Skocz do zawartości

Olimpiada - Team USA/NBA vs Luka?


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na rozruszenie, przed samym początkiem bo zaraz finaly sie koncza, jakie jest top3 reprezentacji na tej Olimpiadzie? Myslicie, ze koniec koncow bedzie zloto? Nigeria jest taka mocna czy ten mecz to byl przypadek?

Temat tutaj bedzie jednak bardziej widoczny prosilbym o zostawienie

a to tak zeby sie troche nakrecic:
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że porażki USA to efekt bardzo słabego coachingu.

Niestety jednak nawet z tym, ilość talentu (a chyba dojdą jeszcze Booker czy Midletown) jest zbyt duża, ze nie możliwe by USA nie zdobyło złota.

Serbia miałaby największe szanse, ale Jokić postanowił olać swój kraj ciepłym moczem.

To tak jakby nasz Lewy nie zagrał nie Euro. Nie fajna akcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mac napisał:

Ja uważam, że porażki USA to efekt bardzo słabego coachingu

Trochę tak - tym bardziej , że wpadli w swoją pułapkę grając na siłę tym smallballem. Dzisiaj stary Gasol robił różnice i wydawało się , że jakby Hiszpanie trochę przycisnęli to wygraliby ten mecz . USA przez te zmiany przepisów straciły swój atut czyli - dominacja fizyczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, evitacre napisał:

Ostatnio jak pojechał to grywał po 22 minuty bo ponoć słabo bronił a głównym kreatorem był 60 letni Teodosic :) No nie wqrwil byś się ? 🙂 

W kadrze Serbii zawsze były kwasy od czasów nawet Divaca i Stojakovicia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą decyzję podjął Jokic: medal olimpijski już ma, widzi, że połowa gwiazd się sypie w trakcie sezonu, jak jesteś MVP ligi to na legacy boosta masz szansę jedynie wygrywając taki turniej, a trochę ciężko podporządkowywać całe lato na mało prawdopodobny cel w postaci złota, gdy pewnie jesteś zajechany po dwusezonie ligowym i widzisz, że połowa gwiazd się sypie w trakcie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mac napisał:

Ja uważam, że porażki USA to efekt bardzo słabego coachingu.

ten coaching jest jednym z elementów dla których USA teams zawsze wyglądajo w grze DUŻO gorzej niż na papierze, czy kluczowym? nie wiem, w sumie myślę, że nie, a jednocześnie być może łatwo tutaj o poprawę.... if u know what I mean. 

Pop jest trenerem? omg, nie po

Godzinę temu, BMF napisał:

Dobrą decyzję podjął Jokic: medal olimpijski już ma, widzi, że połowa gwiazd się sypie w trakcie sezonu, jak jesteś MVP ligi to na legacy boosta masz szansę jedynie wygrywając taki turniej, a trochę ciężko podporządkowywać całe lato na mało prawdopodobny cel w postaci złota, gdy pewnie jesteś zajechany po dwusezonie ligowym i widzisz, że połowa gwiazd się sypie w trakcie sezonu.

w ogóle się dziwię, że kilku panów, którzy nie należo do iron manów jak i są niemal rokrocznie deep into play-offs (Harden, Durant, częściowo Middleton) tak ochoczo się na olimpiadę stawiajo.

P.S. a  sorry, Harden jednak nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rw30 napisał:

ten coaching jest jednym z elementów dla których USA teams zawsze wyglądajo w grze DUŻO gorzej niż na papierze, czy kluczowym? nie wiem, w sumie myślę, że nie, a jednocześnie być może łatwo tutaj o poprawę.... if u know what I mean. 

Pop jest trenerem? omg, nie po

w ogóle się dziwię, że kilku panów, którzy nie należo do iron manów jak i są niemal rokrocznie deep into play-offs (Harden, Durant, częściowo Middleton) tak ochoczo się na olimpiadę stawiajo.

P.S. a  sorry, Harden jednak nie.

Middleton akurat jest „zdrowy” . Opuscił w 8 lat może z 80spotkań, raz się połamał na ponad pół sezonu, a tak gra w 90-95% (nie chce mi się liczyć ) spotkań. Bo pierwszy sezon to chyba się nie łapał do składu po prostu. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BMF napisał:

Dobrą decyzję podjął Jokic: medal olimpijski już ma, widzi, że połowa gwiazd się sypie w trakcie sezonu, jak jesteś MVP ligi to na legacy boosta masz szansę jedynie wygrywając taki turniej, a trochę ciężko podporządkowywać całe lato na mało prawdopodobny cel w postaci złota, gdy pewnie jesteś zajechany po dwusezonie ligowym i widzisz, że połowa gwiazd się sypie w trakcie sezonu.

Jeśli się nie spasie w off-season to przyznam ci rację 

A zakładam że się spasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani koszykówki lat 90-tych i twardej obrony oraz centrów starego typu (Moustapha Fall!) powinni być w ekstazie. Dla mnie po raz kolejny potwierdza się, że koszykówka FIBA, a NBA to dwa światy. Kilka dni temu przerabialiśmy to w spotkaniu Kanada - Czechy, a dzisiaj znowu powtórka i gwiazdy położone przez kolektyw i wysokich zawodników (Balvin, Gobert). W tym świecie Patty Mills jest lepszym zawodnikiem od Lillarda.

Oglądałem sparingi USA i Durant w nich prezentował się bardzo słabo. Dzisiaj już poszedł na całość i zagrał najgorszy mecz z dotychczasowych w 2021 roku dla USA. Francja też grała przez niego dużo akcji, bo wg nich był to najsłabszy obrońca USA na parkiecie i była to taktyka słuszna, bo nabijali na nim faule i Durant musiał często schodzić z parkietu tracąc rytm. Dziwne jak szybko z doskonałej formy w PO można zjechać w taki szajs jaki reprezentuje w barwach USA.

Szkoda mi Popovicha, bo ma już swój wiek, a jest duża szansa, że na koniec swojej kariery trenerskiej załapie się na przegrane MŚ 2019 i teraz Igrzyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, bogans2 napisał:

ja mysle ze majac za lidera taka ciote jak Fournier, ktory nie umie bronic i jest za maly i tak dalej.. mozna pyknac druzyne pelna gwiazd z Durantem, Lillardem na czele

Słaby komentarz. Fournier to dobry gracz. Orłem w obronie nie jest, ale też nie przesadzajmy, że jest kiepem po tej stronie. Był długi czas częścią Magic i jakoś nie przeszkadzało to w tym, by mieli naprawdę solidną obronę. Dodajmy do tego, że specyfika gry, przepisy na IO czy MŚ są nieco inne i tu naprawdę dużym zaangażowaniem, team defense można wiele zdziałać, nawet nie mając jakiś bdb m2m obrońców. W dodatku, jaki za mały jak on ma 2.01m? Dziwią mnie zawsze te wrogie komentarze części fanów Magic wobec Vucka czy Fourniera. Jakby to ich wina była, że nie było w Magic lepszych graczy od nich i pełnili za dużą rolę :)

Btw, w turniejach FIBA błyszczeć jako liderzy swoich kadr potrafią np. Mills czy Sato, czyli gracze gorsi niż Francuz. To jest zupełnie inne granie niż w NBA. 

A co do wyniku meczu to właśnie Fournier fajnie powiedział. Oni mają lepsze indywidualności, ale my tworzymy lepszy zespół i w tym cała zagadka tego meczu. Zobaczymy czy USA stworzą wreszcie "zespół". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też oddać po raz kolejny szacunek dla komentatorów TVP w wymyślaniu nowych imion lub nazwisk zawodnikom. W 2009 podczas Eurobasketu w Hiszpanii grał Sergio Ibaka, a dzisiaj w kadrze USA wg komentatora TVP Jacka Łączyńskiego na parkiecie występował Adebayor, a nie Adebayo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, lorak napisał:

tak, ale akurat Durant jako jedyny brał piłkę i nie bał się rzucać. tyle że przez te faule dużo nie pograł i to był problem.

nie ogladalem meczu, tylko 1kwarte, a Booker czemu 4pkt?

13 minut temu, Wyparlo napisał:

Warto też oddać po raz kolejny szacunek dla komentatorów TVP w wymyślaniu nowych imion lub nazwisk zawodnikom. W 2009 podczas Eurobasketu w Hiszpanii grał Sergio Ibaka, a dzisiaj w kadrze USA wg komentatora TVP Jacka Łączyńskiego na parkiecie występował Adebayor, a nie Adebayo.

ogolnie TVP kazdy sport komentuje dramatycznie na tej olimpiadzie, odrazu szybko przerzucam sie jesli moge na Eurosport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.