - SF,PF) $4
10. (144) Scottie Barnes (TOR - SF) $5
11. (145) Ricky Rubio (CLE - PG) $4
12. (146) T.J. McConnell (IND - PG,SG) $4
13. (160) Danilo Gallinari (ATL - SF,PF) $1
Unused $8
 
bartek's Wonderful Team
Budget $200
1. (12) Davis Bertans (WAS - PF,C) $1
2. (16) Damian Lillard (POR - PG) $61
3. (27) Nicolas Batum (LAC - SF,PF) $1
4. (42) Cameron Johnson (PHX - SF,PF) $1
5. (48) Brandon Ingram (NOP - SF,PF) $31
6. (68) Jerami Grant (DET - SF,PF) $19
7. (71) Mike Conley (UTA - PG) $10
8. (72) Evan Fournier (NYK - SG,SF) $7
9. (81) Buddy Hield (SAC - SG,SF) $10
10. (86) Robert Covington (POR - PF,C) $23
11. (87) Brook Lopez (MIL - C) $13
12. (90) Terry Rozier (CHA - PG,SG) $22
13. (172) Andre Drummond (PHI - C) $1
Unused $0
Seasame Street Bang Bus
Budget $200
1. (3) Kyrie Irving (BKN - PG,SG) $14
2. (4) Domantas Sabonis (IND - PF,C) $41
3. (7) Ben Simmons (PHI - PG) $10
4. (8) Giannis Antetokounmpo (MIL - PF,C) $61
5. (14) Russell Westbrook (LAL - PG) $30
6. (40) Donovan Mitchell (UTA - PG,SG) $33
7. (126) Reggie Jackson (LAC - PG,SG) $5
8. (148) Jae Crowder (PHX - SF,PF) $1
9. (162) Eric Bledsoe (LAC - PG,SG) $1
10. (189) Daniel Theis (HOU - PF,C) $1
11. (192) Taj Gibson (NYK - PF,C) $1
12. (194) Trey Murphy III (NOP - SG,SF) $1
13. (195) Bruce Brown (BKN - SG) $1
Unused $0
 
Florida Pensioners
Budget $200
1. (2) Stephen Curry (GSW - PG,SG) $69
2. (41) Kyle Lowry (MIA - PG) $17
3. (57) Brandon Clarke (MEM - SF,PF) $2
4. (67) Mikal Bridges (PHX - SG,SF) $27
5. (79) PJ Washington (CHA - PF,C) $11
6. (82) Pascal Siakam (TOR - PF,C) $16
7. (92) Kemba Walker (NYK - PG) $10
8. (96) Jordan Poole (GSW - PG,SG) $9
9. (102) Danny Green (PHI - SG,SF) $4
10. (103) Mo Bamba (ORL - C) $11
11. (106) Miles Bridges (CHA - SF,PF) $15
12. (125) De'Andre Hunter (ATL - SF,PF) $7
13. (163) Royce O'Neale (UTA - SF,PF) $1
Unused $1
 
Wilson
Budget $200
1. (9) Paul George (LAC - SF,PF) $48
2. (10) Anthony Davis (LAL - PF,C) $50
3. (13) James Harden (BKN - PG,SG) $66
4. (64) Isaiah Stewart (DET - PF,C) $21
5. (142) Desmond Bane (MEM - PG,SG) $3
6. (147) Derrick Favors (OKC - C) $2
7. (150) Kyle Kuzma (WAS - SF,PF) $1
8. (164) Marcus Morris Sr. (LAC - PF,C) $1
9. (173) Dorian Finney-Smith (DAL - SF,PF) $2
10. (174) Seth Curry (PHI - PG,SG) $3
11. (183) Dwight Powell (DAL - PF,C) $1
12. (190) Chris Duarte (IND - SG) $1
13. (193) Killian Hayes (DET - PG,SG) $1
Unused $0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów na temat tegorocznego draftu na chwilę przed prawdziwą porcją meczów.. które zaczną pewnie weryfikować co tu napisałem.

Na draft jechałem prosto z roboty, ale udało mi się zdążyć i nawet miałem 10 min zapasu logując się jako jeden z pierwszych:) (dzięki za spełnienie prośby z przesunięciem na 21:30). Co do przygotowań kogo ja w ogóle chcę to w tym roku skromniej bo kilka godzin wieczornych dzień wcześniej i to by było na tyle, ale że NBA nie ogląda się od dziś tylko od jakichś 25 lat regularnie - to stwierdzam, że kiedyś chyba za dużo poświęcałem na to czasu bo i tak licytacja weryfikuje czy zawaha się nam ręka na przycisku BID czy nie, kiedy Twój wymarzony zawodnik chodzi już o 10$ wyżej niż zakładałeś w pesymistycznym wariancie...

Taktyka raczej prosta jak co roku, nie siedzę w tabelkach, biorę zawodników na zasadzie eye-test, tego co mi się będzie dobrze oglądać podczas league passa bo to mi urozmaica już oglądanie spotkań, no i zebranej już latami wiedzy na temat gry każdego, więc nie sumuje co z tego wyjdzie w excelach, grunt to zgromadzić jak najwięcej talentu za jak najmniejszą kase i byle nie skupiać drużyny na 2-3 opcjach, tylko 6-8 pewnych produkujących regularnie staty graczach rozłożonych po pozycjach, żebym nie musiał czekać aż TOP1 zacznie grać swój mecz, albo jeszcze gorzej się złamie. A jak wyszło?

Pomimo, że jak zwykle na kilku opcjach co chciałem dzień draftu zweryfikował, że ich finalnie odpuściłem to połowa wpadła, a druga została zastąpiona niespodziewanie, bo pasowała mi cena do nazwiska. Pierwszy pick Middleton za 30, była to opcja rezerwa w przypadku gdyby Lebron poszedł za jakies 40, ale był pierwszy na tablicy więc nauczony historią nie zostawiałem wszystkiego na później i stwierdziłem, że do 30 licytuje i za tyle poszedł...i tu bym był nadal zgodny z rozpiską gdybym nie wziął również i Lebrona, ale o tym zaraz:) Middleton może mało fleshy, ale pewna opcja na dobrych procentach da trójke, da punkty, da zbiorki i stealsy czyli stabilny pewniak z contendera i druga gwiazda w zespole. Na drugi pick poszedł Trae Young , według mnie promocyjnie. Ktoś z pary on lub VanVleet miał być moim pierwszym PG no i jest, zakładalem 45+, a jest taniej. Dużo punktów i koło 10 asyst, plus super poprawianie FT%, oczekuje dobrego sezonu po nim. Wydaje mi się, że najbardziej opłacalny zakup, gdzie podobni gracze jak Lillard czy Curry to już 20+ więcej z portfela wyciągają.

Trzeci wybór to Lebron, który miał być pierwszym ale stwierdziłem, że podbijam bo jak będzie tanio to biorę i chce i tyle, ale nie sądziłem że dożyje czasów, że za 29 $ ;0. Bron mimo lat nadal będzie produkował, bo to Bron. Jak mi wpadł w tej cenie to stwierdziłem, że będzie mi grał jako drugi PG zamiast Foxa, którego sobie w tym momencie odpuściłem na PG nr2, żeby mi się zakładany budżet wyrównał na pozycjach. Kolejny wybór Lavine. Na pozycje SG chciałem Beala lub jego w zależności ile stracę wcześniej i czy mocno wykroczę z torów ile zakładałem dolców na daną pozycje - na Beala już by nie było mnie stać pod kolejne wybory, ale Zacha miałem w ostatnim sezonie i wróże mu kolejny monster season, w odmienionym Chicago, ofensive minded player z silną trójką, który będzie te byki ciągnął do przodu. W międzyczasie odpuściłem już wysokich bo szli powyżej moich wycen zbyt znacznie, poszedł Capela, poszedł Wood, jeszcze jakieś opcje rezerwowe i zaczęło robić się pusto na rynku wysokich, którzy blokują... - bo za bloki każdy hajsy wyrzucał jak raperzy na teledyskach w stronę dziwek. Zamiast tego postanowiłem zainwestować w kolejną opcje nr 1 swojego zespołu czyli Juliusa Randle za 28$ i jak na moje to jest steal, kiedy np Sabonis chodził powyzej 40. Jako, że nie miałem żadnego typowego centra z szansą na dobry sezon, zaufałem kolejny rok Nurkowi, gdzie po ostatnim powinienem się na niego obrazić, że nie grał mi 3/4 sezonu i zawalił możliwą wygraną - ale nadal widzę tam potencjał, a wiedziałem, że po ostatnim sezonie kontuzji cena będzie dużo przyjemniejsza za ten skillset no i była.

Dalej to już typowe czekanie aż się inni wytrzepią z kasy,  żebym sam miał szanse cokolwiek wybrać, zaglądanie do swojej listy sleeperów, breakout players i last round picks i szansa na urwanie jak najwięcej dobra za drobne. Za 4 dolce wpadł Devonte Graham, gdzie mimo iż znam jego wady jak FG% z ostatniego sezonu, to gość będzie (Chyba) nr 1PG w NOP i kosił trójki jak ma w zwyczaju, więc jak na pierwsza opcje na rozegraniu za takie frytki warto zobaczyć jak to będzie. Dalej wpadł mi Kelly Oubre, i aż się zdziwiłem mimo wszystko, że nikt nie podbił z dolca bo kasa jeszcze u kilku GM'ów była. W zeszłym sezonie miałem go za około ~20, mimo, że miał swe problemy w Golden to siedzi tam ten sam potencjał - póki co wygląda tu na rolę 6th Mana w Charlotte...ale jak znowu połamie się Hayward co nie jest takie trudne.. to witamy w S5. Za minimalną cenę wydaje mi się, że może być tylko na plus. Thaddeus Young również za minimum, jeżeli dostał by 25 min choćby z ławki, będzie przydatny na pewno - jeżeli pop będzie grał tylko młodymi, a Thadd dostanie ogryzki to najwyżej się pożegnamy, ale przy 25min będzie produkował. Grzałem się na tego Tyresa Maxeya i też trafił za minimum, nie wierzyłem że przetrwa i że nikt nie podbije, a jednak. W związku z sytuacją Simmonsa, gdzie nie widzę na dzien dzisiejszy aby wyszedł w Philly normalnie grać - dostaje pierwszą opcje na rozegraniu, a gość pokazał już przebłyski talentu rok temu - wtedy był gorącym towarem na Waiver Wire. Do tego jeszcze ugrałem Shroedera, który coś tam pogra pewnie na zasadzie minut 6th mana i Willa Bartona, który raczej będzie miał 30 min + w skladzie denver jako podstawowy SG.

Ze składu ogólnie jestem bardziej zadowolony niż nie, trochę zatankowałem chwilowo bloki, gdzie odpuściłem 3 blokujących na drafcie, których sobie założyłem i poszedłem w inną stronę, ale wydaje mi się że z lekkim porzeźbieniem na Waiverach, plus może jakimś trade jestem w stanie powalczyć o wyższe miejsca. Jak zdrowie dopisze raczej widzę się w górnej części tabeli, ale wiadomo że 14 innych GM'ów ma podobne sny. No może 13...jeden się przyznał, że zjebał :) 

Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.