Skocz do zawartości

EBL 2021/2022


Pepis21

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz pierwszy chyba odkąd kibicuje Legii koszykarze zdobywają medal. Ze 20 lat temu siatkarze grali w finale chyba z Kazimierzem Płomień, a teraz w końcu udało się koszykarzom. Nie pozostawili żadnych złudzeń rywalom wygrywając wszystkie dotychczasowe 6 meczów PO w tym 4 wyjazdowe i teraz czekają na rywala. W zeszłym roku zostali nieco skrzywdzeni tracąc przewagę parkietu w półfinale, a jeszcze kilka lat temu ledwo uratowali pierwszoligowy byt i to chyba dzięki Biedroniowi, który wtedy nie chciał dokładać do utrzymywania Czarnych. A w tym roku mogą właśnie się z tymi Czarnymi spotkać w finale. Chociaż zdecydowani bardziej wolałbym Śląsk, któremu kiedyś kibicowałem i pamiętam finały z Mazowszanką czy Anwilem (w tym te niepokazane do końca bo dawali Teleexpres)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2022 o 15:12, Kubbas napisał:

Anwil przegrywa przez brak ataku obreczy i brak gry w tranzycji, za kazdym razem jak ktokolwiek atakuje obrecz dzieja sie dobre rzeczy, pomalowane w tej serii jest otwarte, idealna seria dla Almeidy

Ja kompletnie nie widziałem tej przestrzeni pod koszem. Widziałem za to waniliowy atak pozycyjny, w którym poza high pick and rollem rzadko coś się dzieje, a w konsekwencji zbyt małą presję na dobrze zorganizowaną obronę Legii, która powstrzymywała akcje dwójkowe. Ze strony rywala też oglądaliśmy dużo picków, ale niemal zawsze były one poprzedzane jakąś akcją, choćby zwykłym handoffem, był ruch, piłka chodziła, a że legioniści prowadzili atak bardzo cierpliwie, to zwykle kończyło się to dobrym rzutem, co też utrudniało wyprowadzanie kontr Anwilowi.

Frustrujące tym bardziej, że Frasunkiewicz ma fajne zagrywki po timeoutach, według mnie powinien częściej ingerować w to, co zespół gra w ataku w trakcie meczu. Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i urozmaici trochę ofensywę w przyszłości, bo w przeciągu całego sezonu wykonał świetną pracę i bardzo bym chciał, żeby przywrócił Anwil tam, gdzie był za Milicica.

Almeida to wszechstronny scorer, ale czy jakiś wybitny slasher, to bym nie powiedział. Jego największe momenty w Anwilu w gruncie rzeczy wiązały się z trafianiem kluczowych trójek (Zastal, Arka), w moim odczuciu waliłby głową w mur podobnie jak Matthews, choć może z nieco lepszym skutkiem. Tak czy inaczej Legia była lepszym zespołem. Dla Anwilu kluczowa okazała się wtopa w meczu pierwszym, tam w końcówce zabrakło zwłaszcza spokoju Łączyńskiego, ale nie wiem, czy w ogólnym rozrachunku wiele by to zmieniło.

W meczach o brąz przewiduję porażkę, bez względu na to, z kim przyjdzie się zmierzyć. Ale i tak sezon na duży plus, oby udało się zatrzymać chociaż część składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Jendras napisał:

Ja kompletnie nie widziałem tej przestrzeni pod koszem.

w tym meczu sie zgodze, nie bylo az tak duzo miejsca ale poprzednie 2 ogladalem na zywo i byla autostrada, w tym tez mozna bylo powjezdzac nawet pod faul lub pograc szybciej w tranzycji

za duzo Mathewsa z pilka, stanie po 10 sekund na gorze zeby zagrac tak jak piszesz high pick and rolla z ktorego nic nie wychodzilo i potem 5 sekund na szukanie rzutu desperackiego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w drugiej parze wracamy na g5 do Słupska. Jak na razie schemat wyglada w tej serii tak, że gospodarz dostaje wciry, więc ciekawe czy w piątek się on utrzyma czy jednak Czarni przełamią fatum.

Z innych newsów

Ale kasa na dodatkową licencję dla obcokrajowca była (która okazała się być wyrzucona w błoto, bo Joseph odszedł po g1 a Drame nie był gamechangerem).

Ciekawe czy jego druga przygoda z Treflem potrwa dłużej niż pierwsza. Dodatkowo ponoć to nie jedyny powrót do Trefla, bo wrócić ma też Lotos i tym samym powiększyć i tak już duży budżet (6mln ponoć w tym sezonie).

Ivica Skelin za to nie zostanie w Toruniu a będzie trenował Antwerp Giants od nowego sezonu.

Coś na temat Arki: https://sport.tvp.pl/59718148/asseco-wycofuje-sie-z-koszykarskiej-arki-gdynia-dziura-w-budzecie-czy-trefl-sopot-przejmie-arke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cvbe napisał:

w środę popełnił samobójstwo

Jesteś pewny? Na razie nie podają przyczyny. Jako pierwszoligowiec zaiste był świetny, pamiętam sezony w Spójnii czy Kotwicy chociażby.

2 godziny temu, fluber napisał:

 

Generalnie nie jest to zły pomysł tylko klub, który na to wpadł jest znany z tarapatów natury finansowej ("Nikt ci tyle nie da ile JJ naobieca") co powoduje memiczność tego ruchu.

Kolejne wieści o Arce:  https://sport.trojmiasto.pl/Jeden-klub-koszykarzy-Wlasciciel-Trefla-nie-wyklucza-polaczenia-z-Asseco-n166914.html

Włodarze Arki milczą póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gospodarze ulegali w tej serii po całości. To mogą być piękne finały. Na papierze Śląsk ma przewagę na pozycjach PG, SF oraz PF, Legia na C oraz SG. Dwumecz Anwil-Czarni też się zapowiada spoko, choć pytanie czy Anwil będzie miał motywację do grania.

17 godzin temu, Koelner napisał:

Jechał autem do Poznania, zatrzymał się po drodze i się wyhuśtał 

Straszne. Depresja? Finał 2LM został odwołany ze względu na śmierć Dawida (już pomijam iż oba zespoły awansowały do 1LM, więc te finały to taki mecze o nic w sumie a większy sens ma dwumecz o brąz, ponieważ gra się w nim o awans).

 

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LAF napisał:

@Kubbas a komu dałbyś te minuty ? Sebie, który zagrał z przymusu ? Łączce z jednym barkiem ? A może Olesińskiemu ? Nie no bez takich. Jonah gra piach w tych PO, ale też nie ma kogo za niego wpuścić.

1 punkt przewagi no zobaczymy. Fajne pożegnanie było w hali i piękne słowa na koniec od kapitana.

Komukolwiek kto broni i nie jest szkodnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.