Skocz do zawartości
P_M

Rower Trekkingowy do 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Kubbas napisał:

rozumiem, ja sie srednio znam

ale ogolnie nie lepiej do takiego uzytku zaplacic 300 zl mniej, miec gwarancje i serwis, do tego miec nowy sprzet a nie uzywany mimo ze jest 2 polki nizej?

To już kwestia priorytetów, ale imho w dzisiejszych czasach, gdzie producenci skracają life-cycle jak tylko mogą, gwarancja jest overrated. Jestem lekkim melomanem i mam stary sprzęt audio +30 lat i nierzadko, lepsza jakość jest w starszym sprzęcie z wyższej półki, ale używanym niż w nowym :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.08.2021 o 20:44, Kubbas napisał:

nie lepiej do takiego uzytku zaplacic 300 zl mniej, miec gwarancje i serwis, do tego miec nowy sprzet a nie uzywany mimo ze jest 2 polki nizej?

Nie. No i tu jest gwarancja 12 m-cy i na rame tak samo, one nie giną jak kupujesz używany...  :) 

A co do półek, to może nie jest to dobre określenie, bo bo każdy z wymienianych modeli to inna półka, z grubsza patrząc w ten sposób to Ty masz 3-4 półki niżej, wygląda to trochę tak:

Podstawowa:

Tourney, (różne warianty są)

Niższa średnia: 

Acera/Altus (zaleznie od ilości przełożeń) lekki trekking/cross

Średnia:

Alivio (najlepszy z 9 rzędowców, idealny wybór do trekkingu/crossa)

---------------------------- tu linia oddzielająca modele totalnie turystyczne od takich wytrzymałych co można już coś potrenować w górach/trudniejszym terenie----------------------------------------------------- 

Deore 10 rzędów (w sumie ta dopiero nadaja sie do MTB amatorsko)

Wyższa średnia:

Deore LX ( najlepsza do trekking/cross i nadaje się do MTB)

Deore XT/SLX - kultowe do MTB, można używać w zawodach już (chodzi o wytrzymałość, lekkość i przełożenie siły do napędu)

Top:

XTR profesjonalna MTB

Do szosówek sa inne, mniej wytrzymałe i o innych przełożeniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Still, dla kogos kto jezdzi z dzieckiem po miescie i sam sobie smiga raz na jakis czas osobiscie wybieram nowe pare polek nizej niz uzywane 

a co do gwarancji nie widzialem ze ten rower sprzedawany uzywany ktory polecaliscie koledze jest jeszcze na gwarancji, my bad

bede na przyszlosc wiedzial ze ogarniacie jak przyjdzie zmiana sprzetu odswieze ten temat, na ten moment ten Evado od Krossa co kupilem jezdzi w sumie sam, dobra maszyna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Finalnie udało mi się kupić nowy lazaro x-force v4 za 1870 z olx, od kobiety, dla której 19-tka była za duża, a dla mnie w sam raz ;)

Już pierwsze testy zaliczone, śmiga naprawdę fajnie. Dzięki @dannygd za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, P_M napisał:

Finalnie udało mi się kupić nowy lazaro x-force v4 za 1870 z olx, od kobiety, dla której 19-tka była za duża, a dla mnie w sam raz ;)

Już pierwsze testy zaliczone, śmiga naprawdę fajnie. Dzięki @dannygd za pomoc :)

Cieszę się! Będziesz zadowolony! ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi