Skocz do zawartości

Brooklyn Nets 2021/2022


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladam z potrzeby chwili. Poki co stary temat martwy (a i tak stare sa zamykane) nowego zaden kibic Nets nie zalozyl, wiec cos musi byc do zbierania info i prezentacji stanu obecnego. W kazdej chwili jak znajdzie sie fan Nets z wolna chwila cos skrobnac, to jak najbardziej niech zaklada nowy temat i ten ze swojej strony oddaje do skasowania.

Z tego co na razie zebralem sytuacja Nets wyglada tak ze skladem mniej wiecej. Jade po nominalnych pozycjach jak cos u mlodych z draftu, bo nie znam ich tak dobrze.

 

Kyrie/Mills/Zegarowski

Harden/Brown/Thomas

Harris//Johnson/Edwards

Durant/Perry/Gray

Griffin/Claxton/DAJ/Sharpe

 

Widomo ze u Nets pozycje 1-3, a nawet w niektorych przypadkach dalej to duza wymiennosc. Harden z Irvingiem razem tez graja inaczej, JJ to SF/PF, ale niby za Jeffa Greena przychodzi itd., tak wiec bedzie duzo plynnosci, ale jakos na razie trzeba bylo to jakos zebrac.

Tak czy inaczej poza mega moca ofensywna, scoringiem, kreacja i bogatym backcourtem, jak wszyscy, tak i Nets maja braki. Przede wszyskim dalej pod koszem, rim protection, z wingami jest srednio itd. Tak czy inaczej jest to glowny faworyt wiekszosci do wyjscia ze Wschodu o ile zdrowie dopisze.

MLE poszedl na Millsa, zobaczymy co uda sie ugrac za Dinwiddiego. Nets nie sa ponoc zainteresowani ani Kuzma, ani Harrellem. Zobaczymy co jeszcze wymysli Marks.

 

 

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Brooklyn to jest ta sama trójgłowa hydra co rok temu

Zakładając ,że Harden tym razem podejdzie poważnie do ćwiczeń i nie będzie przypominał beczki to Nets są faworytem ligi.. Oczywiście zdrowie może im sie posypać ale tak naprawdę tylko Irving jest podejrzany  i wzięli sobie Millsa jako zabezpieczenie. Więcej pewnie będzie Claxtona. Z Wizards pewnie by chceli Bertransa bo ławka trochę wygląda ułomnie jeśli chodzi o obwód i zdobywanie punktów... 

Zwłaszcza ten Claxton na centrze to może być duży postęp w stosunku do tego co dawał De Andre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, jest to conajmniej dziwaczne offseason jak na top3 contending zespół. 
 

Nabrali se tych rookiech w drafcie jak pokemonów, nie wiadomo w sumie jeszcze kogo podpiszą a kogo zestashują, ale: 

nie zgarnęli praktycznie zadnego fajnego rolesa veterana w typie all-around player, bo mills to tylko atak wiadomo. Brakowało w zeszłych PO żeby tam biegał ktoś z dużym doświadczeniem z ławki, takiego Arize albo Igoudale bym tu widział, tacy zawodnicy się przecież zawsze przydają. Kimś takim był w sumie Jeff Green, robił wszystko na boisku w zależności od potrzeb, jak trzeba było grał nawet na centrze. Zamiast niego wrzucili Jamesa Johnsona. No jesli Johnson nie przepracuje jakos mocniej tego offseason to dla mnie jest to mega osłabienie. 
 

Także nie wiem czy to jest już koniec ich ruchów, ale na dzisiejszy dzień naprawdę biednie wygląda ta ławka rezerwowych jak porównasz to do takich lakers czy kogoś aspirującego o podobne cele. Mills i Johnson jako najlepsi veterani to słabo trochę. 
 

Będzie znowu cały rok chuchanie na Kyrie, Hardena i Duranta. I wszystko znowu rozbije się o to czy dowiozą zdrowie do play offs. 
 

Niemniej jednak te ruchy wyglądają jakby byli bardzo pewni siebie, bo wlasciwie nic nie wzmocnili a wydraftowali sobie czterech rookie żeby se ich potestować. To takie dość ryzykowne offseason ale w sumie może się to opłacić jak chociaż jeden z debiutantów wystrzeli z formą i już w tym sezonie bedzie w stanie grać o najwyższe cele. 
 

Szału nie było jednak, Marks miał przecież fantastyczne offseason w przeszłości i ten rok rozegrał mocno tak sobie. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nets dla mnie nie sa glownym faworytem. Sa jednym z glownych faworytow. Kazdy ma braki i fajnie sie to bilansuje miedzy ekipami moim zdaniem, a Nets naprawde moga odczuc brak Greena i jego zamiana na Johnsona w kontekscie bidy pod koszen. Lawka jest taka sobie, podobnie jak ich ruchy do tej pory, Mills jest fajny, ale bez przesady. Zakladajac nawet, ze big 3 bedzie zdrowe caly sezon, to konkurencja sie wzmocnila, w tym na Wschodzie. Wiadomo, ofensywa, scoring Durant-Harden-Irving super, ale dalej te same bolaczki, ktorych nie zalatano. Jest jeszcze czas, wiec zobaczymy.

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej będzie brakowało Jeffa, on dawał taki powiew świeżości z ławki. Mills spoko opcja za Spencera. Chętnie pozbyłbym się Harrisa (jeszcze mi nie przeszło). Ktoś tam jeszcze z wysokich pod kosz ciekawy został? Faktycznie aż 4 rookie to trochę za dużo w ekipie która ma ambicje walczyć o finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, nba2midnight napisał:

Nets dla mnie nie sa glownym faworytem. Sa jednym z glownych faworytow.

Bukmacherzy jednak widzą to inaczej i Brookyniarze są głównym faworytem do wygrania, potem blisko Lakers, a za resztę ekip można wygrać wiele kasy.

Ja jestem zadowolony z ruchów wakacyjnych. Dla mnie Brooklyn to teraz przejście San Antonio z sezonu 2012/2013 na 2013/14 - rzut za trzy decydujący wiele o wszystkim (Ray Allen 2013, Durant 2021) i przegraniu serii/mistrzostwa. Mam deja vu i liczę, że tutaj zakończy się to podobnie i Brooklyn wygra mistrza w nowym sezonie. Udało się utrzymać trzon drużyny i jestem pozytywnie zaskoczony, że Bruce Brown i Blake Griffin pozostali w drużynie. Szczególnie mile zaskoczył Brown, który pozostał, a myślałem, że dostanie od kogoś większą kasę. Co daje 7-osobową rotacje już na PO - Durant, Harden, Kyrie, Bruce Brown, Griffin, Joe Harris i Claxton.

Dochodzą do tego Patty Mills i James Johnson. Mills powinien być świetny wg mnie w tym systemie. Właśnie gra na IO i ma 41% za 3 przy 9 próbach, a obrony wiszą na nim i jest główną opcją Australii. W Nets powinien mieć masę otwartych pozycji i powinien wskoczyć do grona 40% za 3 w całym sezonie, co nie udawało się ostatnio w Spurs i być na pewno 8 pewną opcją w rotacji PO. Johnsona w Pelicans nie widziałem, to się nie będę mądrzył, ale na statach wygląda słabo i tutaj na pewno szkoda, że nie udało się zatrzymać Jeffa Greena, ale w końcu ktoś mu dał więcej, niż minimum dla weterana.

Największa lipą w rosterze jest Predator Jordan, bo on wyleciał z rotacji pod koniec tamtego sezonu, a ma jeszcze dalej 20/2 chociaż jest w ogóle nie potrzebny i możliwe, że minut już nie dostanie, bo na centrze mogą grać Claxton i Griffin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wyparlo napisał:

Bukmacherzy jednak widzą to inaczej i Brookyniarze są głównym faworytem do wygrania, potem blisko Lakers, a za resztę ekip można wygrać wiele kasy.

I git. Kazdego swiete prawo miec swoje zdanie. Słowa klucz to "dla mnie". Każdy może mieć swoje zdanie. I Nets I Lakers mają swoje wady i wg mnie nie ma wyraźnej przewagi jednych nad drugimi. Są NA PAPIERZE bardzo blisko.

Nie wiem jak teraz bukmacherzy stawiaja. Ja widziałem raz na Nets, raz na Lakers, ale jak dla mnie mogą stawiać i na Thunder. 

 

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wyparlo napisał:

Największa lipą w rosterze jest Predator Jordan, bo on wyleciał z rotacji pod koniec tamtego sezonu, a ma jeszcze dalej 20/2 chociaż jest w ogóle nie potrzebny i możliwe, że minut już nie dostanie, bo na centrze mogą grać Claxton i Griffin. 

Oj zapomniałem o tym gościu, największa kula u nogi... Za niego Nets mogliby mieć naprawdę fajnego grajka pod kosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.08.2021 o 14:05, BMF napisał:

Millsap na 20 minut za vet min byłby ~najlepszym ruchem Lakers w offseason, ale główny problem z ring chaserami jest taki, że równie dobrze mogą wzmocnić Twoich głównych rywali w walce o tytuł. ;] 

;]

Perfekt ruch dla Nets, ciężko nie mieć Brooklynu jako faworyta nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.