Skocz do zawartości

Orlando Magic 2021/2022


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mac napisał:

Bamba w tym sezonie jest w pełni zdrowy.

Myles Turner tier

pytanie cyz to niejednorazowy wyskok po hajs

niemniej miekka kiść z dystansu na 40 % (w tym wiekszosc chyba corner 3) + dobra/bdb rim protction, to sie ceni

pytanie czy to orlando potrzebne

dzis barnes pare razy pokarał  bambe na poldystansie za wolną reakcje, ale to raczej wina dziwnego pomyslu trenera (tak ustawil krycie), anizeli samego gracza

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 22:27, PH#1 napisał:

a poki co to 2 ich najlepszych zawodników jest kontuzjowanych

Ale kogo masz na myśli? Bo chyba nie Fultza? Pomijam już ,że Isaac by tu wiele nie zmienił to naprawdę nie stawiajmy Fultza czy Okeke ponad obecnie grających zawodników . Magic mają wciąż kilku niezłych zawodnikó ale Suggs na razie zawodzi. Zaciąg z Denver wygląda zaskakująco źle.. Po Harrisie spodziewałem się więcej.. Bamba gra dobry sezon ale Magic chyba po prostu chcą kolejny rok tankować

4 minuty temu, człowiek...morza napisał:

Myles Turner tier

Bądźmy poważni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, człowiek...morza napisał:

na podstawie aktualnych spotkan jak najbardziej. oczywiscie krotka dawka, niemniej mowimy docelowo o przyszlosci.

I dlatego Magic mają najgorszą obronę w lidze? Bamba ma fajne instynkty w obronie ale daje się tez łatwo objeżdzać to zdecydowanie nie jest poziom Mylesa Turnera jeśli chodzi o obronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ely3 napisał:

I dlatego Magic mają najgorszą obronę w lidze? Bamba ma fajne instynkty w obronie ale daje się tez łatwo objeżdzać to zdecydowanie nie jest poziom Mylesa Turnera jeśli chodzi o obronę

ale ja nie mowie, ze jest aktualnie. i sr, ale branie aktualnie druzynowej obrny magic nie jest zbytnio miarodajne

+ bamba ma zdecdowanie lepszy rzut juz teraz

9 minut temu, ely3 napisał:

ale daje się tez łatwo objeżdzać 

a na to bym chetnie spojrzal, bo gdzies ogladam eraz regularnie magic i nie rzucilo sie w oczy. a na dystansie zasieg przy kontescie z kolei robi swoje.

no i tak sobie zweryfikowalem, z nim na parkeicie maja +/- obrone w polowie ligi (dolnej), zatem bardzo duzy przeskok

z nim 108.5 DRTG, bez niego 127.9

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

To może jeszcze zobacz pluso minusy Wagnera bo przy takiej małej próbce to ci może wyjśc ,ze Wagner to nowy Gobert na podstawie +/-

ale ja nie mowilem o pluso-minusach. mialem na mysli w przyblizeniu na poziomie sredniej ligowej

odnies sie lepiej do merritum

13 minut temu, ely3 napisał:

 ale daje się tez łatwo objeżdzać 

najlepiej co do tego, chyba ze bylo to rzucone bez przemyslunku. bo do statystyk nie musisz, zostaly zweyrfikowane :P

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, człowiek...morza napisał:

ale ja nie mowilem o pluso-minusach. mialem na mysli w przyblizeniu na poziomie sredniej ligowej

To o czym pisałeś?bo chyba nie chcesz powiedzieć ,że na oko wiesz ,że z nim są na poziomie średniej ligowej tylko pewnie sprawdzałeś statystyki on/off.  Magic z Wagnerem mają lepszy defrtg niż z Manbą... Nie oznacza to ,że Wagner jest lepszym obrońcą tylko dziwne, że w ogóle ktoś po 5 meczach próbuje podpierać sie tego typu statystykami.

To może na podstawie ostatniego meczu  z Raptors , który skończyłem jakiś czas temu. Większość meczu on bronił Barnesa , który robił na nim punkty z łatwością bo Bamba broni na radar. Ogólnie często w tym meczu stał pośrodku niczego często już bez swojego gracza. Efekt był taki ,że jak ktoś wychodził po zasłonie to on już nie miał szans do niego doskoczyć a jak taki Achiuwa rolował pod kosz to mijał Bambe bo ten zamiast pod koszem to stał z boku . On ma dobre instynkty ale często jest w złej pozycji i nie może zareagować prawidłowo na rolującego wysokiego . Zostawia za dużo przestrzeni graczowi wychodzącemu po zasłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ely3 napisał:

To może na podstawie ostatniego meczu  z Raptors , który skończyłem jakiś czas temu. Większość meczu on bronił Barnesa , który robił na nim punkty z łatwością bo Bamba broni na radar.

 

54 minuty temu, człowiek...morza napisał:

dzis barnes pare razy pokarał  bambe na poldystansie za wolną reakcje, ale to raczej wina dziwnego pomyslu trenera (tak ustawil krycie), anizeli samego gracza

 

7 minut temu, ely3 napisał:

To o czym pisałeś?bo chyba nie chcesz powiedzieć ,że na oko wiesz ,że z nim są na poziomie średniej ligowej tylko pewnie sprawdzałeś statystyki on/off.  Magic z Wagnerem mają lepszy defrtg niż z Manbą... Nie oznacza to ,że Wagner jest lepszym obrońcą tylko dziwne, że w ogóle ktoś po 5 meczach próbuje podpierać sie tego typu statystykami.

to ty podales jako pierwszy statystyke obronna druzyny rotfl (najgorsza obrona ligi)

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To popatrz sobie na caly mecz Bamby gdzie on zazwyczaj stoi. On zbyt często patrzy na piłkę a nie na gracza którego powinien bronić. To nie tylko kwestia Barnesa ale Achiuwa jak miał np akcję na 2+1 to rolował obok Bamby który podszedł zanim pod kosz ale w sumie nawet nie próbował zbierać tej piłki . Chwilę póżniej Achiuwa  wziął na plecy chyba WCJ a Bamba stał pod koszem i znowu Achiuwa minął WCJ i Bamba zareagował sporo za wolno by wyblokowac. Pomijam ,ze Barnes za plecami Mamby chyba z 2 razy zmienił pozycję bez reakcji Mo bo ten nie patrzył w ogóle na niego

Jeśli twierdzisz ,że to wina trenera to ok masz do tego prawo ale choć widzę w Bambie niezły potencjał to nie widzę by był z niego taki obrońca jakim od początku był Myles Turner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

Jeśli twierdzisz ,że to wina trenera to ok masz do tego prawo ale choć widzę w Bambie niezły potencjał to nie widzę by był z niego taki obrońca jakim od początku był Myles Turner

jakby no upraszczasz.

turner wczesniej nie byl tak dobrym obronca jak w ostatnim sezonie (nie zmienai to faktu, ze byl dobrym obronca)

bamba ma inne zalety na wyzszym poziomie, anizeli turner (zdaje sie byc lepszym w ataku graczem).

dyskusja tyczy sie tieru, nie 1:1

ergo jak bamba utrzyma poziom gry , to moze liczyc na umowe na poziomie turnera.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ely3 napisał:
W dniu 28.10.2021 o 22:27, PH#1 napisał:

a poki co to 2 ich najlepszych zawodników jest kontuzjowanych

Ale kogo masz na myśli? Bo chyba nie Fultza? Pomijam już ,że Isaac by tu wiele nie zmienił to naprawdę nie stawiajmy Fultza czy Okeke ponad obecnie grających zawodników . Magic mają wciąż kilku niezłych zawodnikó ale Suggs na razie zawodzi. Zaciąg z Denver wygląda zaskakująco źle.. Po Harrisie spodziewałem się więcej.. Bamba gra dobry sezon ale Magic chyba po prostu chcą kolejny rok tankować

Oczywiście że Fultza, Okeke może sie okazać 3 najlepszym zawodnikiem tej drużyny ale to zależy jaki postep zrobił. Fultza zstawaim ponad każdegoz tych co graja no może oprocz Cole jeżeli utrzyma taki poziom. Markelle wygladal solidnie w pierwszym soznie w ktorym bark mu nie przeszkadzał, jego trojka pozostawai wiele do zyczenia ale minal rok kiedy moial czas na prace nad froma i wraca do zespolu ktory nie bije sie o PO i nie gra dla Cliffroda ktory lubil miec wszystko poukladane i trzymac sie bardzo ustalonych wczesniej schematow. Fultz po powrocie z kontuzja barku mial za zadanie wpasowac sie to ekipy walczacej o PO i pokazac zaliczyc udany sezon ktory byl tak naprawde pierwszym e jego karierze gdzie nie mial kontuzji... Teraz kwetsia tego kiedy wroci Fultz i jak dlugo zajmie mu dojscie do dobrej formy po ACL bo rożnie to wyglada i w niektorych przypadakch zajmuje to i do sezonu, ale gdy bedzie zdrowy ja mam w stosunku do niego duze oczekiwania i uwazam ze gdyby teraz byl zdrowy to jest to nasz 2 najlepszy gracz ( caly czas musze zobaczyc czy Cole jest w stanie utrzymac taki poziom)

EDIT:

Tak sie zaczalem zastanawiac patrzac na to jak solidnie  wyglada Barnes na poczatku sezonu czy Magic tez by  go wybrali gdyby mieli 4 pick w drafcie, ja wiem ze mowili wszystko to co chcielismy uslyszec ze bylismy lucky ze ostal sie do naszego picku Suggs ale Scottie jest wszystkim tym co WeltHam lubia w grajkach, i ogolnie pierdola to co mysla o ich decyzjach inni. 

 

Edytowane przez PH#1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chuma bedzie teraz zabieral minuty Bambie, Wagnerowi i WCJ a milo sie ich ogląda i wszystko sie klei. Bamba i WCJ zabojcza mieszanka. Jest zbiorka, atak/obrona pod koszem i rzut za trzy. Czego chciec wiecej. Ja bym ich tak zostawil do konca sezonu. Mimo porazek widac ze jest potencjal w tych chlopakach. Co Anthony z taka gra na lawke za Fultza?? Bamba na lawke za Isaaca😅🥲

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam się, czy niepozorny wybór Anthony'ego nie był najlepszym wyborem Magic od lat...

Z Bamby nic ciekawego nie będzie.

Suggs się połamał, ale jak na razie masakra. A dużo nadziei było związanych z tym wyborem.

Zawodzi mnie Hampton.

Okeke po kontuzji to już nie ten sam grajek. Obawiam się, że to samo będzie z Fultzem i Isaakiem.

Generalnie walka o jak najwyższy numer w drafcie. Już można się zastanawiać, kogo tam będzie można wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jak postrzegam Suggsa i Franza zmienilo sie o 180 stopni. Po drafcie sie cieszylem ze nam sie poszczescilo tylko nie wiedzialem ze nie z tym typkiem co myslalem. Point Franz  to nasz najlepszy rozgrywajek po Markelle. Gosc robi wszystko to co od lat wladze Magic nialy nadzieje ze Gordon bedzie potrafil. Cole ma niesamowity sezon ale Franz mnie najbardziej zaskoczyl w tym roku. 

#OnlyFranz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warto chyba dać wzmiankę po tym ostatnim występie Franza. 38 punktów to taki promyk nadziei w tym mizernym sezonie. Nie wiem jak wam, ale mi jego gra po prostu śmierdzi jakością nawet jeśli też zdarzają mu się słabsze mecze jak przeciwko Miami. Trzeba popracować nad wykończeniem, nadal rozwijać się jako kreator. No i nad trójką, chociaż i tak niektóre step-backi to szok, ale trzeba więcej i pewniej. Jeśli miałbym się czegoś czepiać to poza punktami wypadałoby dawać na boisku też wiecej innych rzeczy, szczegolnie te ktore się powinno dawać mając taki wzrost. Ale potencjału jest tu jeszcze kupa.

Tak się ostatnio zastanawiałem jak ja przegapiłem te jego skille oglądając go w NCAA. I jak sobie przeglądam stare highlighty to teraz je widze, ale było tego na tyle mało, że chyba po prostu wcześniej nie wierzyłem, że to ma szanse się przełożyć na NBA. Teraz w zasadzie ma dużo większą rolę na boisku niż w Michigan. I pomyśleć, że to miał być bardziej screener i 3&D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba warto wspomnieć na tym etapie o tym jak gra trochę zapomniany, a moim zdaniem dalej bdb rols... 

Gary Harris 20 33.6 16.0 5.6 11.5 48.7 2.5 6.0 41.7 2.3 2.7 84.9 0.7 2.1 2.8 2.0 1.6 1.2 0.4 2.4 1.3

Ost 20 meczy Harrisa (od 27 listopada) pokazuje, że jako starter z + 30 minutami, to wciąż idealny kandydat do gry w contenderze/PO teamie. Te statystyki, to wręcz kopia jego najlepszego sezonu 17/18 w Denver. Jest w tym okresie jedynym (LOL) zawodnikiem Magic z dodatnim +/- czy net rtg a jego on/off to +26,7. Idealny 3&D, PoA, trochę szkoda mi go w Magic...

Lepszego momentu na sprzedaż wygasającego kontraktu (choć zapewne da się go stosunkowo tanio wydłużyć) Magic nie znajdą, a chętni powinni się znaleźć i brać - najlepiej w pakiecie z Rossem i Lopezem.

LeGM juz powienien pakowac Westbrooka, ale Magic on niepotrzebny, oni woleliby jakis pick/młodych graczy więc może jakis 3 team deal z Knicks? 

Sota mogłaby spakować Beasleya i jakiegoś 2nd roundera + wypełniacze, żeby sie zgadzało, Harris idealnie by pasował do duetu DLO - Edwards i zaleznie od lineupu/matchupów mógłby zmieniać się z Beverlym w S5.

Widziałbym go też w Jazz do poprawy D w niskich lineupach z DM i Bojanem na PF i Rudym Gayu na C. Również w Cavs mógłby rozwiązać problem wsparcia Garlanda przy kontuzjach Rubio i wciąż niepewnego Okoro, tylko kto wziąłby Lova? Oczywiście jak mantra pojawiać się może Simmons w ruchach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.