Skocz do zawartości

Memphis Grizzlies 2021/2022


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ignazz napisał:

Młody Pau zawsze mi się wdawało ze zamiatał. Jak widać sredniawo jeżeli chodzi o czyste regularne punktowanie. 

tu chodzi o 4 pierwsze mecze sezonu, tzn. w przypadku Moranta chodzi tylko o 3 bo zaczął ze średnią 35ppg, cięzko raczej było od Gasola tego oczekiwać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

tu chodzi o 4 pierwsze mecze sezonu, tzn. w przypadku Moranta chodzi tylko o 3 bo zaczął ze średnią 35ppg, cięzko raczej było od Gasola tego oczekiwać ;]

A jak startowe to inna kwestia. Ta wrzutka sprowokowała mnie do sprawdzenie ogólnie jaka serie zrobił Pau w środku sezonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morant w trakcie offseason rzucił zdanie w stylu, że jest top5 rozgrywającym ligi. Wiele osób się śmiało, że mu odbiło, za bardzo odleciał itd. ale on jest po prostu bardzo pewny swoich umiejętności, no i wszedł z takiego buta w ten sezon, że czapki z głów. Kolejna wielka gwiazda (nie chodzi tylko o umiejętności, ale też charakter, wpływ na innych, on ma ten gen w sobie bycia liderem) rośnie na naszych oczach, jakie to szczęście, że w Memphis :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Morant w trakcie offseason rzucił zdanie w stylu, że jest top5 rozgrywającym ligi. Wiele osób się śmiało, że mu odbiło, za bardzo odleciał itd.

to byli pewnie Ci, którzy ślinią się do Lillarda i wciskają go w topke pg co sezon, a na dobrą sprawę z rasowych pg realnie lepsi na dziś są na pewno Curry, Trae, Donek i CP3, może kogoś tu gubie, ale top5-6 jest jak najbardziej realne

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melton i Bane super i tez dobry pomysł by nimi startować. Ciekawe czy Brook wygryzie któregoś czy będzie wchodzić z łaki.

Zastanawiam się jednak, czy nie lepiej by było przesunąć JJJa C na C a Kyle Anderson na PF.

Kyle powrót na ławkę i małe minuty chyba nie odebrał za dobrze bo Jego gra się mocno pogorszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mac napisał:

Melton i Bane super i tez dobry pomysł by nimi startować. Ciekawe czy Brook wygryzie któregoś czy będzie wchodzić z łaki.

Trochę nie w porę napisane z Meltonem, bo akurat wczorajszy mecz to jak najszybciej do zapomnienia. Ale ogólnie, no bardzo fajnie weszli w sezon, a Meltona szczególnie cenię.

Co do Brooksa. Dillon nikogo nie będzie musiał wygryźć, bo jest po prostu wyżej w hierarchii i jak będzie w pełni zdrowy to pewnie tylko Morant będzie miał więcej minut w tym zespole. 

5 godzin temu, mac napisał:

Zastanawiam się jednak, czy nie lepiej by było przesunąć JJJa C na C a Kyle Anderson na PF.

Nie ma takiej opcji. To grozi szybkim foul trouble Jarena. Zbiórka też będzie leżeć. Dopóki tych aspektów nie poprawi to nie będzie startował, ani grał dużych minut na centrze. Co innego kończyć mecze w pewnych lineupach. 

5 godzin temu, mac napisał:

Kyle powrót na ławkę i małe minuty chyba nie odebrał za dobrze bo Jego gra się mocno pogorszyła.

Z jednej strony go lubię i doceniam zeszły sezon. Z drugiej natomiast, został mu rok umowy i boję się, że Grizzlies zmarnowali moment, gdzie miał najwyższą wartość handlową... 

Mam po prostu wątpliwości czy utrzyma takie % zza łuku jak miał w zeszłym sezonie + trzeba stawiać na Jarena, a to trochę blokuje Slo Mo. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 25.11.2021 o 13:13, karpik napisał:

Czy można się już śmiać z impaktu Stevena Adamsa? Memphis "prowadzą" z dużą przewagą w klasyfikacji najgorszej obrony ligi, zdecydowanie najgorzej bronią też trójki. Ja wiem, że w Grizzlies gra nie tylko Adams, ale wydaje mi się, że gdzieś już to widziałem ;)

Nie dopóki ja się nie pośmieję z tego jak fani Pels za ułomności swoich skrzydłowych robią kozła ofiarnego z Jonasa ;)

A tak całkiem poważnie to cały zespół funkcjonuje jak gówno w obronie. Są mocne przebłyski Jarena (choć spektakuralnego skoku to jeszcze nie ma), Melton też wie co znaczy gra po tej stronie (choć też trochę zgasł i jemu też brak Dillona się odbił czkawką), ale tu potrzeba pracy zespołu. Powrót Dillona powinien pomóc, bo widać było po prostu, że jest w tym momencie niezbędnym elementem dla tego zespołu.

Mała próbka właśnie a propos tej obrony trójek:

https://www.grizzlybearblues.com/platform/amp/2021/11/18/22783635/film-dive-how-teams-are-stunting-on-grizzlies-help-defense-memphis-grizzlies-nba

A jak już chcemy się pośmiać to możemy z tego, że przy takiej katastrofie defensywnej Grizzlies są 0.500 i 8 seed na ten moment. A tu wyżej kolega z Sacramento się śmieje :)

Drużyna ciśnie na ofensywnym talencie Moranta czy jakiś tam przebłyskach Jarena. To nie jest przepis na sukces bez lepszych "tyłów". Ale pomyślmy, gdzie jest upside tego zespołu jak obrona się poprawi + Jaren urośnie w ataku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze w ogole się nie smieje, tylko meczu się nie mogę doczekać.

A poza tym wiesz Sacto to stan umysłu, czy ja mam prawo śmiac się z innych organizacji przy 16 lat bez PO - absolutnie nie.

tzw. pogodna rezygnacja.

 

kto kibicuje Sacto ten w cyrku się nie smieje

Edytowane przez Robaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Nie dopóki ja się nie pośmieję z tego jak fani Pels za ułomności swoich skrzydłowych robią kozła ofiarnego z Jonasa ;)

W zeszłym sezonie lineupy Pels z Zionem oraz Adamsem miały 115.7 Drtg, a z Zionem bez Adamsa miały 106.9 Drtg. To plus obecny sezon i żenująca obrona Memphis sprawia, że ta układanka zaczyna się składać w jedną całość ;)

Dawno nie oglądałem takiego dunkfestu jak w Hawks@Grizzlies, choć muszę przyznać, że nie tylko Adams był tragiczny, JJJ też, a obwód również nie pomagał. No, ale niemal ćwiartka sezonu za nami, a obrona Memphis jest o 4.1 Drtg gorsza od przedostatniej obrony ligi, czyli Blazers, którzy są o 4.1 Drtg gorsi od 16. obrony ligi. To jest przepaść, zwłaszcza, że Grizzlies w zeszłym sezonie mieli 6. defensywę w lidze. Adams choć jest chyba najgorszym w obronie starterem na centrze, to aż takiego impaktu mieć nie może. Za mało oglądam Memphis, ale być może też fakt, że w zeszłym roku mało grał JJJ, a teraz gra dużo ma też coś z tym wspólnego. 

Także pomimo w miarę dobrego bilansu, Grizzlies prezentują się fatalnie w stosunku do zeszłego roku, mają 26. SRS i wygląda na to, że on nie kłamie. Zaraz zaczną pewnie marsz w dół tabeli, zwłaszcza, że Morant sobie zrobił coś z kolanem.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, karpik napisał:

W zeszłym sezonie lineupy Pels z Zionem oraz Adamsem miały 115.7 Drtg, a z Zionem bez Adamsa miały 106.9 Drtg. To plus obecny sezon i żenująca obrona Memphis sprawia, że ta układanka zaczyna się składać w jedną całość ;)

Z tego co widzę to razem mieli 118.5drtg, Zion bez Adamsa 111.3drtg, Adams bez Ziona 114.1drtg (wykluczając mecze, w których ktoś z tej dwójki nie zagrał to Zion 112.5drtg, Adams 113.2drtg). 

Ale generalnie ja nie jestem zwolennikiem rzucania takich 2-man statów. Za dużo czynników może wpłynąć na wynik. 

Swoją drogą ja nie biłem do samego Ziona, tylko również do Ingrama. Poza tym, nie było moją intencją im dopiec. Tylko śmieszyło mnie, że cały sezon obrywają głównie Adams i Bledsoe, kiedy problem jest zdecydowanie szerszy (skrzydłowi Pels). 

9 godzin temu, karpik napisał:

Także pomimo w miarę dobrego bilansu, Grizzlies prezentują się fatalnie w stosunku do zeszłego roku, mają 26. SRS i wygląda na to, że on nie kłamie. Zaraz zaczną pewnie marsz w dół tabeli, zwłaszcza, że Morant sobie zrobił coś z kolanem.

Generalnie Grizzlies pod Jenkinsem mieli często problem z odpowiednim balansem. Jak obrona była dobra to atak raczej stawał się słabszy i w drugą stronę to samo, podkręcali atak to tracili w obronie. Ale no teraz dysproporcja jest okropna. Atak w górnej połówce ligi, ale raczej bez szału, za to w obronie dramat. Tak jak pisałem, to raczej nie jest przepis na sukces, więc się zgadzam, że może być ciężko. 

Niemniej, w zeszłym roku pod nieobecność Ja (skręceniu stawu skokowego), ten zespół niespodziewanie zaskoczył. Tym bardziej teraz, ta obrona musi ruszyć, bo bez niej będzie totalna katastrofa. 

11 godzin temu, Robaq napisał:

po pierwsze w ogole się nie smieje, tylko meczu się nie mogę doczekać.

A poza tym wiesz Sacto to stan umysłu, czy ja mam prawo śmiac się z innych organizacji przy 16 lat bez PO - absolutnie nie.

tzw. pogodna rezygnacja.

 

kto kibicuje Sacto ten w cyrku się nie smieje

Sytuacyjny żart z mojej strony. Nikomu w tej lidze źle nie życzę. A dzisiaj to mi do śmiechu w ogóle nie było, ale wstępnie wykluczyli poważny uraz u Moranta, więc lekka ulga jest... 

9 godzin temu, karpik napisał:

Dawno nie oglądałem takiego dunkfestu jak w Hawks@Grizzlies

Miałem akurat tak zaplanowane, by wpaść po innym meczu na 2 połowę, ale zobaczyłem kontuzję Moranta i zrezygnowałem. No i dobrze się stało :)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolano Moranta nie uległo większemu uszkodzeniu, ale nie będzie zdolny do gry przez kilka tygodni, pewnie trzeba zakładać od 6 do 10 tychże

zobaczymy jak sobie ten zespół poradzi, czy będą potrafili pokazać więcej niż Nuggs bez Joka?

#TyusTime

@MarcusCamby ;)

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2021 o 22:20, Braveheart22 napisał:

Z tego co widzę to razem mieli 118.5drtg, Zion bez Adamsa 111.3drtg, Adams bez Ziona 114.1drtg (wykluczając mecze, w których ktoś z tej dwójki nie zagrał to Zion 112.5drtg, Adams 113.2drtg). 

Ale generalnie ja nie jestem zwolennikiem rzucania takich 2-man statów. Za dużo czynników może wpłynąć na wynik. 

Dane z nba.com

image.thumb.png.ab3aa520d6a00c9fb7a6d6663c5e8987.png

Ja też nie jestem zwolennikiem takich 2-man statsów, ale tutaj mamy do czynienia z całym sezonem, moim eye testem oraz 1/4 sezonu w nowych warunkach, gdzie znów Adams jest tragiczny w defensywie. Może to wszystko przypadek, ale no, k**** nie sądzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karpik

Z tego co pamiętam to ktoś z mądrych głów forum kiedyś pisał, że te ratingi z nba.com to niezbyt dokładne, no i różnią się znacząco od tych z pbpstats.

Niemniej, nie wiem co chcesz karpiu osiągnąć w tej dyskusji. Że w sumie Zion to nie był zły w obronie, ale miał Adamsa? Że słaba obrona Grizzlies to w sumie też przede wszystkim efekt tego Adamsa? No nie, nie zgodzę się. Problem jest szerszy.

Aż wróciłem do pierwszej strony i zacytuję co wtedy napisałem o dealu z Pels:

Cytat

Kontrowersyjny ruch, przez wielu oceniony negatywnie, jednak ja staram się troche szerzej popatrzeć na to co się stało. Litwin wykonywał oczywiście świetną robotę w Grizzlies, ale będzie teraz w contract year. Za rok przyjdzie po wypłatę, pewnie ostatni duży kontrakt. Nie wpisuje się w timeline tego zespołu. Oczywiście wielkie słowa uznania za to co pokazywał w barwach Miśków. Adams miał słabiutki sezon w Pels, ale tam fit pozostawiał wiele do życzenia, więc jazda po nim była według mnie nieco przesadzona. Lepszym graczem od Jonasa (szczególnie w ataku) nie jest, ale powinien dobrze wpasować się do Grizzlies. Zbiórka, zastawianie deski, twarda obrona pod koszem, bardzo dobre zasłony, PnR od Ja też powinien kończyć. W Memphis ma dobre warunki, żeby nie były eksponowane jego wady na pickach w obronie. W pierwszej linii DIllon/Melton, obok, za plecami JJJ/Slo Mo/BC. Stawiam, że się okaże, że ten Adams nagle nie jest taki zły, jak karpik go maluje

1. Litwin zrobił świetną robotę w Grizzlies, ale nie wpisuje się w timeline i budowę tego zespołu, a trzeba było podpisać z nim nową umowę. No podtrzymuję te słowa. Co prawda, Jonas przedłużył chyba tylko o dwa lata za podobne pieniądze, ale tak czy siak Grizzlies dobrze zrobili, bo długoterminowo trzeba celować w inne rozwiązanie.

2. Jazda po Adamsie w Pels była według mnie nieco przesadzona. No dalej tak uważam. Uwaga skupiła się na dwójce Adams i Bledsoe, a gdzie Zion czy Ingram?

3. Adams dobrze pasuje do rosteru Grizzlies. No uważam, że tak. Skillsetowo uzupełnia JJJ bardzo dobrze (deska, passing, masowanie). Mocne zaslony dla Moranta stawia. Mógłby czy powinien więcej kończyć. Passing naprawdę fajny, w tym lepiej wygląda niż Jonas.

4. Dopasowanie składu w obronie dobre. Adams nie jest słabszym graczem w obronie niż Jonas. Grizzlies całościowo obniżyli loty i mało co klika w obronie (ostatnie dwa spotkania fajny prognostyk, że coś się zmieni). Dillona przez spory okres nie było. Melton ma swoje ogranczenia i mimo, że jest bdb obrońcą to nie wejdzie w buty Dillona, więc też się męczył. Slo Mo jest cieniem siebie z zeszłego roku. Jarena ciężko ocenić. Ma wielkie przebłyski, ale całościowo oczekiwania są większe (on też po odejściu Jonasa musi dać więcej w ataku, bo Adams nie da tyle co Litwin, a trzeba to jakoś zrównoważyć). Clarke ostatnio coś ruszył, więc jest nadzieja, że i on wróci do lepszej gry. 

5. Swoją drogą, chodzą ploty, że Grizzlies celowali w trade up po Giddeya, ale się nie udało, a Ziaire był opcją B, ale tego się nigdy nie dowiemy.

2-0 streak po kontuzji Moranta, a jest duża szansa na 3-0, bo teraz mecz z OKC. W takich warunkach Grizzlies muszą zacząć grać przede wszystkim w obronie i dobrą obroną napędzać atak, bo już nie będzie tak, że mimo fatalnej defensywy Morant talentem pociągnie bilans. 

A na koniec jeszcze jedno. Fanem Adamsa nigdy nie byłem, więc nie za bardzo mi się chcę o nim dyskutować. On w planach długoterminowych tego zespołu to też z pewnością nie jest, ale jako przejściowa opcja mi nie przeszkadza. Grizzlies w przyszłym drafcie mają prawdopodobnie aż 3x1st. W contract year są Anderson i Tyus, Adams oprócz tego ma jeszcze rok. Z tego można coś fajnego wymyślić i liczę na to.

karpiu, może Wood? ;)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KeepItDirty napisał:

Co tu się odniedzwiadkowało. 

152 pkt.

STO-PIĘĆDZIESIĄT-DWA.

Punkty. 

Chore. 

Chore to są +/-. Najgorszemu Robinsonowi-Earlowi z OKC brakło jednego, albo dwóch ( nie pamiętam już ale jakiś agent z Wolves lata temu miał -57 albo -58 ) do rekordu i zanotował -56. Dort też w sumie pięknie: -53.

Za to Memphis bawiło się przednie. Najgorszy +14, a Santi Aldama +52.

Zbiórki 26 do 53.

Asysty 14 do 41.

Steale 2 do 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.