Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2021/22


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Gerard napisał:

Lu zgromadził fajną ekipę z potencjalnymi wieloma zielonymi strzałkami (Porter Jr, Bazley, Gafford, Birch, Suggs). Ball, Collins i Wiseman też mają szansę pograć lepiej niż rok temu, choć ten ostatni wiadomo że może na początku odpoczywać. Ogólnie nie widać słabych punktów, a w dodatku wszyscy młodzi, więc w razie kontuzji będzie ich można łatwo pchnąć.

Hmmmm, slaby punkt nie jest taki, ze ma duzo losow na loterii i spora czesc musi wypalic by powalczyc? Bo te "zielone strzalki" sa w wariancie optymistycznym, nie?
W realistycznym czesc nie wypali i bedzie do wymiany, a druzyna z jedna 60tka musi nadrabiac dobra glebia.

10 godzin temu, Gerard napisał:

Ai3 też nieźle przebudował Clippers. Potencjalne zielone strzałki to Haliburton, Dinwiddie, Barton, Warren, Maxey i może też Barrett. Jak Randle i Gobert znów będą ciągnąć bez kontuzji cały sezon to kolejny raz będzie walka o misia, zwłaszcza że i tu staruchów specjalnie nie ma.

Co do oceny zespolu sie zgadzamy, ale u Warrena ta zielona strzalka do kierunek do szpitala ;-]

10 godzin temu, Gerard napisał:

U Celtów podoba mi się Morant, Favors, Flynn i JJJ, ale obraz trochę psuje KD i Siakam, którzy mogą opuszczać mecze.

Czyli wolalbys tam Goberta i ktos spoza Top6 draftu od KD i Barnesa?

Odnosnie Siakama jak wspomnialem gdyby reszta druzyny mocno zaczela to chyba spokojnie go sprzedam za cos produkujacego bez czekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło czytać Panowie, że widzicie mnie tak wysoko. Nie ukrywam, że trochę to łechta moją próżność, ale aż takiego entuzjazmu nie podzielam. I nie chodzi o to, że niby jestem skromny, grzeczny i miły, bo tak nie jest. Szczerze pisałem, że TOP 5 to będzie fajna sprawa w nadchodzącym sezonie, a to dlatego, że nie mam motorów, które wywindują mi średnią w kosmos.

Mój najlepszy napierdalacz to Fox. Nie przepadam za nim, ale nikt się po niego nie zgłosił z fajną ofertą, a w wyniku mojej inicjatywy nie udało się pozyskać w zamian Bama. Fox pewnie zrobi swoją zeszłoroczną produkcję, więc w TOP 25 w średniej powinien się znaleźć. No i właśnie - jeśli mam o co walczyć, to mój najlepszy FP-owiec powinien się kręcić gdzieś w TOP5, a nie TOP 25,

Moim drugim napierdalaczem powinien być Collins. Też za nim nie przepadam, ale facet miał zjazd formy w zeszłym sezonie, a dwa lata temu robił te 60 fp. Jak widać umie. Pytanie, czy będzie potrafił? Nie wiem, ale jest kandydatem do nagrody zielonej strzały, więc mimo tego, iż nosi nazwisko kojarzone w lidze z przyjaciółmi Roberta Biedronia, musi zostać w mojej ekipie,

Trzecim (chciałem napisać napierdalaczem, ale to złe stwierdzenie) punktującym pewnie będzie Lonzo, którego też chętnie bym się pozbył. Nie ma Coby'ego, ma lejce w swoich rękach i do tego DeRogera oraz LaVine'a, więc powinien za AST dobić do tych 50 fp.

Czwarte i piątek miejsce pod kątem FP w mojej ekipie to powinny być moje kocurki - Suggs i Porter Jr. Tutaj strzałki świecą bardzo mocno na zielono i panowie zostają u mnie. Odnośnie Suggsa to moje oczekiwania są w ogóle na poziomie "sky is the limit". Oby zrobił tyle, co swego czasu Roy - jego też wziąłem z trzecim pickiem i nie żałowałem (przed kontuzją go pchnąłem dalej). Porter to koszykarski półdebil, ale pod kątem fp nie ma to znaczenia. Nie ma Walla, więc będzie miał piłkę w łapach tyle czasu, ile chce. A że chce mieć ją dużo, to też się przełoży na dużo fp (oby !!!),

Szósty powinien być Smart, który na pewno zrobi tyle, co rok temu, bo w drużynie nie ma już tego matoła, Kemby. Na szczęście kaleczenie FG mnie zbytnio nie boli w FBX, więc jakieś 45 fp od Smarcika biorę tu i teraz. Schroeder nie powinien tu przeszkadzać tak jak przeszkadzał Kemba.

Siódmy pewnie będzie Gafford. Lubię gościa, bo w 20 minut potrafi dojechać do 40fp. Nie ma Bryanta, jest Harrell, wiec wydaje się, że ta czterdziestka jest do zrobienia.

Chciałbym żeby do poziomu 40fp dobił w końcu Bazley. Konkurencji nie ma, więc jest na to szansa. Ten sezon da odpowiedź, czy coś z niego wyrośnie, czy będzie kolejnym typowym ceglarzem. Obawiam się, że to drugie. No ale jest potencjał, jest niskie SC i jest szansa na zieloną strzałkę.

Tate pewnie te 37 fp utrzyma. Jest względnie młody, a do tego tani, więc Rox powinni w niego inwestować na poziomie 30 minut na mecz.

Od Bircha liczę na podobną produkcję. W zeszłym sezonie w Raps dostawał te 30 minut na mecz kosztem Bułczera i wyglądało to elegancko. Miło by było, gdyby się to utrzymało.

Na ławce zostaje Martin, którego wziąłem zamiast Oubre, bo jednak bardziej w niego wierzę i myślę, że warto mu dać kredyt zaufania niż kolejnemu półdebilowi. Sytuacja kadrowa Rox jest żenująca - pewny plac mają KPJ, Green, Wood i względnie Tate, a o pozostałe minuty będą walczyć przeciętni gracze. Jeśli Rox idą od razu w tank, to pewnie postawią na Martina, który ma 20 lat, a nie na Theisa, Gordona, czy House'a. Krótko mówiąc - przykiszę i zobaczę.

Na ławce mam też Łajzemana vel Dumbmana, którym rok temu byłem zajarany, a na dziś mnie strasznie irytuje. Co tu pisać - jest połamany, więc produkcji nie zrobi. Ale i tak go nie sprzedam, bo chcę dać mu szansę po powrocie (oby rychłym).

Ostatni na ławie to Bol Bol, którego trzymam, bo lubiłem jego starego i ma fajne nazwisko. Ponadto waży 15 fp i na tym jego zalety się kończą.

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wiLQ napisał:

Hmmmm, slaby punkt nie jest taki, ze ma duzo losow na loterii i spora czesc musi wypalic by powalczyc? Bo te "zielone strzalki" sa w wariancie optymistycznym, nie?
W realistycznym czesc nie wypali i bedzie do wymiany, a druzyna z jedna 60tka musi nadrabiac dobra glebia.

Dla mnie jest duża szansa (wariant realistyczny), że większość z nich zaliczy poprawę.

Jeśli chodzi o strategię składu, to jak rozumiem wolisz w swojej dziesiątce rotacyjnej mieć pięć 60-tek i pięć 20-tek niż dziesięć 40-tek? To w takim razie napisz dlaczego, bo dla mnie to nie ma znaczenia, a ważne jest tylko o ile ci gracze poprawią/pogorszą produkcję.

Cytat

Co do oceny zespolu sie zgadzamy, ale u Warrena ta zielona strzalka do kierunek do szpitala ;-]

Czyli wolalbys tam Goberta i ktos spoza Top6 draftu od KD i Barnesa?

Ja tylko oceniam składy przedsezonowe, ocenę wymiany można będzie zrobić za jakiś czas, jak będziemy wiedzieć co pogra tegoroczny draft. Jesli Barnes eksploduje to będziesz oczywiście wygrany.

A co do Warrena to jasne, że kontuzja nie może się przeciągać jeśli ma być zieloną strzałką 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gerard napisał:

Dla mnie jest duża szansa (wariant realistyczny), że większość z nich zaliczy poprawę.

"Wiekszosc" to wciaz nie [prawie] wszyscy 😜

Wlasnie o tym mowie, jak masz np po 67% szans na poprawe u np 5 gosci to wbrew pozorom sa male, ze uda sie to wszystkim na raz.
Wtedy wariant realistyczny jest bardziej typu "3 wypali, a 2 bedzie meh i/lub do wywalenia".
Choc oczywiscie zgadzam sie, ze potencjal na podium jest, ot mi sie wydaje, ze to bardziej "jak wiele pojdzie po mysli GMa" - co wlasciwie dotyczy polowy ligi.

Cytat

Jeśli chodzi o strategię składu, to jak rozumiem wolisz w swojej dziesiątce rotacyjnej mieć pięć 60-tek i pięć 20-tek niż dziesięć 40-tek? To w takim razie napisz dlaczego, bo dla mnie to nie ma znaczenia, a ważne jest tylko o ile ci gracze poprawią/pogorszą produkcję.

Dlugo wolalem 10x40+ i w sumie wciaz bym wolal bo 15stki traktuje jako mocno losowe, ale to wymaga duzej aktywnosci trejdowej, o ktora mi coraz ciezej przy aktualnej reputacji ;->

Najfajniej to dzialalo gdy przyszedlem do ligi i z niepopularnymi wycenami/podejsciem moglem sie latwo dogadac z prawie kazdym.
Teraz juz wlasciwie nie ma duzych rozstrzalow i wszyscy graja podobnie, wiec jedyne co wyroznia to walka/tank i aktywnosc w propsach/FAsach.

Cytat

A co do Warrena to jasne, że kontuzja nie może się przeciągać jeśli ma być zieloną strzałką 🙂

Ale ona juz sie przedluza... i to dlugo.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wiLQ napisał:

"Wiekszosc" to wciaz nie [prawie] wszyscy 😜

Przed sezonem to wiadomo że mówimy o potencjalnych zielonych strzałkach. Gdybym zakładał, że wszyscy u Lu wypalą to byłby on dla mnie jedynym contenderem 😉 

Ogólnie nie zamieniłbyś się z Lu składem na ten sezon?

Cytat

Dlugo wolalem 10x40+ i w sumie wciaz bym wolal bo 15stki traktuje jako mocno losowe, ale to wymaga duzej aktywnosci trejdowej, o ktora mi coraz ciezej przy aktualnej reputacji ;->

Najfajniej to dzialalo gdy przyszedlem do ligi i z niepopularnymi wycenami/podejsciem moglem sie latwo dogadac z prawie kazdym.
Teraz juz wlasciwie nie ma duzych rozstrzalow i wszyscy graja podobnie, wiec jedyne co wyroznia to walka/tank i aktywnosc w propsach/FAsach.

Fakt, że przy 60/20 łatwiej rotować tymi dwudziestkami, ale z kolei u 60-tek trudniej oczekiwać poprawy niż u 40-tek, więc to się IMO wyrównuje. A z kolei jak masz te 40-tki młode to trejdowanie nimi nie jest trudne.

BTW - czy w tym sezonie gramy daily-today czy d-tommorow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gerard napisał:

BTW - czy w tym sezonie gramy daily-today czy d-tommorow

Chyba daily-today. No i jak co sezon trzeba będzie zrobić rozkminkę w kwestii SC. Wyższe SC pewnie ograniczy takie wypierdolki jak Lowry, więc WilQ raczej będzie na tak.

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lu- napisał:

Na ławce zostaje Martin, którego wziąłem zamiast Oubre, bo jednak bardziej w niego wierzę i myślę, że warto mu dać kredyt zaufania niż kolejnemu półdebilowi. Sytuacja kadrowa Rox jest żenująca - pewny plac mają KPJ, Green, Wood i względnie Tate, a o pozostałe minuty będą walczyć przeciętni gracze. Jeśli Rox idą od razu w tank, to pewnie postawią na Martina, który ma 20 lat, a nie na Theisa, Gordona, czy House'a. Krótko mówiąc - przykiszę i zobaczę.

Szybka zmiana założeń :]

Ponoć Martin daleko w rotacji Rox, a Robinson nie wiadomo kiedy wróci. Zawsze lubiłem Noela, więc fajnie, że w końcu się spotykamy w fbx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Chytruz napisał:

Kolejny efekt zamrożonego salary cap? 🤔

Wg mnie raczej nie, klasyczne dojrzewanie ligi bo po ponad dekadzie grania razem trudniej pojsc pod prad i wprowadzic cos niesztampowego.
Na poczatku bywaja zupelnie rozne wizje budowania druzyny, ale po ilus tam mistrzach ucieraja sie schematy co robic na miejscu contendera i tankera oraz wyrabiaja sie reputacje do negocjacji trejdowych, wiec sie robi podobnie. Zwroc uwage co sie dzieje gdy tylko dolacza nowy GM - seria trejdow - bo to powiew swiezosci innego podejscia od poprzednika.

Ba! Wg mnie z tego wzgledu draft jest taki ekscytujacy bo co roku inny GM ma dany pick i inna pula graczy jest dostepna, wiec co roku jest nowe rozdanie z malym zwiazkiem z poprzednimi. I tak pomimo iz mielismy juz nascie draftow to wciaz sa mega wtopy i steale...

15 godzin temu, Gerard napisał:

Ogólnie nie zamieniłbyś się z Lu składem na ten sezon?

Nie, ale tez pewnie nieco wyzej oceniam moich niz Ty skoro ich przygarnalem ;-]
Choc zwroc uwage, ze obie druzyny umiescilem w tym samym tierze, wiec zupelnie by mnie zdziwilo gdyby jednak mial lepszy sezon.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2021 o 00:00, Lu- napisał:

Szybka zmiana założeń :]

Ponoć Martin daleko w rotacji Rox, a Robinson nie wiadomo kiedy wróci. Zawsze lubiłem Noela, więc fajnie, że w końcu się spotykamy w fbx.

Z ciekawości gdzie takie coś wyczytałeś, bo wychodzi jako pierwszy z ławki do tej pory w offseason? (Martin) 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2021 o 11:58, Mar napisał:

Zrobiłem swój przegląd składów obecnych, to mi wychodzi to tak: 

O pick walka: Grizzlies, Knicks, Kings. 

 

Serio Mar? Ja celuje w tym sezonie w TOP5 ale od góry:)

Drummonda się pozbyłem więc jest sporo miejsca na ewentualne intensywne ruchy na początku sezonu.

Jak coś to szukaj Sf i Pfa, oddam PG i SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lu- napisał:

Jakiś tam insider Rocketsowy pisał. Na razie 15 i 18 minut, więc niespecjalnie. Poza tym Tate dziś nie grał, a jak zagrał ostatnio, to nic nie pokazał. Nie cieszy mnie to. 

No ale… każdy z ławki grał po 15-20 Minut bo to preseason ale wychodził jako pierwszy z ławki. Mam w dwóch fbxach go, narazie chyba się wstrzymam. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.