Skocz do zawartości

Trade Request - Trae Young (08/21)


january

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, karpik napisał:

Usłyszeć od krula hipokryzji, że jest się hipokrytą, to wielkie wyróżnienie, więc tak to odbieram @Alonzo :)

Swoje zdanie podtrzymuję, napisałem je tutaj

 

i nie widzę żadnych podwójnych standardów, które niby stosuję. Napisałem wprost jak uważam. Mamy system finansowy jaki mamy, w realu gracze dyktują warunki, bo właściciele są bardziej elastyczni i kiedy trzeba mogą sięgnąć głębiej do kieszeni. U nas nie mogą, bo są sztywne zasady. Jeśli więc gracze będą doić kluby jak w real, te kluby ze względu na trudną sytuację finansową przestaną być konkurencyjne sportowo, gracz się wkurwi i będzie chciał odejść, przez co straci możliwość podpisania supermaxa, co poniesie za sobą znacznie większą stratę finansową niż gdyby przystał na kontrakt bez PO. U nas nie można zjeść ciastka i mieć ciastka.

.. a teraz po polsku jednym zdaniem -  brak PO dla Mitchella źle, a brak PO dla Younga dobrze - tak Panie krulu hipokryzji? 

3 minuty temu, Braveheart22 napisał:

@Alonzo

Jak Cię lubię i szanuję, tak nie Ty powinieneś zwracać komuś uwagę w tego typu sprawach. Bo rok temu sam Mitchellowi rzuciłeś kontrakt bez opcji gracza, wcześniej Townsowi, a jak przyszło do głosowania w tym roku za extension Luki to byłeś na nie. Dziwne podejście ;)

Ja na przykład odrzuciłem extension Trae w 1 turze, nie ze względu na brak opcji gracza w piątym roku, a na kryteria procentowe, które mi się nie podobały. 

Młodzi gracze dostają jakieś niewyobrażalne kontrakty, ale czytam tu o dymaniu na kasę, bo nie ma opcji gracza w piątym roku. Dobre. 

btw, ten TR to żart. 

 Jakby Mitchell mi wprowadził wtedy Magic do Finału Konferencji, zamiast kolejny raz odpadać  I rundzie playoffs to pewnie miałbyś rację (Doncic i Young to zrobili przed podpisaniem kontraktu), ale u nas jeszcze w 1T  Tim Hardaway Jr. był wg głosujących lepszym od niego graczem.  Inne argumenty tłumaczyłem już dwukrotnie, ale odpowiedzi kolejne zarzuty są takie jakbym nic nie pisał. 🙃

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

.. a teraz po polsku jednym zdaniem -  brak PO dla Mitchella źle, a brak PO dla Younga dobrze - tak Panie krulu hipokryzji? 

 Jakby Mitchell mi wprowadził wtedy Magic do Finału Konferencji, zamiast kolejny raz odpadać  I rundzie playoffs to pewnie miałbyś rację (Doncic i Young to zrobili przed podpisaniem kontraktu), ale u nas jeszcze w 1T  Tim Hardaway Jr. był wg głosujących lepszym od niego graczem.  Inne argumenty tłumaczyłem już dwukrotnie, ale odpowiedzi kolejne zarzuty są takie jakbym nic nie pisał. 🙃

 

Przecież Twój główny argument to był, że Towns nie ma PO to Mitchell też nie powinien mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Braveheart22 napisał:

Przecież Twój główny argument to był, że Towns nie ma PO to Mitchell też nie powinien mieć :)

Dokładnie TAK - nie mam zamiaru wyróżniać dodatkowo Mitchella, gdzie to on ma szanse na supermaxa, a KAT nie. I już chociażby przy tym Mitchell ma olbrzymia przewagę finansową nad KATem. Patrzenie na rl jest u nas totalnie z d.. bo nijak ma się do begmowej rzeczywistości chociażby w moim przypadku. 

Inna kwestia, to wartość Doncicia czy Younga którzy u nas jeszcze przed tym extension pokazali swoją wartość.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tecu napisał:

Ale z drugiej strony - @karpik - wyobraź sobie taką argumentację na spotkaniu z Youngiem.

Przecież moja argumentacja jest zupełnie inna, o czym pisałem wyżej. W skrócie - u nas masz contendera, my doceniamy Ciebie i to kim jesteś, Ty doceń co my zrobiliśmy w Dallas i jak mocną drużynę udało nam się zbudować. Chcemy dalej budować wokół dwóch superstarów, którzy są u nas od początku swych karier, ale chcąc osiągnąć jak największe sukcesy liczymy, że Young zgodzi się podpisać supermaxa o rok później niż w rzeczywistości by mógł. Inaczej może być problem by utrzymać konkurencyjny zespół. Oczywiście w realu taka argumentacja nie byłaby trafiona, bo Trae mógłby powiedzieć, że skoro liczycie tutaj każdego dolara, to ja chętnie zamienię Dallas na jakiś Manhattan, gdzie nie będzie problemu z utrzymaniem składu. Ale u nas Young nie ma takiego argumentu, ponieważ wszystkie 30 zespołów ma właściciela, który liczy każdego dolara :) Więc może trzaskać drzwiami w Dallas, ale nie znajdzie w zamian miejsca, gdzie będzie mu lepiej. W realu przy takiej postawie właściciela by znalazł.

Na zmiany w systemie finansowym jest raczej za późno, więc skoro superstarzy chcą grać o tytuły, to coś też muszą poświęcić, a Mitchell jest tylko przykładem, że tak można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alonzo napisał:

nie mam zamiaru wyróżniać dodatkowo Mitchella, gdzie to on ma szanse na supermaxa, a KAT nie. I już chociażby przy tym Mitchell ma olbrzymia przewagę finansową nad KATem

Oj, coś czuję TR KATa, po tym, jak GM publicznie stwierdził, że on nie ma szans na supermaxa :) (bo teoretycznie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał:

tzn.? 

To znaczy, że może dostać supermaxa w Magic, ale Ty stwierdziłeś, że nie ma na to szans, czyli chyba wg Ciebie jest za słaby.

Wg CBA na supermaxa KAT w teorii się będzie kwalifikował o ile spełni kryteria sportowe, ponieważ został wymieniony w pierwszych 4 latach kariery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

To znaczy, że może dostać supermaxa w Magic, ale Ty stwierdziłeś, że nie ma na to szans, czyli chyba wg Ciebie jest za słaby.

Wg CBA na supermaxa KAT w teorii się będzie kwalifikował o ile spełni kryteria sportowe, ponieważ został wymieniony w pierwszych 4 latach kariery.

Jak tak - to super :) Nie wiedziałem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karpik napisał:

Ale u nas Young nie ma takiego argumentu, ponieważ wszystkie 30 zespołów ma właściciela, który liczy każdego dolara :) Więc może trzaskać drzwiami w Dallas, ale nie znajdzie w zamian miejsca, gdzie będzie mu lepiej. W realu przy takiej postawie właściciela by znalazł.

Nie no, chwila. Jest wielu takich którzy daliby mu to PO

Ja będę głosował przeciwko trade request, ale to w sumie racja że z takimi zawodnikami, którzy są uważani za topowych i są po rookie kontrakcie nie negocjuje się, tylko daje im się najlepszy możliwy kontakt.

 

Edytowane przez eMeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.