Skocz do zawartości

Portland Trail Blazers 2021/2022


jack

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem na papierze wszystko wyglądało fantastycznie:

PG : Lillard, Simons

SG: CJ, Trent Jr., Powell, Elleby

SF: Covington, Hood, Jones, Little

PF : Collins, Melo, Giles

C: Nurkić, Kanter

Dlatego, żeby nie było za miło znowu sypnęło kontuzjami. Collins wyleciał na cały sezon, Nurkić na połowę sezonu, CJ na 1/3. Hood nie wrócił do formy sprzed kontuzji. Melo z Kanterem grali za dużo a Jones Jr. za mało. Stotts całkowicie stracił panowanie nad zespołem. Drużyna zupełnie się rozsypała i nawet względna gotowość przed PO nie uchroniła przed laniem od bardzo osłabionych Nuggets. Sezon do zapomnienia. 

Mimo trudności w trakcie sezonu perspektywa zespołu wyglądała całkiem nieźle. Stotts był na wylocie. Lillard deklarował dozgonną miłość do organizacji a Nurkić do Lillarda. Młodzi Collins, Simons, Trent, Jones dawali obietnicę na przyszłość. Melo udowadniał, że Portland to dobre miejsce dla weteranów. A McCollumowi jeszcze pamiętano świetną serię półfinałów konferencji z 2019 roku. 

Na dziś  Stottsa zastąpił debiutujący Billups ale przez smrodek sprzed kilkudziesięciu lat nie wiadomo czy to dobrze. Lillard nie wie czy jeszcze kocha Blazers. Za to Nurkić kocha Lillarda co oznacza, że jeśli ten pierwszy się spakuje to ten drugi również. Ale Lillard wciąż kocha CJa więc ten dalej jest w zespole, choć chyba już wszyscy wiedzą, że trzymanie tych 2 gości w zespole nie ma większego sensu. Nie wie o tym najwyraźniej Olshey bo podpisał na najbliższe 5 lat jeszcze jednego. Tym samy w sezonie 2022-23 trojaczki Lillard-CJ-Powell zarobią w Portland łącznie 105 mln. Każdy z nich będzie wtedy po 30ce ale wciąż żaden z nich nie będzie miał powyżej 190 cm wzrostu. Trent Jr był młodszy i wyższy więc poleciał do Toronto. Swoją karierę w San Antonio będzie kontynuował Zach Collins, który stracił poprzednie 2 sezony z powodu kontuzji. Znając osiągniecia sztabu medycznego Blazers to bardzo dobra decyzja. 

Czy to jest najgorzej zbilansowany na pozycjach zespół w lidze? 

PG/SG: Lillard, CJ, Powell, Simons, McLemore

SF: Covington, Snell, Jones Jr., Little, Elleby

PF: Greg Brown

C: Nurkić, Zeller

Billups musiałby mieć jakiś cudotwórców w sztabie, żeby rotacja: Lillard (Simons) - CJ (McLemore) - Powell (Jones) - Covington (Snell) - Nurkić (Zeller) zadziałała. 

Na koniec sezonu przynajmniej 1 z 3 nie będzie w Portland: 

1. Lillard

2. McCollum

3. Play-off

 

 

 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Blazers chciałoby mieć Bena alae 76ers chciałoby w druga stronę Lillarda. Damian jest zdecydowanie więcej wart niż Ben ale z kolei Simmons więcej wart niż McCollum .. Gdyby udał im się ten manewr z pozyskaniem Brooksa i Andersona to z miejsca stawiam ich wyżej 

Za Dillonem wiele lat nie przepadałem ale w ostatnich 4-5 miesiącach rozwinął się jako obrońca ( choć jest nadagresywny i często taki Mitchell to brutalnie wykorzystywał łapiąc go na faule w dość łatwy sposób) . Anderson tez dobrze broni i robi mnóstwo dobra w każdym innym obszarze. Kreowania. Rzut itp

 

Ale 76ers nie ma żadnego interesu by to zrobić a i Memphis nie za bardzo wiem jakby mieli wykorzystać BEna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ely3 napisał:

Ale 76ers nie ma żadnego interesu by to zrobić a i Memphis nie za bardzo wiem jakby mieli wykorzystać BEna

76ers niby bardzo chcą ale jakoś nie bardzo mogą się go pozbyć. A Simmons to potencjalna mina i foch więc sportowo nie ma raczej możliwości by Phila nie straciła. 

A u Memphis to zagęszczenie talentu co w peryferyjnym klubie zwykle ma sens.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jack napisał:

A u Memphis to zagęszczenie talentu co w peryferyjnym klubie zwykle ma sens.

W Memphis piłkę w dłoniach ma mieć Morant. Ben bez piłki będzie bezużyteczny. Morant bez piłki straci 1/3 swojej siły.... Talent w Grizzlies jest potrzebny ale nie w kreowaniu czy atakowaniu kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2021 o 13:01, jack napisał:

Ale Lillard wciąż kocha CJa więc ten dalej jest w zespole, choć chyba już wszyscy wiedzą, że trzymanie tych 2 gości w zespole nie ma większego sensu. Nie wie o tym najwyraźniej Olshey bo podpisał na najbliższe 5 lat jeszcze jednego. Tym samy w sezonie 2022-23 trojaczki Lillard-CJ-Powell zarobią w Portland łącznie 105 mln. Każdy z nich będzie wtedy po 30ce ale wciąż żaden z nich nie będzie miał powyżej 190 cm wzrostu. Trent Jr był młodszy i wyższy więc poleciał do Toronto.

❤️  ❤️ pięknie napisane, choć wiem że dla fanów PTB to kiepskie pocieszenie. 

Fajna drużyna niby, trochę im kibicowałem, no ale, kiepskie zdrowie + small market + paru gości których trzeba przedłużyć, bo jednak (piszę bez ironii) lepiej wchodzić co rok do PO licząc na jakiś okazjonalny dobry run tak jak miało to miejsce w 2018 bodajże niż się przebudowywać przez lata to jest słaba kombinacja..... ale w takim Detroit czy NYK czy innej ciemnej dupie chętnie by się pewnie na tych parę lat z Lillarem zamienili zamiast tej nędzy co majo. Ale faktycznie wygląda to jak jechanie na oparach.

P.S. nie chcę Ci rujnować posta, ale Powel ma 193, w ogóle zawsze myślałem że ze 195 196 jak go widziałem na boisku (czyli faktycznie ze 192 bo wiadomo że ich mierzo w butach czyli tak naprawdę są niźsi niż myślimy)   nieeeeeeeeee tam, nic takiego

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jack napisał:

Spoko 7-8 zawodnik rotacji. Stottsa za bardzo nie miał na niego pomysłu więc z czasem go odstawił. Taki pożyteczny zapchajdziura 😀

Czyli najlepsze w tym transferze są picki i wyczyszczona atmosfera z laurim :)

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał:

A co mogą mi fani ptb o derricku powiedzieć dobrego? 

Będziesz zachwycony jego blokami z pomocy, całkiem przyjemne panowanie nad piłką w drives, chory atleta, ale żadnej przeciętnej obrony od niego nie oczekuj. No dobrze ktoś napisał. Taka idealna zapchaj dziura na pozycję 7-8. Fani polubią jego dunki. 

1 godzinę temu, Behemot napisał:

Zapomniałeś o Zellerze. Jak będzie zdrowy to bardzo dobry ruch.

No przecież Zeller jeszcze. Piękne trio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ely3 napisał:

Nance Jr to jeden z najlepszych obrońców w ostatnich dwóch latach. Może zdrowie szwankuje i jest tu znak zapytania ale Blazers wiele nie ryzykuje a gdyby duet Covington-Nance zaklikał to maja w końcu porządną obrone na obwodzie

Racja. Mieli taki win strike w sezonie, chyba 9W pod rząd gdzie Larry z Okoro wyglądali cudownie na skrzydłach w obronie. A później Larry znów się posypał. On ma w ogóle jakąś nietypową chorobę? Nie pamiętam co, ale nie chce mi się szukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Eld napisał:

On ma w ogóle jakąś nietypową chorobę?

Choroba Crohna, choroba Leśniowskiego-Crohna (ChL-C) – zapalna choroba jelita o niewyjaśnionej etiologii, zaliczana do grupy nieswoistych zapaleń jelit. Jest to przewlekły, nieswoisty proces zapalny ściany przewodu pokarmowego; może dotyczyć każdego jego odcinka, lecz najczęściej lokalizuje się w końcowej części jelita cienkiego oraz początkowej jelita grubego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.