Skocz do zawartości

Tokyo 2020 czyli Tokio 2021


jack

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Nie lata zaniedbań tylko po sukcesach inni kupowali naszych trenerów. Proste. I znów wracamy do tego co pisałem wcześniej. Nie finansujemy, nie płacimy to nie mamy.

Zaniedbań też bo jeśli jak pisałem 24 latek, który był naturalnym następcą dominatorów. Miał medale MP rezygnuje bo Związek mu płacił jakieś 300 na miesiąc a po Pekinie w ogóle nic to jak w ogóle ma to się kręcić. Kluby mają kasę na szkolenie od Związku i za mistrzów więc tacy ok 23-25 którzy nie mają medali z ME , MS sa dla nich balastem a powinni być kontynuacją. Efekt był taki ,żę nagle po dominatorach czy Syczu próbowali pójść w młodzież a w sumie to nawet nie było strategii co i kto ma zastąpić tych absolutnie najlepszych na świecie....

 

Nasze sukcesy obecnie w sztafetach to jeden trener który kiedyś ogarnął chłopaków i potem to jakoś poszło . Tu jest kontynuacja ale w pozostałych dyscyplinach słabo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, antek napisał:

Kajetano Kapitano :)

Babiarz jak może byc drażniący to w duecie z Chmara sprawdza się w Lekkiej.

serio? Bo moim zdaniem jest tragiczny. Kiedyś go uwielbiałem, a teraz się stał kopią Szpakowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2021 o 08:19, ely3 napisał:

 

Tak naprawdę to powoli trzeba skasowac podnoszenie ciężarów. Nie dość ,że coraz mniej świata go uprawia to jeszcze nie ma sportu tak demolującego organizm

No to jest kompletnie bez sensu. Teraz finały 96 kg i sklasyfikowano 8 zawodników. Z czego Polak z 7 miejscem przegralby z chińczykiem który wygrał w kategorii do... 71kg. Liczba zawodników którzy uprawiają te dyscyplinę na topowym poziomie jest minimalna. A ilu z nich jest czysta? Możliwe że nikt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mcreativo napisał:

 

itak najlepszy byl szpakowski w wioslarstwie, krzyczacy tak jest to mamy medal mamy braz, przed pojawieniem sie flag kto byl ktory i nagle "a jednak nie mamy" niskim glosem

8 godzin temu, fluber napisał:

No jak skończymy z 1 medalem wioślarskim, jednym kajakarskim, jednym żeglarskim i dwoma w rzucie młotem to będzie to wyglądać jeszcze gorzej jak siatkarze skończą bez medalu. 

Generalnie trudno mi uwierzyć żebyśmy poza USA, Chinami, Japonia, Rosja i UK tak odstawali że środkami i potencjałem . Trudno uwierzyć że ktoś ma system wylapywania talentów żeglarskich. W bmx złoto zdobyła pracownica żłobka a w szosowym doktor matematyki. Zgadzam się z ta klasa medali w zależności od dyscyplin ale my słabo wypadamy w klasyfikacji medalowej nawet tam gdzie medale zdobywaja sportowcy amatorzy

podam ci prosty przyklad z UK, gralem kiedys w lidze w sheffield w kosza w takim osrodku olimpijskim tutaj normalnym dla Anglikow, jak wszedlem do srodka to nie moglem uwierzyc w poziom profesjonalistu, wszystko wykonane jak najlepiej, bieznie, skok o tyczce, wszystko co mozliwe w Polsce takiego osrodka nigdy nie widzialem

takiego osrodka w Polsce pewnie nigdzie nie zobaczysz, tam trenowal boks tez Joshua, a to jest tylko Sheffield, zakladam ze w innych miastach jest wiele takich osrodkow

ogolnie kto pompuje hajs to ma osiagniecia w takich na IO, my pompujemy gowno

troche dziwnie miec pretensje ze poslalismy 200 osob, tyle sie zalapalo to tyle pojechalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kubbas napisał:

 

podam ci prosty przyklad z UK, gralem kiedys w lidze w sheffield w kosza w takim osrodku olimpijskim tutaj normalnym dla Anglikow, jak wszedlem do srodka to nie moglem uwierzyc w poziom profesjonalistu, wszystko wykonane jak najlepiej, bieznie, skok o tyczce, wszystko co mozliwe w Polsce takiego osrodka nigdy nie widzialem

takiego osrodka w Polsce pewnie nigdzie nie zobaczysz, tam trenowal boks tez Joshua, a to jest tylko Sheffield, zakladam ze w innych miastach jest wiele takich osrodkow

ogolnie kto pompuje hajs to ma osiagniecia w takich na IO, my pompujemy gowno

troche dziwnie miec pretensje ze poslalismy 200 osob, tyle sie zalapalo to tyle pojechalo

Czy ja wiem? Polscy lekkoatleci też mają do dyspozycji dobre ośrodki. Lekkoatleci na zgrupowaniu w Zakopanem mieli do dyspozycji pokoje że stymulacja warunków wysokosciowych chociażby. Nasze ośrodki sportowo-olimpijskie są na europejskim poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ely3 napisał:

ALe niby w wioślarstwe u nas pi razy drzwi to samo co w Rumunii ale raz ,że nie ma promocji tego sportu wśród młodzieży więc mało osób się garnie.. Niy inwestuje w ergometry ale w związku siedzą dziadkowie . Brak jest menedźerstwa... Oczywiście rząd mógłby dołożyć więcej pieniędzy by te pieniądze były atrakcyjne a nie ,że rezerwowy dominatorów z Pekinu pracował jako BHPowiec bo ze sportu nie był w stanie się wyżyć a większość zgrupowań pokrywał mu ojciec który miał własną firmę... Poza tym jak w ostatniej chwili go wycofali z Pekinu bo uznano ,że pojedzie ktoś inny to od razu odpuścił sobie sport bo już praktycznie nie miało sensu dla niego... Od razu przestano mu płacić nawet minimalne stypendia

A sportowcy wielokrotnie nawet nie mają minimalnej krajowej bo przecież oni nie są objęci kodeksem pracy .....A powinni być

Wioslarstwo tez przynajmniej u mnie w miescie mialo selekcje typu

ktoregos dnia przychodza do podstawowki, tak bylo u mnie, biora kazdego na stacjonarny sprzed do wioslowania, krecisz dobre wyniki biora cie do klubu jesli chcesz

czy z innymi dyscyplinami jest taka selekcja?

pojebane to jest bo rownie dobrze mozesz miec talent i warunki ale na tym etapie rozwoju nie bedziesz najlepszy, tak jak ktos wyzej pisal, ze sportem trzeba wychodzic do dzieci do podstawowki i oferowac im sport, przedstawiac rozne mozliwosci, patrzec na warunki fizyczne

czy u nas to jest? watpie

3 minuty temu, fluber napisał:

Czy ja wiem? Polscy lekkoatleci też mają do dyspozycji dobre ośrodki. Lekkoatleci na zgrupowaniu w Zakopanem mieli do dyspozycji pokoje że stymulacja warunków wysokosciowych chociażby. Nasze ośrodki sportowo-olimpijskie są na europejskim poziomie

wiesz, ja widzialem na tym obiekcie jak wtedy tam bylem dzieciaki w wieku 11-15 lat, watpie aby u nas dzieci w tym wieku mogly juz trenowac pod konkretna dyscypline na takich obiektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fluber napisał:

Czy ja wiem? Polscy lekkoatleci też mają do dyspozycji dobre ośrodki. Lekkoatleci na zgrupowaniu w Zakopanem mieli do dyspozycji pokoje że stymulacja warunków wysokosciowych chociażby. Nasze ośrodki sportowo-olimpijskie są na europejskim poziomie

A w Łodzi na AZS lekkoatleci mają kawałek bieżni w Hali.. tylko trochę się przy jednym końcu odlepiła od betonu.. Wiesz czemu Fluber ? Bo ta hala nie jest ogrzewana, w wyniku czego zimą trenują w 6-8 stopniach. Tenisiści też tam mają taką temperaturę na hali. Ponoć to jest model francuski. Chyba z lat 20stych.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 finalistki w młocie z perspektywą na 3 medale zajebiście 

7 godzin temu, Sebastian napisał:

A w Łodzi na AZS lekkoatleci mają kawałek bieżni w Hali.. tylko trochę się przy jednym końcu odlepiła od betonu.. Wiesz czemu Fluber ? Bo ta hala nie jest ogrzewana, w wyniku czego zimą trenują w 6-8 stopniach. Tenisiści też tam mają taką temperaturę na hali. Ponoć to jest model francuski. Chyba z lat 20stych.. 

Tenis na obiektach zamkniętych to ogólnie w Polsce kompletna porażka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siatkarzy mamy  jasność ćwierćfinał z Francuzami. Ci nam w ostatnich latach leżeli ale my mamy dziwna dziurę na lewym bo albo gramy w słabej dyspozycji Kubiakiem, średnim Śliwka lub nie wykorzystaliśmy jeszcze opcji Semeniuk-Leon. Francuzi za to ostatnie dwa mecze w ich wykonaniu petarda i często grają w 4 + libero bo środek im znika. Zobaczymy dla nas najważniejszy mecz od dawna. Jeżeli Włosi w ćwierćfinale nie trafia na USA/Argentyna to tylko z naszej grupy my jesteśmy w stanie wejść do strefy medalowej ( tu zakładam ze nie będzie jakiś ,,lodów” z losowaniem)

Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dunk8 napisał:

Jakby Słoweńcy trafiali chociaż polowe trójek to by rozstrzelali Hiszpanów a Luka by miał 25 asyst. Dziwie mu się, że jeszcze im podaje a nie sam pałuje rzuty

Bo to wielki zawodnik. Buduje zespół przed starciami o medale. Wtedy toledo będą potrzebni hot i pewni siebie. Tak gra wielki lider i najlepszy koszykarz świata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.