Skocz do zawartości

>>>>> [beGM Play-off '21 West 2nd Round] #1 WOLVES (54-18) - #4 LAKERS (46-26) - SERIA ZAKOŃCZONA


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, człowiek...morza napisał:

Czy minnesota właśnie po 100 spotkaniach sezonu wprowadziła nowe zagrywki?

Pierwsze słyszę, żeby coś podobnego było grane wczesniej.

imo wątpliwej jakosci pomysł, za mało czasu na zgranie i zrozumienie.

Ty Wiesz co?? Ja tam pare z nich widziałem w meczach Minnesoty vs Pacers w regular, z tego co pamietam w meczu z Knicks (jako ze to był abc prime time match to oglądałem) tez to grali, ale jak ty na mecze swojej drużyny nawet nie uczęszczasz (przynajmniej w PO), to nie wiesz 😛 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne do czego mam zastrzeżenia to do tego, że Ayton bardzo niedawno przyszedł i może nie wszystkie zagrywki łapać ( tzw. u nas zgranie ), choć jak go miałem za amebę umysłową tak gdzieś do 2/3 sezonu, tak ostatnimi meczami mocno mnie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Za długie, nie czytam. 

Lakers w sześciu 

3 godziny temu, kolader napisał:

No ja przeczytam z grzeczności ale pewnie na raty bo zasne

Planując opis miałem w planach na końcu dodać coś takiego:
Głęboko wierzę, że cokolwiem bym nie napisał, jak np nawet jakimś cudem przekupił najbardziej cenionego przez nich trenera, zapłacił kupę siana za profesjonalnego tłumacza sportowego, wkleił to tutaj, a np January napisał nic, lub nawet coś takiego w stylu:
"Mac i qcin to tacy debile, że nie muszę ustawiać żadnej taktyki, wystarczy tylko że wpuszczę graczy na parkiet i jest po serii".
I właśnie Waszą dwójkę ( +Alonzo ) miałem na myśli. Nie uważam tego za coś złego. Zdecydowanie uważam, że każdy ma prawo do własnych opinii na podstawie własnych kryteriów.
Nie zrobiłem tego głównie, bo przypadkiem w trakcie pisania, chyba wcisnąłem coś ( wydaje mi się że spacje ) i nagle się wstawił post.
Tak czy siak, cieszyłem się, bo mógł się całkowicie usunąć :D
A jak już się wstawiło, to już tam nie będę nic edytował, ewentualnie dodawał różne wstawki już w nowych postach, bo jednak trochę kwestii jest, które chętnie poruszę.

3 godziny temu, Qcin_69 napisał:

nie będziesz żałował :) 10 minut do kawusi:)

Co za słaba rada. Tobie ten opis mógł się podobać, gdyż czytałeś go z punktu widzenia zwoelnników Minnesoty.
Powinieneś wiedzieć, że użytownik kolader wręcz nie lubi Jej, a i też raczej za Twoimi czy moimi postami, jak i stylem wypowiedzi.
Np mecz Polska - Słowacja poleciłbyś jakiemuś Polakowi?
Raczej nie, natomiast pewno dla wielu Słowaków było to całkiem przyjemne widowisko.

3 godziny temu, january napisał:

Fajnie że jest opis rywala, mam co punktowac (zgodnie z oczekiwaniami) - po prostu nie wiedziałem który wariant dostania w pysk wybiorą oponenci;).

Opis dość szeroki i pojawił się w tygodniu roboczym plus zaraz mam 2 dawkę moderny, więc przeciwników wyjaśniał będę druga czescia swego opisu dopiero w weekend ;)

Byłoby imo lepiej, jakbyś zamiast zwrotu: "mam co punktowac" użył "mogę przedstawić swój punkt widzenia"

Co do szczepienia to coś nas nawet łączy :) , bo tak jak już wspomniałem, podczas naszej serii ( dokładnie w piątek ) miałem ja swoją drugą dawkę ( ale Pfitzera ).
Można nawet się zastanowić, ile kto ma z nas graczy z ksywką związaną z Pandemią Coronvairusową?
PandemicP, covid13 i najnowsza wersja VaccinatedP - tutaj też mam przewagę ;)

2 godziny temu, kolader napisał:

Przyznaj jednak ze niektorych ciężko sie czyta. Niepotrzebnie uzylem slowa z grzeczności bo to oczywiste ze przeczytam, ale przed snem.

Ale co ma przyznać, jak ciężkie czytannie jest subiektywne. Opisy, które Tobie się ciężko czyta, innym może się czytać lekko. I podobnie w drugą stronę. Prawdopodobnie np opisy, które Tobie się lekko czyta, mi się bardzo ciężko czyta.
Co do Szulima, z którym spotkałem się wielokrotnie osobiście, prowadziłem wiele różnych dyskusji na szerokie spektrum tematów, wierzę i mam nadzieję, że czyta mu się mnie lekko.

Najlepiej właśnie się nie męcz i po prostu zagłosuj tak jak uważasz.
Nie ma nic w tym złego.

3 godziny temu, człowiek...morza napisał:

Czy minnesota właśnie po 100 spotkaniach sezonu wprowadziła nowe zagrywki?

Pierwsze słyszę, żeby coś podobnego było grane wczesniej.

imo wątpliwej jakosci pomysł, za mało czasu na zgranie i zrozumienie.

Już Ci to wspomniałem, ale to powtórze jeszcze raz.
Akurat myślalem też o Tobie w pewnym momencie podczas opisu.
Jak Ty sie przylozyles rok temu, napisales wiele wartosciowych rzeczy,a i tak ludzie sie dojebali do jednerz rzeczy - obrona ADavisa na Embidzie i tylko to sie dla nich liczyło i zapamiętali z tego.
A my możemy to teraz wyciągać w dowolnym momencie ( chociaż ja ofc żartem, ale mnie zdrowe NYK to byłby jedyny realny kandydat wobec zdrowej SOTY z Aytonem z PO ).

Im więcej się napisze teksty, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdzie się w nim jakaś pomyłka.

Tak czy siak, ja miałem spory fun piszą ten opis. Udało mi się zaznajomić bardziej profesjonalnie, z pojęciami na coś, co przedtem miałem tylko luźno w swojej świadomości na podstawie oglądanych meczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mac napisał:

Jak Ty sie przylozyles rok temu, napisales wiele wartosciowych rzeczy,a i tak ludzie sie dojebali do jednerz rzeczy - obrona ADavisa na Embidzie i tylko to sie dla nich liczyło i zapamiętali z tego.

no oglnie zabawne, jakie z tego domino poszlo i jedyne co pokazali glosuajcy to c***oznastwo i niezrozumienie z nauką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mac napisał:

 

Co za słaba rada. Tobie ten opis mógł się podobać, gdyż czytałeś go z punktu widzenia zwoelnników Minnesoty.
Powinieneś wiedzieć, że użytownik kolader wręcz nie lubi Jej, a i też raczej za Twoimi czy moimi postami, jak i stylem wypowiedzi.
Np mecz Polska - Słowacja poleciłbyś jakiemuś Polakowi?
Raczej nie, natomiast pewno dla wielu Słowaków było to całkiem przyjemne widowisko.

 

 

 

nie zgodzę się , opis czyta się przyjemnie bez względu na to komu kibicujesz. Nie napisałem nigdzie ze trzeba się z nim zgadzać, a jedynie oceniłem wartość estetyczna.

Opis jest napisany ładnie, spójnie i lekkim piórem, bez zbędnego pi****lenia i przereagowania jak ma to czasami miejsce u osób zapatrzone w swoje zespoły i bez wypisywania bzdur typu Lebron to świetny obrońca w PO 21’, dzięki czemu ten opis przeczyta co najmniej 1 osoba więcej niż ten Januarego ;) 

Takze swietna robota, i czekamy na Finały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Qcin_69 napisał:

czekamy na Finały.

Nie, nie czekamy na żadne finały, tylko uczestniczymy w życiu beGM.

I tak np czekamy na opisy w poszczególnych parach, na draft etc

Trochę zaskakujące, że Alonzo nie wstawił tam nic na temat swojego zespołu, podczas gdy na temat naszego zespołu tu wypisywał multum tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mac napisał:

Nie, nie czekamy na żadne finały, tylko uczestniczymy w życiu beGM.

I tak np czekamy na opisy w poszczególnych parach, na draft etc

Trochę zaskakujące, że Alonzo nie wstawił tam nic na temat swojego zespołu, podczas gdy na temat naszego zespołu tu wypisywał multum tekstu.

Lajk za bardzo dobry opis. Tego rodzaju rzeczy podnoszą zdecydowanie poziom BeGM. :) 

Za mój opis może dziś mi się uda zabrać, choć jeszcze nadrabiam opisy innych. Odnośnie ostatniego zdania - napisałem tylko kilka oczywistości wg mnie i z przykrością stwierdzam, że do żadnej się nie odniosłeś, jednak po naprawdę dobrym opisie taktyki Wolves nie mam o to żalu. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Alonzo napisał:

Lajk za bardzo dobry opis. Tego rodzaju rzeczy podnoszą zdecydowanie poziom BeGM. :)

Dziękuję

28 minut temu, Alonzo napisał:

Za mój opis może dziś mi się uda zabrać

Spoko, ja to zupełnie rozumiem. Sam zbierałem sobie informacje pobieżnie, notując może róznce linki, dane, informacje, które chciałbym użyć i dlatego np sądziłem, że będę mógł to szybko połączyć w opis i stąd np napisałem, że będzie to może w PON.

Problem był taki, że jak przychodziła ta 18, to zmęczony siedzeniem nie z własnej woli w excell, brakło sił na zabranie się etc.

Na szczęście jakąś część mi się udało finalnie stworzyć.

Jeśli mogę sobie pozwolić na pewną wskazówkę co do Twojej ekipy, to:

Butcher >>> Birch and it aint even close.

4 minuty temu, Alonzo napisał:

Odnośnie ostatniego zdania - napisałem tylko kilka oczywistości wg mnie i z przykrością stwierdzam, że do żadnej się nie odniosłeś, jednak po naprawdę dobrym opisie taktyki Wolves nie mam o to żalu. 

Według mnie, nic z tego co napisałeś nie jest oczywistością, a jedynie Twoją wizją, w jaki jedyny sposób może funkcjonować zespół.
Wydaje mi się, że mieliśmy podczas sezonu wiele takich dyskusji.
Dodatkowo, oboje jesteśmy na tym forum wystarczająco długo by wiedzieć, że żadne z nas na ten temat zdania nie zmieni. To co napisałeś, to było coś co moim zdaniem pisałeś wiele razy, może troszkę inny dobór słów. Ja jestem świadom swoich poglądów i prawdopodobieńśtwo, że je zmienie jest bardzo niskie, a jeszcze niższe, że zrobię to pod wpływem informacji, które mi dostarczono wcześniej, a ktore zlałem.

 

Natomiast, odniosłem się, wstawiając cytat z hymnu Minnesoty, dodatkowo z tego co kojarzę, to aktywnie Ci odpisywał qcin, co też chyba się wydaje fair, biorąć pod uwagę, że to ja tworzyłem opis.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

January niestety dla Ciebie to nie kącik poezji, czy tez, może bardziej, nie konkurs na powieść fantastyczna. Super się napracowałeś i za to lajeczek się należy, ale przestałem czytać po tym jak zacząłeś się naśmiewać z losowych statow od Maca wrzucając 51% za 3 Batuma. 

No i standardowo pełno januaryzmow, naśmiewania się z „taktyki” i takich tam, niestety, tak jak rok temu, tak i teraz wystarczy pozmieniać nazwiska pod te Twoje teksty i będzie to równie udane podsumowanie.

Niestety dla Ciebie fakty są straszne, wszyscy twoi kluczowi gracze dali dupy w PO, a wszyscy gracze Minnesoty graja (bo w przeciwieństwie do twoich nie zdążyli odpaść) zajebiscie. 

No i te błagalne (już drugi dzień z rzędu) wstawki o poparcie dla Cambyego, najpierw lizanie mu dupska w simbaskecie (xD tak January nawet do tego potrafi się posunąc) a teraz chwalenie Soty jako pierwszego godnego rywala od czasów Pelicans :D 

No co tu dużo pisać, January super piszesz fantastykę, świetnie sobie potrafisz budować narracje i brzmisz dla niedzielnych kibiców na pewno fachowo, kariera w gwizdachbasketu, Loży czy cokolwiek tam sobie wybierzesz za cel stoi przed Tobą otworem, ale w serii z Minnesota możesz co najwyżej polizać jajka Bookerowi, Aytonowi, Tatumowi i Georgowi, wiec dalej sobie wypisuj tezy o tym jak zajebisci są Batum i Capela i to oni są gamechangerami tej serii, ale jak wielkim c***em bym nie był, to Soty ze zwycięstwa w tej serii nie da się okraść :) 

I jeszcze raz, szanuje zdolności twórczości fantastycznej, byłbyś w tym świetny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, january napisał:

Ps. Miałem jeszcze kilka punktów, które opisywałem, ale i tak obawiam się, że ten opis dla niektórych okaże się za długi, by go przeczytać.
Niemniej przy takiej przewadze w mismatchach, taktycznej etc Lakers jakiekolwiek głosy na Wolves będą grubszym skandalem, chociaż po akcjach z KCP i bilansem jaki Lakers dostali w 3T może ktoś znów okaże się bezczelny i tendencyjny. Bo nawet jak nie wszystko z opisu przyjmie, to przewaga Lakers jest tu miażdżąca

Miałeś fajny opis po czym wypłacasz wszystkim liścia w twarz takimi tekstami :)

ja tego naprawdę nie rozumiem, dobrze wiesz ze właśnie za to co wyżej zacytowałem i prawdopodobnie za takie teksty jak wyżej cie ludzie nie lubią i cisną z ciebie bekę a i tak to nadal robisz ... 

 

Przecież ty się ośmieszasz, jesli Minnesota wygra to to bedzie komicznie w lapu capu wyglądało.. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odniesienie się do powyższych uwaga ( jest jedna merytoryczna moim zdaniem uwaga :

23 godziny temu, january napisał:

1. Motion offense? Serio?

 

Szokujące dla mnie jest, iż to właśnie Wolves wyszli z próbą motion offense. Przede wszystkim dlatego, że jeden z dwóch GMów jest kibicem RL Jazz, a oni sami posiadają w składzie Conleya.

 

Motion offense wymaga dużego zgrania na poziomie NBA, a o tym by grać to dobrze przeciw eliteD to już nie wspomnę. GMowie dosłownie przed oczami mają przykład Mike’a Conleya z RL, który cały poprzedni sezon kompletnie nie potrafił się wpasować w motion offense RL  Jazz i dopiero od 2 sezonu w Utah, po trzecim de facto (pandemia) campie zaczęło mu iść bardo dobrze. A skład Wolves? Tatum i Booker – w zeszłym sezonie w ofensywie high pnr opartej na Lillardzie. I co lepsze – to jedyni zawodnicy, którzy są tu dłużej niż od grudnia. Conley, George, Williams – przyszli przed sezonem. Ayton, Melton, Brunson, Caldwell-Pope w trakcie sezonu.

I właśnie taka mająca po historycznie krótkim offseason problemy ze zgraniem ekipa, dokonująca szerokich zmian przed sezonem i w trakcie sezonu zamiast próbować uproszczonej ofensywy porywa się na implementację motion offense. Jak ktokolwiek uważa, iż to zadziała – a co ważniejsze, że ma to w jakikolwiek sposób zadziałać przeciw takiej defensywie Lakers to naprawdę nie mam pojęcia co odpisać, bo to jest totalna abstrakcja.

Serio, szok, iż mając przykład „własnego” Conleya z RL Jazz GMowie Wolves w desperacji ukrycia swych wad rzucili się z motyką na słońce próbując motion offense. Ofensywy, która nawet w najlepszym wykonaniu, którego tu nie ma (zgranie, chowanie swojego ego dla drużyny, posiadanie elite playmakerów) powoduje masę strat (vide peak Warriors). Mogę tylko serdecznie im dziękować, iż sami niszczą się w tej serii.

stali w 3T może ktoś znów okaże się bezczelny i tendencyjny. Bo nawet jak nie wszystko z opisu przyjmie, to przewaga Lakers jest tu miażdżąca.

Bardzo przykra manipulacja.

Oto co napisałem na poprzedniej w swoim opisie:

image.thumb.png.5c6c9f2dc94b992fd1830e88796026ac.png

Raz, że zaczynam nazwę od wyraźnego oznacznie: 4 out 1 in co jest kluczowe, tak dwa DOKŁADNIE dopercyzowuje, że właśnie pozycja wyjściowa ma dla mnie największe znaczenie, a nie sam ruch piłki!

Jeśli da kogoś to robi różnicę, mogę to określić  jako 4 out 1 in z lekkim ruchem piłki ( coś ala obecne LAC czy SUNS ).

Natomiast sama argumentacja, że niby nie mogę tego grać, to dla mnie farsa. Okazuje się, że Conleyem już można udowodnić prawie wszystko. Wszystko na podstawie jednego wydarzenia, że drugi sezon miał lepszy niż pierwszy. Wyjaśni ktoś może jak cp3 grał w HOU ? lepiej w 1sezonie czy drugim ? a potem w nowym teamie OKC czy ponowni nowym teamie Suns..

Natomiast, przejrzyjmy w takim razie grę Jazz w tych dwóch sezonach i ich podania:

W obecnym sezonie, Utah Jazz robiło średnio 289 z czego udane to były 27.3 podania,  hokejowe to było 3.5.

Sezon w cześniej to było  296.3 śrendio wszystkich, udane 22.4, a hokejowe zakońćzone sukcesem 2.8.

Jak widać szwankował cały system UTAH w stosunku do tego sezonu.

Dlatego imo, tak czy siak, nie można stwierdzić z czego to wszystko wynika - gra Conleya. Być może kluczowy jest CY ( imo nie fair w stosunku do graczy, ale wielu porusza takie kwestie ), w którym jest także u nas.

Nie wiem czy wiecie, ale 4 in 1 out z motion gra pewna uniwersytecka drużyna, ktora ostatnio zdobyła 2tytuły. Jednym z jej graczy był nie jaki Brunson, który zdobył oba tytuły, z czego pierwszy grając jako freshman 4 ilośc minuty. Mikal Bridges jako FR też gral spore 20min:

> VILLANOVA_2016[o(-MP)]
              PLAYER CLASS  G GS   MP
 1: Ryan Arcidiacono    SR 40 39 32.1
 2:        Josh Hart    JR 40 39 31.4
 3:     Kris Jenkins    JR 40 38 28.4
 4:    Jalen Brunson    FR 40 39 24.0
 5:    Daniel Ochefu    SR 37 34 23.4
 6:       Phil Booth    SO 40  3 21.9
 7:    Mikal Bridges    FR 40  0 20.3
 8:  Darryl Reynolds    JR 40  7 17.1
 9: Donte DiVincenzo    FR  9  1  8.2
10:  Patrick Farrell    SR 16  0  1.9
11:   Kevin Rafferty    SR 15  0  1.8
12:       Henry Lowe    SR 15  0  1.7

Podaję też drugi tytuł mistrza NCAA:

> VILLANOVA_2018[o(-MP)]
                    PLAYER CLASS  G GS   MP
 1:          Mikal Bridges    JR 40 40 32.1
 2:          Jalen Brunson    JR 40 40 31.8
 3:          Eric Paschall    JR 38 38 29.8
 4:       Donte DiVincenzo    SO 40 10 29.3
 5:         Omari Spellman    FR 40 39 28.1
 6:             Phil Booth    JR 33 31 27.4
 7:       Collin Gillespie    FR 32  1 14.4
 8: Dhamir Cosby-Roundtree    FR 40  1 11.3
 9:       Jermaine Samuels    FR 25  0  6.1
10:            Tim Delaney    SO 22  0  2.2
11:             Tom Leibig    SR 15  0  1.5
12:            Peyton Heck    JR 11  0  1.4
13:            Denny Grace    SR 15  0  1.3
14:           Matt Kennedy    SR 12  0  1.3

Zatem mam w składzie typka, co z taką ofensywą zdobył w NCAA 2 tytuły.
Dodatkowo, ja napisałem wyraźnie co przez to rozumiem, że chodzi o pozycję wyjściową do akcji, a sam ruch piłki jest dużo mniejszy ( ale jest! ).
Dodatkowo porównujacie proszę te nazwiska, część je kojarzycie i zastanowcie się, czemu oni mogli to grac, a moi by nie mogli ..

To jest też dobry moment, by wstawić to video ( chciałem też w poprzednim, ale potem wyjaśniałem co spowodowało powstanie takie, a nie innego finalnego posta )

Jest to dobre, gdyż przechodzę do swej jedynej pomyłki:

23 godziny temu, january napisał:

Bez urazy, ale tu wyszła niewiedza oponenta zamiast wiedzy.  Ja jednak jestem w stanie ogarniać co kto tu wrzuci, choć może dla niektórych to imponujące obrazki. I w tych setach, które rywal tu radośnie wrzucił chcąc zabłysnąć mamy:

2.1 Bardzo częste cuty obwodowych (co jest oczywiste przy motion offense, ale GM Wolves delikatnie mówiąc jej nie ogarnia)

Jednocześnie GM Wolves w opisie:

 2.2 Wysoki nie stawia w tych setach ani jednej zasłony za linią 3pt.
Jednocześnie GM Wolves w opisie:  

Ogólnie bez urazy, ale to jest naprawdę grubsza kompromitacja przy robieniu opisów i tylko udowodnienie wszystkim wokół, iż w Minnesocie jest kompletny burdel taktyczny, podkreślony przez wylot Conleya, Wolves sami się jeszcze bardziej ograniczają.

To jest właśnie według mnie jedynny trafny i merytoryczny fragment ze strony Januarego.  Początkowo nie mogłem załapać o co chodzi, czytałem swoje fragmenty kilka razy i rzeczywiście widzę coś co jest moim sporym błędem, gdyż mogło dać mylną interpretację tego, co ja gram. Błąd polega na takich kwestiach:

1. Nie oddzieliłem rysunku głównego gameplanu od innych (ale był pierwszy i pasował do opisu, który dałem moim zdaniem wyczerpujący ).

2. Uznałem, że nie trudno sobie wyobrazić, zawodnika 5 biegającego w rózne pola na planszy.

3. Nie wyjasniłem, że pozostałe obrazki są jako alternatywa i najwązniejsze, że widać na nich zaznaczone drivy ( czyli coś co najtrudniej imo przedstawić na diagramach - te przerywane linie ).

4. Wyjaśniłem zachowanie 5 w opisie, stąd uznałem, że nie trudno się domyśleć, że u mnie się porusza, a nie stoi tylko w każdej akcji jak na rysunku ( podobnie inne pozycje, żaden nie stoi zawsze dokładnie w tym miejscu )

Tutaj poprawiona wersja:

Centrów do tej ofensywy też mam bardzi dobrych: szybcy, zwinni, atletyczni.

Generalnie, Ayton w większości opcji ( w 8min RobWill ), zaczyna akcję od high screen, podczas gdy ballhandler ( większości ktoś z big3 ), może rzucić trójkę, wbić pod kosz, lub odegrać do Aytona czy RobWilla ( Ayton czasem nie roluje, licząc że january go zlekceważy na 4metrze, z którego Ayton wide open może spokojnie trafić, o czym np taki Kapela może pomarzyć ).

DBooker daje też dodatkowo świetną opcję na midrange.

Staram się nie wbijać pod kosz do Kapeli, natomiast na Claxtona polecam PGeorge/Tatum na mocny kontakt, gdyż uważam, że Claxton jest dość słaby fizycznie i po mocny fiycznym kontakcie traci swój największy atut obrony obręczy i PG i Tatum moga łatwo ksończyć z pod kosza.

Co do Kapeli, to staram się go wyciągnąć Aytonem na screenie. Uważam, że to gracz, który sobie nie poradzi z obwodowym na trójce. Była już seria HOU - GSW gdzie był benchowany w ważnej serii z uwagi na nieradzenie sobie ze switchami. Booker zatańczy z nim jak Celebryci w Tańcu z Gwiazdami. Jak nie będzie switchu i któryś z moich big3 dostanie open3 - no cóż, dziękuję. Jeśli zignoruje Aytona to też lol, biorąc pod uwagę jakie typ ma FG, zwinność, ręcę i umiejętność kończenia z ogległości 4metrów.

Jak grają Svi lub McLemor ( nie zakładam, ale trzeba być przygotowanym na wszysko ), to są targetowani często.

Gracze bez piłki na obwodzie przesuwają się, wymagając się skupienie na obronie. Rzadko też któryś może ścinać.
Po otrzymaniu piłki, gracze moga ocenić, czy warto dalej oddać fakując rzut, czy może rzucić, czy może minąć obrońcę i oddać rzut, znowu oddać.
MULTUM OPCJI.

Rozumiecie to ?

Żaden z centrów nie gra 1na1 z kimkolwiek, jak są w odległości 1metra to tak czy siak starają się kończyć w czym są świetni z dowolnym obrońcą ( chyba że np zauważą kogoś wide open i uznają, że lepiej mu oddać piłkę).

Ogólnie każdego z big3 obrona musi respektowac nawet jak mają gorszy dzień, bo ZAWSZE jest potencjał na drive/kick/rzut/cokolwiek.
    
Sporadzycnie używam wysokiego do postawienia fake screen w celu zablokowania Kapeli. Ayton/RobWill z  po postawieniu ballhandlerowi zasłony, biegnie w pomalowane, udając zajęcie pozycji po zbiórkę ofensywną. W rzeczywistości główny motyw to blokada wysokiego obrońcy do bloku. Gram to rzadko, ale też dobra opcja.

 

Ciekawią mnie lineupu z theisem jednoczesnie z Capela i Claxtonem, imo na obwodzie nie bedzie to za dobrze wygladac przeciwko motion4 offense.

Skoro tyle nie wiadomych jak mam grać, wrzucam multum obrazków na wiele opcji.

1-4 obwodowi ( w tym big3 ), 5 - center.

Czyli ten obrazek:

flash-post.jpeg

Powinienem wstawić wyżej, lub oddzielić od reszty, a dodatkowo zmienić w nim strzałki, tak by 5 biegał na za linię za trzy ( chociaż myślałem, że nie trudno to sobie wyobrazić 😞

image.png.35cd5450d243c63a56d70a90167e823e.png

Nie wygląda to za estetycznie, ale serio po tych wszystkich inwektywach w stosunku do mnie ze strony stycznia, nie mam zadnej radosci z pisania czy robienia czegokolwiek juz w tej serii.

Tu jeszcze podaje inny obrazek pokazujący, że 5 może zaczynać akcję z innych miejsc:

image.png.e9e9cdd003fb336b901066cccd41039d.png

Obrazki miały być pomocne, wprowadzić element estetyczny, ale przede wszystkim miały być dla tych, co powtarzali przez sezon  - nie wiem co może grać Minnesota. Dodam, że to obrazki szkoleniowe dla dzieci .. Ale u mnie za skomplikowane na profesjonalnych graczy NBA.

Tak czy siak podkreślam, że dokładnie opisałem co gram, 1 obrazek obrazuje dość dobrze co gram, a reszta miałabyś jako motyw,  jakie mam opcje ( można tego typu wstawiać multum).

Opisy nawet są po angielsku, to myslałem że oczywiste że to przekopiowałem, a nie sam je tworzyłem.

Jak ktoś się czuje oszukany lub urażony i przepraszam.

Mi jest smutno, bo było mi miło że komuś się podobał mój opis, a jak uważacie, że tylko te obrazki były ok, to szkoda.

Pewnie powinienem przeczytać jezcze raz. Ale to już wyjaśniałem w innym poście. Spędziłem 10godzin, wstawił mi się sam post @Eld może sprawdzi historię 1dodania, potem edycji ?

Plus może przykładowy ruch

image.png.cabd10466e7ef7619ed7b7871ad120bb.png

Po zasłonie 5, 4 wchodzi pod kosz i jesli przyjdzie pomoc, tak, że 2 wolny to ją dostaje, w tym czasie 1 może iść na Jego miejsce, Ayton może lecieć z 4 po kosz jako rolles, lub może iśc w kierunku 2 i mu powstawić zaśłonę. Może też postawić zasłonę dla 1, który by oczekiwał na podanie od, lub na potanie od 2 ( po tym jak otrzyma od 1 ). Analogicznie w drugą stronę.

Jeszcze dodam, a nie chcę zmieniać, bo ktoś się może doczepić, ale 2 i3 mogą stać bardziej w rogu. Mam nadzieję, że bardziej zrozumiałe. Tak czy siak najbardziej wiążący jest opis.

Tam szczegółowo opisałem.

O taki ruch piłki mi chodzi i w tym wariancie imo najlepiej widać przewagę moich graczy Book - Tatum - PGeorge w stosunku do standardowych 3&D, bo właśnie oni mogą bardzo wiele i to co opisałem wyżej spokojnie zagrają. W gorszej jakoś zagrają tez inni, po raczej nie mam aofensywnych graczy. Dodatkowo napisze, że mam tylko jednego słabego defensora Brunsona na całą drużynę.

Tu mógbłym wstawić resztę obrazków pokazujących co mogę grać sporadycznie by zaskoczyć przeciwnika, kTÓRY powinien być na to co powyżej ( jednak imo january będzie to lekceważył to pokazał swym postem więc mogę grać to często, a on i tak nic nie będzie zmieniał, bo się nigdy nie myli )

Stąd też cieszę się, że mam okazję dzięki tej wpadce pokazać jedną z ważniejszych róznić.

Potrafię się przyznać do błędu, zrobić poprawki, przeprosić nawet. Z drugiej strony spodziewam się wiary w swoje jedyne słuszne poglądy w każdym momencie i żadnych reakcji, które by podważały wcześniejsze błędne założenia np.

Ogólnie planuję zarowno wiazdy, jak i rzuty za trzy, a z midrange głownie Booker.  Jeśli z jakiegoś rysunku wynika, że któreś z podstawowych akcji nie robię, prosze to wziąć pod uwagę, że to zabawa, a nie profesjonalna gra. Wielokrotnie wyjaśniałem co i jak chcę grać.

Po zasłonie mogę:

Rzucić za trzy, Wbić pod kosz, minąć i odegrać do Aytona rolującego, minąć pod kosz i odegrać kick and out na obwód, dalej obwód może też sam rzuić za trzy, rozegrać, może wbić pod kosz, na mindrange jak jest całkowicie wolny, każdy może odegrać do ścinającego, do powracającego za trzy etc

Mogę też te rzeczy sporadzycznie robić bez zasłony, z fake zasłoną, są to podstawowe zagrania.

Wiadomo, że i tak pewnie ktoś coś się może przyczepić

Po drugiej stronie tego się spodziewać nie można.

Jeszcze się pokusze o zobrazowanie, jak wyglądać może akcja, jeśli Capela nie będzie wychodzić z Aytonem na zasłonę:

image.png.e4f4366cc32e17222212dfa7bf6771cc.png

Obrazowo

5 - Ayton

C- Capela

B - Butler

J - James

1 - Booker/Tatum

4 - PGeorge

2/3 - jeden z big3 i ktoś z brunson/melton/kcp

Ze zdworywm Conleyem w 7 meczach to w ogole 1-4 dowolnie mozna z big3+ Conley. To ma tylko obrazować.

Dałem dwóch obroncow, bo jesli bedzie jeden na zasłonie, to wydaje mi się, że tacy Scorerzy jak Booker czy Tatum czy George zdobędą w łatwiutki sposób kosza ( bo będą bez obrońcy po tym jak ten zastanie na screenie Aytona ).

Stąd przypadek jak wyżej. Co w nim widać?

Lakers zostało 2 obrońców, a ja mma 3 graczy nie pilnowanych. Myslę, że implikacja jest oczywista. I tu też o taki ruch piłki chodzi, bo można od razu do niepilnowanego, a może po sznurku przez kogoś.

Ayton jako screener - top3 w lidze:

image.png.a9c1046b6353c14089796ab5a517e990.png

23 godziny temu, january napisał:

2. Ach, te wrzucone randomowe sety z neta.

Pisze to osoba, co wstawia randomowo wedle uznania sobie wybrane staty ( jak w dalszej częśći chociażby 26 czerwca staty Paula Georga z PO z twitta z dnia 12 czerwca czy ten on-offy):

Pamiętasz może swój on-off z 1opisu Batum-George? Sporo tego wynikało, że PGeorge grał sporo w lineupie z Zubacem, o to jak np to wyglądało na tamten okres:

image.png.ffcf418d45fa2a52366cef95a3742a9e.png

W ostatnim, jedynym póki co wygranym meczu, PGeorge był +23 w 43minuty ( bez niego w 5 zatem -7 ), a Batum zaś w 15min ( to też wymowne, że jeden z najlepszych coachów w lidze w takim waznym meczu sezonnu gra tyle tym graczem ) był -10 ...

Podobnie można sobie szukać tego typu absurdów, ot np z 1rundzy HEAT, Butler - Bam:

image.png.e2958e3a715c412e6093a4e2c2e00636.png

On-off to słabe narzędzie to oceny, zwłaszcza w PO, zwłaszcza w sytuacji, gdzie taki Pgeorge musiał grywać prawie całe mecze.

Na parkiecie gra 10 graczy, a on off ignoruje pozostałą ósemkę.

Dalej:

23 godziny temu, january napisał:

- Secondary assist. Oponent poświęcił bardzo dużo czasu tej statystyce i najwyraźniej nie zastanowiło go, iż liderem w tej statystyce jest niejaki Schroeder, a top10 oscyluje wokół jednej hokejowej asysty na mecz. Indywidualnie ze względu na bardzo wysoką restrykcyjność (co chyba każdy widzi po ilości zaliczanych hockey assist) naliczania – ta statystyka jest właściwie bezużyteczna. Zazwyczaj pojawia się przy szybkich collapse defensyw rywali czy podwojeniach, gdzie w tej serii to Sota będzie miała z tym problem, a nie Lakers.

Może mi ktoś podac lepszą miarę krążenia piłki, jak ilość secondary assist?

Swoją drogą, jest wspomniana restrykcyjność jako jakaś wada.

Tutaj macie świetnie rozpisane zwykłym asyst Ben Simmonsa z meczu game7 z ATL:

Podsumowanie:

The nature of many of these assists are very dubious. Subjectively, Simmons should be credited with only 7 assists: #s 1, 4, 8, 9, 10, 11, 12. Assist #7 (Seth give and go) is arguable.

I tak podkreśliłem już wyraźnie na czym polega moja ofensywa i ruch piłki nie jest blisko poziomu tegorocznych Jazz, GSW z innych lat, SAS 13-14 etc. Napisałem, że jest na poziomie LAC i Sun - dla mnie obu tych ekipach jest sporo ruchu piłki.

No i tu znów jak się zespoły prezentują w tym statście ligowo:

image.thumb.png.ce3092436a0b73a6d22d5bf812669e9e.png 

Na pierwszym miejscu GSW Kerra, słynące wręcz z ruchu piłką, a na ostatnim miejscu NYK Thibsa, które się wydają tego przeciwieństwem.

Z moich zawodników, tylko Celci są daleko. Rok temu tez byli daleko, ale już 2 lata temu ( z młodszym Tatume lol - tyle w temacie tezy, jak to trzeba grać jak najdłużej )

image.png.d9ddcc62485e3c1b093e045e206ac07b.png

Zatem Tatum w takiej ofensywie grał i spisywał się świetnie.

OFC mimo tego, że ma on na swym koncie gracie w teamie z ruchem piłki, ktos sobie może zrobić cherry picking i go obwiniać za brak np w tym sezonie .. ( mimo że bardziej imo odpowiada szrot w rosterze i trener myślami już jako GM ).

Natomiast w tym sezonie prawie cały skład mój jest w górnej półówce.

No i wisienka, playoffy:

image.png.5331590f0a8a13b9d694bf2fd09e0a8a.png

Na samej górzej LAC i Suns, czyli zespoły na których ruchu piłki ja się wzrouję.

Jeden z nich ma tylko jednego startera w całych PO ( lol, to może być jakiś rekord ) i reszte dobiera do matchupu, drugi ma w s5 dwóch nowych graczy, jak jeden wypadnie ( odpowiednik Conleya, to go drugi zastępuje Payne - odpowiednik Brunsona ).

Dalej:

23 godziny temu, january napisał:

- Oponent zamierza szukać mismatchów w tej serii, ale primo – ani nie napisał w jaki sposób (jak przy małym ruchu piłki zawodnicy mają sobie krążyć po obwodzie rzadko ścinając, to powodzenia życzę), a secundo nie napisał nawet za bardzo jakich. Zbytnio to nie dziwi, bo versatility moich defensorów bije na głowę versatility obrońców Wolves (ja zresztą opiszę w ofensywie jak to wykorzystuję, w przeciwieństwie do oponenta, który rzucił tekst o szukaniu mismatchy i na tym zakończył), a dodatkowo jak coś to akurat Butler czy LeBron są wybitni w reswitchach w D offball i w preswitchach w D offball przed planowaną akcją pod wymuszony switch rywali.

Wydaje mi się, że wyjaśniłem się jasno. U góry narysowałem co się dzieje, ja Capela campi w pomalowanym. Natomiast jak wychodzi na obwód to go momentami targetuję właśnie - czy to po switchu czy jak sam kryje. Wtedy wydaje mi się, że mam personel do wykorzystania tego mismatchu ( Booker, Tatum  i PGeorge ). big3 może myślę też mieć sporą przewagę w minięciu Theisa i w każdym lineupie co on gra na PF.

Dalej:

23 godziny temu, january napisał:

- Oponent pisze, iż jego zawodnicy nie atakują kosza przy Capeli. Jak pomysłem Wolves na serię jest skupienie się na jumperkowaniu kontestowanych przed dobrych defensorów rzutów i unikaniu jakichkolwiek wjazdów pod kosz to cóż mogę powiedzieć – Lakers są aż zdziwieni jak łatwo będzie bronić rywali.

Tu znów wyjasniłem na rysunku wyżej - jak Capela campi pod koszem pilnując nikogo, no to ja mam multum opcji i bynajmniej nie zamierzam jak pajac jechać pod niego, mając kogoś wolnego pod obręczą. Mają go na switchu mogę go właśnie minąć czy rzucić jumpera, gdzie Jego przewaga obrony obręczy zanika.

Żeby uzasadni obie powyższe wpisy rzućcie okiem na to:
Contested 3PT shots  Capela w swoim zespole ATL:image.thumb.png.3943094147209fd01103dfddada165e1.png

a to dla porównania Ayton na tle całej ligi:

Ayton contested 3PT shot: - Jest w ścisłym topie contestowanych trójek:

image.thumb.png.f157a7377f00d7bf93b2e14c3bf38435.png

Różnica chyba zauważalna ?

Dalej:

23 godziny temu, january napisał:

1. Spacing

To chyba dość dokładnie przedstawiłem w swoim opisie. Uważam, że to nie jest nawet blisko. Moje drużyna ma bardzo dobry spacing, Januarego ma słaby.

 

23 godziny temu, january napisał:

2. Kwestia moich superstarów.

2a LeBron James

Wyraźnie w swoim opisie zaznaczyłem skupienie na LeBronie i to że zarówno rotacja jak i gameplan są dostosowane pod niego.

 

 

Polecam rzeczywiście zobaczyć te obrazki, które świetnie obrazują właśnie moją obronę na Lebronie..

Wstawka o PGeorgu:

image.png.f4c4c7bef43043112a0ca046b258130d.png

Paul George wyszedł z mavs 0-2, w meczu chyba było 11-30 - Wyszedł z tego zwycięsko.

Seria z Jazz podobnie, 0-2, potem 2-2 i łamie się KAwhi - Jego najlepszy gracz ( co sam przyznał ).

Myślę, że to osiągnięcie było niesamowite. Tak samo  jak to, że walczy z SUNS teraz w finale konfy.

Jednak, ogromna część kibiców jest wobec niego uprzedzony, że koleś jest miły,serdczeny i wrażliwy ( perfect fit do minny ) to jest łatwym targetem dla haterów.

Dalej

23 godziny temu, january napisał:

4 Ogólny Gameplan ofensywny

4.1. Against zone-D.

Ciężko żeby to było dla mnie zaskoczenie, skoro już w zeszłorocznych PO przeciw mnie grały strefą przynajmniej 2 teamy. Szczerze to prezent dla mnie akurat, bo Lakers zmiażdżyli zone-D Heat (grających tak cały sezon często, w przeciwieństwie do naszej Soty, dla której jest to novum) po adjustments – banalnych. Tu najczęściej - Capela jako cutter w okolicach dunker spot, główne założenie to Butler na Middle, elite entry passer LeBron dostarczający mu piłkę. Po koniecznym wtedy zacieśnieniu JB [by zamknąć mu bunnies points] ma fantastyczny wybór – oddania piłki do elite catch-and shooterów (BI, Batum)/ będącego wideopen Brona, lub na alleya do dającego kozacki vertical spacing Capeli. Mogę też dać na Middle Lebrona przy entry pass od Butlera. Ale ogólnie to zabawa dla Lakers vs Zone, super, że Sota do swych problemów dokłada strzały w własne kolana.

By nie było – kilka filmików podglądowych (w roli Rondo/Caruso tutaj Butler, w roli vertical Spacing ofk Capela, w roli LeBrona LeBron, w roli spotup shooterów mogących też atakować desperackie closeouty –zamiast KCP czy inny Green znacznie lepsi BI i Batu

4.2. Against m2m

Kolejny klasyczny przykład manipulacji, gdyż w odróżnieniu od ofensywy, tu pisałem wyraźnie:

image.thumb.png.0614de751b044eb95c406a1f1ffac79a.pngT

Tymczasem u nas styczen skupia sie glownie na zone-D, od ktorej zaczyna ..

Do tego przewidziałem dokładnie Jegro argument z game2, gdzie dokładnie imo napisałeś kluczowe informacje:

image.thumb.png.7b7ab5657e43b7a55d710b5d07220960.png

Pierwsze zdanie to drobna pomyłka bo powinno być:

Jedyne niby ale co może być, to game2 zeszlorocznych finałów, gdzie heat ja zastosowali, a LAL odnieśli przekonujące zwycięstwo.

Pozostałe argumenty dokładnie oddają istotę, czemu to się mogło ukazać nieskuteczne, a i tak lepsze w tym meczu niż m2m.

 

Tutaj jeszcze dwa filmy - obrona Suns na Lebronie.

Polecam szczególnie 16 sekundę, gdzie mozna zobaczyć taktykę przeciwnika w praktyce:

23 godziny temu, january napisał:

Zagrywki pod LeBrona niszczącego Wolves.

-Wyciągnięcie Aytona spod kosza.

 

A tu atak Suns jeszcze z przed PO - co ja i qcin wieloktronie podkreślaliśmy, że gramy coś podobnego.

Napisałem to w pierwszej serii, ale coś się zepsuło i nie było mnie słychać, więc powtórzę jeszcze raz:

Zauważyłem, że częśc osób porównuję swoje ekipy do tego co gra jakaś w real nba i bardzo mi się to podoba i sam też to zrobię.
Zatem gramy hybrydę tego co SUNS/JAZZ, gdzie nie trudno sobie to wyobrazić, widząc podobieństwa graczy:
1. Conley - Conley - CP3
2. Booker - Booker - Mitchel
3. Ayton - Ayton - Gobert - też rolowanie, stawianie słon, bdb defensywa.  - ale tu zaleta zwinności ogromna

Dodam, że Brunson Payne etc

Przewagę w stosunku do obu drużyn mam na skrzydle, dzięki czemu, oprócz siekania za 3, co robią głównie skrzydłowi w tych ekipach, ja mam opcje dodatkowego rozegrania, zagrania iso, wbicia pod kosz + mobilność Aytona w stosunku do Goberta.

W defensywie kryjemy klasycznie wedle rozpisanych pozycji, czyli PG - PG etc, jedynie na SF - PF mogę wprowadzać zmiany w zależności od przebiegu meczu.

Równorzędny 1opcja ofensywna razem z Bookerem, na który opiera się atak.
Na boisku zawsze jeden z nich, PGeorge raczej zawsze z Bookerem.

Każdy moj center ma zadanie zapewniać obronę, zbiórki, zasłony i hustling.

Tak czy siak, bardziej zdecydowanie gramy to co suns, co naturalne mają ich 2z3 najważniejszych graczy i najłatwiej to przenieść ( a jazz jednak większa różnica ).

 

Chciałbym tez podkreślić dla osób co się wachają na 7 meczami, że ja w 7 meczy mam w pełni zdrowego Conleya i Home Court.

 

Spędziłem zdecydowanie za dużo czasu na oba opisy. Naturalne, że mogą się zdarzyć pomyłki, jak ten z obrazkami, czy też w tekście jak znalazłem z game 2 LAL HEAT ( ale imo z opisu można było spokojnie się domyślić co gram ). Przepraszam wszystkich za te błędy jak i kolejne, których nie byłem w stanie zauważyć.

Wyciągnąłem też moim zdaniem rękę na zgodę do GMa LAL ze strony Soty.

W odpowiedzi otrzymałem takie określenia:

23 godziny temu, january napisał:

Rok temu niestety współGM Wolves uskutecznił dość grubszą żenadę w PO

Bez urazy, ale tu wyszła niewiedza oponenta zamiast wiedzy.Jednocześnie GM Wolves w opisie:  

Ogólnie bez urazy, ale to jest naprawdę grubsza kompromitacja przy robieniu opisów i tylko udowodnienie wszystkim wokół, iż w Minnesocie jest kompletny burdel taktyczny

Nie wiem czemu one służą, wiem że następnym krokiem może być obrażenie rodziny, za co już powyższy user dostał słusznie bana.

Tak czy siak, wydaje mi się, że tekstu i informacji i tak jest za dużo i ja ewentualnej odpowiedzi ze strony LAL nie przeczytam, gdyż nie chcę czytać postów mnie obrażających.

 

pozdrawiam Wszystkich

 

 

 

I tu piękny przykład jak trudne jest zarządzanie rysunkami - Nie wiem skąd i dlaczego te poniżej są, ale nie mogę ich wykasować.

Jak wykasuję załączniki usuną się wyżej. PROSZĘ ZIGNOROWAĆ WSZYSTKO CO POWYŻEJ ( są one w tekście )

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja niechęć do lakers ta ogólna oczywiście jest raczej znana. 
Doceniam skład Wolves oraz wkład czasowy w opis ale zaczyna mi to kolejny raz jeżeli chodzi o nasza Minnetke zalatywac grubym śledziem jakby krocze po tych upałach nie widziało mydła a tylko ręce Joachima Loeva. Przed opisami widziałem lekko zwycięstwo MTW mimo zakręconej logiki z pozycja ruchoma hierarchii PGeorge który w zależności od dnia latał z gtg do czwartej opcji. 
Po przeczytaniu z grubsza opisu nawet uwiodła mnie szczegółowość i rozmach dzieła jakby o beGM pisał sam Mikołaj Kopernik. 
 

patrzac jednak coraz głębiej zaczynam się czuć jakby mi ktoś w bambuko chciał pograć i to bez mydła.
 

mocno mnie kolejny raz martwi socjologicznie ten nasz wilczy dwugłowy wynalazek bo o ile do pewnego stopnia jak mawiał Celsjusz był ten dwugłos ciekawy i zjadliwy to w pewnym momencie te pseudo dialogi o potędze dwóch GM tego samego zespołu zaczął robić się niesmaczny. 
 

mamy moim zdaniem klasyczny przykład powiedzenia co za dużo to nie zdrowo. 
 

oczywiscie moje oceny postępowania GM ( będące trochę poza gra) nie maja prawa kreować werdyktu samej gry ale lekko mówiąc mam dosyć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tej serii musiałbym zapomnieć że ingram się nie załapał do play in z zionem obok, Butler dostał sweep od cipek z Milwaukee grając najgorsze po w życiu, LeBron zdrowotnie i kondycyjnie ledwo żył w 1 rundzie i po prostu nie był zdrowy, a batum właściwie wyleciał z podstawowej rotacji za to jak go jebie booker w tej serii żeby w ogóle rozważać jakas wyrównana serię. Wszyscy gracze Lakers zagrali łącznie 1 mecz w tych po na powyżej 25 punktów. Toporny atak Lakers nie ma tu szans. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra January, zwykle mam głęboko w poważaniu to co piszesz i nie chce mi się z Tobą bawić w pseudomerytoryczne zakłamane posty, Ty mnie nazywasz laikiem i spoko, ja Ciebie kłamca i różnica jest taka- ze ja nie kłamie .

1.

 

Wiec co Ty mi tu wyskakujesz z jakimś Jasiem Kapela, Ayton w tych PO jest top3 centrem overall, a w obronie to jest top1, a Ty k**** chcesz jakaś narracje o Capeli jako anchorze budować, weź się Jasiek #1

2. Przecież Brunson dobry jest na pickach, tutaj nie ma żadnych wątpliwości ze ciągłość ataku można zachować.

3.Ayton by z Capeli zrobił swojego prywatnego Januarego 1vs1, przecież Capela 1na1 był regularnie niszczony w tych PO, a tutaj by miał takich akcji w pizde więcej niż w rl Hawks, bo powiedz mi Kochaniutki którego z czwórki Conley,Booker,Tatum,George będziesz odpuszczał żeby zapewnić help D dla Capeli, chyba ze chcesz bronić 1na1 Aytona to cóż, powodzenia Byczku.

4.Lakers byli faworytem z Suns wg buków, wiec schowaj sobie to gadanie ze w PO chodzi tylko o matchupy, a nawet jeśli, to Lebron był zjedzony przez Suns i wyglądał FATALNIE po OBU STrONACH parkietu, chcesz wciskać tutaj bajki o tym ze był zardzewiały, spoko, rok temu wciskałem bajki o zdrowym i pełnym wigoru Klayu, o superstarze Ingramie, o wymagającym podwojeń Russellu itd. Ocknij sie, Lebronowi jest bliżej do Kobego 11-13 niż siebie samego z 11-15 czy jakie tam sobie lata wybierzesz 

5.Porównywanie Aytona to Randla to już w ogóle przemilczę, bo to już nie są januaryzmy, tylko pi****lenie

6.robisz z Lebrona w ciągu 48 minut help defensora, playmakera i obrońcę pomalowanego, człowieku weź się k**** obudź :D mamy 2021 rok :D 

7. Przecież Twoim najlepszym

pullup shooterem jest Ingram, BRANDON INGRAM :D 

8.Smiles się z tego jak gra Suns padła bez CP3, a ci sami Suns zrobili 2:0 z Cameronem Payne w finale konferencji xd przecież to jest cudowne

9. Co so hedgiwania to mooooooze Brunson mógłby mieć z tym problem, ale George ze swoim size i umiejętnościami do rozbijania tego krycia już jest do tego stworzony :) To samo Booker ze swoim pullupem :) 

10. Ingram w tym sezonie grał głównie z piłka a jego akcje offball to jakiś promil

11.Capela w paincie przy Lebronie i Butlerze xddd perfect fit, na co jest większa szansa, na to ze Lebron wpadnie na Vapelw w pomalowanym czy na to ze Kapela nie złapie piłki podanej so niego przez Butlera? 50/50

@mac swietna robota z opisem, lepszy niż Januarego, tego się mimo wszystko nie spodziewałem zważywszy na to ze to Teoj debiut, świetnie się to czytało i lepszy plan niż te wypociny Januarego. Brawo, ode mnie tylko dodam:

1.Dodałbym więcej flex offense, przecież mamy elitarnych mid range shooterow jak Booker choćby i wystarczająco dobrych passerow z obwodu :) 

2. Jednak startowałbym Brunsonem i dawał więcej rozgrywać Georgowi, w Clips potrafił kreować quality looks z Mannem i Reggie Jacksonem na poincie

3.Kapela rak zagraża drogę Lebronowi i Butlerowi, ze można wpierdolic śmiało 2-3 zone, czy nawet box and one z atakującym te 40 minut 40letniego Lebrona Meltonem już od połowy boiska :) 

Ogolnie, co tu dużo pisać, January jak zwykle pisze w stylu jakby Andrzej Urlep pijał z nim kawkę podczas lunchu w bytomskiej Sowie, ale jak się tomwrryfikuje na podstawowym poziomie to poza fachowa terminologia do powiedzenia ma niestety niewiele 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Ogólnie to wiedziałem od początku, że na Twój głos akurat nie mam się co nastawiać, ale z czystej ciekawości: czy stwierdziłeś, że nie czytasz opisów w tej serii, czy też jednak akceptujesz to co tu wyszło w opisach i defensywnym gameplanie Wolves oraz moim ofensywnym, dzięki któremu mogę się niezbyt męcząc atakować nieustannie Bookera, a nawet Brunsona po switchach 1v1 LeBronem/Butlerem, czy wręcz bez switchów Ingramem i to z Aytonem stojącym z dala od akcji przy linii 3pt? Bo według mnie wtedy to nie jest żaden toporny atak, tylko rzeź ofensywna akcja po akcji z jakimś 180 ortg i Booker przez faule dodatkowo kończy każdy mecz maksymalnie po niecałym kwadransie.

 

Myślę że widziałem wystarczająco dużo Butlera i LeBrona w tych po aby odróżnić myślenie życzeniowe od rzeczywistosci:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Ogólnie to wiedziałem od początku, że na Twój głos akurat nie mam się co nastawiać, ale z czystej ciekawości: czy stwierdziłeś, że nie czytasz opisów w tej serii, czy też jednak akceptujesz to co tu wyszło w opisach i defensywnym gameplanie Wolves oraz moim ofensywnym, dzięki któremu mogę się niezbyt męcząc atakować nieustannie Bookera, a nawet Brunsona po switchach 1v1 LeBronem/Butlerem, czy wręcz bez switchów Ingramem i to z Aytonem stojącym z dala od akcji przy linii 3pt? Bo według mnie wtedy to nie jest żaden toporny atak, tylko rzeź ofensywna akcja po akcji z jakimś 180 ortg i Booker przez faule dodatkowo kończy każdy mecz maksymalnie po niecałym kwadransie.

 

Twój problem January jest głównie taki, ze myślisz ze pozjadałeś wszystkie rozumy, i naśmiewanie się z motion Soty jest zupełnie z dupy, tak samo jak z flex offense, do której się również słowem nie odniosłeś a i jedna i druga taktyka jest dobra/bdb w przypadku takich graczy jakimi dysponujemy :) a to, ze się z tego naśmiewasz świadczy głównie o Tobie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

No jeśli uważasz na podstawie obrony Butlera 1v1 przez Tucker i Giannisa oraz na podstawie obrony Suns 5v1 vs LeBron, że Booker może tu bronić 1v1 LJ/Butlera/Ingrama akcja po akcji bez wsparcia wywalonego na obwód rimprotectora to tak jak pisałem kilka postów temu - niektórych na pewno już nie przekonam i nie ma co więcej pisać :) Ale spoko, chciałem po prostu się dowiedzieć, dzięki za odpowiedź.

 

 

Myślę, że akurat dobrze przedstawiłem czemu motion offense będzie problemem dla Soty, a nie dla mnie.

Nie odniosłem się do flex, bo to już siódmy rodzaj ofensywy, którą któryś z Was proponuje jako atak Wolves (na razie mój faworyt to gra pod 1v1 Aytona). W tym tempie, za dwa dni okaże się, że gracie 27 różnych ofensywnych w tej serii. No niestety ja tego nie kupuję i chyba nie tylko ja :) 

co ni y przedstawiłeś xd ze nie jesteśmy zgrani bo Conleyowi się rok temu dziecko rodziło i na podstawie jednego sezonu to wyciągnąłeś? haha 

Byczku, przecież co bardziej ogarnięci użytkownicy nie maja wątpliwości ze to spoko ofensywa dla Soty, a to ze Ty chcesz kupić głosy pozostałych, powodzenia :) 

Ja nie kupuje np. fitu Butler-Ingram-Lebron 

Nie kupuje wspaniałej formy Butler-Lebron-Ingram

Nie kupuje obrony 1na1, i nie kupuje Lebrona grającego po 40 minut który ma robić wszystko winobranie i ataku. 

Maja, Butlera jako elitarnego strzelca i najważniejszego gracza Clippers tez nie kupuje.

Tego ze każdy z Twojej s5 gra po 40 minut tez nie kupuje :D 

i ogólnie mało co kupuje z tych wikicytatow które wklejasz, dziękuje Ci za serie, będzie dobrym testem dla beGM w sumie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, january napisał:

 oraz na podstawie obrony Suns 5v1 vs LeBron

 

To jest jakiś wyższy poziom pi****lenia. 

39 procent rzutów Paula Georga vs Suns w po to Open lub Wide Open

45.6 procent rzutów LeBrona vs Suns w po to Open lub Wide Open. Wiesz ile trafił? 17/52. Wiesz czemu? Bo nie wyleczył kontuzji i nie grał na swoim poziomie. 

George dostaje w Conference Finals trudniejsza obronę niż miał LeBron więc nie pierdol o jakimś 5 vs 1 LeBrona vs Suns. 

18 minut temu, january napisał:

No jeśli uważasz na podstawie obrony Butlera 1v1 przez Tucker i Giannisa 

Butler rzucał też 35 procent z gry gdy krył go brook López, 33 procent z gry gdy krył go donte di Vincenzo oraz 20 procent gdy krył go bryn Forbes. Ogolnie trafiał 35 procent z gry gdy nie krył go ani giannis ani Tucker. 

Butler grał słabo niezależnie od tego kto go krył. Serię później durant robił na tych samych obroncach bucks 35ppg na 50 procent z gry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld przestał(a) promować temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.