Skocz do zawartości

Rower Trekkingowy do 2000 zł


P_M

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Kubbas napisał:

rozumiem, ja sie srednio znam

ale ogolnie nie lepiej do takiego uzytku zaplacic 300 zl mniej, miec gwarancje i serwis, do tego miec nowy sprzet a nie uzywany mimo ze jest 2 polki nizej?

To już kwestia priorytetów, ale imho w dzisiejszych czasach, gdzie producenci skracają life-cycle jak tylko mogą, gwarancja jest overrated. Jestem lekkim melomanem i mam stary sprzęt audio +30 lat i nierzadko, lepsza jakość jest w starszym sprzęcie z wyższej półki, ale używanym niż w nowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2021 o 20:44, Kubbas napisał:

nie lepiej do takiego uzytku zaplacic 300 zl mniej, miec gwarancje i serwis, do tego miec nowy sprzet a nie uzywany mimo ze jest 2 polki nizej?

Nie. No i tu jest gwarancja 12 m-cy i na rame tak samo, one nie giną jak kupujesz używany...  :) 

A co do półek, to może nie jest to dobre określenie, bo bo każdy z wymienianych modeli to inna półka, z grubsza patrząc w ten sposób to Ty masz 3-4 półki niżej, wygląda to trochę tak:

Podstawowa:

Tourney, (różne warianty są)

Niższa średnia: 

Acera/Altus (zaleznie od ilości przełożeń) lekki trekking/cross

Średnia:

Alivio (najlepszy z 9 rzędowców, idealny wybór do trekkingu/crossa)

---------------------------- tu linia oddzielająca modele totalnie turystyczne od takich wytrzymałych co można już coś potrenować w górach/trudniejszym terenie----------------------------------------------------- 

Deore 10 rzędów (w sumie ta dopiero nadaja sie do MTB amatorsko)

Wyższa średnia:

Deore LX ( najlepsza do trekking/cross i nadaje się do MTB)

Deore XT/SLX - kultowe do MTB, można używać w zawodach już (chodzi o wytrzymałość, lekkość i przełożenie siły do napędu)

Top:

XTR profesjonalna MTB

Do szosówek sa inne, mniej wytrzymałe i o innych przełożeniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Still, dla kogos kto jezdzi z dzieckiem po miescie i sam sobie smiga raz na jakis czas osobiscie wybieram nowe pare polek nizej niz uzywane 

a co do gwarancji nie widzialem ze ten rower sprzedawany uzywany ktory polecaliscie koledze jest jeszcze na gwarancji, my bad

bede na przyszlosc wiedzial ze ogarniacie jak przyjdzie zmiana sprzetu odswieze ten temat, na ten moment ten Evado od Krossa co kupilem jezdzi w sumie sam, dobra maszyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Panowie prosze o pomoc @P_M

w wakacje kupuje dla 10 letniej dziewczynki rower, chcialem kupic Krossa chce zeby to byl rower "na zawsze" dziewczynka wysoka 160 jakos, zanosi sie ze bedzie bardzo wysoka, bylem popatrzec w Krossie na rowery i rower dla mnie jest tanszy niz dla niej, ten ktory ja mam Evado 1.0 Kross kosztuje chyba 1500 czy jakos tak

budzet na rower okolo 1500, wiadomo jak ma byc przeskok jakosciowy duzy to te 2-3 stowy jeszcze dorzuce

rower najlepiej gorski albo jakas hybryda, multitasking dla dzieciaka do jezdzenia po miescie, po lesie, zeby dojechac nad jezioro i wszedzie

co robic w takiej sytuacji jaki najlepiej jakiej firmy?

z Krossa moge dostac lekki upust bo mam znajomego co by przy 1.5 kola nawet 10 procent to fajna opcja znizki

do konca czerwca mam czas na zastanowienie/decyzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubbas niestety kwota, którą dysponujesz przy obecnych cenach jest bardzo niska. Mogę Ci tylko polecić żebyś szukał roweru z dwoma zębatkami z przodu, a nie z trzema. Dziewczyna zniechęci się do ciągłego manewrowania przednimi i tylnymi przerzutkami aby łańcuch o nic nie obcierał. Ja dla swojego syna wybrałem napęd 1x12, manewruje tylko tylną przerzutką i na trasy miasto/okolice podmiejskie jest idealny. Mam porównanie jak miał rower gdzie z przodu były trzy biegi i nie chciał w ogóle na nim jeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, knt napisał:

Kubbas niestety kwota, którą dysponujesz przy obecnych cenach jest bardzo niska. Mogę Ci tylko polecić żebyś szukał roweru z dwoma zębatkami z przodu, a nie z trzema. Dziewczyna zniechęci się do ciągłego manewrowania przednimi i tylnymi przerzutkami aby łańcuch o nic nie obcierał. Ja dla swojego syna wybrałem napęd 1x12, manewruje tylko tylną przerzutką i na trasy miasto/okolice podmiejskie jest idealny. Mam porównanie jak miał rower gdzie z przodu były trzy biegi i nie chciał w ogóle na nim jeździć. 

tylko wlasnie nie moge tego troche zrozumiec, bo bylem wczoraj w Krossie i ten sam rower ktory ja mam czyli evado 1.0 dla mnie kosztuje 1400

https://www.greenbike.pl/rower-crossowy-meski-kross-evado-10-2021-p-6511.html?gclid=Cj0KCQjw4PKTBhD8ARIsAHChzRKOT-F_SnpHLY7ZnCrqPaNXEsrgrO4OaKK_gjBBtqK31iuCkeeT0-YaAtKREALw_wcB

to czemu nie moge w podobnej cenie znalesc czegos dla malej?

jestem laikiem w temacie takze przepraszam z gory

to nie ma byc rower wyczynowy

nie rozumiem tez @knt czemu w rowerze za 1.5 k ma cokolwiek obcierac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, knt napisał:

Kubbas niestety kwota, którą dysponujesz przy obecnych cenach jest bardzo niska. Mogę Ci tylko polecić żebyś szukał roweru z dwoma zębatkami z przodu, a nie z trzema. Dziewczyna zniechęci się do ciągłego manewrowania przednimi i tylnymi przerzutkami aby łańcuch o nic nie obcierał. Ja dla swojego syna wybrałem napęd 1x12, manewruje tylko tylną przerzutką i na trasy miasto/okolice podmiejskie jest idealny. Mam porównanie jak miał rower gdzie z przodu były trzy biegi i nie chciał w ogóle na nim jeździć. 

Najlepszy będzie 1x, dwie tarcze z przodu są zbędne. 

@Kubbas szukaj czegoś bez amora z przodu. Będzie słaby, ciężki i ogólnie do dupy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, matek napisał:

Najlepszy będzie 1x, dwie tarcze z przodu są zbędne. 

@Kubbas szukaj czegoś bez amora z przodu. Będzie słaby, ciężki i ogólnie do dupy. 

mozesz rzucic jakimis przykladami? tak jak mowilem juz jestem kompletnym laikiem

idealnie to chcialbym cos w podobie do tego mojego dla malej, evado 1.0 Krossa, jest bardzo uniwersalny i na droge i na las itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kubbas napisał:

mozesz rzucic jakimis przykladami? tak jak mowilem juz jestem kompletnym laikiem

Na szybko do 2k nic nie znalazłem. Widzę też, że rower na jedną tarczę z przodu w takiej cenie to głównie typowe damki z koszykiem, a szukasz chyba fitnessa. 

Mały budżet, rowery podrożały. Ja bym zapytał dziewczynę, co ona by chciała, bo lipa jeśli nie trafi się w jej wyobrażenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kubbas napisał:

tylko wlasnie nie moge tego troche zrozumiec, bo bylem wczoraj w Krossie i ten sam rower ktory ja mam czyli evado 1.0 dla mnie kosztuje 1400

https://www.greenbike.pl/rower-crossowy-meski-kross-evado-10-2021-p-6511.html?gclid=Cj0KCQjw4PKTBhD8ARIsAHChzRKOT-F_SnpHLY7ZnCrqPaNXEsrgrO4OaKK_gjBBtqK31iuCkeeT0-YaAtKREALw_wcB

to czemu nie moge w podobnej cenie znalesc czegos dla malej?

jestem laikiem w temacie takze przepraszam z gory

to nie ma byc rower wyczynowy

nie rozumiem tez @knt czemu w rowerze za 1.5 k ma cokolwiek obcierac?

Nie ważne czy 1.5k czy 3k, jeżeli będziesz miał z przodu trzy przerzutki to musisz się nauczyć odpowiednio nimi manewrować żeby łańcuch nie obcierał o ogranicznik. Będzie to zauważalne na skrajnych przełożeniach. Dla dziecka po prostu jest wygodniej z napędem 2x lub 1x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ignazz napisał:

Hulajnoga elektryczna i po kłopocie. Ba. Może córka nawet to bardziej polubi tylko boi się powiedzieć na głos. 1599 masz cuda do wyboru. 

chodzi o aktywnosc fizyczna a nie zasuwanie na elektrycznym sprzecie

https://www.wysepka.pl/rowery-crossowe/11705-rower-crossowy-damski-kross-evado-10-2022.html

co o tym myslicie?

rower-crossowy-damski-kross-evado-10-202

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubbas napisał:

chodzi o aktywnosc fizyczna a nie zasuwanie na elektrycznym sprzecie

https://www.wysepka.pl/rowery-crossowe/11705-rower-crossowy-damski-kross-evado-10-2022.html

co o tym myslicie?

rower-crossowy-damski-kross-evado-10-202

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-aero-v3-damski_pid=395 to już weź ten, o niebo lepsze podzespoły przynajmniej acery i alivio a nie tourneye czyli najniższa pólka, którą masz w krossie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, P_M napisał:

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-aero-v3-damski_pid=395 to już weź ten, o niebo lepsze podzespoły przynajmniej acery i alivio a nie tourneye czyli najniższa pólka, którą masz w krossie. 

Dzięki za sugestie obczaję czy będzie u mnie gdzieś na miejscu do kupienia żeby ktoś kto się zna zlozyl 

Jakby coś jeszcze się znalazło to daj znać do końca czerwca mam czas na decyzję będę się rozglądał 

Oczywiście wielkie dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kubbas napisał:

Dzięki za sugestie obczaję czy będzie u mnie gdzieś na miejscu do kupienia żeby ktoś kto się zna zlozyl 

Jakby coś jeszcze się znalazło to daj znać do końca czerwca mam czas na decyzję będę się rozglądał 

Oczywiście wielkie dzięki za pomoc 

https://www.olx.pl/d/oferta/nowy-rower-lazaro-aero-v3-damski-alivio-alu-roz-19-sklep-fun-sport-CID767-IDOETR4.html
tutaj masz z jakiegos sklepu stówke taniej, generalnie poszukaj jakos lokalnie moze via allegro tego modelu, to zlozony kupisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Liczba tarcz z przodu to pic, sprzedawcy mogą wkręcać ludzi że rower na 21 "biegów" licząc na to, że kupujący nie kumam zasad krzyżowania łańcucha itp 

2. Kross jest spoko, syn jeździ drugi sezon, ale nie zamykaj sie na inne marki 

Northtec polski producent dający solidny rower na dobrym osprzęcie za spoko pieniądze, z reguły poniżej średniej, plus to chyba (nie dam sobie ręki uciąć) dożywotnia gwarancja na ramę 

3. W tym budżecie na twoim miejscu szukałabym używki. Może to brzmi średnio, ale w praktyce takie nie jest 

Są sklepy które sprzedają rowery po pełnej renowacji, z wymienionymi wszystkimi podzespołami wyglądające jak nówki sztuki 

W Warszawie znam bike-project gdzie swego czasu kupowałem dla żony focusa (a ta i tak woli jeździć na jakimś miejskim badziewiu...) 

Na pewno takich miejsc jest dużo 

Sprowadzają rowery z zachodu i w sumie często jedyne co zostaje z oryginału to rama plus koła 

 

 

4. Jeśli rower crossowy to faktycznie amor z przodu jest zbędny, tym bardziej że za tą cenę dostaniesz jakieś sprężynowe coś najpewniej Suntora imitujące amortyzator, ważący od cholery, wymagający częstego serwisu i nie dający przyjemności z jazdy, bo poziom wybierania nierówności będzie znikomy 

 

Sztywny widelec to parę kilo oszczędności, parę złotych oszczędności i brak serwisu co w konsekwencji daje kolejne parę zł w budżecie 

I taka prywatna rada jeszcze 

Zmień od razu siodło , najlepiej zmierzcie "dupę" i kupcie odpowiedni rozmiar 

Dzień od nocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.