Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2021/2022


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, dannygd napisał:

Jak tak człowiek spojrzy na historię i pomyśli jaka w ostatnich latach mogła być drużyna Lakers, gdyby jakiś debil nie podpisał Denga i Mozgova...

PG Ball (18) + Caruso (8,5) + Reaves (1) + Nunn (5)

SG DLO (30)/Monk(2) + D. Green (10)Clarkson (12.5)/Pope (13) 

SF Ingram (29) + Hart (12)/THT (9,5)  + J.McDaniels (2)

PF LBJ (41) + Randle (20)/Hunter (8) + I.Jackson (2,5)

C Zubac (7,5) + LNJ (10,5) + Bryant (8,5)

i mieliby wszystkie draftowe picki ;)

W tym roku wydadzą ok. 161 mln + ok. 45 mln lux tax..., skład znacie, wyniki też - o pickach nie wspomnę. Ja się tylko tak zastanawiam, czy ekipa zrobiona z w/w nie miałaby szansy na tytuł? No i powiedzmy sobie szczerze - tu spokojnie szło by zamienić DLO/Ingram + Randle + Zubac/Bryant za Davisa i dalej mieć super ekipę, perspektywiczną gdzie LBJ zapewne par mln $ by odpuścił z salary... byleby zdobyć kolejny tytuł. Ja tylko zwracam uwagę na tych wytłuszczonych graczy i ich perspektywiczność. 

Owszem, DLO dalej nie jest liderem na miarę oczekiwań, ale z Sota gra w PO. Randle po postępach wrócił mentalnie do starych nawyków, ale pod TT pokazał, że jak chce to grać potrafi i poza ASG zaliczył PO. Ingram stał się All-Starem pełna gębą i z LNJ są absolutnie kluczowymi graczami Pels, którzy bez Ziona grają w PO... Ball i Caruso zmienili oblicze defensywne Bulls i poniekąd wprowadzili z niezłym bilansem do PO.  Zubac z nieudacznika, stał sie starterem Clippers i 3 lata z rzędu zaliczał PO w roli startera na C... Clarkson w roli stworzonej dla siebie został 6th man w zeszłym sezonie (zresztą zasłużenie) i co roku gra w PO istotną rolę. Hart i Hunter są solidnymi starterami na F, a Bryant gdyby nie kontuzja... kto wie. Greenów i Popów przedstawiać nie trzeba, ale do tego jeszcze są dwaj młodzi i niezwykle utalentowani F - McDaniels i Jackson. 

Pytanie czemu zaczęli grać lepiej po odejściu z LAL? Czy to już fakt, że od czasów młodości Bryanta (a może i nie, bo Kobas to sam się chciał uczyć ze wszystkim i od wszystkich, może to nie zasługa sztabu...) nie potrafimy szkolić młodzieży - poza typowymi zawodnikami od zadań specjalnych? I czemu wciąż oddajemy już w miarę ułożonych i rozwiniętych graczy do konkurencji?

Kuriozalnie co roku wyciągamy kogoś z draftu czy FA/2way/undrafted graczy, którzy stają się potem kluczowi, ale kompletnie nie możemy wykorzystać potencjału ich jako całości. Tak sie dziej od dawna - to nie efekt LBJa, jeśli ktoś miałby wątpliwości - tylko fatalnego/nieprofesjonalnego FO.

Teraz ciekawostka, pogrubionych graczy juz w LAL nie ma, Ci zieloni - 12  + 3 vet min. to poziom ok. 150 mln, a więc ok. 10 mln mniej niż dziś wydajemy, a razem z podatkiem...

 

Wszystko spoko ale nie bierzesz pod uwagę że do każdej drużyny do której przychodzi Lebron jest podmiana młodych na vetow którzy pozwalają wygrywać here and now, z Lebronem w składzie żadna drużyna nie bawiła się kiedykolwiek w rozwijanie młodzieży i czekanie aż dorosnie 

Możliwe że to błąd nigdy się nie dowiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kubbas napisał:

ale nie bierzesz pod uwagę że do każdej drużyny do której przychodzi Lebron jest podmiana młodych na vetow którzy pozwalają wygrywać here and now,

Oczywiście, że biorę, dlatego masz tu i Popów, Greenów i opcje Davisa. Spokojnie jako 3 vetsow dodałbyś Rondo, Melo, Arizo, Howardów, McGee czy DAJów tego świata.

Po prostu te 2 kontrakty mocno pociągnęły ekipę na dno (bo dziś jesteśmy na dnie - bez PO, bez pickow i z kontraktami których nikt nie chce) - oczywiście było też kilka innych słabych ruchów, ale chciałem tylko pokazać, co mogło by być...

A co do LBJ to i tak nie zdobył nic w 2 lata, a obecny rok widzimy. Po prostu twierdzę, że 

Nawet jego Kosmiczny mecz trochę jakby w cieniu Showtime Magica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę związku między niekompetencją obecnego front office, a decyzją o podpisaniu kontraktów z Dengiem i Mozgovem.

Chyba że zakładamy, że gdyby nie te decyzje, to Jeanie nie wywaliłaby brata, a LeBron byłby skłonny współpracować z Jimchakiem, który nie roztrwoniłby potencjału drużyny tak jak Magic i potem Pelinka z Rambisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw ten serial (Winning Time) zdaje się być coraz lepszy - właśnie obejrzałem S01xE08

 

świetne postacie LArry Bird & żona Kareema. Zwłaszcza żony Kareema mam nadzieję, że będzie więcej

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odcinek i koniec. Ten był 9., season 1 ma mieć 10.

 

Jak dla mnie to jest świetna robota, wiadomo,  że nie oceniam tego jak not-fan-Janusz, ale imho jest super. 

Mówiłem że KAreem fajna postać? no i w tym odcinku wyszło na moje 

 

w ogóle oglądam ostatnio Slumdoga po raz 3 czy 4 i właśnie ten serial o Lakers mi przypomina Slumdoga, a oba te filmy przypominają mi życie, czyli przeplatanie się sytuacji bardzo smutnych z bardzo wesołymi, i tak bez przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Phil Jackson is advising the Los Angeles Lakers on their head coaching search. 

"This is very much a committee in L.A. putting together this coaching search," said Adrian Wojnarowski. "One person who is certainly significantly involved in this process is Phil Jackson. He's got a voice in this."

Jackson previously had influence on the process when the Lakers hired Frank Vogel. Jackson and Kurt Rambis considered hiring Vogel to become head coach of the New York Knicks before deciding on Derek Fisher.

The Lakers are expected to have a lengthy process before deciding upon their next head coach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rw30 napisał:

1 odcinek i koniec. Ten był 9., season 1 ma mieć 10.

 

Jak dla mnie to jest świetna robota, wiadomo,  że nie oceniam tego jak not-fan-Janusz, ale imho jest super. 

Mówiłem że KAreem fajna postać? no i w tym odcinku wyszło na moje 

 

w ogóle oglądam ostatnio Slumdoga po raz 3 czy 4 i właśnie ten serial o Lakers mi przypomina Slumdoga, a oba te filmy przypominają mi życie, czyli przeplatanie się sytuacji bardzo smutnych z bardzo wesołymi, i tak bez przerwy.

Ja to trochę nie kumam, o co się Jerry West tak piekli. Jego postać grana przez Clarke'a kradnie każdą scenę. Poza tym nadal nie rozumiem, dlaczego nie da się normalnie odegrać kawałka meczu koszykówki, tylko trzeba się ograniczać do paru chaotycznych ujęć z bliska, ale chyba się czepiam, bo nie widziałem, żeby ktoś inny też na to narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial palce lizać. To najlepsza rzecz od Lakers od czasu 0-4 z Dallas w półfinale konferencji  w 2011 :) 

Na końcu każdego odcinka jest informacja, że to jest podkoloryzowane i niektóre fakty są zmienione, aby lepiej się historia toczyła, więc też nie wiem czemu Jerry się tak piekli? A może jest to za bardzo prawdziwe, i starego to boli? Co by nie pisać, to ogląda się to wybornie i może HBO spojrzy łaskawym okiem na historię innych ekip, tylko w innym klimacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jendras napisał:

Ja to trochę nie kumam, o co się Jerry West tak piekli.

Nie wiem, czy o to Ci chodziło, ale współpraca na linii Jerry - Jerry Buss nie należała do najłatwiejszych. Mogło to dotyczyć wcześniejszych doświadczeń Bussa przy nieruchomościach i lidze tenisowej. Ale ogólnie jeden i drugi to samce alfa z trudnymi charakterami, czy raczej z bardzo trudnymi.

W realu West składał dymisję przy każdym pomyśle Bussa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.