Skocz do zawartości
Raven2156

Metropolitan Division 21/22

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji na to, że nadszedł długo wyczekiwany sezon w którym liga poszerzyła się o 32 drużynę nastąpiła delikatna roszada w podziale na dywizje. Wracamy do "oryginalnego" podziału znanego z poprzednich sezonów. Dodatkowo Kojoty z Arizony wędrują do Central Division natomiast ich miejsce zajmują Seattle Kraken. :) 

Zapraszam do udziału w dyskusji dotyczącej Metropolitan Division czyli kolejno:

• Carolina Hurricanes
  • Columbus Blue Jackets
  • New Jersey Devils
  • New York Islanders
  • New York Rangers
  • Philadelphia Flyers
  • Pittsburgh Penguins
  • Washington Capitals

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co tu dużo pisać, czekam na ten sezon Rangers bardzo mocno, myślę, że ekipy z Nowego Jorku mogą być bardzo mocne. W przypadku Islanders nie widzę wielkich ruchow transferowych ale śmiało można ich uznać za contendera po minionych playoffs. To też końcówka jeśli chodzi o ekipy Caps i Pens w takim wymiarze jaki znamy, Sid jest już weteranem, Ovi z jego salary też troszkę blokuje nie najmłodszą ekipe z stolicy. Mimo tego nadal jest w tych ekipach spory potencjał. Spadkowa dla mnie forma czeka ekipa Columbus, która totalnie rozmontowała się w ciągu nieco ponad 100 dni, nie wiem czy Voracek cokolwiek coś wniesie do ich składu, jak zawsze nie przekonuje mnie też Laine. Hurricanes to team na playoffy max 2ga runda przynajmniej przy tych ruchach, ktore wykonali. Flyers i Devils to dla mnie dwie zagadki, jednak na ten moment nie widzę ich wysoko. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://sport.tvp.pl/55849707/hokej-nhl-koronawirus-szczepienie-kolejny-asystent-trenera-stracil-prace-bo-nie-chcial-sie-zaszczepic

Mała ciekawostka z obozu CBJ.

Żebyśmy dobrze się zrozumieli, nie chcę tu rozpoczynać dyskusji ani nad COVID-em, ani nad tym, czy szczepić się, czy nie (przeszedłem dość łagodnie, dużo później zaszczepiłem się podwójnym Pfizerem, ale jak ktoś nie chce, to w końcu mnie jako zaszczepionemu powinno to zwisać i faktycznie zwisa, z wielu powodów zresztą, ale mniejsza o to). Natomiast jak czytam o tym, że szczepienia są dobrowolne, a pan Kekaleinen szanuje decyzję Sylwka, to nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać, naprawdę.

Żeby nie było, jest mi również obojętne, czy Sylwek się nie zaszczepił, bo były jakieś przeciwskazania, czy nie zaszczepił się, bo ma lęk przed igłami, czy nie zaszczepił się, bo jest przeciwko szczepionkom jako takim, czy nie zaszczepił się, bo mu się nie chciało, czy nie zaszczepił się po prostu dlatego, że k... nie i już.

Szczepienie dobrowolne (wolna rączka, ale w trybach, rzec by się chciało), decyzję szanujemy, ale z roboty to my was, towarzyszu, jednak, wiecie, rozumiecie, wywalimy. Przecież o czymś takim to Orwellowi się nie śniło.

Coraz częściej chce mi się powtórzyć za Zagłobą: Azaliż tylko ja jeden nie pijany in universo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem pisać, że Penguins mogą mieć ciężko w tym sezonie, bo Crosby będzie nieobecny przez kilka tygodni, Małkin przez co najmniej dwa miesiące. Guentzel miał covid i też nie był gotowy na mecz otwierający sezon, a tu Pingwiny luźno wygrały z mistrzami z Tampy. Doświadczony Brian Boyle wrócił do NHL i od razu w debiucie brameczka. 

Miałem też pisać, że to może być rok Rangers. Czarny koń tej dywizji. Młodzież o rok starsza, nowy trener z wysokiej półki, no i... na otwarcie zostali rozbici, głównie w powerplay przez Capitals. Ovi na otwarcie z dubletem. Coraz bliżej do największych w klasyfikacji strzelców all-time. 

Tak więc, takie małe psikusy, patrząc na prognozy jakie miałem, dostałem na start. Zobaczymy jak będzie dalej.

Dywizja na pewno bardzo mocna i będzie ostra walka. Cały czas młodzi, ale już od jakiegoś czasu naprawdę mocni Hurricanes. Drużyna Trotza, czyli NY Islanders, którzy w ostatnich trzech sezonach łącznie, mają po Tampie najwięcej rozegranych meczów w playoffs. Bardzo doświadczeni, mający świetnego Owieczkina Capitals. Penguins, których mimo dużych problemów na starcie nie można przecież lekceważyć. Flyers, którzy po słabszym sezonie chcą wrócić na dobre tory. Rangers z mocnymi ambicjami. Przynajmniej 1-2 zespoły z wyżej wymienionych będą bardzo niezadowolone na koniec RS. Columbus i New Jersey raczej bez szans na cokolwiek przy takiej konkurencji, choć NHL różne historie zna, a Devils coś tam się wzmocnili jednak (Hamilton, Tatar), a z młodzieży, której mają sporo też może ktoś mocno wyskoczyć (Hughes?) :)

Z ciekawostek. Islanders pierwsze 13 spotkań rozegrają na wyjeździe. Dopiero 20 listopada zagrają u siebie przeciwko Calgary i będzie to otwarcie nowej UBS Areny w Belmont Park. A no i jeszcze jedno. Zdeno Chara po 20 latach wraca do Nowego Jorku, żeby ponownie zagrać dla Wyspiarzy :D

Edytowane przez Braveheart22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.10.2021 o 22:10, Braveheart22 napisał:

Tak więc, takie małe psikusy, patrząc na prognozy jakie miałem, dostałem na start. Zobaczymy jak będzie dalej.

Chłopaki z Rangers (przynajmniej Igor na bramie) się rozkręcają, wczoraj szalona dogrywka z Leafs, za to Twoi Islanders poki co bez szału ale pogadamy za 20 spotkań poki co to wszyscy w trybie startowym. Tak jak pisałeś to cholernie mocna dywizja, NJD i CBJ raczej można skreślić choć i jedna i druga ekipa ma papiery na to by ukraść komuś punkty brakujące do wejścia do upragnionej ósemki. Liderów widze w Canes, Caps i Isles, myślę, że Tampa najlepsze ma już za sobą. Trzymam kciuki za Rangers to już czas no i wierze w Galanta. Pens albo Flyers mogą skolei zadziwić najbardziej (in plus albo na minus).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Canes imho wygrają dywizję w RS. Ale cała walka o playoffs to może być coś pięknego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi