Skocz do zawartości

Denver Nuggets 2021/2022


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Lucas napisał:

Wolalbym Mavs, bo wieksza szansa na powalczenie o awans IMO + seria europejskich liderow, ale no pewnie beda GSW.

Warriors nie mają kompletnie obroncy na Jokicia, w dodatku niewiadomo co z Currym, czy w ogóle zagra w pierwszych meczach i jakiej będzie formie. Ale racja, Mavs Nuggets ma fajny smaczek europejski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał:

Warriors nie mają kompletnie obroncy na Jokicia, w dodatku niewiadomo co z Currym, czy w ogóle zagra w pierwszych meczach i jakiej będzie formie. Ale racja, Mavs Nuggets ma fajny smaczek europejski.

Mysle ze zestaw Looney + Green nie bedzie gorszy niż Powell z Mavs. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał:

Warriors nie mają kompletnie obroncy na Jokicia, w dodatku niewiadomo co z Currym, czy w ogóle zagra w pierwszych meczach i jakiej będzie formie. Ale racja, Mavs Nuggets ma fajny smaczek europejski.

Maja Draymonda, ktorego w PO nadal nalezy sie bac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i sezon za Nuggets, zakończony 1st round exit, ale nie jakąś kompromitacją, której się bałem po G1 i G2. Nuggets walczyli w G3 i G5, wygrali G4. Biorąc pod uwagę okoliczności to można powiedzieć, że sezon zakończyli po prostu z godnością.

Sam sezon ogólnie należy uznać za udany, bo po kontuzji Portera i z info, ze Murray w ogóle w tym sezonie nie wróci to #6 i prawdopodobnie drugie MVP wziąłbym w ciemno, zresztą nawet jeśli wygra Embiid/Giannis to Jokić po MVP sezonie jeszcze się rozwinął i się poprawił, wciągnął ten zespół do Playoffs i to wielkie osiągniecie i kapitalny sezon Nikoli. Tu też warto docenić Joela i Giannisa, za to ze we trzech stworzyli jeden z lepszych wyścigów o MVP w historii tej ligi. Nuggets zrobili over linii przedsezonowej Vegas, która była wystawiona bez wiedzy o braku Portera przez prawie cały sezon i z nadzieją, że Murray po ASG parę meczów zagra, to najlepiej pokazuje skalę osiągnięcia. Te 2000-1000-500 to też miły dodatek, zwłaszcza znając pierdolca w USA na punkcie cyferek i rekordów.

Indywidualnie na pewno na plus wyróżniłbym jeszcze paru zawodników, którzy musieli grać w większych dla siebie rolach i nie zawiedli, część wykorzystała swoją szansę:

Aaron Gordon - grywał również, był w długim slumpie rzutowym, PO rozpoczął bardzo słabo, ale ostatecznie jestem zadowolony, bo jestem pewny, że w "zdrowych Nuggets" będzie wygladał doskonale. To on najwięcej zyska na powrocie Murraya i Portera, a w tym sezonie jako drugi najważniejszy gracz drużyny generalnie dźwigał. No i w zdrowym zespole będzie mógł bardziej skupić się na D. Bardzo fajnie sie tez wypowiedział po ostatnim meczu z Warriors, oby za słowami poszły czyny, bo w tej boiskowej inteligencji ma spore rezerwy "I'm playing with Jok, one of the smartest basketball players in the world. I've got to raise my IQ to help him..."

Bones Hyland - kapitalny debiutancki sezon, zwłaszcza jego druga część. Bones oprócz tego co daje na parkiecie jest jeszcze ważnym "medialnie" zawodnikiem Nuggets, wydaje się dostarczać tej szatni i fanom pełno pozytywnej energii.

Monte Morris - to nie jest zawodnik na miarę S5 contendera, ale poradził sobie jako starter, ma jeszcze dwa lata przyjemnej umowy i będzie mógł prowadzić bench unit razem z Bonesem po powrocie Jamala, pewnie sporo meczów będzie też konczył obok Big4. Jeśli będą potrzebne ruchy to na pewno też zwiększył swoje value na rynku, choć watpie zeby go wymieniali.

DeMarcus Cousins, Davon Reed, Austin Rivers - pokazali, ze moga byc przydatnymi graczami rotacji, Reeda powinni zatrzymać, mam nadzieje ze Austin znów zostanie za minimum, a Cousins to obawiam się, że dostanie jakąś fajniejsza ofertę latem, chyba ze jego relacje z Malonem bedą kluczem, ale nie nastawiam się. Zeke Nnaji jeszcze miał momenty i moze byc przydatnym graczem, ale sporo opuścił przez kontuzję.

Zawiodła tak naprawdę tylko dwójka, która miała na urazach skorzystać, czyli Barton i Campazzo. Facu dużo gorszy sezon niż pierwszy w NBA, patrzec sie na niego na parkiecie nie dalo. Dobrze ze latem jego umowa wygasa. Barton ma jeszcze spadający kontrakt i marzy mi sie to, ze zostanie użyty w jakiejś wymianie. Gdy wróci Jamal i Porter to tych opcji w ataku i do piłki bedzie az za duzo, zdecydowanie wole, zeby pilke dostawli Jokic, Bones, Murray, Porter, Gordon czy Monte Morris niz Will.

Nuggets w kolejnym sezonie na pewno będą placić podatek, latem supermaxa popisze Jokić ("If the offer's on the table, of course I'm going to accept it."), który wkrótce leci do siebie (Nikola Jokic on his plans over the next couple of days: "I'm going to leave to Serbia as soon as possible.") i ciekawe czy przyleci na Eurobsket do Pragi i czy jeśli dostanie MVP to już w Serbii ;)

Licze na wzmocnienie D, użycie picku (#21 wybór 1 rundy) + umowy Bartona, bo Nuggets nie stać teraz na projekty z draftu, win now tryb. Ważne umowy na kolejny sezon mają: Jokić, Murray, MPJ, Gordon, Barton, Morris, Zeke, Hyland, a opcje graczy obaj Greenowie.

Oby było zdrowie w kolejnym sezonie, bo Nuggets nie będą #1 do tytułu, ale zdrowi będą zaliczali się do zespołów z szansami na mistrzostwo. Next year will be our year.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, matek napisał:

Chciałbym, aby Cuz został w Denver na dłużej. Miejsce za plecami Joka bardzo mi się podoba, a i jest dobrze wykorzystywany. 

No liczę na to, ale obawiam się że ktoś mu zapłaci więcej na gwarantowany kontrakt.

20 minut temu, january napisał:

Myślę, że niedoceniane jest to jak dobrze odnalazł się Boogie w Nuggets jako backup

Jest doceniane to przynajmniej w fanbase, Boogie szybko został jednym z ulubieńców trybun.

20 minut temu, january napisał:

Pomysł oddania Bartona (Hyland zajmuje jego miejsce) z pickiem jest spoczko, tylko za kogo?

Nie myślałem o tym jeszcze, bo myślę że przez moją niechęć do Bartona nie umiem go w ogóle wycenić na rynku :)

Josh Hart czy coś tego typu?

Myślałem też o Royce, ale chyba ten sezon trochę gorszy, ale ogólnie gość od D, który może stać w rogu w ataku.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, january napisał:

Myślę, że niedoceniane jest to jak dobrze odnalazł się Boogie w Nuggets jako backup. Rozwiązał im tegoroczny problem backupC - przed jego przybyciem byli bez Serba na parkiecie beznadziejni, po jego przyjściu znośni, a w PO vs Warriors nie tylko gdy Jok odpoczywał nie dostawali ostro batów, ale nawet wygrywali te minuty.

W Kings też najlepszy by far okres miał pod Malonem, gdzie jego zwolnienie to jeden z głupszych ruchów ostatnich lat Sacto, a konkurencja spora przecież*. A wątpię by ktoś dał mu większy hajs niż minimum. Więc może zostanie.

*Bagley over Luka to all-time #1, więc do tego nie porównuję oczywiście.

 

Pomysł oddania Bartona (Hyland zajmuje jego miejsce) z pickiem jest spoczko, tylko za kogo?

ogolnie od czasu jak Boogie polamal sie w Lakers, wszedzie gdzie byl gral dobrze

nawet te minuty w GSW ktore dawal w finalach byly bardzo dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie kumam tego w ogóle, skoro przyjął zaproszenie do rozmów, to być może mamy jakiś rozłam, konflikt z Kreonkami czy cuś

specjalnym fanem jego ostatnich ruchów nie jestem, wybory w drafcie to raczej zasługa rozbudowanego scoutingu, reszta ruchów raczej nie udana, odpuszczenie Harrisa zamiast Bartona, strata Granta, oddanie Nurka z pickiem, Londony, Lylesy tak możnaby wymieniać

może to czas na zmiany? mam nadzieję, że to może być szansa dla Jucia na awans w w hierarchii, a może to tylko kurtuazja i uprzejmość w stosunku do innego klubu

dodatkowo dziś Kings podpierdolili nam defensywnego koordynatora w osobie Fernandeza, no nie jest to wymarzony wieczór z perspektywy fana Nuggets

aha

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być k**** zbyt pięknie. Gratulacje dla Soty, świetny ruch z ich strony, widać że nowi właściciele nie zamierzają oszczędzać.

 

Arturas w Chicago, Tim w Minnesocie, FO Denver wzorowe od lat nagle rozbite w ciągu roku, w trakcie prime Joka, przed tak ważnym latem dla organizacji.

 

 

Sources: Denver Nuggets general manager Calvin Booth is now expected to assume lead basketball operations role for the franchise. There is significant belief in Booth inside the organization, and the former NBA veteran is well-respected as a rising executive across league. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kcp78 napisał:

Nie no, pewnie, skąpe c***e w tym Colorado! 8 melonów (dla gm-a!) to przecież jak promocja w 'biedronce'... 

Klub konsekwentnie traci ważnych ludzi z FO (Masai, Arturas, Tim), jest jednym z dwóch klubów (obok Rockets) w lidze, którzy nie ma normalnej bazy treningowej, Kroenkes tak zależy na fanom, że ci przez konflikt KSE z Comcastem nie mogą oglądać walczących o tytuł Avalanche i prime Jokicia MVP w telewizji, a zaraz beda obawy czy nic dziwnego nie odjębią, bo się podatku po roku przestraszą.

Skąpstwo Kroenkes to dłuższy temat niz tylko odejście Tima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.