Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2021/2022


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Jendras napisał:

Jeżeli dla Ciebie strata Irvinga czy kilka meczów bez Jaylena Browna to "podobnej rangi problemy jak nie większe", niż brak połowy rotacji, w tym najlepszego zawodnika, to proponuję zostawić ten temat, bo raczej się nie dogadamy. :)

Chodzi bardziej o timing (przed meczem z Bostonem byli above average) i o fakt, że to stwierdzenie stanowiło praktycznie całą Twoją odpowiedź.

No i nie jest moją intencją sprzeczanie się, czy są słabi czy nie, tylko dlaczego tak jest i co można zrobić, aby sytuacja uległa poprawie.

Wiesz, możemy se dokładna wyliczanke zrobić jak chcesz. Joe Harris nie grał 4 ostatnie spotkania , Irving nie grał ani razu, Claxton zagrał jeden mecz, czy dwa. To jest trzech z pierwszej piątki i drugi/trzeci (irving ) oraz czwarty najlepszy zawodnik (joe harris). Dodaj do tego pojedyncze resty czy tam urazy aldridge czy blake, Brown chyba tez. Wiec tak, nets maja podobnej rangi problemy i musisz być chyba strasznie nieobiektywny żeby tego nie widzieć/marginalizować to. I wiesz co? Jest to świetny zespół dO porównań ich dyspozycji z dyspozycją lakers - bo podobnie jak lakers mieli banalny terminarz i to ich ratuje w tej chwili. Tylko ze oni ten banalny terminarz lepiej niż lakers wykorzystali, a lakers dostają sweepa od oklahomy jak narazie, a jak cos  już wygrają to w bardzo kiepskim stylu vide mecz z Pistons.

 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jendras napisał:

Pelicans - OK. To dwie drużyny.

Bucks i Nuggets - nie powiedziałbym, przede wszystkim Giannis i Jokic wystąpili prawie we wszystkich meczach.

 

Naprawdę masz jakieś wątpliwości co do Bucks? Przecież tam z 6-7 czołowych graczy Lopez opuścił 17 , Di vincenco 18, Middleton 8, Holiday 6.

W  Nuggets cały sezon nie gra Murray czyli 2 gracz co jest większym osłabieneim niż brak Jamesa w połowie meczów, połowę meczów opuścił Porter czyli 3 najważniejszy gracz. Jokić też ma uraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, The Game 85 napisał:

Naprawdę masz jakieś wątpliwości co do Bucks? Przecież tam z 6-7 czołowych graczy Lopez opuścił 17 , Di vincenco 18, Middleton 8, Holiday 6.

W  Nuggets cały sezon nie gra Murray czyli 2 gracz co jest większym osłabieneim niż brak Jamesa w połowie meczów, połowę meczów opuścił Porter czyli 3 najważniejszy gracz. Jokić też ma uraz.

 

Dokładnie, jednym tchem wymienię z 6 drużyn o podobnych/większych brakach niż Lakers i te druzyny z grona okolic contendera (bucks, nets, 76ers) radzą sobie o wiele lepiej niż lebronless lakers. Plus celtics bez Browna i robwilla rozpykali lakers z lebronem. Po prostu Jendras szuka wymówek innych niż graja c***owo w obronie i innych niż c***owo gra Westbrook 😛 no w każdym razie mysle ze to nie kontuzje 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2021 o 22:24, Pozioma napisał:

Jeszcze co do THT to czasem zapominamy, że ten zawodnik przyszedł do ligi praktycznie minimum o rok szybciej niż inni w obecnych czasach, pewnie zostając na uczelni i w wieku 20 lat przystępując do tegorocznego draftu byłby pewnym TOP10, a on ma dwa lata doświadczeń, może to właśnie nie Westbrook  ma być tą trzecią gwiazdą tylko już staje się nią Talen?

Od czasu tego posta THT jest 4/27 z gry 😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westbrook rani zespół na wiele sposobów. To żadna nowość. Generalnie Lakers po za transition są śmieszni w ataku.

https://streamable.com/7ha5l9

Takich posiadań jest mnóstwo i generalnie jak ktoś wierzy, że Westbrook nie będzie problemem w PO to gratuluje.

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ttr napisał:

Westbrook rani zespół na wiele sposobów. To żadna nowość. Generalnie Lakers po za transition są śmieszni w ataku.

https://streamable.com/7ha5l9

Takich posiadań jest mnóstwo i generalnie jak ktoś wierzy, że Westbrook nie będzie problemem w PO to gratuluje.

Biorąc pod uwagę, że LAL miało jeden z łatwiejszych terminarzy, a jest o krok od ochrony picku, możesz mi gratulować, bo daję ~50% szans, że RW0 nie będzie problemem w PO.

 

 

Po prostu jest spora szansa, że RW0 i LAL nie będzie w PO :) 

 

Ps. Mocny ten draft?

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ttr napisał:

Westbrook rani zespół na wiele sposobów. To żadna nowość. Generalnie Lakers po za transition są śmieszni w ataku.

https://streamable.com/7ha5l9

Takich posiadań jest mnóstwo i generalnie jak ktoś wierzy, że Westbrook nie będzie problemem w PO to gratuluje.

Fajny breakdown twój autorski ?

Jedyne co to ścięcie Westbrooka było ok w momencie podwojenia ale podstawa to Westbrook nie może być na stronie piłki jak Davis post upuje powinien być tam gdzie Melo i cały obwód powinien się przesunąć o jedno miejsce w prawo

To że Vogel nie został jeszcze wyjebany mnie szokuje, albo oni są aż tak nie trenowalni że on powtarza coś 10 razy albo na prawdę Frank stracił kontakt z rzeczywistością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kubbas napisał:

Fajny breakdown twój autorski ?

 

Si. Ogólnie to mały kawałek większej całości nad, którą sobie w wolnym czasie pracuje w temacie "Flow offense" o której Vogel mówił kilkukrotnie. Z LBJem i bez.

37 minut temu, Kubbas napisał:

Jedyne co to ścięcie Westbrooka było ok w momencie podwojenia ale podstawa to Westbrook nie może być na stronie piłki jak Davis post upuje powinien być tam gdzie Melo i cały obwód powinien się przesunąć o jedno miejsce w prawo

W tym posiadaniu to dużo rzeczy poszło nie tak, tam ogólnie THT i Bradley nie ogarnęli bo Davis wyraźnie komunikuje Melo co zagrają.

Ja chciałem tylko zwrócić uwagę na w sumie oczywistą rzecz czyli jak dużym problemem jest nierzucanie Westbrooka i jak reaguje na to obrona rywali, a to nie jest odosobniony przypadek bo takich posiadań Lakers mają mnóstwo i to też nie jest tylko i wyłącznie wina samego Westbrooka.

Dla przykładu tu sam odpowiedni ruch THT w tempo sprawia, że obrona Pistons źle to odczytuje/komunikuje i idzie easy backdoor cut.

https://streamable.com/bz4mqy

37 minut temu, Kubbas napisał:

To że Vogel nie został jeszcze wyjebany mnie szokuje, albo oni są aż tak nie trenowalni że on powtarza coś 10 razy albo na prawdę Frank stracił kontakt z rzeczywistością

Sporo rozumiem i wyłapuje, transition czy semitransition to inna sprawa niż hco, a tu jest raczej kiepsko. Pewnie ktoś kto bardziej rozumie X and O wytłumaczyłby to lepiej i potrafił stwierdzić ile w tym winy graczy ile coaching stuff. Jeśli chodzi o setplays to wiadomo, że z jednej rzeczy masz opcje A B C D E w zależności jak reaguje obrona, ale bez Lebrona wygląda to naprawdę kiepsko póki co.

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ttr napisał:

wytłumaczyłby to lepiej i potrafił stwierdzić ile w tym winy graczy ile coaching stuff. 

Skuteczność sztabu trenerskiego zależy od kombinacji wiedzy merytorycznej, zarządzania zasobami ludzkimi, ale też przede wszystkim od bbiq graczy.

To mityczne bbiq nie jest kwestią tego, że RW0 nie da się nauczyć setów. Da się. Problem polega na tym, że jak zauważyłeś, zagrywka ma warianty A,B.C itd.

I teraz czas potrzebny na analizę i wybór to jest właśnie bbiq. Dlatego Tim Duncan był zajebisty w obronie grubo po 30 grając na sztywnym kolanie, ponieważ czytał szybciej graczy pokroju RW, niż oni potrafili wybierać warianty. W dużym skrócie.

Tutaj masz zmanierowane primadonny, z których większość swoje zarobiła. Moim zdaniem przy takiej rotacji, w RS dyscyplina jest nie do wyegzekwowania.

Musieliby być głodni sukcesów, a nie wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2021 o 14:19, mac napisał:

W Clippersach nie gra Kawhi Leonard

I Serge Ibaka który gra a G-Legaue.

18 godzin temu, starYfaN napisał:

Ps. Mocny ten draft?

Póki co to masa wysokich jest w topce. Chyba w top 6 w mockach widziałem tylko jednego guarda, a tak to sami C i PF.

OKC lubi to bo akurat na tych dwóch pozycjach mamy kanion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eld napisał:

Póki co to masa wysokich jest w topce. Chyba w top 6 w mockach widziałem tylko jednego guarda, a tak to sami C i PF.

OKC lubi to bo akurat na tych dwóch pozycjach mamy kanion.

Faktycznie, właśnie rzuciłem okiem. W 30 jest 5 robiących > 20 pkt, w tym 2 pierwszoroczniaków. Draft pod OKC.

Tym bardziej nie rozumiem po co LAL tankują :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, starYfaN napisał:

Tym bardziej nie rozumiem po co LAL tankują :) 

Może w końcu po jakiegoś sensownego centra? Taki Holmgren ( wingspan 7,6' sic! ) czy Duren zapowiadają się naprawdę nieźle. Szczególnie ten drugi mi bardziej się podoba, no ale Lakers tankują, ( ;) ) a im się nic nie przydarzy to raczej małe szanse aby się tak nisko osunęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie ciągnie drużynę 

Brawo LeBron czasami trzeba zrobić to co jest potrzebne

Oczywiście Kobe by dostał zjeby za 29 rzutów

Westbrook w końcówce tego meczu grał tylko dlatego że nazywa się Westbrook 

44 mln 

 

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2021 o 13:59, RonnieArtestics napisał:

Wiesz, możemy se dokładna wyliczanke zrobić jak chcesz. Joe Harris nie grał 4 ostatnie spotkania , Irving nie grał ani razu, Claxton zagrał jeden mecz, czy dwa. To jest trzech z pierwszej piątki i drugi/trzeci (irving ) oraz czwarty najlepszy zawodnik (joe harris). Dodaj do tego pojedyncze resty czy tam urazy aldridge czy blake, Brown chyba tez. Wiec tak, nets maja podobnej rangi problemy i musisz być chyba strasznie nieobiektywny żeby tego nie widzieć/marginalizować to. I wiesz co? Jest to świetny zespół dO porównań ich dyspozycji z dyspozycją lakers - bo podobnie jak lakers mieli banalny terminarz i to ich ratuje w tej chwili. Tylko ze oni ten banalny terminarz lepiej niż lakers wykorzystali, a lakers dostają sweepa od oklahomy jak narazie, a jak cos  już wygrają to w bardzo kiepskim stylu vide mecz z Pistons.

Cztery mecze bez Joe Harrisa!!! A nie no to ja przepraszam, że w ogóle otworzyłem japę. Pół rotacji poza grą w większości meczów, w tym lider oraz dwóch zawodników szykowanych na starterów rzeczywiście nie może się z tym równać. Co tam, że Lakers dzień przed startem sezonu musieli się ratować niechcianym nigdzie Bradley'em, bo nie było kim grać.

Tak btw. w Nets jest Durant, Harden, potem długo nic i dopiero Irving. Żaden "drugi/trzeci" zawodnik. Trzeci. Gość jeszcze niedawno miał na forum opinię zwykłego cancera, a teraz jego absencję porównuje się do nieobecności LeBrona freakin Jamesa. Niebywałe.

No i zastanawia mnie, czemu przestałeś powoływać się na przykład Sixers, tylko nagle przerzuciłeś się na Nets. 10-9 Philly już nie wygląda tak sexy, co? Może więc nie zarzucaj innym braku obiektywizmu, kiedy sam wybiórczo dobierasz argumenty pod ustaloną tezę.

W dniu 23.11.2021 o 14:03, The Game 85 napisał:

Naprawdę masz jakieś wątpliwości co do Bucks? Przecież tam z 6-7 czołowych graczy Lopez opuścił 17 , Di vincenco 18, Middleton 8, Holiday 6.

W  Nuggets cały sezon nie gra Murray czyli 2 gracz co jest większym osłabieneim niż brak Jamesa w połowie meczów, połowę meczów opuścił Porter czyli 3 najważniejszy gracz. Jokić też ma uraz.

Najpierw Irving, teraz Murray - no nie wierzę w to co czytam. 😀 Zresztą to jest zupełnie inna sytuacja, bo Murraya nie ma od dawna, Nuggets mogli się przygotować do sezonu bez niego.

Ale ok, jeśli uważasz, że to większe osłabienie, niż brak Jamesa, to sobie uważaj. Mnie się nie chce wykłócać teraz o każdy z wymienionych zespołów, bo nie o to tutaj chodzi. Chodzi natomiast o to, co Ronnie napisał, że inne zespoły mają podobne lub większe problemy z kontuzjami i radzą sobie znacznie lepiej. No to spójrzmy:

Nuggets 9-9
Sixers 10-9
Bucks 11-8
Pelicans - lepiej przemilczeć

Lakers 10-10

No przepaść. A poza Nowym Orleanem wszystkie te zespoły mają ciągłość, jakiej brakuje Jeziorowcom.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jendras napisał:

Najpierw Irving, teraz Murray - no nie wierzę w to co czytam. 😀 Zresztą to jest zupełnie inna sytuacja, bo Murraya nie ma od dawna, Nuggets mogli się przygotować do sezonu bez niego.

Ale ok, jeśli uważasz, że to większe osłabienie, niż brak Jamesa, to sobie uważaj. Mnie się nie chce wykłócać teraz o każdy z wymienionych zespołów, bo nie o to tutaj chodzi. Chodzi natomiast o to, co Ronnie napisał, że inne zespoły mają podobne lub większe problemy z kontuzjami i radzą sobie znacznie lepiej. No to spójrzmy:

Nuggets 9-9
Sixers 10-9
Bucks 11-8
Pelicans - lepiej przemilczeć

Lakers 10-10

No przepaść. A poza Nowym Orleanem wszystkie te zespoły mają ciągłość, jakiej brakuje Jeziorowcom.

Ja nigdzie nie pisałem, że ktoś się spisuje lepiej czy gorzej. Sam z moich przykładów potwierdziłeś, że Peliicans to dobry przykład kontuzji, a teraz nagle czepiasz się bilansu. To co Ronnie pisał to co innego ja tylko pisałem odnośnie urazów, że to nie tylko Lakers są pokrzywdzeni.

Natomiast co do Murray'a to drugi najlepszy gracz Denver(swoją drogą bilans też się pogorszył ostatnio przez brak Jokicia) i jego brak we wszystkich meczach to dużo większe osłabienie niż kilka meczów Jamesa( z czego jeden to przez swoje zachowanie opuścił), a to, że mogli się przygotować to chyba największa głupota jaką przeczytałem. Co to ma do rzeczy czy go nie ma od pół roku czy od miesiąca? Ja też mogę napisać, że Lakers mogli przewidzieć problemy zdrowotne Jamesa, ale to nie ma nic do rzeczy. A skoro dla Ciebie liczą się tylko braki lidera, to czemu wspominasz o  Leonardzie i Clippers bo jeśli wypadnięcie Lebrona na połowę meczów jest większym osłabieniem niż brak we wszystkich Murray'a, to brak Leonarda jest chyba większym niż wszystkie braki Lakersów w tym sezonie.

Ja się odniosłem tylko do stwierdzenia, że Lakers są najbardziej pokrzywdzeni przez urazy(na podobnym poziomie jak Philadelphia) i po prostu wyjaśniłem, że parę innych klubów ma podobne bądź większe problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.