Skocz do zawartości

Memphis Grizzlies 2021/2022


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

Wrócił Ja , wróciły porażki. To może nie tak ,że JA jest winien tej porażki z Thunder ale jednak jego hero ball czasem mrozi pozostałych kolegów. Mniej ruchu. Nie chce sprowadzać tej porażki do jednej akcji bo to tak nie działa ale ta sekwencja kiedy jest hero ball. Blok od Dorta . Piłka do Shaia , który szuka pod koszem Giddeya , który daje prowadzenie Thunder pokazuje ,że zespół jest lepszy w RS od gwiazd.

W PO wiadomo musi być ktoś kto będzie brał ciężar gry ale Memphis bez Ja była jak nieprzewidywalna ośmiornica. Bane , JJJ Anderson Dillon wszyscy weszli poziom wyżej . Odpowiedzialność rozłożona. Memphis i Morant muszą sobie poszukać synergii bo jak znajdą to wskakują do poziomu prawie contender i niewygodnego rywala dla każdego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem wczoraj Mmephis z Sacto i mogę powiedzieć pomimo ładnej fryzury, cyferek, to Jo tam potrzebny jak pięść do nosa. 

On jest taki oderwany od pozostałych, jakby go wzięli z Harlem Globtrotters. A tutaj alleyop nieudany, a tutaj dunk przestrzelony, zanim poda, piłkę 23 razt wokól swoich bioder owinie, a potem poda w przestrzeń. Nie wydaje mi się, żeby to byl zawodnik potrzebny obecnie Memphis. Mniemam, że wyżej by cenili zawodnika, który obsłuży podaniami Jacksona jr ( jestem wielkim fanem), Bane. 

Kingsi wyrównali kiedy Adams zszedł w połowie I kwarty i nie grał II kwarty, a Morant wchodził - zdecydowanie robił liczby, ale nie wydaje mi się, żeby to był zawodnik, których ma jakąś mega chemię z zespołem. Raczej taki klasowy błazen, którego w klasie każdy lubi, ale wie, że poważnych rzeczy czy planów nie zrealizujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Me Myself and I napisał:

jakby nie trafił to by było gadanie że mógł podać. tak to już jest, tym razem mu się udało wcisnąć więc hero ball się sprawdziło, jakby nie wcisnął to by było gadanie że egoista i bez niego by ogarnęli lepiej

No i pewnie gdyby nie on kończył tylko ktoś inny to byłaby gadka "przynajmniej próbował" i dalej jazda po Ja XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się sprowadza do jednego pytania - czy heroball vs 2 (a na koniec 4) graczy to dobra decyzja (bez względu na efekt).

Tak samo ostatnio była dyskusja że odpuścili OKC hero rzut Grahama i przez to SGA musiał rzucić game winnera mecz później ;D

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Morant to jest taki kot!

Przyznam szczerze, że nie mam okazji oglądać regularnie meczów Grizzlies ale już od dłuższego czasu coraz bardziej intensywnie śledzę poczynania tego zawodnika i jestem po prostu w szoku. Jego IQ podczas gry jest niesamowicie wysokie jak na tak stosunkowo krótki staż w NBA.

W przyszłym roku Memphis mają Team Option jeśli chodzi o Moranta co pewnie wykorzystają a później? Kto wie? Pewnie posypią się maxy od innych drużyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raven2156 napisał:

Morant to jest taki kot!

Przyznam szczerze, że nie mam okazji oglądać regularnie meczów Grizzlies ale już od dłuższego czasu coraz bardziej intensywnie śledzę poczynania tego zawodnika i jestem po prostu w szoku. Jego IQ podczas gry jest niesamowicie wysokie jak na tak stosunkowo krótki staż w NBA.

W przyszłym roku Memphis mają Team Option jeśli chodzi o Moranta co pewnie wykorzystają a później? Kto wie? Pewnie posypią się maxy od innych drużyn.

Inny klub nawet nie powącha tego kota przecież. Max from Memphis is comin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2022 o 14:41, ignazz napisał:

Inny klub nawet nie powącha tego kota przecież. Max from Memphis is comin

Zapewne tak, ale to będzie oznaczać, że rok później kilku kluczowych rolsów odejdzie i zaczną się uzupełnienia vetsami za min. lub w ramach wyjątków, co b. różnie się kończy. Do tego ciekawy jestem jak będą w ramach budżetu łatać dziurę na C... I normalnie nie byłby to problem, tylko, że mówimy tu o rolsach, którzy maja bardzo pozytywny impact np. on/off od +4 do +10 i średnio +6 net, bdb defensywa, a z Morantem po tych super występach w ost. czasie są ledwie na plusie, a on sam ma -10 on/off... 

Morant jest graczem fun2watch i póki jest młody to będą zachwyty jak były nad Rosem, Iversonem, Westbrookiem... (abstrahuję od tego, czy zdobędzie MVP kiedyś), ale czy będzie miał impact na drużyne równie mocny jak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszej nba gdzie kluby maja 2-3 maxy w drużynie to Morant i max to pewniak. I nie ma tu nic sytuacja jaka klub będzie miał w sałary. Dosyć rzadko zdarza się pay cut a już zapewne wcale przy pierwszym czeku po rookie contract. 
Kontrakty negocjują agenci z 10% fee wiec jeżeli agent w stajni MEM ma tylko JoMo to zgodnie z logika walczy o maksa. Innego konia za wyżej niż zostanie MEM pośle do innego klubu. I tak to się kręci. Morant w swoim trzecim kontrakcie będzie mógł po tym jak skasuje 120.000.000 może zrobi finansowy wygibas aby mu druga gwiazdę lub trzecia dołożyli lub aby samemu zmieścić się w innym towarzystwie. 
 

to ze max utrudnia budowę silnego zespołu to jedno ale pomimo ze Morant to nadal lepsza kreacja mediów niż rzeczywiste sukcesy i wpływ na boisku ( ma czas to potwierdzić) nie ma dla agenta znaczenia. Klub dając niższa ofertę traci sporo na wizerunku. Tu nie widzę nawet milimetra miejsca do dyskusji. 
 

goscia nba już promuje jako top 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.