Skocz do zawartości

[2035] Power Ranking


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, julekstep napisał:

JEDYNY PRAWILNY POWER RANKING NA SEZON 2035! (post będzie edytowany żeby dodawać kolejne ekipy!)

(...)

15. Seattle Sonics - Tutaj GM ma problem wprost odwrotny do GMa Spurs -> niechęć do trade'ów, które robi tylko wtedy kiedy musi (patrz Ilyasova) a imho trzymanie Brooka i Paula razem w jednej ekipie jest niewypałem. Obaj liderzy to gracze o identycznym profilu (ofensywny wysoki z przyzwoitą, ale nie rewelacyjną obroną) i aż prosi się wymienić jednego z nich na podobnego 'jakościowo' wysokiego o innym profilu ('defensywnego klocka') albo w ogóle na gracza na inną pozycję (np winga). Szczególnie że na obu powinien być rynek bo oddzielnie obaj są bardzo fajni -> razem po prostu się mocno gryzą i ograniczają. Poza tym ekipa nie jest zła, z wciąż fajnym T-Maciem, jednym z lepszych zestawów rozgrywających (Tinsley + Dragic po świetnym campie) w lidze i kilkoma fajnymi rotacyjniakami.

(...)

Celne uwagi :P 

Obaczymy jak to Inside mi wyjdzie. jbc mam jeszcze parę pomysłów na korekty. Picków akurat nie żałuję, ale Ersana juz tak (mam nadzieję, że B'Easy osłodzi mi jego stratę ). Mam mocne postanowienie nie wprowadzać do rotacji graczy, których nie muszę (jak poprzednio), no i chyba całe s5 + 3 z 4 najlepszych graczy z ławki ma ofensywny potencjał. Ciekawi mnie jak bardzo mi to Inside ofensywne statsy graczy wyhamuje. 

1 godzinę temu, kuba2419 napisał:

Chyba mówisz o Clippers xD

 

W Rockets odeszli Ci co musieli! DAJowi nie chciałem dawać tyle ile pewnie będzie trzeba mu sypnąć a pewnie może się skończyć na maksie birdowskim...Green poleciał głównie ze względu na to że przyszedł Jimmy i była okazja wzmocnienia się Martinem na SG. Ogólnie liczyłem że może Thompson pójdzie z jedno/dwa miejsca niżej to by poszła wymiana z Irvingiem którego wybrałem z #3 ale głównie po to aby dostać jakieś dodatkowe picki i Thompsona ale wyszło jak wyszło i jest Lopez :) mam jeszcze młodego Fieldsa który rozwija się w miarę przyzwoicie i liczę że może przy jednych lepszych campach za te parę sezonow uda mu się osiągnąc odpowiedni poziom aby zastąpić Martina, jak temu się skończy kontrakt. Co do reszty młodych to zaryzykowałem i jedynie oddanie Freelanda jest mi troszkę szkoda patrząc na to jak się rozwinął po tych campach bo reszta to dupy nie urywa i Hickson też po sezonie raczej poleci bo miejsca dla przyszłych drugorundowcow trzeba zrobić :)

licyzlem również na dobre campy Brooksa aby mógł wskoczyć jako rezerwa Walla ale się przeliczyłem...

No właśnie przed tym postem, który cytujesz sobie przejrzałem na stronce kto tam z tych obecnych i ile u Ciebie grał ;) 

W rankingu Julka jesteś przede mną.. chyba mi się skończyły łatwe łiny do tej pory przeciwko Rockets :P Sezon pokaże jak to będzie u nas na tym Dzikim Zachodzie wyglądało. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, kuba2419 napisał:

@julekstep dawaj ostatnia część rankingu bo za pół godziny prace zaczynam !😅

poszła przedostatnia

ostatnią (z Rockets) już po pracy przeczytasz :P 

43 minuty temu, Pablo81 napisał:

Zakładając, że potwierdza, będę wyżej?

nah

Hibbert to fajny upgrade na tu i teraz, ale nie jest to zmiana na tyle duża żeby dać Spurs przed Pacers :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

nah, trochę uprzedzony jesteś. Ridnour-Dirk-Webber-Hibbert, zaraz tam się pewnie zjawi jakiś SG fajny. Oni już są chyba na poziomie Orlando Magic, w tym szerokim tierze ekip drugiego szeregu.

jeśli się zjawi fajny ofensywny SG to pogadamy :) (póki co to piąta opcja Kings, byłaby tam pierwszą opcją :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

poszła przedostatnia

ostatnią (z Rockets) już po pracy przeczytasz :P 

nah

Hibbert to fajny upgrade na tu i teraz, ale nie jest to zmiana na tyle duża żeby dać Spurs przed Pacers :P 

A skąd wynikają rozbieżności pomiędzy rankingiem excelowym a opisowym? Nazwiska z reala się lepiej kojarzą? :)

Wrzucisz nowy ranking w excelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

A skąd wynikają rozbieżności pomiędzy rankingiem excelowym a opisowym? Nazwiska z reala się lepiej kojarzą? :)

Wrzucisz nowy ranking w excelu?

nie updejtuję już rankingu w excelu, ponieważ excel kłamie (i to jest od razu odpowiedź na pierwsze pytanie!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

nah, trochę uprzedzony jesteś. Ridnour-Dirk-Webber-Hibbert, zaraz tam się pewnie zjawi jakiś SG fajny. Oni już są chyba na poziomie Orlando Magic, w tym szerokim tierze ekip drugiego szeregu.

Jaki tier Magic? 

Przecież w Orlando grają Scola i Green w s5 :) Fajnie, że Julek narzeka na Harrisa (JS 91, Handling 80, Quick 92, PerD 79, Steal 91), a sam gra Greenem :) Pisze o sile ofensywie Spurs, a druga opcja jest Rose (JS 70, 3P 50), a trzecia Batum. To jest obiektywizm i brak uprzedzeń :) Rozumiem jeszcze w BeGM, ale tu gdzie masz cyferki czarne na białym! 

Ofensywnie Magic: Gay, Rose, Batum

Ofensywnie Spurs: Ridnour, Harris, Webber, Dirk, Blejk, MoWill.

Wyższy poziom trolowania, mając wszystko w arkuszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pablo81 napisał:

Jaki tier Magic? 

Przecież w Orlando grają Scola i Green w s5 :) Fajnie, że Julek narzeka na Harrisa (JS 91, Handling 80, Quick 92, PerD 79, Steal 91), a sam gra Greenem :) Pisze o sile ofensywie Spurs, a druga opcja jest Rose (JS 70, 3P 50), a trzecia Batum. To jest obiektywizm i brak uprzedzeń :) Rozumiem jeszcze w BeGM, ale tu gdzie masz cyferki czarne na białym! 

Ofensywnie Magic: Gay, Rose, Batum

Ofensywnie Spurs: Ridnour, Harris, Webber, Dirk, Blejk, MoWill.

Wyższy poziom trolowania, mając wszystko w arkuszu.

wow

Ridnour - 202 / Harris - 212 / Webber - 210 / Dirk - 211 / Griffin - 213 / Williams - 222 (swoją drogą nie wiem czemu nie wymieniłeś Bena Gordona, który jest Twoim najlepszym scorerem)

vs

Gay - 244 / Rose - 210 / Batum -227 / Blake - 220

no właśnie jest wszystko w arkuszu i Spurs nawet na tle przeciętnych ofensywnie Magic wypadają słabiutko jeśli chodzi o scoring :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

wow

Ridnour - 202 / Harris - 212 / Webber - 210 / Dirk - 211 / Griffin - 213 / Williams - 222

vs

Gay - 244 / Rose - 210 / Batum -227 / Blake - 220

no właśnie jest wszystko w arkuszu i Spurs nawet na tle przeciętnych Magic wypadają słabiutko jeśli chodzi o scoring :) 

Nie wiem czy zauważyłeś, ale:

a) suma scoringu u podkoszowych jest zawsze mniejsza niż u obwodowych

b) liczy się rodzaj scoringu przy pozycji, tzn fajnie jakby Rose nie rzucał tylko z pod kosza

c) liczą się inne parametry oprócz scoringu oprócz czysto rzutowych - w zależności od pozycji: szybkość, skocznosc, siła czy handling. Tak więc Batum może być drugim Radmanovicem co najwyżej.

Ale myślę, że doskonale o tym wiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

Nie wiem czy zauważyłeś, ale:

a) suma scoringu u podkoszowych jest zawsze mniejsza niż u obwodowych

b) liczy się rodzaj scoringu przy pozycji, tzn fajnie jakby Rose nie rzucał tylko z pod kosza

c) liczą się inne parametry oprócz scoringu oprócz czysto rzutowych - w zależności od pozycji: szybkość, skocznosc, siła czy handling. Tak więc Batum może być drugim Radmanovicem co najwyżej.

Ale myślę, że doskonale o tym wiesz :)

niniejszym zapraszam do zaprezentowania swojego rankingu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julekstep napisał:

niniejszym zapraszam do zaprezentowania swojego rankingu!

Nie mam takich ambicji - z tel trochę ciężko pisać. Parkiet wszystko wyjaśni!

@julekstep

Jak będę miał Hibberta w rosterze, to oznacza mnie proszę. Ważny mecz z Memphis dzisiaj.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, julekstep napisał:

Nie podobają mi się tylko rozwiązania taktyczne (granie balanced przy Szczerbiaku i Brownie? Smith jako starting C a nie backup na C/PF przy startującym Biedrinsie?

Ee, co do pierwszego pytania to musiałem się przypadkowo jebnąć. Ja nigdy nie grałem nic innego niż outside :)

Co do drugiego pytania. Hmm... Na szybko nie pomyślałem o tym, ale jak dwukrotny vice-mistrz simki tak podpowiada to chyba jeszcze na szybko pójdzie zmiana :P

Btw, CP3-Baker to najlepszy PnR w lidze? 

17 godzin temu, julekstep napisał:

Przy dobrych wiatrach powalczymy!

11. Phoenix Suns - Tier zaczynamy od drużyny na której cześć tenże tier został nazwany!

Haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, julekstep napisał:

Nie podobają mi się tylko rozwiązania taktyczne (granie balanced przy Szczerbiaku i Brownie? Smith jako starting C a nie backup na C/PF przy startującym Biedrinsie?). Contendera tu nie ma i nie będzie, ale w PO mogą napsuć krwi każdemu (szczególnie na słabym zachodzie) - oczywiście zakładając że Baker dotrwa tam w zdrowiu.

A nie mogłeś się Julek wstrzymać z tą podpowiedzią nieco? 🤨 Dzisiaj gram właśnie z Suns na start sezonu 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

Nie dostałem #1 w Power Rankingu julka :( 

Wszyscy na sprzedaż.

@julekstep a Lawson nie jest zaletą :P ?

w sumie jest dość zajebistym backupem na PG - sęk w tym że przy Russie tam będzie grał mało (pewnie jakieś 8mpg) a już na SG to taka średniawka (szczególnie przy tej gnomiej posturze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, julekstep napisał:

Dwuletni max dla Webbera wydawał się no-brainerem

I myślisz, że rezerwowy PF ma takie znaczenie? 😉

Fakt, może nie wykorzystałem tego FA jakby można było, ale miałem taką koncepcję, raczej nie myślałem o mistrzostwie w tym ani w następnym roku a o walce o PO nieśmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.