Skocz do zawartości

Pozycja Cavs 2021/22 na koniec sezonu zasadniczego - Konferencja Wschodnia  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Pozycja Cavs 2021/22 na koniec sezonu zasadniczego

    • 1-2
      2
    • 3-4
      1
    • 5-6
      2
    • 7-8
      5
    • 9-12
      8
    • 13-15
      11


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.12.2021 o 16:31, Pablo81 napisał:

Łatwo teraz wjechać na Sextona, kiedy dane mu było zagrać tylko 11 meczów. @memento1984 szybko zmieniła się Twoja opinia o nim. Już chcesz go pakować. Z tym, że Sexton jest 7-4, podczas, gdy Rubio 12-10. Czytałem też opinie o tym, że to Rubio decyduje o Cavs, ale wyraźnie widać było zadyszkę Cleveland podczas nieobecności Mobleya. Pisanie o słabej 3P% na próbce 11 gier to niezły WTF. W całej karierze Sexton rzuca .378. 

Moja opinia o nim jest nadal swietna, tylko tutaj sie wyklarowala druzyna ktorej zalazkow nawet nie bylo widac.

to co graja teraz Cavs to jest system w ktorym Sexton najlepiej bedzie pasowal z lawki (przynajmniej nominalnie, bo minuty moze miec spore) i bylby to luksus dla trenera miec kogos takiego.

Sexton moim zdaniem poprawil sie o tyle ze naprawde chcial grac team bbal na poczatku tego sezonu a samemu akurat mial slump rzutowy a teraz wypadl.

kazdy tu mowi o jakiejs “promocji” na kontrakt Sextona a on moze nadal chciec duzych pieniedzy w stylu 30mln/sezon  wracajac jak kot w worku po rekonstrukcji kolana - to jest duzo ciezsza decyzja dla FO niz podpisac ciagle poprawiajacego sie sezon-w-sezon rookasa eg jak by mu dali kontrakt w ten ostatni offseason.

Oceniac Rubio jak wypadl Mobley i inni a w 8osobowej rotacji pojawil sie Valentine, tacko, startowal ed davis a cavs grali nadal solidna koszykowke w kazdym meczu - bos, bkn, gsw, bkn, phx (5 porazek).

Cavs sa jednym z najbardziej “ograbionych” zespolow przez kontuzje przy najgorszym terminarzu (SOS by perc.win / pozycja / expectacje jakkolwiek liczyc) - mowimy tu o kontuzji znikad sextona, health and safety protocols dla Love i Lauriego.

Rubio namacalnie odblokowal potencjal w zawodnikach, i jak glupio to nie brzmi, “he sets the tone”.

Garland wskoczyl na niesamowity poziom po kilku spotkaniach na poczatku gdzie wygladal jak jakis kretyn generujacy mase strat po probach flashy zagran i nieskutecznego rzutu.

Okoro natomiast zjechal w dol we wszystkim - jego on i off ball defense jest tragiczne (nagle) a rzut naprawde oczy bola (wczoraj zaskoczyl i przynajmniej byl 5/6ft).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@memento1984

Ale przyznaj ,że dziś spadłeś z krzesła jak zobaczyłeś przełom drugiej i trzeciej kwarty... To co odpalał Garland było niesamowite. Trafiał trójki na zawołanie. Wjazdy ,, Dobra współpraca z Allenem. Tak jak wspomniałeś Garland z gracza przy którym Allen czy Mobley umierał stał sie świetny na pickach... Podaje w tempo. Wizard miało mecz na remis a tu nagle od 48-42 najpierws Cavs  robią 7-0. Czas dla trenera Wizards. Potem Cavs robią chyba 10-0... Właściwie Wizards nie potrafią trafić niczego z gry... A Cavs trafiają wszystko

A po przerwie jatki dalczy ciąg. W polowie 3 kwarty mieli 40 pkt przewagi a Wizards zrobiło  przez 12 minut 4 pkt!!!! Dobra obrona Cavs, dobra ofensywa. Potem przestałem oglądać bo już przy 40 pkt wolałem oglądać mecz na Brooklynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

@memento1984

Ale przyznaj ,że dziś spadłeś z krzesła jak zobaczyłeś przełom drugiej i trzeciej kwarty... To co odpalał Garland było niesamowite. Trafiał trójki na zawołanie. Wjazdy ,, Dobra współpraca z Allenem. Tak jak wspomniałeś Garland z gracza przy którym Allen czy Mobley umierał stał sie świetny na pickach... Podaje w tempo. Wizard miało mecz na remis a tu nagle od 48-42 najpierws Cavs  robią 7-0. Czas dla trenera Wizards. Potem Cavs robią chyba 10-0... Właściwie Wizards nie potrafią trafić niczego z gry... A Cavs trafiają wszystko

A po przerwie jatki dalczy ciąg. W polowie 3 kwarty mieli 40 pkt przewagi a Wizards zrobiło  przez 12 minut 4 pkt!!!! Dobra obrona Cavs, dobra ofensywa. Potem przestałem oglądać bo już przy 40 pkt wolałem oglądać mecz na Brooklynie

Spadlem z krzesla siedzac na meczu :) fani wizards to tacy z ktorych mozna lekko pociskac jako opposing team

Jeszcze te trzy techniczneci pilka dla cavs byly dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ely3 napisał:

Tak jak wspomniałeś Garland z gracza przy którym Allen czy Mobley umierał stał sie świetny na pickach... Podaje w tempo

Pozwolę się nie zgodzić. Od początku było widać chemię między Garlandem a wysokimi, zresztą o czym sami chłopacy sporo mówili. Garland z meczu na mecz się rozwija, poprawia różne rzeczy... ale że wysocy niby umierali przy nim? What? :)

memento mówił o czym innym.

Swoją drogą, na ciekawą rzecz natrafiłem:

 

Niezwykły komfort mieć dwóch tak dobrych rozgrywających w składzie.

Jeszcze jedna ciekawostka. Allen i Garland byli wśród 8 czy tam 9 zawodników nominowanych do nagrody zawodnika miesiąca na wschodzie. Mobley rookie miesiąca. Fajnie, że liga docenia ten zespół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Braveheart22

Sezon zaczęli bez niego i jak wszedł do rotacji to było widać jak na początek miał problem z podawaniem w tempo. Teraz nadal zdarzają się podania za plecy rolującego Allena... Alee widzę też znaczącą poprawę jeśli chodzi o pnr, o podanie na loby i zauważania graczy na obwodzie. Duży postęp. Nie wiem czy to trener czy moze wpływ Rubio ale dla mnie Garland ostatnio wygląda bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Cavs mieli lepszą głębię składu i lepszą opcję do grania na ten moment niż Okoro to mieliby czołowy bilans w lidze. Sprawdziłem sobie jeszcze przed chwilą. Drugi SRS na wschodzie, tylko za Bulls, łącznie piąty SRS w lidze. 

@memento1984 pamiętasz jak w preaseason wyglądali na zespół bez pomysłu? Jednak Bickerstaff zrobił robotę. Niech tylko jeszcze Altman coś podziała, żeby jakiegoś winga tu dołożyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak Mobley podaje i rozdaje piłki w pierwszej kwarcie (szkoda, ze nie trafiaja, z 4 asysty stracone. najlepiej jak lewa raczka po kozle), czy w poprzednim meczu to jest złoto. dawno nie było rookasa wysokiego z takimi instynktami.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Gdyby Cavs mieli lepszą głębię składu i lepszą opcję do grania na ten moment niż Okoro to mieliby czołowy bilans w lidze. Sprawdziłem sobie jeszcze przed chwilą. Drugi SRS na wschodzie, tylko za Bulls, łącznie piąty SRS w lidze. 

@memento1984 pamiętasz jak w preaseason wyglądali na zespół bez pomysłu? Jednak Bickerstaff zrobił robotę. Niech tylko jeszcze Altman coś podziała, żeby jakiegoś winga tu dołożyć :)

oj pamietam, bieda byla straszna, Garland wygladal jak oszolom ze swojego y1. Okoro kolejny poop-show dzisiaj, moze ktos sie nabierze? Okoro, Love, Osman nawet Sexton, wypelniacze i picki - spokojnie mozna zlozyc kazdy deal, tylko po kogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ely3 napisał:

@memento1984

Za Sextona? Bo macie za mało wysokich? Cavs potrzebuje skrzydłowych . Może wejść jako trzeci gracz i np przejąc McColluma albo Powella ale Sabonisa na ich miejscu bym nie brał

Takiej wyprz nie mozna zmarnowac, oddac Love, pick i "blue chipa" Okoro : ) Cavs maja wszystko zeby taka transakcje przeprowadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory Cavs i Nuggets maja w sumie ok W/L biorac pod uwage trudnosc kalendarza - natomiast Lakers i Clippers troche bieda biorac pod uwage ze maja zdecydowanie najlatwiejszy kalendarz (nad Rockets nie ma sie co pastwic, najgorsza druzyna w lidze by far, Orlando moze sie "schowac" za terminarzem).

http://powerrankingsguru.com/nba/strength-of-schedule.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Cavs pomimo 2 porażek w ostatnich spotkaniach (z Bucks i Jazz, które były do wygrania) dalej utrzymują wysoką formę. 

Dziś w zasadzie od samego początku kontrolowali przebieg gry i w konsekwencji pewne zwycięstwo z Bulls.

Świetna egzekucja i wykorzystywanie przewag.

A jak ktoś chce zobaczyć czemu Mobley jest magiczny, polecam dzisiejsze spotkanie. Nie wiem, czy od czasów Duncana/Garnett była wysoki, które równie dobrze "czuje grę" po obu stronach parkietu. Od samego początku do bólu wykorzystywana przewaga wzrostu w ataku na Jonesie i Dossumu. Do tego świetne reakcje w obronie, gdzie pare razy zatrzymał Lavine'a. 5 bloków przy zaledwie jednym przewinieniu. Gość jako rookie jest w topie blokujących, a w zasadzie nie fauluje (2 faul na mecz). De facto zasługuje na bycie w all-d piątkach. Z nim na parkiecie Cavs mają średni 99.8 DRTG (czyli na poziomie najlepszej defensyw w lidze GSW), bez niego 107.6 i bynajmniej nie są to cyfry oderwane od faktów na boisku.

To się ogląda. Zaskoczenie chyba na miarę Knicks z zeszłego sezonu, tyle, że jak się patrzy na duo Garland&Mobley, to wydaje się, że wszystko co najlepsze przed nimi i sky is the limit.

 

 

W dniu 7.12.2021 o 21:08, memento1984 napisał:

Sabonisa bralbym!

to ja bym Leverta prędzej bym brał. Idealny fit, jeśli zdrowie by było. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nie wiem jak będzie z ofensywą (aczkolwiek tutaj też jest potencjał na mocne granie), ale w obronie Mobley wygląda pod względem wieku/poziomu/potencjału na przyszłego defensywnego alltimera, półkę wyżej od tieru Gobertów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BMF napisał:

Owszem, nie wiem jak będzie z ofensywą (aczkolwiek tutaj też jest potencjał na mocne granie), ale w obronie Mobley wygląda pod względem wieku/poziomu/potencjału na przyszłego defensywnego alltimera, półkę wyżej od tieru Gobertów. 

W ataku też ciężko przypomnieć sobie wielu wysokich równie dobrze podających (via dziś wyjście z podowjenia na początku 3 kwarty, czy poprzednie spotkania), choc tego mozna było się spodziewać akurat, bo z taką opinią już przychodził.

Niemniej od jakiegos czasu regularnie dostarcza trójkę na 40 %, do tego pokazuje się z całkiem sensownych manewrów pod koszem i rzutów z odchylenia (i nie są to pojedyncze akcje). A tego już raczej niewielu się spodziewało na tym etapie.

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobley ma niesamowita lekkosc, zwinnosc i moze ustac kazdego face2face. W dodatku drybling na luzaku i nie ma podwajania bo ma super podanie. Brak fauli przy takim grubym kontestowaniu jest niezamowity! Rzut jak na rookasa mega ulozony (zadne tam duzy rzuca=oczy krwawia). To jest material tak jak mowicie na alltime topka z widocznym impaktem od sezonu#1. Polaczenie z eksplozja Garlanda ofensywnie (asysty, range i mozna go ukryc za taka obrona) i jeszcze Rubio z lawki….jakby Lebron nie byl lasy na pieniadze z salary to by tu przyszedl na ring czejsing :)

Martwi mnie o co chodzi z Windlerem - facet jest poprostu nie wstawiany do rotacji i gra smieciowe minuty, zamiast bycia czescia jeszcze szerszej rotacji. Ostatni taki gracz ktory zostal oddany za frytki o podobnym profilu (3-and-nic) to byl Joe Harris.

wezcie obczajcie jeszcze jaki repertuar bball moves ma Allen :) vide spotkanie w czoraj

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, człowiek...morza napisał:

Cóż, Cavs pomimo 2 porażek w ostatnich spotkaniach (z Bucks i Jazz, które były do wygrania) dalej utrzymują wysoką formę.

Z Bucks jednak, Giannis i spółka mieli meczyk pod kontrolą, ale spodziewałem się porażki, bo jednak dla Cavs to był wyjazd b2b, a ten meczyk z Jazz byk bardzo wyczerpujący. 

6 godzin temu, człowiek...morza napisał:

gdzie pare razy zatrzymał Lavine'a

Powiedziałbym, że te dwa bloki na Zachu to wręcz ośmieszające przeciwnika...

6 godzin temu, BMF napisał:

Owszem, nie wiem jak będzie z ofensywą (aczkolwiek tutaj też jest potencjał na mocne granie)

Imho aż takich średnich punktowych jak AD w Pels kręcił nie będzie. Bardziej właśnie półka KG, czyli te 22-23ppg. Ale no co tu dużo gadać. Kozacki prospekt. 

6 godzin temu, człowiek...morza napisał:

Niemniej od jakiegos czasu regularnie dostarcza trójkę na 40 %

Wydaje mi się, że na razie zbyt wolno się składa do rzutu. Tak trochę "diengowato". Będzie trzeba popracować nad tym. 

7 godzin temu, człowiek...morza napisał:

to ja bym Leverta prędzej bym brał. Idealny fit, jeśli zdrowie by było

Też o tyn myślałem, ale żeby to zmatchować to, by musiało być coś w stylu:

LeVert+Lamb <-> Love + dodatki

Ewentualnie deal z Magic na przykład. 

Ross+Harris+MCW <-> Love+Valentine+dodatki

Może by Harris odżył, a jak nie to i tak ma spadający kontrakt. Ross powinien w lepszym zespole być ok, a MCW też zawsze poszerzy rotację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.