Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2021/22


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, barcalover napisał:

No i? Jak ktoś chce tankować, to niech tankuje sadzając graczy. I tak mamy 13 miejsce w składzie, a dorzucając limit GP na 780 np. ograniczamy tank i unikamy tego dziwnego obliczania kolejności w drafcie.

Wtedy stwarzasz wiekszy problem niz rozwiazujesz bo kontuzjowani gracze staja sie nagle podwojnie szkodliwymi killerami.

6 minut temu, Lu- napisał:

Bulek, gdy już uda Ci się napisać regulamin doskonały, poddaj go proszę pod głosowanie. I tak z ciekawości, ktoś oprócz Wilka i Bulka mam problem z tym Lowrym u Chytrego?

Dla jasnosci, nie ma nic dziwnego w tym, ze mial i nadal ma Lowrego.
Co wg mnie jest bez sensu to Lowry nikomu sie nie liczyl do picku chociaz 1) nikt go nie mogl pobrac przed offseason i 2) byli chetni tuz po offseason.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wiLQ napisał:

Co wg mnie jest bez sensu to Lowry nikomu sie nie liczyl do picku chociaz 1) nikt go nie mogl pobrac przed offseason i 2) byli chetni tuz po offseason.

tak, to jest dziwne i w takim razie powinniśmy do obliczeń brać nie skład z końca sezonu, lecz zawodników z team logu.

14 minut temu, Lu- napisał:

I tak z ciekawości, ktoś oprócz Wilka i Bulka mam problem z tym Lowrym u Chytrego?

sam Chytry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, wiLQ napisał:

Bo Covingtona wywaliles wczesniej i byla mozliwosc jego pobrania z FAsow przed offseason!

Ludzie wywalali graczy w ostatni lub przedostatni dzień setki razy, nigdzie nie jest napisane że trzeba wywalić gracza tak, żeby był dostępny na FA przed końcem sezonu. Kompletnie niepoważny zarzut.

 

53 minuty temu, wiLQ napisał:

Zas dolary glownie sie odnosza do limitu salary i tak losowe 15stki byly drozsze niz solidne 40stki.

NO DOKŁADNIE. Lowry ma toksyczne salary, dlatego wywaliłem go w zeszłym sezonie i dlatego 18 z 20 GMów nie było zainteresowanych wyjęciem go ze śmietnika.

 

54 minuty temu, wiLQ napisał:

P.S. Jak pomijasz najwyzszy bid na Lowrego to na Covingtona tez...

Nie pomijam, najwyższy bid był mój i napisałem że poza mną na "zbyt dobrego na FA" Lowry'ego był aż jeden licytujący, skłonny wydać aż 10 dolarów. Rynek pokazał, że to ja przeceniłem wartość Lowry'ego w ogóle go biorąc z waiverów, a ty jeszcze uważasz że był tak dobry, że warto byłoby zepsuć sobie pick trzymając go przez offseason.

 

56 minut temu, wiLQ napisał:

Nie miales Lowrego przez zero dni aktywnego wymieniania graczami na Yahoo. Wg mnie wystarczy zeby przeszedl przez FAsy i juz byloby ok.

Nie przeszedł przez FA, ale przeszedł przez waivery, gdzie każdy miał możliwość go kupić. Chętnych nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za dużo czasu, ale "czas waiverów" to najgorętszy moment sezonu. Wypadałoby zatem wytypować kto powalczy o tytuł. A zatem krótko:

Najmocniejsze paki mają Evi, Mar i bulek. Bulka skład w ogóle jest przekozacki, ale z oczywistych względów związanych z tym, iż Bulek jest mistrzem kiszenia ogórków i swoich zawodników, o których potencjale wie w zasadzie tylko on (Fultz, Shamet, Bamba) wiem, że nie będzie w stanie pociągnąć za spust, gdy przyjdzie do walki all in. Dlatego Tier 1 to Evi i Mar. Trudno obstawić kto wygra, bo jeden z GMow to rookie w naszej lidze.

Tier 2: Bulek, Antek, Gerard, Shavlik, Jendras i piotrek - Shavlika skład jest dużo słabszy niż dwa lata temu, ale na bank aktywnością na FA i rynku transferowym nadrobi braki FP. Antek ma minusa za Westbrooka, Gerard za core nie urywający dupy (wiem coś o tym), Jendras za stary skład i brak ławki, a piotrek za Drummonda (ale on szybko może przestać być problemem). Faworytem z tej grupy jest dla mnie piotrek.

Tier 3: czyli średniacy, którzy mogą powalczyć, gdyż są aktywni: Krzemo, Chytry, WilQ (Siakam połamany, wiec mi go nie wciśniesz, KD bez b2b - to zaboli), Roger i ci, którzy mają całkiem spoko pakę, ale się nie angażują za mocno: PeWee i Regis. Faworyt: nie wiem ;]

Reszty nie chcę grupować w dalsze tiery, bo za bardzo nie wiem jak i po co. To co zbudował Lorak to dla mnie mega mindfuck i nie mogę znaleźć w nim sensownego klucza. Obecności w tym wątku Wirakoczy i obiego mi brakuje (tak naprawdę tego pierwszego; wciąż liczę, że ten drugi da sobie w końcu siana z fbx1). GeDDo i Szulim będą się bawić w rozwijanie graczy i konsekwentny rebuilding.

Siebie nie oceniam, ale chcę oświadczyć, że dość mam rebuildingu i w tym roku z Jalenem Suggsem chcemy się wbić do TOP7, a marzymy o TOP5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że kawał życia straciłem ;]

A gdybyś rozważył, że to nie złośliwość, a obiektywna ocena sytuacji kogoś z boku? Pamiętasz jak niecały rok temu obruszałeś się, gdy pisałem, że Fultz to parówa i jego miejsce jest na FA? Wtedy Ty pisałeś, że to super prospect i posypią się dolary z waiverów. No i jest tak oto:

image.png.b4a3ff90c752aee240e8227c3cfee91b.png

 

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się tego fultza, jakby on już dawno był w chinach, a nie w S5 Magic.

Zresztą raz, że skład nie jest wcale kozacki, bo nie mam za grosz ławki, a Cole z tym salary i miejscem w drużynie to FA-s, dwa, że all-in isć rok temu zwyczajnie nie mogłem, bo mi się pół składu połamało, a trzy, że w dobie ciągłych mniejszych lub większych kontuzji wygra ten, którego akurat to zaboli najmniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Chytruz napisał:

Ludzie wywalali graczy w ostatni lub przedostatni dzień setki razy, nigdzie nie jest napisane że trzeba wywalić gracza tak, żeby był dostępny na FA przed końcem sezonu. Kompletnie niepoważny zarzut.

Jak wspomnialem nie chodzi o jeden czynnik, a o trzy: miales go caly sezon [a taki Covington bywal do pobrania], nikt poza Toba nie mogl go miec przed offseason [a te setki 40stek wywalane zwykle tak] i zostalby pobrany z waiverow po offseason [wiec odpada argument, ze stracil wartosc bo jest dziadem czy zlamasem].

Wg mnie te 3 okolicznosci razem tworza ta sytuacje bezczelna pomimo iz oddzielnie sie zdarzaja regularnie.

21 godzin temu, Chytruz napisał:

NO DOKŁADNIE. Lowry ma toksyczne salary, dlatego wywaliłem go w zeszłym sezonie i dlatego 18 z 20 GMów nie było zainteresowanych wyjęciem go ze śmietnika.

Nie pomijam, najwyższy bid był mój i napisałem że poza mną na "zbyt dobrego na FA" Lowry'ego był aż jeden licytujący, skłonny wydać aż 10 dolarów. Rynek pokazał, że to ja przeceniłem wartość Lowry'ego w ogóle go biorąc z waiverów, a ty jeszcze uważasz że był tak dobry, że warto byłoby zepsuć sobie pick trzymając go przez offseason.

Uwazam, ze powinien byc u piotrka lub kogos innego kto by na pewno przygarnal pod koniec sezonu gdyby mial szanse.

Co innego jest pobierac drogiego gracza gdy juz obowiazuje nowy limit, a co innego gdy masz miesiace na zmiany.

20 godzin temu, barcalover napisał:

Od rozwiązywania takich "problemów" jest IL spot.

Nie rozwiazuje on problemu salary.

Po corocznej tradycji czepiania sie niedoskonalosci zasad czas na ta lepsza czyli wrozenie z fusow 😉

Na poczatek musze przyznac, ze liga sie mocno zmienila i IMO przestalo byc oczywiste kto jest faworytem bo teraz wlasciwie wiekszosc druzyn wyglada tak samo: mocny fundament 5-6 zawodnikow [kazdy na poziomie 40-70] i spora grupe tanich losow na loterii. Haczyk polega na tym, ze im lepsza jest ta 5-6 tym gorzej wygladaja doly. Wezmy przyklad takiego Rogera, ma 3 graczy 65+, 3 graczy 40-50 i... doslownie 7 FAsow. Jak mozna oceniac produkcje tej ekipy na dzisiaj? Kazdy opuszczony mecz np Kyriego kosztuje go lekka reka z 40fp, a nie to LeVert czy Vuc nie opuszczali regularnie po 20 gier.
To jest oczywisty efekt rosnacej produkcji przy stalym limicie pensji, ale powoduje, ze wrozenie z fusow bardziej sie opiera na tym co ktos zrobi w przyszlosci niz na tym co ma teraz. Przeciez latwo zalozyc, ze np Rogerowi zostanie moze z 5 tych graczy na koniec sezonu czyli bedzie mial zupelnie inna druzyne 😉

To powiedzawszy musialem zmienic podejscie do tierow i mocno uwzgledniam historie aktywnosci GMa...

IMO najmniej potrzeba szczescia i aktywnosci do podium:
Nuggets, Clippers, Heat, Suns, Bulls.

IMO wymagane troche wiecej szczescia i aktywnosci do podium:
Kings, Celtics, Mavs, Lakers, Hornets.

IMO najbardziej prawdopodobny srodek tabeli:
Rockets, Sixers, Pistons, Bucks, Spurs.

Fascynuje mnie zaklad Chytrego z #5, ale za staro, regresywnie i bez SG.
Ostatnie 3 druzyny z grupy wg mnie fundamentem nie odstaja, ale przespaly offseason i waivery, wiec nawet jak maja podobna sytuacje do w/w to przyjmuje autopilota.

IMO walka o #1 draftu 2022: Sonics, Raptors, Grizzlies, Magic, Knicks

W tej kategorii faworytami sa 3 druzyny, ktore juz maja zlamasow w skladzie i po ruchach widac, ze skupiaja sie na wieku graczy, a nie ich produkcji biezacej. Choc wiadomo, ze tu glownie zadecyduje aktywnosc w trejdach po kontuzjowane gwiazdy w sezonie...

Na koniec slowo o Bostonie, pomijajac standardowe "zdrowie" wg mnie kluczowe dla mojego sezonu bedzie co dostane od pary Barnes+JJJ.
Przyszle mlode gwiazdy czy bledne decyzje? Jak zaczna w sumie na poziomie 60-70 to mnie pewnie skieruje do przytankowania, a jak zaczna w sumie na poziomie 80-90 to spokojnie powalcze. W sumie od tego tez zalezy co zrobie z Siakamem... ale bez presji Panowie ;-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wiLQ napisał:

Jak wspomnialem nie chodzi o jeden czynnik, a o trzy: miales go caly sezon [a taki Covington bywal do pobrania]

Nie ma, nigdy nie było i na pewno nie będzie żadnych osobnych zasad na wyrzucanie graczy, których się miało lub nie miało cały sezon, więc sorry, ale zarzut kompletnie z dupy. Na 100% sam zrzucałem już wcześniej graczy, których miałem przez cały sezon. W ogóle jak to sobie wyobrażasz, mam dziadka, którego chce zrzucić , ale mam pomyśleć sobie "hmmm, miałem go od początku sezonu więc chyba nie można" mimo że nie istnieje co do tego żadna zasada i chcesz żebym na podstawie tej nieistniejącej zasady zadziałał na własną niekorzyść? I to jeszcze wbrew istniejącej od lat i akceptowanej praktyce?

 

12 minut temu, wiLQ napisał:

nikt poza Toba nie mogl go miec przed offseason [a te setki 40stek wywalane zwykle tak]

Jak to "zwykle"? "Zwykle" to znaczy że nie zawsze, więc trzeba było zgłosić zmianę przepisów kiedy to się działo wcześniej. Gracze lądowali na FA bez możliwości pobrania ich przed końcem sezonu w c*** i trochę razy.

Jeszcze co do "40stki można wyrzucać, ale 50tek nie, bo za dobrzy", to 40stki się wyrzucało kiedy salary cap było za wysokie w porównaniu do produkcji w lidze, człowiek kończył na podium z 470 salary, zrzucał jednego dziadka i sprawa była załatwiona. Teraz ja skończyłem na 5 miejscu i zanim zaczałem pozbywać się balastu szedłem na 520fp, toksyczność salary Lowry'ego (w dodatku jednego z najstarszych graczy w lidze!) jest znacznie większa niż surowe porównanie 40 vs 50 bez kontekstu ile to 40 lub 50 znaczy w aktualnych warunkach ligowych.

 

20 minut temu, wiLQ napisał:

i zostalby pobrany z waiverow po offseason [wiec odpada argument, ze stracil wartosc bo jest dziadem czy zlamasem].

Stracił wartość, kiedy go wyrzucałem. Zyskał na wartości kilka miesięcy póżniej w offseason, kiedy już nie był moim graczem. Z waiverów mógł być pobrany przez każdego kto chciał, po prostu jest takim balastem, że 18 osób nie chciało, a z 2, które chciały ja zapłaciłem 5 razy więcej.

 

22 minuty temu, wiLQ napisał:

Uwazam, ze powinien byc u piotrka lub kogos innego kto by na pewno przygarnal pod koniec sezonu gdyby mial szanse.

Proponowałem go w wymianie piotrkowi 2 tygodnie przed końcem sezonu, powiedział że tankuje. Kilku innym osobom też, odpowiedzi jakich można się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie czy Bułek miał kiedyś 8-10 fbx a teraz ma 6 fbx level keeperow i nie lizna ani razu walki 

jako ze wygrywa zielona strzałka w gore fp do sc i iron meni to myśle ze to może być sezon Jendrasa 

Booker Garland Harris THT 

kwestia Brody i króla jak dadzą mu 70 gier to by powiedział ze Jendras ma Top szanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.