Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2021/22


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem swój przegląd składów obecnych, to mi wychodzi to tak: 

Walka o misia (kolejność losowa):

Suns (Bulek), Pistons (Regis), Hornets (Lu), Heat (Evitrace).

W Suns młody, rozwojowy skład. Raczej w ciemno można zakładać dalszy rozwój, przez co większą "produkcję" fp. Czy też poprawa w fp poprzez zmianę otoczenia (Lauri). 

Niedoceniani są moim zdaniem Pistons, choć tu jest parę kluczowych kwestii, które muszą zagrać by osiągnąć wynik. Pierwsza to sytuacja z Simmonsem, który nie wiadomo gdzie będzie grać, ale nawet ewentualna zmiana miejsca nie powinna wpłynąć na jego fp. Druga kwestia to zdrowie. Na początku nie gra Robinson Mitchell - pytanie jak długo? Porzingis, George, Bagley też nie są okazami zdrowia i tu trzeba trochę szczęścia. Niemniej jednak sporo graczy młodych, rozwojowych. 

Mocną ekipę zbudował też Lu. Jak od początku odpali Gafford, Suggs, a w zapomnienie nie pójdzie Tate to można myśleć o dobrym sezonie. Kwestia kolejna to ile potrwa powrót Weismana na boisko - Looney pozdrawia :)

Następnie Heat - jak odpali ten Mann z Clippers to będzie ciekawie. Zbilansowany, fajny zespół. 

Wspomniałbym tu też o Raptors - Szulima ale Leonard pogrzebał szansę tego zespołu. 

Dalej u mnie są: 

Spurs, Rockets, Nuggets, Clippers. 

Reszta zespołów nie wiele się różni od siebie.

O pick walka: Grizzlies, Knicks, Kings. 

Co do moich Bulls. wilq i Lu stawiają mnie do walki o misia. To cieszy. Sam mam też wysokie oczekiwania co do sezonu i faktycznie stawiam się w szeregu z tymi do walki o mistrzostwo. Mam kilku młodych, od których liczę że dostanę więcej fp  - zwłaszcza Keldon Johnson, który już w zeszłym sezonie w jego pierwszej części kręcił +40fp. Trochę DiVincenzo mnie zaskoczył, że jeszcze nie wraca do treningów, no ale zobaczymy z biegiem czasu co i jak, jak będzie więcej raportów.

Edytowane przez Mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mar napisał:

Wspomniałbym tu też o Raptors - Szulima ale Leonard pogrzebał szansę tego zespołu. 

Dzięki za docenienie - generalnie to raczej stawiam się w pozycji szukania jeszcze jednej gwiazdy z draftu żeby z Leo wejść do walki za rok, ale kto wie jak się sezon rozwinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jendras

uwazam ze duzy mistake ten Horford, moze jest i tanszy i daje Ci flexa w SC ale na bank nie zagra tego co Jrue - przy tej rotacji i w tym wieku 

Duarte Langford  to taki smietnik 

@Mar 

Gafford dostał Montrezla i dostał Bryanta - nie widze tam 30 minut dla niego 

@bulek 

juz postawil na sobie krzyzyk , psychicznie nie przygotowany do walki , takze tego , jestem wyznawca zasady 'jak nie chce to tego nie mam i tego nie dostane' takze tu mozemy kolege wykreslic z wyscigu 

@evitacre   kwestia podejscia  i zdrowia zawodnikow 

Beal nie zaszczepiony, Curry musialby powtorzyc swoj sezon ilosciowo i jakosciowo , Adebayo jak wyjdzie na pelnej pizd*ie to moze te 70fp zrobi ; ciekaw jestem jak reszta 

 

z nowosci Zion po operacji - nie spodziewal bym sie tu czegos ponizej 280-290 lb co przeklada sie na pewna kolejna kontuzje i operacje 

Simmons na sit oucie takze na papierze 

ten sklad juz rok temu wygrywal to w tym roku nie wygra  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ai3 napisał:

@Jendras

uwazam ze duzy mistake ten Horford, moze jest i tanszy i daje Ci flexa w SC ale na bank nie zagra tego co Jrue - przy tej rotacji i w tym wieku 

Duarte Langford  to taki smietnik

Duarte ma 24 lata, jest najbardziej nba ready z całego draftu, IMO od początku może grać przynajmniej na poziomie solidnego zmiennika.

Jrue kończył sezon w lipcu, potem jeszcze Olimpiada - mocno się obawiałem, jak wytrzyma trudy całego sezonu. Horford jest stary, ale dużo ostatnio odpoczywał.

No i moimi jedynymi centrami przedtem byli Jock Landale i Omer Yourtseven. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ai3 napisał:

 

@bulek 

juz postawil na sobie krzyzyk , psychicznie nie przygotowany do walki , takze tego , jestem wyznawca zasady 'jak nie chce to tego nie mam i tego nie dostane' takze tu mozemy kolege wykreslic z wyscigu 

ai3 - gabinet psychologiczny - czynny całą dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ai3 napisał:

@Mar 

Gafford dostał Montrezla i dostał Bryanta - nie widze tam 30 minut dla niego

Bryant ma rozwalone ACL i wróci pewnie po Nowym Roku najwcześniej, a Harrell to fajny energizer z ławki na 25min. Piłeczka jest po stronie Gafforda by wykorzystać szansę. Gdzieś błysnęły mi jego staty per-36min, to bodajże miał 20-11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało który center dostaje 30+ minut, zwłaszcza taki klasyczny, atletyczny kołek pokroju Gafforda. Jeśli jednak będzie miał plac na ok. 25 minut na mecz, to swoje zrobi. Na najbardziej zielone strzałki liczę nie od Gafforda, a od Portera Jra i Suggsa.

Tate i Martin na razie zostają, bo bieda rosteru Rox jest porażająca. Jeden z nich powinien dostać ok. 30 minut (Tate), drugi (Martin) jest młody, nieźle się pokazał w czasie zeszłorocznych ochłapów, więc jeśli Rox pójdą od razu w tank, to może te 25 minut na mecz wyciśnie. 

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ai3 napisał:

nie mogles retardzie napisac do mnie jak mialem 5 centrow? przeciez znasz mnie, nie bolalo by 

I co, dałbyś Goberta za Jrue?

btw. rozważę sprzedaż Bookera. Oczekiwania: ktoś, kto w mojej ocenie będzie w tym sezonie bardziej produktywny i zmieści mi się w salary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedsezonowo nie chcę oceniać GMów, a jedynie składy, więc napiszę tylko z kim w pierwszej kolejności zamieniłbym się na drużynę tylko na ten sezon.

Contenderzy: Hornets i Clippers.

Lu zgromadził fajną ekipę z potencjalnymi wieloma zielonymi strzałkami (Porter Jr, Bazley, Gafford, Birch, Suggs). Ball, Collins i Wiseman też mają szansę pograć lepiej niż rok temu, choć ten ostatni wiadomo że może na początku odpoczywać. Ogólnie nie widać słabych punktów, a w dodatku wszyscy młodzi, więc w razie kontuzji będzie ich można łatwo pchnąć.

Ai3 też nieźle przebudował Clippers. Potencjalne zielone strzałki to Haliburton, Dinwiddie, Barton, Warren, Maxey i może też Barrett. Jak Randle i Gobert znów będą ciągnąć bez kontuzji cały sezon to kolejny raz będzie walka o misia, zwłaszcza że i tu staruchów specjalnie nie ma.

Szeroka grupa pościgowa: Heat, Suns, Nuggets, Bulls, Celtics, Pistons, Lakers, Sixers, Spurs.

Heat mają fajny trzon, ale od aktywności na FA będzie zależeć czy to wypali, bo w dole składu IMO trzeba będzie rzeźbić. Bulek znów ma młody i perspektywiczny skład, ale będzie pewnie potrzeba zdecydowanych ruchów w razie kontuzji, a tego brakowało w zeszłym sezonie. U mnie wiadomo - wszyscy zajebiści, ale trochę brakuje zielonych strzałek. W Bulls też fajny trzon, ale trzeba będzie jeszcze więcej rzeźbić z dołami niż w Heat. U Celtów podoba mi się Morant, Favors, Flynn i JJJ, ale obraz trochę psuje KD i Siakam, którzy mogą opuszczać mecze. W Pistons dużo będzie zależeć od zdrowia Ziona i Porzingisa. Lakers niby mocni, ale trochę brakuje zielonych strzałek, a i chłopaki młodsi się nie robią. Podobnie w Sixers i Spurs, choć tam RJH, Mann i Walker mogą zaskoczyć fajnie.

W tej szerokiej grupie mogliby być też Rockets, Mavs i Kings, ale jakoś mocno nie pasują mi Westbrook i Drummond w tym sezonie, a u Rogera Kyrie i Levert musieliby zagrać w końcu z 70 gier (i to nie w sumie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.