Skocz do zawartości

>>>>> [beGM Play-off '21 [ WCF ] #1 WOLVES (54-18) - #6 MAVERICKS (45-27) - SERIA ZAKOŃCZONA


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, fluber napisał:

Tatum, George, Booker, Dwight Howard i...? 

Tatum George Booker Conley Ayton.

Poprzez all star mam na mysli poziom.

Stad z szacunku do rywala licze mu swoch Ziona i Trae. Tzn Trae nie pelny bo kontuzja.

Haters gonna hate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, karpik napisał:

Jak to jest możliwe, skoro zagłosowało 29 osób a 2 głosy się nie liczą? Było 15-12.

Dokładnie masz rację. Po szczegółowym przeliczeniu Dallas zdobyło 15 głosów, Denver 12. 

Liczone przy pomocy excela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eld napisał:

Na szybko przeliczyłem i skończyło się 14-14, więc decydowała pewnie liczba wygranych meczów tak więc.

 

Godzinę temu, Eld napisał:

Dokładnie masz rację. Po szczegółowym przeliczeniu Dallas zdobyło 15 głosów, Denver 12. 

Liczone przy pomocy excela.

 

Oj Eld

Jebac się w liczeniu do 15 to trzeba być mistrzem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza obudzić trochę te Playoffy, więc jedziemy z gameplanem.

Matchupy:

Trae – Conley

Bridges – Booker

Bojan – Pussy P

Zion – Tatum

Lopez – Ayton

Kluczowi rezerwowi: Mills, Poole, WCS, Vassell, Gasol.

W ataku gram swoje, Younga będzie pewnie bronił Conley, który choć zagrał w G6 WCSF, to wyglądał dalej na kontuzjowanego i mam zamiar od początku G1 agresywnie wjeżdżać pod kosz po pick and rollach wykorzystując nie zaleczonego do końca Conleya. Dodatkowo staram się ustawiać Lopeza w rogu i wyciągać Aytona spod kosza. Brook trafia w tych PO 65% trójek z rogu, także nie warto go tam zostawiać samego. Druga opcja to oczywiście Zion grający side picki z Bojanem lub Lopezem lub po prostu taran move. Tatum czy George to fajni obrońcy, ale nie na brutalną siłę Ziona. Wystarczy powiedzieć, że oczywiście żaden z nich nie bronił Ziona w realu, z jednej strony pewnie dlatego, że mają za dużo obowiązków w ataku, ale z drugiej, nie są to odpowiedni obrońcy, brakuje im siły i kilogramów, żeby utrzymać się na nogach. Dlatego spodziewam się tu podwojeń i potrojeń i wolnych pozycji dla moich strzelców. Generalnie staram się maksymalnie podkręcać tempo i pójść na wymianę ciosów. Uważam, że mam wystarczająco talentu, żeby być w stanie przerzucić tutaj Wolves.

W obronie picki, w których zaangażowany jest Lopez bronię jak zwykle dropem, Booker, George i Tatum uwielbiają mid range jumpery, każdy z nich jest raczej shoot-first, więc staram się blokować paint i passing lanes, czego konsekwencją będą mid range jumpers. Oni są w tym oczywiście świetni, ale mając do wyboru rzut spod kosza, trójkę czy mid range jumper, to wolę, żeby mnie rozstrzelali tym ostatnim, zwłaszcza, że taka gra zabija ruch piłki. Wiadomo, że łatwo się pisze – gram tak, żeby Wolves ciskali mid range Js, a gorzej byłoby to wykonać, ale uważam jednak, że mam solidnych wykonawców, żeby tak się stało (zachowując oczywiście jakieś proporcje). Na izolacjach nie podwajam. Booker będzie miał ciężkie życie z Bridgesem, a jak weźmiemy pod uwagę formę strzelecką Devina z WCF, to ja naprawdę chętnie przyjmę jego hero ball, Bojan też jak na niego dobrze sobie radził z Georgem w WCSF, nawet po pierwszych dwóch meczach były głosy na forum, że broni lepiej od Pussy P 😊 Najtrudniejsze zadanie jest tutaj przed Zionem, bo tak samo jak Tatum nie jest dobrym obrońcą na Ziona, tak i Zion raczej nie nadaje się do bronienia Tatuma. Wszelkiego rodzaju picki między Bookerem, Georgem i Tatumem staram się switchować, a Wolves pewnie będą na nich szukać Bojana, który akurat jest całkiem niezły w bronieniu izolacji – pozwala trafiać w PO 0.94 PPP. Dla porównania Booker 1.04, Tatum 1.20, George 0.94.

Niestety nie mam więcej czasu, aby naskrobać więcej. Powyższy plan ma zastosowanie aż do kontuzji Trae (zamiast niego startuje Mills), uważam, że spokojnie w pełnych składach wyrwałbym G1 (biorąc pod uwagę jak bardzo Wolves tutaj lekceważą mój zespół widzę analogię do real Hawks wygrywających wszystkie G1 w tych PO) i miałbym spore szanse po G3 prowadzić 2-1. Dalej już bym chyba nie dociągnął. Brak podstawowego backcourtu jest tu ciężki do przeskoczenia, Trae niby wrócił, ale w G6 grał z widocznym bólem i nie był sobą (wciąż był sporo lepszy od Conleya po jego powrocie). W pełnym składzie uważam, że bym powalczył, ale jako, że nie gramy w pełnych składach, to uważam, że najbardziej realny rezultat to 4-2 dla Wolves.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z braku czasu u Maca i u mnie, przyjmujemy 4:2, choć jest mocno życzeniowy wynik Karpika.

Jak ktoś szuka naszej taktyki to myśle ze Mac wystarczająco dokładnie ja opisał w 1 rundzie z Lakers, a Dallas mimo świetlanej przyszłości na ten moment ma mniej jakości od Lakersow. 

Rotacja również zostaje bez zmian, jedynie Conley wskakuje do s5 i gra po te 28-30 minut.

Przepraszamy za brak opisu, ale ja mam najgorszy czas w pracy w roku, a jeśli Mac napisał ze mimo chęci nie da rady się wyrobić, to chyba jego dotychczasowa twórczość w beGM pozwala stwierdzić, ze nie wynika to ani z nonszalancji ani unikania starcia.

Jesli ktoś w związku z tym da wygrana Mavs, będziemy musieli z tym żyć, ale życie >beGM.

Minnesota.

Wiecej niż klub.

Rodzina. 

To oficjalne stanowisko Tumberwolves, na - ewentualne- Finały się stawimy.

Jesli do nich nie awansujemy, to niech wygra lepszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Karpikowi za opis. IMO najlepszy Jego jaki widziałem.

Mój opis:

Minnesota jest w pełni zdrowia i może grać to samo co cały sezon.

Podobnie jak real SUNS, nasz skład jest na tyle dopasowany i brak kontuzji, że nie musimy kombinować z jakimiś matchupami etc

Zatem:

ROTACJA:
rotacja: s5:
PG mike conley    36; jalen brunson=12|gdy go nie ma to|jalen brunson=24|melton=24
SG devin booker    36; kcp=12|rowniez melton i tate w ilosciach w zaleznosci od rozwoju meczu    
SF   paul george    24; kcp=24|rowniez tate w ilosciach w zaleznosci od rozwoju meczu    
PF   jason tatum    36; paul george=12
C    deandre ayton    36; robert williams 12|dwight howard 12 ( jak nie gra robert williams )   
ogólnie żeby dac obraz graczy jacy mogą grać na danej pozycji:
PG: conley, brunson, melton
SG: booker,kcp,melton
SF: george,tatum ( wymiennosc pozycji ),kcp,tate
PF: george,tatum ( wymiennosc pozycji ),tate
C: ayton,williams,howardD

Zatem gramy hybrydę tego co SUNS/JAZZ, gdzie nie trudno sobie to wyobrazić, widząc podobieństwa graczy:
1. Conley - Conley - CP3
2. Booker - Booker - Mitchel
3. Ayton - Ayton - Gobert - też rolowanie, stawianie słon, bdb defensywa.

Przewagę w stosunku do obu drużyn mam na skrzydle, dzięki czemu, oprócz siekania za 3, co robią głównie skrzydłowi w tych ekipach, ja mam opcje dodatkowego rozegrania, zagrania iso, wbicia pod kosz.

W defensywie kryjemy klasycznie wedle rozpisanych pozycji, czyli PG - PG etc, jedynie na SF - PF mogę wprowadzać zmiany w zależności od przebiegu meczu.

Równorzędny 1opcja ofensywna razem z Bookerem, na który opiera się atak.
Na boisku zawsze jeden z nich, PGeorge raczej zawsze z Bookerem.

Każdy moj center ma zadanie zapewniać obronę, zbiórki, zasłony i hustling.
Mam świetny zestaw do tego.
RobWill i Dwight zapewniają ciąłość z pozycji centra do mojej drużyny z ławki.

W zależności od rozwoju meczu, jak bedzie potrzebna ofensywa gra brunson, jak defensywa melton, ale Conley raczej może grać 30min.

Ofensywa w skrócie:

Two shooters in the corners, one on the wing, a big man and a guard toddling through a pick-and-roll high above the three-point line.

Wiele elementów taktycznych opisałem w poprzedniej serii z LAL i jak ktoś chce to niech tam zajrzy, nie ma sensu się powtarzać chyba.

Zatem w ataku gram swoje. Zion pewnie nie będzie nikogo bronił bo średnio ogarnia defensywę, który dalej jest kontuzjowany i mam zamiar od początku G1 agresywnie atakować go na pick and rollach( w których to zdrowy jest słaby) wykorzystując nie zaleczonego do końca Ziona Williamsona.

Co do matchupu Ayton - Lopez to myślę, że wszyscy mamy okazję widzieć to w finałach.
w finałąch często stoi na skrzydle a mimo to Ayton nadal w trumnie.
Tutaj gdy on stoi w rogu jeszcze łatwiej rzucić na niego jakiegoś mojego forwarda, który będzie mógł sobie odpocząć, gdyż wystarczy że będzie przy nim stał.

Ziona planuję bronić tak jak i Trae zespołowo z wyczuleniem, żeby nie faulować tego drugiego, gdzie mam najlepszego anchora cały playoff Deandre Ayton. NA skrzydle świetni defensywni defensorzy Tatum i Pgeorge, bdb obrońca Conley i wrecznie Booker, który zdecydowanie nie jest ujemny, zatem spokojnie damy radę. Do tego z ławki świetni defensorzy RobWill, KCP, Melton, Tata, DHoward ( on gra tylko w blowjobach ).

W dniu 9.07.2021 o 15:08, karpik napisał:

Wolves pewnie będą na nich szukać Bojana, który akurat jest całkiem niezły w bronieniu izolacji – pozwala trafiać w PO 0.94 PPP. Dla porównania Booker 1.04, Tatum 1.20, George 0.94.

Pozwolę sobie zacząć cytowanie od tego fragmentu, gdyż będzie mi to dalej przydatne oraz chciałbym to wykorzystać do podzielenia się pewną refleksją.

Otóż podczas tych po w beGM zauważyłem narrację, że są osoby który robią najlepsze opisy. Z mojej obserwacji wynika, że są to Karpik, Tangiers, January ( pechowo już z dwoma się spotkałem a jeszcze spore prawdopodobieństwo na kolejnego ). Mocno mnie zaciekawiło, z czego to wynika. I własnie zauważyłem upodobanie to podawania takich statystyk opartych o synergy, a moim zdaniem nie specjalnie wiele mówiące.

Skoro jednak używa jej Karpik, to się dostosuję i jej użyję. Super, że użył tylko jedno tego typu ( i trochę imo z czapy, no ale widocznie musiał być tego typu stat by podtrzymać kult ).

Jednak chciałbym zaprzeczyć, że zamierzam targetować Bojana w izolacji - nie wiem czemu miałbym to robić, skoro poza Meltonem ( którego notabene mega cenię ) i może z Lopezem ( ale on na w finałach wykorzystywany przez rywala głównie przez cp3 i Booka całkiem mocno ) cała reszta to bardzo słabi obrońcy zwlaszcza zespołowo, więc staran się grać proste picki, zwłaszcza jeśli zamierza dropować. Jedyne co mogę swoim zawodnikom przekazać w przypadku znalezienia się w iso z Bojanem to moja obserwacja z serii lac - jazz w real nba. Otóż jak krył Kawhiego, to wyciągał rękę przed siebie i opierał ją lekko od Kawhiego. Ten zupełnie tego nie wykorzystywał, a imo powinien robić Rip-Through Move.

Wracając do obrony izolacij, to mam na PG zawodnika w czołówce:

https://www.nba.com/stats/players/isolation/?SeasonType=Regular Season&TypeGrouping=defensive&sort=PPP&dir=-1

Mike Conley ścisły top ( ciekawostka, w poprzedniej rundzie Monte Morris tam 4, aż dziwne że Nuggets odpali mając takiego defensora na Younga ).

Zatem mam super obrońcę na Jego najlepszego zawodnika. Dodatkowo co tam widać, mam w czołówce jeszcze Roberta Williamsa i Jasona Tatuma ( to tak apropo że nie może bronić dobrze Ziona ).

W dniu 9.07.2021 o 15:08, karpik napisał:

Uważam, że mam wystarczająco talentu, żeby być w stanie przerzucić tutaj Wolves.

Cóż, ja uważam, że zagościsz na lata w czołówce tu i masz bardzo ekscytujące duo Trae i Ziona na lata. Natomiast na ten moment, kiedy ja mam w składzie:

1. Conley - fenomenalny sezon na poziomie all star - no to trochę poniżej Ziona

2. Booker - wiele występów w tych PO na wyśmienitym poziomie - odpowiednik Younga

3. PGeorge - wiele występów w tych PO na wyśmienitym poziomie - już drugi odpowiednik Younga

 4. Tatum - 50pktów w play in i 50pktów w meczu z Netsami w pełnym składzie - no to ponad Zion spokojnie.

5. Ayton - swoimi PO spokojnie zrównał się z Zionem.

W związku z tym talentu masz rzeczywiście sporo, ale w porównaniu do SOTY nie masz tu przewagi.

Przewagę masz na pewno w byciu autorytetem tutaj wśród naszych milionów słuchaczy, podczas gdy ze mną czy z qcinem nikt by nie chciał nawet ubić muchy w kiblu.

W dniu 9.07.2021 o 15:08, karpik napisał:

W obronie picki, w których zaangażowany jest Lopez bronię jak zwykle dropem, Booker, George i Tatum uwielbiają mid range jumpery, każdy z nich jest raczej shoot-first, więc staram się blokować paint i passing lanes, czego konsekwencją będą mid range jumpers. Oni są w tym oczywiście świetni, ale mając do wyboru rzut spod kosza, trójkę czy mid range jumper, to wolę, żeby mnie rozstrzelali tym ostatnim, zwłaszcza, że taka gra zabija ruch piłki.

Przy okazji poprzedniej serii wrzucałem dość dokładne shot - chary, które klarownie wyjaśniały, że moi zawodnicy lubią rzucać przede wszystkim trójki. Booker wiadomo midrange assasin i on może sobie wybierac, reszta jednak wskazanie na trójeczki, zwłaszcza jeśli będzie drop. Oj będzie deszcz trójeczek

 

W dniu 9.07.2021 o 15:08, karpik napisał:

biorąc pod uwagę jak bardzo Wolves tutaj lekceważą mój zespół

Widząć jak Mavs lekceważą nasze pełne szacunku podejście do przeciwnika, uważam że mieliby spory problem w nawiązaniu walki w jakimkolwiek meczu, skoro zakłądają nie wiadomo skąd ( może stąd że sami okazywali w dwóch poprzednich rundach lekceważenie wyższych seedów pisząć coś o lepszych matchupach) .

W dniu 9.07.2021 o 15:08, karpik napisał:

W pełnym składzie uważam, że bym powalczył, ale jako, że nie gramy w pełnych składach, to uważam, że najbardziej realny rezultat to 4-2 dla Wolves.

W pełnych składach 4-2 byłby maksem, który Mavs mogliby wyciągnąć.

W obecnej sytuacji, 4-0 lub 4-1 imo.

Imo ewidentnie mam tu lepszy zespół.

Mimo tego nie uważam, że jeśli ktoś ma tu Mavs wyżej niż 1-4, to albo nie ogląda playoffs i nie wie co się dzieje albo z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie personalnego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za opisy. Nie było to przydługawe, ale też nie za krótkie. Obaj przez całe playoffy trzymaliście swój poziom na którym to jest raptem tylko kilku GMów ( nie Qcin, Ty nie. O Macu piszę. Ty jesteś dobry w czym innym ).

Jak dla mnie witam Wolves w finale, ale z Dallas już jakiegoś easy mode mode nie mieli. Nie ma opcji, że niesieni sukcesem niczym RL Hawks nie wyrywają 1W. Drugi pada po zaciętej końcówe, Zion przy remisie wyrywa piłkę Aytonowi na 0,8s do kosza i wpakowuje ją z impetem w obręcz. Z 3:1, zrobiło się 3:2. G6 Wolves wychodzą skupieni, robią swoje, wygrywają, a schodząc z parkietu kulturalnie i z należnym szacunkiem gratulują Dallas tegorocznego wyniku.

4:2 dla Wolves.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eld napisał:

 

Jak dla mnie witam Wolves w finale, ale z Dallas już jakiegoś easy mode mode nie mieli. Nie ma opcji, że niesieni sukcesem niczym RL Hawks nie wyrywają 1W. Drugi pada po zaciętej końcówe, Zion przy remisie wyrywa piłkę Aytonowi na 0,8s do kosza i wpakowuje ją z impetem w obręcz.

XD 

4:2 w tej serii to bez kitu zbrodnia, za rok poprzekljam losowe fragmenty z opisów Karpika, to może wygram przez przypadek mistrzostwo. 

Ewnwtualnie można zamknąć rozgrywki i czekać na coroczne opisy Karpika, aby ku uciesze tłumów wysłuchać najlepszych przebojów. Od mam tu killer matuchup, a kończąc na trzeba nie ogladac playofffs…

Dobrze, ze przynajmniej Curry jest w tym LA, to przynajmniej są jakiekolwiek szanse, ze Karpik nie wygra za rok 16:0, jak poszaleje na rynku w tym roku i uda mu się ściągnąć jakiego Beala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MMM2121 napisał:

XD 

4:2 w tej serii to bez kitu zbrodnia, za rok poprzekljam losowe fragmenty z opisów Karpika, to może wygram przez przypadek mistrzostwo. 

Ewnwtualnie można zamknąć rozgrywki i czekać na coroczne opisy Karpika, aby ku uciesze tłumów wysłuchać najlepszych przebojów. Od mam tu killer matuchup, a kończąc na trzeba nie ogladac playofffs…

Dobrze, ze przynajmniej Curry jest w tym LA, to przynajmniej są jakiekolwiek szanse, ze Karpik nie wygra za rok 16:0, jak poszaleje na rynku w tym roku i uda mu się ściągnąć jakiego Beala.

Dlaczego zbrodnia? A co sugerujesz? Sweep? Trae w który meczu się poturbował? Bogdan, Gallinari, Capela, Collins to nie są nazwiska które położą się na parkiecie niczym Curry podczas allstar game kiedy Giannis na niego szarżował. Seria bez szans dla Dallas, ale jednak 2W im się imo należą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Eld napisał:

imo należą. 

Należy to się Karpikowi nagroda za bycie najlepszym makaroniarzem, módlcie się, aby nigdy nie stał koło waszych żon, bo będzie z wami krucho. 

Tutaj 4:0 to jest easy, No zrozumiem jescze 4:1 bo ktoś tam może przejahpowywac Ziona, 4:2 to naplucie w twarz Wilkom w sumie. Maja ogromna przewagę talentu, no i ich najwazniejszy zawodnik się nie połamał, aby po kontuzji zagrać słabiutko. No i mieli 2 rzekomo ciężkie serie po 7 meczy. 
4:2 to powinno być jakby wszyscy byli zdrowi w Dallas. 
 

I żeby nie było Dallas będzie zajebiste, w przyszłości pewnie top 2 zespołów w lidze na lata, ale to jak overperformuja w tych playoff jest niebywałe. Jakby Karpik prowadził Minesote, to pewnie wianuszek ludzi zakochanych w jego poetyckich opisach, dałby 16:1 Wilkom w tych playoff. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MMM2121 napisał:

Należy to się Karpikowi nagroda za bycie najlepszym makaroniarzem, módlcie się, aby nigdy nie stał koło waszych żon, bo będzie z wami krucho. 

Tutaj 4:0 to jest easy, No zrozumiem jescze 4:1 bo ktoś tam może przejahpowywac Ziona, 4:2 to naplucie w twarz Wilkom w sumie. Maja ogromna przewagę talentu, no i ich najwazniejszy zawodnik się nie połamał, aby po kontuzji zagrać słabiutko. No i mieli 2 rzekomo ciężkie serie po 7 meczy. 
4:2 to powinno być jakby wszyscy byli zdrowi w Dallas. 
 

I żeby nie było Dallas będzie zajebiste, w przyszłości pewnie top 2 zespołów w lidze na lata, ale to jak overperformuja w tych playoff jest niebywałe. Jakby Karpik prowadził Minesote, to pewnie wianuszek ludzi zakochanych w jego poetyckich opisach, dałby 16:1 Wilkom w tych playoff. 
 

A Ty prawie to Dallas pokonałeś! Rozbijasz bardzo mocny zespół w tym offseason:/

@Eld teraz zauważyłem, że musiałeś mocno wczorajszy pisać tytuł tej serii:) 

Cytat

Westsern Conefernce

 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.