Skocz do zawartości

Tokyo 2020 czyli Tokio 2021


jack

Rekomendowane odpowiedzi

Głównym problem Polskiej reprezentacji (nie tylko siatkówki) jest mentalność/psychika, a ostatnia ekipą, która mentalnie była mocna to byli Piłkarze Ręczni... 

Oczywiście czasem jest kwestia dnia, dyspozycji przeciwnika - jak zawsze, ale zwracam uwagę, że dla naszej ekipy kluczowe są 2 momenty - końcówka 2 seta i początek 3-go - bez względu na przebieg pierwszego, który rzadko przegrywamy. W efekcie jak już na zmęczeniu 2 set przegramy (co często się zdarza, że minimalnie 2 punktami, w dłużej rozgrywce) a trzeci zaczną od kilku gorszych akcji, to nas nie ma. Trzęsą się nogi, ręka robi się słabsza, głowa daje walić kilkumetrowe auty. To nie jest kwestia umiejętności, tylko psychiki. 

Patrząc na Włochów wczoraj, przegrywali 0-1 czy 1-2 i średnio zaczynają seta, albo tiebreak bodajże 0-3, a jednak idą dalej i grają swoje. Nasi już myślami byliby w szatni...  

A co do najlepszych na świecie, to może lepiej patrzeć pozycjami czy mamy top graczy na pozycjach i o ile atakujący, przyjmujący, libero to absolutnie top, gdzie środkowych może nie mamy najlepszych, ale za to 3-4 bardzo dobrych, prawie top, to na rozegraniu jest co najwyżej nieźle... ale daleko jesteśmy od topu. Dla mnie taka Brazylia to ma 3-4 (jak nie więcej) rozgrywających lepszych lub równych jak Drzyzga, Rosja ze 2-3, Francja ze 2, nawet mam wrażenie, że Włosi, Argentyńczycy czy Serbowie maja 1 lepszego i jednego na podobnym poziomie i na pewno lepszych od Łomacza. Tu poza psychologia szukałbym elementu do poprawy, bo i atak i blok i przyjęcie mamy bdb, obrona niestety poza libero w boisku szwankuje, a rozgrywający za rzadko mylą blok przeciwnika. To, że Leon atakuje nad 2 osobowym blokiem, to nie znaczy, że jest to dobra wystawka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

O których meczach teraz piszesz??? 

oj tam oj tam za dużo masła w diecie na starość. tak czy owak pojedyncze wyniki nie świadczą o dominacji a na pewno nie Polski nad innymi krajami.

odnośnie posta dannygd - rozegranie mamy mocno średnie, zmiennika jeszce bardziej przeciętnego (a mówię to jako Bełchatowianin ;)) tylko problem w tym że bez rozegrania w siatkówce tracimy połowę wartości atakujących, o czym zresztą wspomniałeś też. 

a jak widzę pomysł Winiarski na selekcjonera to przed oczami mam Waltona w Lakers...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dannygd napisał:

Głównym problem Polskiej reprezentacji (nie tylko siatkówki) jest mentalność/psychika, a ostatnia ekipą, która mentalnie była mocna to byli Piłkarze Ręczni... 

Oczywiście czasem jest kwestia dnia, dyspozycji przeciwnika - jak zawsze, ale zwracam uwagę, że dla naszej ekipy kluczowe są 2 momenty - końcówka 2 seta i początek 3-go - bez względu na przebieg pierwszego, który rzadko przegrywamy. W efekcie jak już na zmęczeniu 2 set przegramy (co często się zdarza, że minimalnie 2 punktami, w dłużej rozgrywce) a trzeci zaczną od kilku gorszych akcji, to nas nie ma. Trzęsą się nogi, ręka robi się słabsza, głowa daje walić kilkumetrowe auty. To nie jest kwestia umiejętności, tylko psychiki. 

Patrząc na Włochów wczoraj, przegrywali 0-1 czy 1-2 i średnio zaczynają seta, albo tiebreak bodajże 0-3, a jednak idą dalej i grają swoje. Nasi już myślami byliby w szatni...  

A co do najlepszych na świecie, to może lepiej patrzeć pozycjami czy mamy top graczy na pozycjach i o ile atakujący, przyjmujący, libero to absolutnie top, gdzie środkowych może nie mamy najlepszych, ale za to 3-4 bardzo dobrych, prawie top, to na rozegraniu jest co najwyżej nieźle... ale daleko jesteśmy od topu. Dla mnie taka Brazylia to ma 3-4 (jak nie więcej) rozgrywających lepszych lub równych jak Drzyzga, Rosja ze 2-3, Francja ze 2, nawet mam wrażenie, że Włosi, Argentyńczycy czy Serbowie maja 1 lepszego i jednego na podobnym poziomie i na pewno lepszych od Łomacza. Tu poza psychologia szukałbym elementu do poprawy, bo i atak i blok i przyjęcie mamy bdb, obrona niestety poza libero w boisku szwankuje, a rozgrywający za rzadko mylą blok przeciwnika. To, że Leon atakuje nad 2 osobowym blokiem, to nie znaczy, że jest to dobra wystawka...

Z tym topem to pozwolę sobie na dygresję. Leon jest owszem topem na swojej pozycji, ale głownie za sprawą kapitalnej zagrywki i możliwości w ataku. My zdobywając mistrzostwa przed erą Leona mieliśmy o wiele lepszy odbiór zagrywki, co mocno też ułatwiało grę Fabianowi i było sporo głosów pochwalnych jak to młody Drzyzga zrobił postęp i godnie przejął schedę po Zagumnym. Trochę już chyba zapomniano o tym jakie przyjęcie zagrywki oferowali Mika czy Winiarski. O ile Leon istotnie może być najlepszym siatkarzem świata, o tyle, kto wie czy nie trafił do słabo fitującej drużyny, bo obecny Zator, czy Kubiak słabo ukrywają przeciętne przyjęcie zagrywki i grę w obronie Leona.

Za wiki Nagrody za MŚ 2018 i 2014.

image.thumb.png.97e9ffac3aa83f3fef74eed4e31343e8.png

image.thumb.png.3a104aed07cbf22a32233b9a93deb609.png

Zawsze środkowi robili robotę u nas i w sumie nie inaczej było na tych ME, grali chłopaki naprawdę dobrze, a mi zaimponował zwłaszcza na zagrywce Kochanowski. Bieniek i Nowakowski również trzymali poziom, jeżeli chodzi o całokształt gry. Ja osobiście największej winy szukałbym w tym, że po prostu osłabiliśmy przyjęcie kosztem ataku, niestety to, że Leon skończy ze słabej piłki, nie skompensuje za każdym razem tego, że pozostali zawodnicy dostają gorsze piłki, a gra jest bardziej schematyczna, bo z ujowszego przyjęcia ciężej o finezyjną grę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dannygd napisał:

bo i atak i blok i przyjęcie mamy bdb

 

nieprawda, właśnie w przyjęciu przegraliśmy wg mnie mecz ze Słowenią. Leon nigdy gigantem na przyjęciu nie był, a przy słabszej dyspozycji Kubiaka przy jednoczesnym kurczowym trzymaniu go na boisku wychodzi jak wychodzi.

Słoweńcy w międzyczasie dostają srogi wpier-dol w 1. secie, po czym znacznie poprawiają przyjęcie, w kolejnych setach przyjmują dobrze / bardzo dobrze przez większość czasu (niektóre naprawdę mocne zagrywki naszych były idealnie zagrywane przyjmowane pod siatkę wystawiającemu).... i koniec.  Gdyby nie seria zepsutych zagrywek w grze na przewagi w końcówce 2 seta, czy kilka błędów challengowanych przez naszych w końcówce 4., spokojnie mogli wygrać spokojniej.

I tak, wiem że nasi też mogli 2. wygrać,  ale nie wygrali. 4. też mogli, bo prowadzili bodajże 18-15 czy 18-16.

Godzinę temu, P_M napisał:

Leon jest owszem topem na swojej pozycji, ale głownie za sprawą kapitalnej zagrywki i możliwości w ataku. My zdobywając mistrzostwa przed erą Leona mieliśmy o wiele lepszy odbiór zagrywki, co mocno też ułatwiało grę Fabianowi i było sporo głosów pochwalnych jak to młody Drzyzga zrobił postęp i godnie przejął schedę po Zagumnym. Trochę już chyba zapomniano o tym jakie przyjęcie zagrywki oferowali Mika czy Winiarski. O ile Leon istotnie może być najlepszym siatkarzem świata, o tyle, kto wie czy nie trafił do słabo fitującej drużyny, bo obecny Zator, czy Kubiak słabo ukrywają przeciętne przyjęcie zagrywki i grę w obronie Leona.

o zobacz, dokładnie w tym samym momencie podobne rzeczy napisaliśmy

4 godziny temu, Pepis21 napisał:

Ciężko żeby byli psychicznie mocni skoro za kapitana mają buca i aroganta, który wewnątrz jest mentalną pizdą co łatwo się podpala.

typowy case gościa, którego wszyscy kochają jak gra dobrze i drużyna wygrywa, ale jak się coś psuje - czy jego gra czy gra drużyny (a w przypadku Kubiaka w tym roku to obie te rzeczy naraz) to buc i arogant. Ale, abstrahując od tego - trochę się z Tobą zgadzam, nie wydaje mi się to najlepszy kandydat na kapitana, przy czym wnioskuję to po zachowaniu na boisku, które też nie do końca zawsze uważam, za optymalne. Choć z drugiej strony on się ponoć cieszy wielkim szacunkiem w szatni, więc - co zrobisz.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale ostatnio wywiadów Kubiaka nie da się czytać, często krytykuje innych, sam mam wrażenie uważa się za "ą, ę i dupa przez rz"  ale weź go tylko skrytykuj to gość wybucha i leci z mordą. Na dodatek z tego co czytałem to po meczu ze Słowenią nie podszedł do wywiadu -podobnie było na IO- co nie powinno mieć miejsca, gdyż jako kapitan odpowiada za tę drużynę.

Zresztą:
https://mobile.twitter.com/metinnad/status/1439304297586511881?s=19

No nie jest to materiał na kapitana, taki Możdżonek był kilka klas wyżej. Jeżeli Kubiak się cieszy poważaniem w szatni to tam psycholog jest potrzebny na przedwczoraj.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Pepis21 napisał:

No niestety ale ostatnio wywiadów Kubiaka nie da się czytać, często krytykuje innych, sam mam wrażenie uważa się za "ą, ę i dupa przez rz"  ale weź go tylko skrytykuj to gość wybucha i leci z mordą. Na dodatek z tego co czytałem to po meczu ze Słowenią nie podszedł do wywiadu -podobnie było na IO- co nie powinno mieć miejsca, gdyż jako kapitan odpowiada za tę drużynę.

Zresztą:
https://mobile.twitter.com/metinnad/status/1439304297586511881?s=19

No nie jest to materiał na kapitana, taki Możdżonek był kilka klas wyżej. Jeżeli Kubiak się cieszy poważaniem w szatni to tam psycholog jest potrzebny na przedwczoraj.

Cięzko ocenić po tych 8 sekundach, ale w tym wywiadzie https://www.onet.pl/sport/onetsport/siatkowka-michal-kubiak-kontra-ryszard-bosek-mocne-slowa-legendy/dhxzpmy,d87b6cc4

trochę się rehabilituje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2021 o 20:31, rw30 napisał:

nieprawda, właśnie w przyjęciu przegraliśmy wg mnie mecz ze Słowenią

A gdzie tam, przegraliśmy po w kluczowym 2 i 4 secie mając 24-22 i 23-21 nie potrafili atakiem skończyć piłek setowych.

Słowenia nie poprawiła odbioru, tylko poprawili zagrywkę (po której odbiór nie był zły, tylko Drzyzga nie jest top rozgrywającym i jak nie ma idealnych piłek, to c***owo wystawia - taka jest prawda), więc popsuł się nasz atak, a Leon momentami lepiej serował niż atakował. Rozgrywający Słowenii z dużo gorszych odbiorów robił lepsze rozegranie...

No i obrona po bloku u nas kuleje, dziury straszne i kiepska mobilność, szczególnie jak Leon i Kurek są z tyłu, to wtedy wszystko na głowie libero.

W dniu 20.09.2021 o 20:27, P_M napisał:

My zdobywając mistrzostwa przed erą Leona mieliśmy o wiele lepszy odbiór zagrywki, co mocno też ułatwiało grę Fabianowi i było sporo głosów pochwalnych jak to młody Drzyzga zrobił postęp i godnie przejął schedę po Zagumnym. Trochę już chyba zapomniano o tym jakie przyjęcie zagrywki oferowali Mika czy Winiarski.

100% racji!

W dniu 20.09.2021 o 20:27, P_M napisał:

mi zaimponował zwłaszcza na zagrywce Kochanowski. Bieniek

Też mi sie podobało, zresztą Bieniek ma bardzo niewygodną zagrywkę tak samo, ale Nowakowski to jest klasa w bloku, Kochanowski to jednak w def. niższy poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sie tylko zapytac tych co sie znaja, troche siatke ogarniam gram dobrze ale rzadko nie ogarniam tylko taktycznych detali ogladalem finalny set tego meczu

Leon ma pilke na rece setowa, blok skacze wysoko, a on w takim momencie kiwa, zamiast uderzyc mocno w blok tak zeby odbila sie pilka i gdzies trafila na aut albo po prostu tak zeby zdobyc punkty

czy tam nie zesral sie po prostu?

podobnie chwile pozniej Kurek odjebal i zagral mocno w aut teoretycznie prosta pilke tez przy przewadze

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubbas napisał:

czy tam nie zesral sie po prostu?

mówiąc kolokwialnie - tak "Zesrał", zresztą nie pierwszy raz. Kiwki są spoko, jak potrafi sie je robić dokładnie i kierunkowo, a nie jak Leon chyba kilka razy prosto na... ręce libero. 

2 godziny temu, Kubbas napisał:

Kurek odjebal i zagral mocno w aut teoretycznie prosta pilke tez przy przewadze

Kurek od lat ma tak, że z czasem i zmęczeniem znacząco spada jego jakość. To znaczy wiadomo, że każdemu spada, ale on z reguły zaczyna mecz jako top 5 gracz świata, a kończy jakby był 50tym... to jest spory problem. Bo Leon to potrafi sie zerac kiwką, żeby po chwili jebnać asa... z serwisu, więc tu bardziej mental niż zmęczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodajmy do tego jeszcze wystawę nie w punkt i w tempo, bo to też ma znaczenie jak i z czego się uderza. to raczej nie takie proste jak kliknięcie X albo O na padzie żeby se wybrać "a kiwnę teraz" albo "obiję blok bo mam takie widzimisię w tej akcji", często nie mają wyboru i robią co mogą z tego co dostali. a czasem jak Fabianek trzy piłki z rzedu w powtarzanej akcji daje komuś w 4/5 secie to nie dziwne że atakujący nie ma siły kombinować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kubbas napisał:

Leon ma pilke na rece setowa, blok skacze wysoko, a on w takim momencie kiwa, zamiast uderzyc mocno w blok tak zeby odbila sie pilka i gdzies trafila na aut albo po prostu tak zeby zdobyc punkty

Gdyby to było takie proste, to nigdy nie ogladalibysmy piłek atakowanych w pole, bo o wiele skuteczniejszym jest uderzenie blok aut w trybuny/poza bandy/antenka, dlatego zawsze mnie bawi jak komentatorzy rozpływają się nad inteligencją boiskową zawodników, którzy to wspaniale obijają blok rywali...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, P_M napisał:

Gdyby to było takie proste, to nigdy nie ogladalibysmy piłek atakowanych w pole, bo o wiele skuteczniejszym jest uderzenie blok aut w trybuny/poza bandy/antenka, dlatego zawsze mnie bawi jak komentatorzy rozpływają się nad inteligencją boiskową zawodników, którzy to wspaniale obijają blok rywali...

 

spoko, ale nadal granie jakiejs lotki mijanej za obrone bylo glupie

4 godziny temu, Me Myself and I napisał:

dodajmy do tego jeszcze wystawę nie w punkt i w tempo, bo to też ma znaczenie jak i z czego się uderza. to raczej nie takie proste jak kliknięcie X albo O na padzie żeby se wybrać "a kiwnę teraz" albo "obiję blok bo mam takie widzimisię w tej akcji", często nie mają wyboru i robią co mogą z tego co dostali. a czasem jak Fabianek trzy piłki z rzedu w powtarzanej akcji daje komuś w 4/5 secie to nie dziwne że atakujący nie ma siły kombinować 

ale wystawa tam chyba byla dobra z tego co pamietam i do Leona i potem do Kurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 6.08.2021 o 12:08, ely3 napisał:

Z innej beczki bo suklces Tomali wielki to jaja na parkurze.. Ktos to wymyśli by dać takie konie w pięcioboju,,, To nie są słabe zawodniczki Schleu i Micheli a obie wylatują bo wylosowały tego samego konia , który kompletnie nie współpracuje... Historia bardzo dziwna//// Ogólnie dziwne ,że zawodniczki nie mogą startować na swoich koniach

Międzynarodowa Federacja Pięcioboju Nowoczesnego (UIPM) w tajnym głosowaniu usunęła jeździectwo z programu dyscypliny i zastąpiła je kolarstwem – poinformował we wtorek "The Guardian". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Międzynarodowa Federacja Pięcioboju Nowoczesnego (UIPM) w tajnym głosowaniu usunęła jeździectwo z programu dyscypliny i zastąpiła je kolarstwem – poinformował we wtorek "The Guardian". 

I bardzo dobrze bo to było debilne.. by KS i podnoszenie ciężarów najpewniej wylecą w ogóle z programu Igrzysk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ely3 napisał:

I bardzo dobrze bo to było debilne.. by KS i podnoszenie ciężarów najpewniej wylecą w ogóle z programu Igrzysk

 

 

1 minutę temu, Pepis21 napisał:

Świetna decyzja, oby tylko teraz nie wpadli na pomysł, że rowery tak jak konie też będzie dostarczał organizator.

Triatlon z szermierka i strzelaniem, slabo:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

 

Triatlon z szermierka i strzelaniem, slabo:/

No ale nie dało się utrzymać jazdy konnej biorąc pod uwagę to co się wydarzyło w Tokio gdzie pewna kandydatka do złota odpadła bo koń nie ruszył na padok. Oczywiście mogli zrobić np losowanie dwóch koni by liczył się lepszy przejazd z dwóch by nie było takich dramatów

Ważniejsze ,że wyleci podnoszenie ciężarów ( to już dawno powinno wylecieć bo doping tam szalał i coraz mniej świata to uprawia) no i amatorski boks ale z tego co czytałem ostatnie 2 dni to tam jest jeden wielki kryminał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ely3 napisał:

No ale nie dało się utrzymać jazdy konnej biorąc pod uwagę to co się wydarzyło w Tokio gdzie pewna kandydatka do złota odpadła bo koń nie ruszył na padok. Oczywiście mogli zrobić np losowanie dwóch koni by liczył się lepszy przejazd z dwóch by nie było takich dramatów

Ważniejsze ,że wyleci podnoszenie ciężarów ( to już dawno powinno wylecieć bo doping tam szalał i coraz mniej świata to uprawia) no i amatorski boks ale z tego co czytałem ostatnie 2 dni to tam jest jeden wielki kryminał

A co z tym boksem było nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.