Skocz do zawartości

Los Angeles Clippers 2021/2022


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladalem ostatni temat o Clippers, to zaloze i ten.  Dam troche inne spojrzenie na Clippers - pol zartem, pol serio z przymruzeniem oka.
 

Ten tweet chyba najlepiej podsumowuje obecnych Clippers.

 Ostatnie dwa lata byly naprawde slodko-gorzkie u Clippers. 

Udalo sie pozyskac Leonarda - teraz polamany, wyoptowal i cholera wie jaka bedzie jego przyszlosc, zarowno w Clippers jak i zdrowotna.

Udalo sie pozyskac George’a, ale ... wiadomo jak to z nim jest. 

Za te dwojke oddano cala najblizsza przyszlosc Clippers, ktora teraz bardzo by sie przydala i nawet w obliczu kontuzji/odejscia Leonarda tankowac sie nie oplaca i nie ma dobrych assetow do trejdow,

Osiagnieto najwiekszy sukces w historii klubu - awans do WCF, ale nie wygrano mistrzostwa, ktore bylo przeciez celem i po to celowano w Leonarda.

Trafiono mega okazje z Reggim i Batumem, moze nawet obu sie uda utrzymac, ale znowu ... Kawhi polamany, assetow domtrejdow nie ma, a nawet dwojka tak fajnych rolesow bez gwiazd sukcesu Clippers nie da.

Lapano ponoc fajne assety swego czasu jak Marcus Morris czy Luke Kennard, to ... dawano im zaraz chore umowy jak 64/4, blokujac sobie dalsze ruchy.

Byla szansa na mistrzostwo, to sie KL polamal w decydujacym momencie.

Paul George odkul sie w duzej mierze po fatalnych PO rok wczesniej i niektore mecze wygrywal Clippers super gra, to ... KL sie polamal, a sam PG to za malo.

Ty Lue ponoc zaczal sluchac porad asystentow i robic adjustments, to ... KL sie polamal.

Przyszedl Ibaka z MLE, co bylo ponoc mega okazja i stealem... to sie Ibaka polamal.

Udalo sie w koncu spelnic mokry sen o Rondo, ale ... tez nie wyszlo.

 

Naprawde wszystko w Clippers wyszlo ostatnimi czasy slodko-gorzko. I stety/niestety, jak widac powyzej najwiecej krecilo sie/kreci wokol Leonarda, co moze odbic sie naprawde czkawka Ballmerowi i spolce.

 

Na ten moment Clippers maja:

 

Beverley/Rondo/Ferrell

Mann/Kennard/Coffey/Scrubb

George/Batum

Morris/Patterson

Zubac/Ibaka/Oturu

 

Moze wroci Reggie Jackson i zapewne polamany Kawhi podpisze nowy kontrakt i ... tyle?
 

No dupy to nie urywa. Moze byc sytuacja podobna do Lakers, gdy polamali sie James i Davis i walka o PO/Play in. Konkurencja nie spi i sie wzmacnia. Kontrakty Clippers maja straszne i piatka George, Beverley, Morris, Kennard, Rondo to razem ponad 90 baniek ... I know...

Nie wiem czy ktos sie na Pata, Luke’a czy Morrisa, lub jakis pakiet z nich zlozony skusi. Wychodzi na to, ze chyba najlepszy, assetem do trejdowania u Clippers zostaje Zubac z jego 7.5 banki, ale co za to mozna dostac?
 

Lakers, Suns, Jazz, Nuggets, Blazers, Mavs, Warriors i zapewne Grizzlies sa wyzej/silniejsi od Clippers bez Kawhi’ego, nie wspominajac tez ewentualnie utraty Jacksona.


Co w takim razie wymysla LAC? Jakies odwazne ruchy? Brak ruchow i przeczekanie w stanie obecnym? Co zrobi Kawhi? Zapewne podpisze ale na jaki termin i jakie ruchy/zmiany wymusi? Juz niedlugo powinno sie okazac.

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zakładać Clippers bez Kawhi bo to raczej pewniak ,że tam pójdzie. Skoro nie ma plotek na temat Jacksona to pewnie dlatego ,że negocjuje umowę z Clippers i najpewniej tam zostanie

Clippers w drafcie poszli po nr 33 i to w sumie dość tanio pozyskali i prawie na pewno będzie u nich . Poszli w górę i pozyskali Keona z nr 21. Dla mnie zwłaszcza pozyskanie Keona to dobry ruch ... 

Uwielbiam Manna i facet ma potencjał zarówno w obronie jak i ataku ( choć na razie bardziej w obronie). Robi mnóstwo drobnych rzeczy. Coś a'la Smart tylko ma bardziej poukładane w głowie. Oni realnie potrzebują tylko zdrowia bo w pełnym składzie by pewnie teraz cieszyli się z pierścieni. Jedynie bo by mogli to pozyskać lepszego centra niz Zubac ale już sam fakt ,że Ibaka się nie wyoptował a mógłby na rynku otrzymać lepsze pieniądze już jest dla nich sukcesem

Bardzo nie doceniasz Clippers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

Nie ma co zakładać Clippers bez Kawhi bo to raczej pewniak ,że tam pójdzie. Skoro nie ma plotek na temat Jacksona to pewnie dlatego ,że negocjuje umowę z Clippers i najpewniej tam zostanie

Clippers w drafcie poszli po nr 33 i to w sumie dość tanio pozyskali i prawie na pewno będzie u nich . Poszli w górę i pozyskali Keona z nr 21. Dla mnie zwłaszcza pozyskanie Keona to dobry ruch ... 

Uwielbiam Manna i facet ma potencjał zarówno w obronie jak i ataku ( choć na razie bardziej w obronie). Robi mnóstwo drobnych rzeczy. Coś a'la Smart tylko ma bardziej poukładane w głowie. Oni realnie potrzebują tylko zdrowia bo w pełnym składzie by pewnie teraz cieszyli się z pierścieni. Jedynie bo by mogli to pozyskać lepszego centra niz Zubac ale już sam fakt ,że Ibaka się nie wyoptował a mógłby na rynku otrzymać lepsze pieniądze już jest dla nich sukcesem

Bardzo nie doceniasz Clippers

Bo uważam że bez Leonarda nie mają szans na mistrza?

Bo pisałem że nie wiadomo jaki Ibaka wróci I kiedy po takiej kontuzji i operacji?

Bo uważam że Barum I Jackson to fajni kolesi, to trudno będzie im AZ TAK dobry sezon powtórzyć obu naraz, a nawet jak zrobią niewiele gorszy obaj, to dalej bez Leonarda szansa mistrza nie ma?

No sorry ale tak po prostu uważam. Co wcale nie oznacza, że ich nie doceniam czy uważam za bandę patalachow. Dalej im daje szansę na PO bez KL, ale bez niego to żaden conrender.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, nba2midnight napisał:

Zakladalem ostatni temat o Clippers, to zaloze i ten.  Dam troche inne spojrzenie na Clippers - pol zartem, pol serio z przymruzeniem oka.

Inne to znaczy jakie? Imo spodziewam się od Ciebie jak zwykle multum hejtu na LAC jak zwykle, co zresztą potwierdzasz.

51 minut temu, nba2midnight napisał:

Ostatnie dwa lata byly naprawde slodko-gorzkie u Clippers.

Pozyskali rok temu dwa najlepsze kontrakty za minimum RJackson i Batum, ale Ty jak zwykle swoje.

Oboje lepsi od dwojki Harell i Szreder, za mniejsze pieniadze, a tez pisales jakby byli wielce przegranymi rok temu wlasnie.

Przy stanie 0-2 tez dajesz lajki Harela z twitta, wysmiewajace teze o tym ze byl winny rok temu. No jak widac, poki co 1runda to Jego maks i tak pozostanie raczej.

W ogromnej mierze w NBA brak ruchow duzo lepszy niz ruchy z czapy.

Masz gdzies info ze w ogole byli zainteresowani Hassanem ?

 

 

15 minut temu, ely3 napisał:

ale już sam fakt ,że Ibaka się nie wyoptował a mógłby na rynku otrzymać lepsze pieniądze już jest dla nich sukcesem

Skąd taki wniosek?

Ja się boję, że to bardziej świadczy że poważna kontuzja i nikt by mu więcej nie dał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mac napisał:

Inne to znaczy jakie? Imo spodziewam się od Ciebie jak zwykle multum hejtu na LAC jak zwykle, co zresztą potwierdzasz.

Bez urazy, ale ja się czegos uczepisz to jak rzep i klepiesz ciagle to samo. Gdzie tam niby byl hejt?  Wiesz co to w ogóle hejt?

12 minut temu, mac napisał:

Pozyskali rok temu dwa najlepsze kontrakty za minimum RJackson i Batum, ale Ty jak zwykle swoje.

No i przecież napisałem, że im super wypalilo, więc o co tak naprawdę Ci chodzi, bo nie kumam.

12 minut temu, mac napisał:

Oboje lepsi od dwojki Harell i Szreder, za mniejsze pieniadze, a tez pisales jakby byli wielce przegranymi rok temu wlasnie.

Ja tak pisałem? Ciekawe gdzie pisalem rok temu, ze podpis Batuma i Jacksona to bycie przegranymi i jeszcze porownywalem to do Schroedera i Harrella? Masz jakies omamy? Ciezko dyskutowac z wymyslona teza.

12 minut temu, mac napisał:

Przy stanie 0-2 tez dajesz lajki Harela z twitta, wysmiewajace teze o tym ze byl winny rok temu. No jak widac, poki co 1runda to Jego maks i tak pozostanie raczej.

No i co z tego że dałem twitta Harrella? Co to w ogóle ma do tego? 

12 minut temu, mac napisał:

W ogromnej mierze w NBA brak ruchow duzo lepszy niz ruchy z czapy.

Masz gdzies info ze w ogole byli zainteresowani Hassanem ?

A gdzies pisałem, że byli nim zainteresowani?

12 minut temu, mac napisał:

 

Skąd taki wniosek?

Yyy...No właśnie?

12 minut temu, mac napisał:

Ja się boję, że to bardziej świadczy że poważna kontuzja i nikt by mu więcej nie dał.

Też się tego obawiam, bo źle mu nie życzę. Pisałem przed FA, ze pewnie zrobi opt in, bpcmu kasy nikt lepszej nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

35 minut temu, nba2midnight napisał:

Bez urazy, ale ja się czegos uczepisz to jak rzep i klepiesz ciagle to samo. Gdzie tam niby byl hejt?  Wiesz co to w ogóle hejt?

Bez urazy, ale to TY ciągle klepiesz to smao o Clippers. A tu hejt:

1. Cały post zaczynasz od:

tekstu: 'players would rather sign with Utah, New Orleans, and Indiana rather than the Clippers. Not a good look.....not a good look. '

Co to jest? Nadal masz gdzieś info, że LAC chciało Hassana? Czy Hassan wybrał tez UTAH przed LAL ?

2. Przy plusach MUSISZ podać minusy:

Udalo sie pozyskac Leonarda - teraz polamany, wyoptowal i cholera wie jaka bedzie jego przyszlosc, zarowno w Clippers jak i zdrowotna. - A jakiej przyszłości nie wiadomo? Myślę, że wiele klubów nadal by dała mu maksa, tak jak dałaby rok temu Durantowi.

Udalo sie pozyskac George’a, ale ... wiadomo jak to z nim jest. - Możesz oświecisz, co wiadomo jak z nim jest? Że doprowadza jako lider zespół po stracie top5 gracza NBA do finałów konfy?

3. Ty Lue ponoc zaczal sluchac porad asystentow i robic adjustments - a kiedy to niby nie robił? Póki co mało jaki trener może się pochwalić regularnością i grą w PO.

 

Ty nie odpowiedziałeś mi o jakie inne spojrzenie na LAC chodzi. Inne od czego?

22 minuty temu, Jendras napisał:

Ibaka to najbardziej przeceniany ruch ubiegłorocznego offseason. Nikt by mu nie dał więcej niż ma obecnie. Myślę, że i Clippers nie mieliby nic przeciwko, gdyby wyoptował.

Nie jest nawet blisko kontraktu Harella czy poztskania Szredera, a ofc cała masa by się jeszcze znalazła, na szybko Steven Adams, Derrick Favors, Ricky Rubio - do całej trójki klub po roku musiał dopłacać by się pozbyć.

 

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

Bo  ogóle zakładasz ,że tam nie zostanie i nawet jak mieli Kawhi to wyśmiewałeś ich możliwości

Jest to opcja, a nie zakładanie to raz. Nie wysmiewalem ich nigdy. Po prostu nie uważałem, że to główny faworyt. 

To że nie kocha się kogoś I nie uważa za nr 1, to nie znaczy, że się wyśmiewa I hejtuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mac napisał:

Nie jest nawet blisko kontraktu Harella czy poztskania Szredera, a ofc cała masa by się jeszcze znalazła, na szybko Steven Adams, Derrick Favors, Ricky Rubio - do całej trójki klub po roku musiał dopłacać by się pozbyć.

Pomijasz aspekt oczekiwań, z pozyskania Ibaki zrobiono rewelacyjny ruch, opinie dotyczące wymienionych przez Ciebie nazwisk były już bardziej stonowane.

A tak na marginesie, Schoreder to był dobry ruch, jeśli chodzi zaś o Harrella, to od początku mówiło się, że to średni fit, ale bez niego Lakers w ogóle mogłoby nie być w play-off.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mac napisał:

 

Bez urazy, ale to TY ciągle klepiesz to smao o Clippers. A tu hejt:

1. Cały post zaczynasz od:

tekstu: 'players would rather sign with Utah, New Orleans, and Indiana rather than the Clippers. Not a good look.....not a good look. '

Co to jest? Nadal masz gdzieś info, że LAC chciało Hassana? Czy Hassan wybrał tez UTAH przed LAL ?

 

O matko... To był post doczepiony do tego który postowalem... jak zapostowalem, to dopiero wtedy zobaczyłem, że dwa tweety naraz wrzucił. jak tak Cie bodzie to usunę o Hassanie, bo nie o ten chodzilo.

Cytat

2. Przy plusach MUSISZ podać minusy:

Udalo sie pozyskac Leonarda - teraz polamany, wyoptowal i cholera wie jaka bedzie jego przyszlosc, zarowno w Clippers jak i zdrowotna. - A jakiej przyszłości nie wiadomo? Myślę, że wiele klubów nadal by dała mu maksa, tak jak dałaby rok temu Durantowi.

No i ok I co z tego? I co to ma do jego zdrowia? Jak bym napisał, że będzie na pewno ok z nim to robi to mnie Lovera? Jak napisalem, ze zagadka jest zdrowie 30 letniego kolesia po ACL to robi to ze mnie hejtera? No k**** litosci...

Cytat

Udalo sie pozyskac George’a, ale ... wiadomo jak to z nim jest. - Możesz oświecisz, co wiadomo jak z nim jest? Że doprowadza jako lider zespół po stracie top5 gracza NBA do finałów konfy?

No tak jest że w zeszłych PO był taki se delikatnie mówiąc, a w tych obok super meczow miał też słabe. Nie miał ciągle, rownej formy. Ogolnie lepsze PO niz poprzednie mial to fakt. No i ... sam pisales o zajebjstej grze Jacksona i Batuma( z czym sie zgadzam . Zwlaszcza ten pierwszy), wirc chyba pomocytroche mial, nie? Zwlaszcza jak sam mial gorsze mecze?

Cytat

 

Ty nie odpowiedziałeś mi o jakie inne spojrzenie na LAC chodzi. Inne od czego?

Niezbyt wiem o co ogólnie Ci chodzi, bo sobie wymyślasz cos, uznajesz za fakt i kazesz sie do t3go odnosic.

Cytat

Nie jest nawet blisko kontraktu Harella czy poztskania Szredera, a ofc cała masa by się jeszcze znalazła, na szybko Steven Adams, Derrick Favors, Ricky Rubio - do całej trójki klub po roku musiał dopłacać by się pozbyć.

 

No i... o co tak naprawdę Ci chodzi bo dalej nie kumam?

Że Schroeder to zły ruch? W momencie sprowadzenia bardzo sensowny.

 

Harrell był kwestionowany jako fit I defensor, ale okazało się, że dość długo w RS ciągnął Lakers I był ich głównym motorem napędowym. Bez niego możliwe że nawet Play in by nie było. A to że miał pewne braki i jest ndersized to każdy wiedzial I sam pisałem. Więc o co chodzi znowu?

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, nba2midnight napisał:

 

Niezbyt wiem o co ogólnie Ci chodzi, bo sobie wymyślasz cos, uznajesz za fakt i kazesz sie do t3go odnosic.

Nie oceniaj innych swoją miara. To, że sobie sam wszystko wymyślasz, nie znaczy że inni też:

 

2 godziny temu, nba2midnight napisał:

Zakladalem ostatni temat o Clippers, to zaloze i ten.  Dam troche inne spojrzenie na Clippers

 

11 minut temu, nba2midnight napisał:

Że Schroeder to zły ruch? W momencie sprowadzenia bardzo sensowny.

No pozyskanie gorszego gracza za lepszego + 1rundowy pick, dla mnie to mało sensowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mac napisał:

Nie oceniaj innych swoją miara. To, że sobie sam wszystko wymyślasz, nie znaczy że inni też:

I vice versa.

6 minut temu, mac napisał:

 

No pozyskanie gorszego gracza za lepszego + 1rundowy pick, dla mnie to mało sensowny.

To Twoje zdanie, a nie prawda objawiona. To samo to co piszesz o Clippers. Tak samo jak moje zdanie, to co ja piszę o Clippers. Tylko że ja ciągle powtarzam, że to moje zdanie, a Ty chyba uwierzyłeś, że to co piszesz jako swoje opinie to fakty i z nimi się nie dyskutuje.

Dlatego proponuje zgodzic się, że się nie zgadzamy I się rozejsc, bo donikad to nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nba2midnight napisał:

I vice versa.

Ale co vice versa? Może mi w końcu odpowiedzieć na pytanie:

Inne od czego/kogo dasz to spojrzenie na temat Clippers?

1 minutę temu, nba2midnight napisał:

To Twoje zdanie, a nie prawda objawiona. To samo to co piszesz o Clippers.

Ale ja akurat w nic nie wierzę, dostosowuję się tylko do rozmówcy, tylko w drugą stronę.

Podobnie jak toś ma zdanie odnośnie Ibaki, ja mam o Szrederze.

Możemy podyskutować o mierze. Jak zmierzyć oczekiwania? Może liczba wpisów na forum pozytywnych odnośnie podpisania Abaki, a Szredera?

Z mojego punktu widzenia, LAC dało bezsensu kontrakty Morrisowi i Kennardowi. Nie wiem jaki jest status Beverliego, ale chętnie bym się go pozbył. z Rondo zaryzykowali i też okazało się klapą. Wszystkie pozostałe ruchy raczej dobre.

1 minutę temu, nba2midnight napisał:

Dlatego proponuje zgodzic się, że się nie zgadzamy I się rozejsc, bo donikad to nie prowadzi.

Liczyłem, że po tych PO zmieni się postrzeganie LAC, tymczasem nowy temat i już w 1poście wszystko to co było w zeszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mac napisał:

Ale co vice versa? Może mi w końcu odpowiedzieć na pytanie:

Inne od czego/kogo dasz to spojrzenie na temat Clippers?

Nie wiem o co Ci chodzi. Wymyśl sobie, że dałem jakaś odpowiedź, to Ci przytakne I niech Ci będzie.

Cytat

Ale ja akurat w nic nie wierzę, dostosowuję się tylko do rozmówcy, tylko w drugą stronę.

Podobnie jak toś ma zdanie odnośnie Ibaki, ja mam o Szrederze.

No i ... git?

Cytat

Możemy podyskutować o mierze. Jak zmierzyć oczekiwania? Może liczba wpisów na forum pozytywnych odnośnie podpisania Abaki, a Szredera?

Mierz czym chcesz. Mi to ogólnie wszystko jedno.

Cytat

Z mojego punktu widzenia, LAC dało bezsensu kontrakty Morrisowi i Kennardowi. Nie wiem jaki jest status Beverliego, ale chętnie bym się go pozbył.

No i tu się zgadzamy.

Cytat

 

z Rondo zaryzykowali i też okazało się klapą. Wszystkie pozostałe ruchy raczej dobre.

No i ..  Też się zgadzamy?

Cytat

Liczyłem, że po tych PO zmieni się postrzeganie LAC, tymczasem nowy temat i już w 1poście wszystko to co było w zeszłym sezonie.

Chyba jednego nie rozumiesz. To nie jest kwestia postrzegania Clippers czy hejt na nich. Czy naprawdę uważasz, ze bez KL to contender? Ja nie. Jesli tak nie uwazam, to to jest hejt? To tak stawe sprawiajac będziesz nagle mial ogrom hejterow Clippers dookoła.

Czy uważam że z KL I podpisaniem Jacksona Clippers to contender? Absolutnie tak. TOP 3 dla mnie. To to jest hejt?

Poza tym jak byś chcial wyjsc poza to co Ci sie wydaje i chcial wieksze horyzonty zatoczyc to odkrylbys, że tweet jakim rozpocząłem temat pochodzi ...  od jednej ze społeczności Clippers. I większość tam uważa go za trafiony i dobrze opisujący obecną sytuacje Clippers bez Jacksona I polamanym KL. Czyli że o misiu nie ma mowy i że w takiej sytuacji nie są super atrakcyjnym miejscem dla FA jak Lakers czy Nets obecnie.

Nie żeby to z nich wyrocznie robiło czy coś, ale skoro wielu fanów Clippers to widzi, uznaje i nie robi z tego jakiegos festiwalu umniejszania im, to nie wiem czemu niektórzy szukają na siłę problemu tam gdzie go nie ma.

Ja od siebie kończę na razie, bo muszę lecieć. I już tego OT nie ciągne, więc na dalsze komentarze nie będę odpowiadał. I tak jak kiedyś już Ci napisalem - jak tak Ci lepiej i pasuje Ci uważanie mnie za hejtera Clippers, to ... spoko. Niech Ci będzie I idźmy dalej.

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

“The Clippers brass were driving, they were on their way to DeMar’s house,” said Chris Haynes on a recent episode of his podcast. “Things got a little bit more interesting with the Bulls, and DeMar DeRozan’s agent, Aaron Goodwin, called, it looked like it was going to get done. It looked like the deal was going to get done with Chicago. He called the Clippers out of courtesy and was like, ‘You know what, let’s not waste anybody’s time. Out of respect for you guys, let’s cancel this meeting. He’s going to go elsewhere.'”

 

Czyli jednak miało dojść do tego spotkania z Clippers. Ciekawe czy jakby Bulls nie wyskoczyli nagle z ofertą, to cokolwiek by z tego było. Patrząc na wysokość kontraktu jaki dostał, to tylko s'n t, ale co mogłoby interesować Spurs w zamian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podpiszą Kawhiego i Reggie to wraz z Batumem plan minimum wykonany.

Ciekawe, czy byłaby szansa pozyskać Rubio, np Keon Johson + jakis pick + Kennard/Morris za Rubio.

Plus jakby Winslow chciał grać za minimum to super jakby go podpisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.