Skocz do zawartości

Portland Trail Blazers 2021/2022


jack

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pdxpl napisał:

tutaj sygnałem ostrzegawczym jest fakt, że nie przekonał do siebie Spoelstry, Jenkinsa i Lue, czyli top fachowców w tej lidze. Ale na pewno warto mu się przyglądać, te 4 mln na 22/23 to nie są jakieś wielkie pieniądze. 

W Miami to chyba były jakieś zgrzyty dotyczące sposobu czy skuteczności obranej drogi leczenia kontuzjowanych pleców. Potem chyba już w Memphis były jakieś poważne problemy z miednicą. Może być tak, że on dopiero teraz fizycznie dochodzi do siebie po pierwszej kontuzji odniesionej jeszcze w Miami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jack napisał:

W Miami to chyba były jakieś zgrzyty dotyczące sposobu czy skuteczności obranej drogi leczenia kontuzjowanych pleców. Potem chyba już w Memphis były jakieś poważne problemy z miednicą. Może być tak, że on dopiero teraz fizycznie dochodzi do siebie po pierwszej kontuzji odniesionej jeszcze w Miami. 

Oby, oby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy, jak zaczną grać o coś, pod presją. Porównywanie bilansów w tym sezonie jest nieuczciwe i Lillard, i CJ grali z kontuzjami. Zaskakujące jak szybko ludzie zaczynają bezkrytycznie jarać się tym składem Blazers, zwłaszcza Simonsem , nie potrafiąc poprawnie zapisać jego nazwiska;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pdxpl napisał:

zobaczymy, jak zaczną grać o coś, pod presją. Porównywanie bilansów w tym sezonie jest nieuczciwe i Lillard, i CJ grali z kontuzjami. Zaskakujące jak szybko ludzie zaczynają bezkrytycznie jarać się tym składem Blazers, zwłaszcza Simonsem , nie potrafiąc poprawnie zapisać jego nazwiska;)

Prawdziwy kłopot to jego imię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pdxpl napisał:

Zaskakujące jak szybko ludzie zaczynają bezkrytycznie jarać się tym składem Blazers, zwłaszcza Simonsem , nie potrafiąc poprawnie zapisać jego nazwiska;)

Nikt się nim nie jara, bynajmniej nie ja - bardziej ironiczne to było, ale żeby od razu tak literówki atakować... 😜

PS. Dame i CJa nie ma co bronić kontuzjami (bo to w POR raczej norma...), bo rok temu nie było jakoś lepiej, w tym po Dame sadze przed sezonem widać było mniejsze zaangażowanie i trochę brak chemii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dannygd napisał:

PS. Dame i CJa nie ma co bronić kontuzjami (bo to w POR raczej norma...), bo rok temu nie było jakoś lepiej, w tym po Dame sadze przed sezonem widać było mniejsze zaangażowanie i trochę brak chemii...

Dame z wakacji przyjechał z kontuzją stąd słaba gra. Z drugiej strony skoro miał zmienników to mógłby się wyleczyć a nie męczyć siebie i zespół. A do tego przegrywać. 

2 godziny temu, pdxpl napisał:

Zaskakujące jak szybko ludzie zaczynają bezkrytycznie jarać się tym składem Blazers

Bez przesady. Miał być totalny szrot i ewentualne uzupełnienie składu w postaci Harta a tymczasem Hart wygląda lepiej od CJa, co w sumie nie dziwi bo lepiej pasuje do Lillarda/Simonsa. Winslow to całkiem przyjemne uzupełnienie S5 a jeszcze Keon Johnson czeka aż się wyleczy. To, że oni wygrywają to świadczy tylko o tym jak źle funkcjonował zespół w poprzedniej konfiguracji. Ale do PO jeszcze sporo brakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2022 o 09:11, RonnieArtestics napisał:

-ponoć Draft jest cieniutki w tym roku jesli chodzi o potencjalnych superstarów.

To się dopiero okaże, tyle już draftów zostało źle ocenionych co do tego typu stwierdzeń, że nie ma co na to zwracać uwagi. A Blazers z Lillardem nie potrzeba superstars, tylko kogoś kto w najbliższe dwa sezony da solidne wsparcie na rookie kontrakcie. To wystarczy. Co innego, jeśli Lillarda wymienią.

Co do Simonsa to przepraszam Panowie, ale ja się nim jaram do granic możliwości, nie od tego sezonu zresztą. Proszę to sobie zanotować na przyszłe lata, bo będzie jeszcze ciekawiej :)

Edytowane przez Behemot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Behemot napisał:

To się dopiero okaże, tyle już draftów zostało źle ocenionych co do tego typu stwierdzeń, że nie ma co na to zwracać uwagi. A Blazers z Lillardem nie potrzeba superstars, tylko kogoś kto w najbliższe dwa sezony da solidne wsparcie na rookie kontrakcie. To wystarczy. Co innego, jeśli Lillarda wymienią.

Co do Simonsa to przepraszam Panowie, ale ja się nim jaram do granic możliwości, nie od tego sezonu zresztą. Proszę to sobie zanotować na przyszłe lata, bo będzie jeszcze ciekawiej :)

Kiedy ostatnio drużyna z pierwszą-druga-trzecia opcją na rookie kontrakcie liczyła realnie się w walce o mistrzostwo? Bo ja sobie nie przypominam, a ty chyba myślisz ze jeden celny strzał w drafcie i już bedzie contender ? Przecież Lillard nie chce kisić w I rundzie co roku, po to chyba zaakceptował stratę ziomala CJ McColluma, żeby powalczyć o coś więcej. Ja szczerze nie widzę tego budowania w okół Lillarda, Nurkica, Harta oraz ROOKIES. Ja mysle ze ta końcówka sezonu jest być może takim trochę testem dla Simonsa, i jeżeli bedzie grac na tyle dobrze ze Blazers w niego uwierzą jako lider ataku, to wtedy latem Lillard out i budowanie calkiem od nowa, jesli nie to Lillard bedzie chciał szybkich wzmocnień latem a nie ciągnąc rookiech za uszy. Wiec jak mówiłem - jeżeli prawdą jest to ze Lillard nadal chce zostać i o wszystkich transferach wiedział - to prawdopodobnie plan jest taki, ze te picki to będą wartościowe assety za gwiazdę, a nie przyszłość Blazers. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Kiedy ostatnio drużyna z pierwszą-druga-trzecia opcją na rookie kontrakcie liczyła realnie się w walce o mistrzostwo?

W zeszłym sezonie Suns z Aytonem, rok wcześniej Heat z Adebayo, a jeszcze rok wcześniej Raptors ze Siakamem. Można powiedzieć, że w ostatnich latach to jest norma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał:

W zeszłym sezonie Suns z Aytonem, rok wcześniej Heat z Adebayo, a jeszcze rok wcześniej Raptors ze Siakamem. Można powiedzieć, że w ostatnich latach to jest norma :)

Fuckt. Mea culpa. Tyle ze Wszyscy zaczeli być istotnymi kozakami w trzecim czy czwartym sezonie dopiero, wcześniej chciano z takiego Aytona  już robić Busta. Więc ja nie wiem czy Lillard ma tyle czasu żeby czekać, za 2-3 lata to on bedzie miał 34 lata czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

Kiedy ostatnio drużyna z pierwszą-druga-trzecia opcją na rookie kontrakcie liczyła realnie się w walce o mistrzostwo? Bo ja sobie nie przypominam, a ty chyba myślisz ze jeden celny strzał w drafcie i już bedzie contender ? Przecież Lillard nie chce kisić w I rundzie co roku, po to chyba zaakceptował stratę ziomala CJ McColluma, żeby powalczyć o coś więcej. Ja szczerze nie widzę tego budowania w okół Lillarda, Nurkica, Harta oraz ROOKIES. Ja mysle ze ta końcówka sezonu jest być może takim trochę testem dla Simonsa, i jeżeli bedzie grac na tyle dobrze ze Blazers w niego uwierzą jako lider ataku, to wtedy latem Lillard out i budowanie calkiem od nowa, jesli nie to Lillard bedzie chciał szybkich wzmocnień latem a nie ciągnąc rookiech za uszy. Wiec jak mówiłem - jeżeli prawdą jest to ze Lillard nadal chce zostać i o wszystkich transferach wiedział - to prawdopodobnie plan jest taki, ze te picki to będą wartościowe assety za gwiazdę, a nie przyszłość Blazers. 

Pisałem z założeniem, że nie położą na stole wyboru jeśli będzie top 4. Gdyby była szansa na gwiazdę może by i położyli, ale czy taka będzie dostępna? Nie sadzę. Ale jeśli będzie do uzyskania to ok i wtedy mój komentarz faktycznie nie przystaje do takiej sytuacji. Tylko moim zdaniem oni zdobędą jakiegoś Granta, albo inną podobną wartość na czwórkę, czyli dla mnie co najwyżej 3-4 opcję. Na to pójdzie pick Pelicans (pewnie okolice nr 10 - raczej nikt nie da lepszego), kilka drugich rund i ktoś z młodzieży. Wartością dodaną ma być natomiast w tej wymianie to, że będzie to gracz  bardziej atletyczny niż te wszystkie Covingtony, Powelle, Aminu i Harklessy. 2 opcją będzie wg mnie Simons, który dla mnie już jest lepszy niż CJ (tak uważam) i choć nadal nie pasuje do Lillarda, to jednak pasuje  trochę lepiej niż CJ, bo  ma sporo lepszy zasięg, lepszy atletyzm i mniej izolacyjny styl gry. Skład uzupełnia Nurkic, Little (prawdopodobnie w pierwszej piątce na SF), Hart i owy rookie, dla którego widzę w rotacji miejsce nr 6-7. A kto wie może trafi się ktoś kto da impact jak Mobley, albo Herro. Tego nigdy nie wiadomo, choć liczyć na to nie można. Głębsza ławka to Ci, którzy ostaną się z obecnego składu, czyli pewnie jakieś ze 3 osoby z grupy Elleby, Watford, Greg Brown, Keon Johnson,  Winslow. Do tego wynalazki typu Zeller w tym roku. Czy to jest prawdziwy kontender? Nie jest, ale jak najbardziej może to być najlepszy zespół jaki tu wokół Lillarda zbudowano i myślę że to wszystkich w organizacji usatysfakcjonuje, choć oczywiście na ustach mają co innego.

Edytowane przez Behemot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.