Skocz do zawartości

Minnesota Timberwolves 2021/2022


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, ignazz napisał:

Wybacz fantasy ale moim zdaniem coś takiego 

#19 plus future 1st lekko protected za #13 plus asset wymiana z Charlotte 

#13 plus future 1st za 9&25 ze spurs 

dajesz 9&25&asset i wspomniani gracze za top

Moim skromnym zdaniem nikt nie odda Banchero (a to chyba jedyny byłby sensowny wybór) za taki pakiet, a innym równie dobrze pasującym jest dopiero Sochan. Reszta to albo ma problem y w defensywie, albo zbiórka do bani, albo są soft i nie pomogą w D pomalowanego. Wtedy lepiej zostawić picki i brać Liddella z FA  jakiegoś Tadka i 2 rundowców, a na siłownię wysłac McDanielsa ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ignazz napisał:

Banchero może być za cenny ale KMurray?

Serio oddałbyś 3 picki 1 rundowe za upgrade z Liddella na Murraya??? To z grubsza podobni gracze, lubią piłkę w rękach, grę w post, są dosyć silni, agresywni, nieźle rzucający pull up i mimo dobrych warunków, przeciętnie efektywni w D. Murray lepiej zbiera trochę, ale praktycznie nie dzieli się piłką - co przy KATcie i ANTcie zabijałoby grę trochę. Liddell zdecydowanie więcej widzi, ale ciut gorzej zbiera. Obaj NBA ready. Tu potrzebny jest gracz o profilu All-D broniący pomalowanego, ale ze znaczącym upgradem nad Jarredem w ofensywie. W drafcie tylko w/w przeze mnie 2 spełnia tę rolę, reszta średnio - więc ja bym picki zostawił na inna okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dannygd napisał:

Serio oddałbyś 3 picki 1 rundowe za upgrade z Liddella na Murraya??? To z grubsza podobni gracze, lubią piłkę w rękach, grę w post, są dosyć silni, agresywni, nieźle rzucający pull up i mimo dobrych warunków, przeciętnie efektywni w D. Murray lepiej zbiera trochę, ale praktycznie nie dzieli się piłką - co przy KATcie i ANTcie zabijałoby grę trochę. Liddell zdecydowanie więcej widzi, ale ciut gorzej zbiera. Obaj NBA ready. Tu potrzebny jest gracz o profilu All-D broniący pomalowanego, ale ze znaczącym upgradem nad Jarredem w ofensywie. W drafcie tylko w/w przeze mnie 2 spełnia tę rolę, reszta średnio - więc ja bym picki zostawił na inna okazję.

Nie tyle bym płacił tyle co za Banchero ile bym negocjował wtedy w dół. Zależy od tego jakie zespoły będą w topie. 

Może być taki wynik losowania ze top 4 nie będzie absolutnie na sprzedaż. 

Scenariusz wykupu PF wchodzi w grę gdy ekipa z top podkoszowych już ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, ozzy110 napisał:

nie przeczytałem jeszcze całości, ale to był 7 sezon Russella a nie 9 ;)

@ozzy110Słuszna uwaga, poprawiam

7 godzin temu, Kołczu33 napisał:
Cytat

> kat, Zaczyna dojrzewać

Chłop podchodzi pod 30 lat. Trzeba go pogonić dopóki jest coś warto to samo z DLO ale na niego to nie wiem czy by się zgłosiła drużyna euroligi.

@Kołczu33

KAT - data urodzenia 15listopada1995. Nie jest taki stary, najlepszy okres przed nim. Do tego ma ważny kontrakt, który chciałby przedłużyć. To tylko Minnesota, więc się z tego cieszysz. To nie wielki rynek, więc trochę trzeba mieć na to inne spojrzenie. To miejsce w którym nikt nie chce grać. Na siłę nie ma sensu nic robić, ale ofert można zawsze wysłuchać :)

DLO - po nieudanych play-offach jego postrzeganie się zniekształciło. Miał dobry sezon regularny, grał z poświęceniem. Odnajdywał się w obronie zespołowej. Jest w wieku Townsa. Nie bronię go, ale krzyżowanie go po nieudanej serii play-off, w których nie ma doświadczenia? Trzeba pamiętać, że zespół musi zachować elastyczność finansową i mieć kasę na maxa dla Edwardsa. Tu pytanie do Gupty, czy zaproponować mu długoletni mniejszy kontrakt, aby Towns był zadowolony, czy jednak wymienić go, kiedy jego wartość jest niższa niż kilka miesięcy temu. Kogo by ewentualnie dostali w zamian?

Edytowane przez DamianOItalianO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2022 o 00:55, DamianOItalianO napisał:

Czas na podsumowanie sezonu.

Pięknie to zrobiłeś, więc wielkiego wypracowania pisać nie będę, ale kilka uwag dodam - zostawiając kluczowe w mojej ocenie zdanie @DamianOItalianO.

W dniu 1.05.2022 o 00:55, DamianOItalianO napisał:

Anthony Edwards - wyrasta na lidera drużyny.

Mentalnie zdecydowanie bliżej mu do liderowania, niż KATowi. Finch widać też było, że dawał mu popełniać błędy, jakie musi zrobić drugoroczniak. Być może kosztowało ich to WCSF, ale w perspektywie długoterminowej, na pewno da wymierne korzyści.

W dniu 1.05.2022 o 00:55, DamianOItalianO napisał:

Karl-Anthony Towns -  Był to dla niego dopiero drugi raz w play-off, a to już jego 7 sezon w lidze. KG za krótko był jego mentorem, za krótko razem grali.

Tak, tu powinno być trochę więcej osiągnięć, ale trzeba też przyznać, że nie miał sprzyjających warunków klubowo-prywatnych do pełnego rozwoju. Największe problemy tkwią tu w głowie, bo talent, fizyczność i umiejętności są - brakuje pewności siebie i doświadczenia. Mam wrażenie, że Rubio i Bev więcej dali ANTowi w rok z hakiem, niż Butler, Deng, Rose, Gibson w kilka sezonów. Zdecydowanie KG byłby tu kluczem... Co jednak cieszy, to fakt, że po druzgocących porażkach/niepowodzeniach - potrafi wrócić i zagrać rewelacyjnie. Może tu Finch mógłby taktycznie więcej pomóc - ale patrz punkt wyżej. Niemniej bez niego Ofensywa Wolves jest tragiczna, w RS ze 119 spada do 108, w PO ze 115 do... 85 i to w sytaucji, gdy cała defensywa MEM skupiała się na nim... absolutnie kluczowy franchise player.

W dniu 1.05.2022 o 00:55, DamianOItalianO napisał:

D'Angelo Russell - Sezon regularny miał dobry.

Jest postęp, jaki powinien był zrobić 3-4 sezony temu. Bev nawet trochę D go nauczył, ale to wciąż za mało jak na gracza, który dostał maxa... i znika w kluczowych momentach, żeby pote, z czapy w clutch trafiać. Dobry na RS, ale priorytetem Wolves powinny być ext. dla KATa, ANTa i McDanielsa oraz kontrakt Beva, a nie płacenie +30 mln DLO. Tu w jego roli lepiej by się odnaleźli tacy gracze jak Derrick White czy nawet Rozier, którzy jednak zarabiają sporo mniej i zdecydowanie lepiej bronią albo taki Brogdon, który w PO zdecydowanie lepiej trzyma poziom. Pewnie wrócą spekulacje z Simmonsem i Nets, ale na dzis trudno ocenic stan psychiczny Simmonsa...

W dniu 1.05.2022 o 00:55, DamianOItalianO napisał:

Jaden McDaniels - "Sky is the limit"

Mój ulubiony gracz, który po nabraniu masy/siły może być znakomity. Konieczne ext...

W dniu 1.05.2022 o 00:55, DamianOItalianO napisał:

Malik Beasley - rozpędzał się wolno w sezonie zasadnicznym, Bardzo przyjemny kontrakt. Na rynku będzie wzbudzał zainteresowanie.

Tu trzeba podjąć trochę decyzję - on czy DLO, bo obaj na boisku biegać raczej nie powinni, a kosztować mogą za dużo. 

W dniu 1.05.2022 o 00:55, DamianOItalianO napisał:

Jarred Vanderbilt - dobry obrońca, energizer, który się sprawdził w roli partner KATa pod koszem. Ma olbrzymie ograniczenia w ofensywnie.

W sumie w RS jakos to wyglądało - bo ograniczenia w O nie były tak widoczne, kiedy KAT nie był podwajany czy potrajany. W PO... grał z musu, bo deska i D siadała bez niego, ale to nie jest gracz do S5 w PO... to dobry zmiennik z ławki. w serii z MEM pokazał tez braki defensywne, a MIN bez niego miała +7 lepszy NetRtg. Naprawdę tu upgradę jest ultra konieczny i taki LNJ byłby jak zbawienie..., powalczyłbym o Taddka.

W dniu 1.05.2022 o 00:55, DamianOItalianO napisał:

Jordan McLaughlin - Nie jestem hejterem, ale obiektywie patrząc to materiał na tylko trzeciego rozgrywającego.

Przede wszystkim Jordan w PO to był jedyny sensowny rozgrywający w Socie, jedyny, któremu głowa pozwalała podejmować właściwe decyzje. Czy to gracz do S5 - oczywiście nie, choć wielokrotnie wyglądał lepiej od DLO czy Beasleya. Będzie świetnym zmiennikiem - czy 2/3 bez znaczenia, ale on musi zostać. To jest takie dobry duch tej ekipy.

W dniu 1.05.2022 o 00:55, DamianOItalianO napisał:

Naz Reid - rezerwowy center

to jest max. 3 PF/C w ekipie. Spoko na RS, słaby na PO. Tu wszyscy wiemy, że musi być upgrade.

W dniu 1.05.2022 o 00:55, DamianOItalianO napisał:

Jaylen Nowell - bardzo dobry sezon w jego wykonaniu.

Dokładnie i patrząc na postępy, liczę, że zrobi kolejne w offseason. Dla mnie spokojnie juz dziś mógłby zastąpić Beasleya, a może i DLO (jeśli ten grałby bardziej SG niż Point). Powinien dostać więcej minut od Fincha.

W dniu 1.05.2022 o 00:55, DamianOItalianO napisał:

Leandro Bolmaro - nieudany sezon, grał bardzo mało. (...) mam wątpliwości czy uda mu się przebić w kolejnym sezonie.

tu mamy klasyczny problem z dostosowaniem sie do NBA, umiejętności są, musi zmienić podejście mentalne i trochę sposób gry, ale tu tkwi potencjał po obu stronach parkietu i myślę, że będzie potrzebował jeszcze jednego trudnego sezonu do aklimatyzacji.

W dniu 1.05.2022 o 00:55, DamianOItalianO napisał:

Tauren Prince - Czy powinien być przedłużony?  Kwestia kogo Gupta ma na oku, czy kogoś lepszego, na jakich warunkach. Na pewno to nie powinien być priorytet, ale jako solidny zmiennik za przystępne pieniądze

Taki powinien być cel - więcej niż 6-8 mln rocznie nie powinien zarabiać, w stosunku do roli jaka pełni, więc najpierw bym szukał wsparcia na PF/C, a potem dorzucał vetsa na SG/SF.

Reszta składu z grubsza do zaorania - nie to, że są bez sensu, ale więcej mogliby dać w innej ekipie, bo tu dubluja role innych graczy za bardzo.

Finch powinien tez jakiś upgrade zrobić w sztabie trenerskim, żeby lepiej sobie radzić z adj w PO, kiedy matchupy są kluczowe.

Po udanym sezonie i dobrych offseason - może być im łatwiej pozyskać doświadczonego trenera.

W dniu 1.05.2022 o 07:45, DamianOItalianO napisał:

DLO -  Nie bronię go, ale krzyżowanie go po nieudanej serii play-off, w których nie ma doświadczenia?

Tu małe wtrącenie na koniec - DLO grał z BKN w PO, bardziej jako scorer, ale równie slabo. W obu seriach obrona nie była jakoś skoncentrowana na nim, więc miał całkiem spory komfort (jak na PO), a mimo tego zawodził. Jedyna zaleta - nie pałuje już rzutów jak mu nie idzie i więcej rozgrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dannygd napisał:

absolutnie kluczowy franchise player

kluczowy do czego?

Sota miała jeden z najgłębszych rosterów, potrafili notować najlepszy atak czym imponowali, ale w PO to była drużyna o klasę gorsza przynajmniej, na tym etapie kariery staty Townsa są puste gdy przychodzi do prawdziwej rywalizacji, gość odkąd nauczył się dobrej trójki w kluczowych momentach ogranicza się głównie do ciepania z dystansu w serii z Grizz JJJ wypadał na większość czwartych kwart i wtedy KAT powinien po prostu zaszczuć im pomalowane, ale chyba obawiał się o dwie głowy niższego Clarka

nie zrozumcie mnie źle, mam świadomość tego przez co przeszedł i jestem w stanie zrozumieć pewne wahania, ale typ jest w lidze ile, siedem lat? to już powinien być jakiś przedsionek prime, a kibice Minny dalej się łudzą, że maja w nim FP choć jedynie co gwarantuje to walka o play-in

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LeweBiodroSmoka musisz wziąć pod uwagę jeszcze aspekt tego dlaczego Sota tak grała, a nie tylko czemu KAT tak grał. Bo tu jest głębszy przekaz. Juz pisałem, że w kilku kwestiach Finch sie nie popisał a w innych dawał ANTowi świadomie popełniać błędy, które poniekąd można rzecz, że kosztowały ich 1 rundę. Natomiast nie można napisać, że:

18 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

staty Townsa są puste gdy przychodzi do prawdziwej rywalizacji

bo przytoczyłem wyżej, że Ofensywa nie istniała bez niego... a np. w takich DAL czy nawet (o zgrozo) DEN - istniała Ofensywa bez ich liderów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dannygd napisał:

bo przytoczyłem wyżej, że Ofensywa nie istniała bez niego... a np. w takich DAL czy nawet (o zgrozo) DEN - istniała Ofensywa bez ich liderów

ogólnie to racja, ale zerkałem w czasie serii jak on gra w 4Q i to były bardzo cieniutkie wskaźniki jednak(efektywność ok, ale bez pierdolnięcia), a tak jak pisałem pod koszem miał wtedy większe luzy niż mógłby w ogóle przed seria pomarzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał:
2 godziny temu, dannygd napisał:

bo przytoczyłem wyżej, że Ofensywa nie istniała bez niego... a np. w takich DAL czy nawet (o zgrozo) DEN - istniała Ofensywa bez ich liderów

ogólnie to racja, ale zerkałem w czasie serii jak on gra w 4Q i to były bardzo cieniutkie wskaźniki jednak(efektywność ok, ale bez pierdolnięcia), a tak jak pisałem pod koszem miał wtedy większe luzy niż mógłby w ogóle przed seria pomarzyc

tylko w 4Q miał już najczęściej 5 przewinień i grał ze świadomością jeden offens i wypada.

Dodatkowo z tych 5 przewinień zwykle po 2 zaliczał w ofensywie. (Test oka)

Edytowane przez DamianOItalianO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Chciałem podsumować draft, który długo próbowałem zrozumieć co się dokładnie działo. Mam nadzieję, że nie pokręciłem, bo sporo się działo w wykonaniu Timberwolves:

#22 (Walker Kassler),

#26 (Wendell Moore Jr),

#45 (Josh Minott),

#50 (Mateo Spagnolo)

Czy był udany? Ocenie za jakiś czas. Pamiętam, że w drafcie 2020 napaliłem się, na Saddiq Bey'a. Jak był do wyboru z 17, to nie mogłem uwierzyć, że zrobili trade down. Ostatecznie wyszedł z tego Bolmaro i Jaden McDaniels. Ten drugi ratuje tą decyzję, ale Saddiq się świetnie rozwija z moimi przewidywaniami. 

W tym sezonie znów zrobili trade down. Mocno chciałem, aby próbowali pójść do góry po #Jalen Duren. Wydawało mi się, że by się przydał w rotacji i wg. mnie ma olbrzymi potencjał. Liczyłem, że dwa drugorundowce 40 i 48 do GSW za pick 28. Wydawało mi się, że GSW będą handlowali tym pickiem, bo u nich wysoki podatek od luksusu i ten pierwszoroczniak będzie ich sporo kosztował, więc uważałem, że  $$$$ będą woleli wydać na weterana. A pick 28 rozmienić na graczy drugorondowych, z którymi nie trzeba podpisywać kontraktu. Później pick #19 bus pick #28 i próbować szczęścia gdzieś wyżej.  A z pickiem 50 liczyłem na wybór gracza, który w wielu mockach nie pojawiał się nawet wśród graczy wybranych w 60 lub z dalekim dugrundowym pickiem, czyli David Roddy. Ostatecznie poszedł już w pierwszej rundzie do Memphis. Podobnie jak w Memphis uważam, ze ma potencjał. Może żle wypadać na różnych workoutach, ale w sytuacjach meczowych będzie wytrzymywał ciśnienie.

Timberwolves mieli inny plan. Wydaje mi się, ze chcieli bardzo defensywnego centra, którego znaleźli w osobie Walkera Kesslera, który często się pojawiał przy nich w mockach dlatego słusznie postąpili:

#19 + drugorundowy pick 2023 wymienili z Memphis na #22 i #29

#22 pick - wybrali Walkera Kesslera. 

#29 pick dołożyli do niego dwa swoje dugorundowe picki 2025 oraz 2027 by pozyskać od Houston Rockets pick numer 26

#26 pick wybrali Wendell Moore Jr. dla mnie zaskoczenie, nie przyglądałem mu się wcześniej. Nie mam jeszcze wyrobionego zdania na jego temat, kilka innych ciekawych opcji było z tym numerem do wybrania min.  Baldwin Jr, Jaden Hardy, Jaylin Williams, EJ Liddell, Kendall Brown, których wcześniej obserwowałem. Chyba bardzo go chcieli skoro dali za niego pierwszorundowy i dwa drugorundowe picki w przyszłości. Swoją drogą szkoda, że nie tegoroczną #50.

#40 pick - pierwsza myśl muszą wziąć EJ Liddell'a. Jednak zrobili wymianę z Charlotte za drugorondowy pick #45 i przyszłoroczny pick drugorondowy 2023, który należy do NYK. Nawet fajny deal, do zaakceptowania.

#45 pick - wybierają Josh Minott i pierwsza myśl czemu nie Kendall Brown lub Ismaele Kamagate? 

#48 pick - do tego wyboru ostał się Kendall Brown, więc  myślę z takim numerem to steal. Wybierają go i... oddają do Indiany za gotówkę oraz  drugorundowych pick w 2026 Indiany (gdzieś czytałem, ze to ma być swap, ale nie jestem pewien). Dobra organizacja dla niego, gdzie mogą go wytrenować na przydatnego gracza. Przynajmniej pick nie zmarnowany i skoro nie chcieli Browna, to dobrze zrobili, że wymienili go na kasę i pick.

#50 pick - wybrali Mateo Spagnolo. Myśle, że nikt nie chciał już tego picku, więc nie było z kim już handlować. Czy Tim Connelly skorzystał z wiedzy z Denver i raportów Rafała Jucia i dlatego go wybrał? Pewnie będzie grał w Europie, ale przez chwilę myślałem.... może zrobią jakąś wymianę z Denver :)

podsumowując:

z tegorocznych pisków #19, #40, #48, #50 plus trzy wyboru drugorondowe 2023, 2025 i 2027 zrobili pick #22 (Walker Kassler), #26 (Wendell Moore Jr), #45(Josh Minott), #50 (Mateo Spagnolo)  oraz drugorondowy pick 2023 od NYK i drugorundowy pick 2026 od Indiany plus gotówkę. 

Teraz pora przyjrzeć się nowym nabytkom, w większości byli poza moim radarem i nie mam o nich wyrobionego zdania. Ktoś ich oglądał, coś wie jak się prezentują, jakieś przewidywania?

 

 

Edytowane przez DamianOItalianO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, DamianOItalianO napisał:

Ktoś ich oglądał, coś wie jak się prezentują, jakieś przewidywania?

Ja za dużo czasu nie miałem na analizy rookich, ale kilku miałem na oku. Przede wszystkim Sota nie chciała kolejny 18-19 latków, którzy dopiero za 3-4 lata dadzą realny impact ekipie, tylko skoro już wybierali w drafcie, bo dealowanie DLO odłożyli na później (wg mnie słusznie - w CY może być kolejny postęp u niego), to szli w graczy do rotacji na teraz.

Co potrzebowali?

- 2 way combo G/tudzież swingmana 3&D, który jednak będzie 2 ballhandlerem z opcją point na boisku i będzie lepiej pasował do transition (dużo Finch, Gupta i Connely  tym mówili)

- rim protectora ze zbiórka ofensywną, do ewentualnej opcji gry z KATem

- NBA ready PFa z defensywą i zbiórką do gry z KATem.

- jakieś mięsko do rozwoju i gry w GL pasujacego do stylu gry

Kluczem był C, miał być Willimas, ale nie mieli na niego szans, a Duren za młody i kilka ekip za bardzo było napalonych na niego - czytaj byłby drogi, więc postawili na Kesslera, który pasował z wcześniejszych teamów głównie... CHA, ;) które wzięło Williamsa. Opcją mógł być trade up i pójście po Easona, ale wtedy mielibyśmy PF, ale nie byłoby C i...

... WMJ - podobno bardzo go chcieli, chłopak ma duży potencjał na kluczowego rolsa. Czytałem wiele pochlebnych opinii, porównania do Rona Harpera (oby sie spełniły) a praca z Bevem może naprawdę zrobić z niego bdb obrońcę. Moim zdaniem b.ciekawy ruch.

- Minott to w wielu raportach jest opisywany jak zawodnik z b.dużym upsidem, nie tylko w defensywie, ale takze w ofensywie. Trochę styl podobny do DJJ czy RHJ (a nawet McDanielsa) - raczej nie jest NBA ready, głównie przez brak jumperka - większość punktów zdobywał energicznymi dunkami. Jak wprowadzi jumper do repertuaru (a na workoutach wyglądał b.dobrze, chwalili go rożni scouci. A ten talent włoski to wiadomo, że stash.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.