Skocz do zawartości

>>>>> [beGM Play-off '21 East 2nd Round] #1 HEAT - #3 76ers (44-28) - SERIA ZAKOŃCZONA


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj bedzie opis. Wrzuce go we wtorek.

Przepraszam za zwloke.

MIAMI HEAT

GAME PLAN

 

Tym razem pojedynek stoczę drużyną, której niewątpliwie kibicowałem w tym roku. Widziałem pewne podobieństwa do mojego sezonu z rookie Luką, gdzie udało mi się zrobić szybką przebudowę, dobry wynik w RS i awansować do PO. Tam już jednak zapłaciłem frycowe, Luke nie był jeszcze superstarem i odpadłem z lepszym, bardziej doświadczonym zespołem.

 

Dla przypomnienia opisy z poprzedniej rundy PO: 1R

Depth Chart z podziałem minut:

PG: Satoransky 28/ Anderson 20

SG: Middleton 36/Brooks 12

SF: Doncic 38/ Brooks 10

PF: Crowder 30/ Anderson 10/Tillman 8

C : Vucevic 36/ Portis 12

Kontuzje: Oladipo

Stawiam, na żelazny skład. W poprzednim trymestrze stosunkowo male minuty grali liderzy. W tej rundzie graja już po kilka minut więcej. Nie stosuje hokejowych zmian, istotne jest to kto kogo kryje, kto jest lead bal handlerem. Mysle, ze Middleton kilka minut tez może pograc z lawka bez Luki.

Zakładam dwa scenariusze:

Haliburton wraca, a Cavs wychodzą: Haliburton/Rozier/DDR/DFS/AL.

lub nie wraca bądź wchodzi z lawki: Rozier/Hield/DDR/DFS/AL.

Analiza gry rywala i ustawienia w obronie.

Haliburton(Rozier) vs Satoransky

Rozier(Hield) vs Middleton

DDR – Crowder

DFS – Luka

Big AL – Vucevic

Podczas wprowadzenia poprawek do konstrukcji składu zależało mi na tym, żeby być przygotowanym na większość matchupów z jakimi przyjdzie mi się spotkać. Z tego powodu sprowadzilem Kyle Andersona, który z Crowderem tworzy elitarny zestaw wing defenderów. Zastąpiłem T. Rossa Brooksem, który stał się w tym sezonie czołowym defenderem na swojej pozycji. Holmesa mi szkoda, ale Tillman jest do niego bardzo podobny pod katem profilu gry. Były to zmiany w kierunku polepszenia defensywy mojego zespołu i niewątpliwie były to udane transfery. Jak mantre powtarzam idee grania small będąc big. Najmniejsi z graczy z rotacyjnych to Crowder czy Brooks, czyli najlepsi obroncy w zespole, jedni najbardziej fizycznych graczy w lidze.

Satoransky broni Haliburtona bądź Roziera. Mysle, ze jest w stanie skutecznie ograniczyć Haliburtona, który przyzwyczail się do tego, ze może podawac nad obronca, wiec Czech ze swoim zasięgiem powinien być dla niego spora przeszkoda. Tyrese najlepiej czul się w tym sezonie w grze up tempo, transition i w pick’n’rollu. Roster Cavs jest specyficzny, ale bardziej stworzony do wolnej ofensywy granej przez Ala i DDR. Nie uwierzę, ze nagle zaczna biegac i rzucac pull upy w early offense. Haliburton był bardzo mocno odpuszczany na obwodzie – 81% openness rating – (dla kontrastu Lamelo bronili znacznie szczelniej na poziomie 18%) ja go nie zamierzam lekcewazyc i Satoransky broni go szczelnie, picki  broni over. Ponadto Cavs nie maja gracza do sciągania double teamow. Moglby nim być DDR, ale kryje go Crowder, który ma doswiadcznie w bronieniu jeszcze silniejszych graczy. Brakuje mu tez Holmesa, który jest jednym z najlepszych rollerow i screen seterów w lidze (swietny floater).  Big AL gra zupełnie inaczej i jako roller był fatalny w tym sezonie [0,96 ppp(33% percentile) vs 1.30 ppp (96 % percentile) Holmesa]. Co więcej to będą pierwsze mecze Haliburtona po kontuzji.

Duży nacisk kłade na role Haliburtona w tym zespole. Uwazam, ze jest on tu absolutnie kluczowym zawodnikiem w konstrukcji rosteru. Dawal dobra produkcje już od rookie year, co swoja droga dzieje się coraz częściej, młodzi zawodnicy przychodzą coraz lepiej przygotowani do zawodowej ligi. DDR rozwinal się jako passer, ale sufit zespolu gdzie Derozan odpowiada za konstrukcje ofensywy zespolu konczy się maksymalnie na 2 rundzie. Trafia tu na zespol, który jest swiadomy jego umiejetnosci i obronce, ktory odpowiada jego warunkom fizycznym. Tyrese najwieksze pole do poprawy ma zgodnie z moimi przewidywaniami w grze na izolacji(0.75 ppp – 35% percentile). Drugi rok będzie dla niego ciekawy pod katem rozwoju, bo już skończy się Rondo treatment i czasami będzie musial sam wykreować sobie punkty. W PO tych izolacji nie będzie miał dużo, ale więcej niż w RS.

Bazując na rotacji z ostatniego trymestru obok Tyresa wystepuje Rozier, którego kryje oczywiście Middleton. Terry lubuje się w pull up jumperach i wyzszy gracz z zasięgiem oraz dobrym footworkiem w obronie jak Khris znacznie go ograniczy. Middleton najczęściej kryje movement shooterow (21.3 % matchupow), stacjonarnych shooterow (15.3%) oraz secondary ball handlerow (14.4%) – jest więc odpowiednim obronca na Terrego. Rozier nie jest kreatorem, wszyscy widzieli jaka roznica w Hornets zrobil Lamelo w tym względzie. Do tego ma dosyć podejrzane bball iq i jak DDR zacznie ceglic pewnie zapali mu się lampka w glowe, ze musi wziąć w sprawy w swoje rece i ten mecz wygrac. To jednak nie przejdzie na poziomie ECSF.

Jeśli Haliburton nie gra to wraz z wejściem Hielda do S5 upada tranzycja, nie ma easy points, a ciezar prowadzenia ofensywy będzie spoczywać na Alu, który nagle dostaje dużo większy zakres obowiazkow. Do tego należy dodac, ze jeszcze musi być rim protecterom vs Luka oraz kryc Vucevica(zazwyczaj na obwodzie). W związku z tym Horford nie powinien stanowic zagrozenia jako scorer, przez co Vucevic będzie miał ułatwione zadanie jako obronca.

Ad vocem Hielda to jego wejście do S5 sprawia, ze już i tak mocno jumperkujaca ofensywa Cavs staje się jeszcze bardziej przewidywalna. Za kreowanie akcji odpowiadac będą Derozan i Rozier, gdzie z całym szacunkim nie sa to gracze na poziomie najlepszych kreatorow w lidze. Derozan będzie probowal grac z picki ze średnio je lubiącym Horfordem oraz przepchnąć tylem do kosza Crowdera. W skutek tego mysle, ze powtorzy % ze swoich dotychczasowych wystepow w PO. Pamiętacie jak zaczynaly się 1 rundy PO na Wielkanoc i zazwyczaj Raptors otwierali te mecze, a Derozan i Lowry tradycyjnie ceglowali, Jonas się stawial i wszyscy się zastanawiali czemu Jonas nie dostaje więcej touches? Mysle, ze byłoby podobnie, tylko za Jonasa by robil Big Al. Rozier to nie jest kreator, tylko undersized SG, który tez jest zakochany w pull upie. Bez Haliburtona Cavs musieliby grac skomplikowane motion offense żeby prowadzic skuteczna ofensywę. Hielda bronilby Middleton, który jest od niego większy, ale spokojnie jest w stanie za nim nadazyc i ze swoim zasięgiem będzie trudnym przeciwnikiem dla Buddiego. Oczywiście na rzuty z 8-9 metra nie będę miał odpowiedzi, ale czy taki atak pozwoli na pokonanie Miami? Bez Haliburtona atak będzie statyczny, oparty na iso DDR, pull upach z top of the key Roziera i contestowanych rzutach Hielda. Taki atak bardzo latwo zatrzymać. Żaden z nich nie jest PO scorerem na poziomie Luki Doncica żeby przechylić serie na swoja korzyść. Podsumowujac, jeśli Haliburton nie gra, Hieldem zajalby się Middleton to Roziera krylby wtedy oczywiście Satoransky.

DFS jest dobrym spot up shooterem, a zajmie się nim Luka. Poza rzutem DFS specjalnie niczym nie grozi, wbrew obiegowej opinii jednak nie jest lepszy niz Paul George. Mit na temat obrony już na szczęście upadl, jak przychodzą PO potrafi jednak dobrze bronic.

Na lawce Cavs z rotacyjnych graczy maja zestaw dobrych defensywnych rolsow oraz RJ Barretta, który został dość brutalnie zweryfikowany w I rundzie (29% za 3), a tutaj jego glownym obronca będzie zapewne Kyle Anderson, wiec można się spodziewać jeszcze gorszych %.

Widzialbym szanse dla Cavs jeśli zagrałbym strefe, bo maja swietny roster do jej rozbijania. Jednakze swiadom tego, stosuje man D, mam tu bardzo korzystne matchupy, switc***e 1-4, kieruje zespol rywala na izolacje.

Wobec powyższego pragnę zaznaczyć, iż mój zespol jest przygotowany na ofensywę rywala. W Cavs są pewne bolączki konstrukcyjne, które w trudnym matchupie będą widoczne:

- glowny kreator Haliburton nie ma pasującego profilem gry wysokiego do wspolpracy

- glowny kreator Haliburton nie może prowadzic ofensywy(up tempo, pick’n’roll heavy), w której czuje najlepiej tylko dostosować się do rosteru, co jest trudnym zadaniem dla debiutanta w PO (slow pace, z DDR i Big Alem pewnie wariancje motion offense)

- Rozier ma ograniczone umiejetnosci jako kreator, a po zejściu Haliburtona na lawke będzie musial prowadzic ofensywe, gdzie w zamysle broni go Middleton lub Brooks z lawki.

- jeśli Haliburton nie zagra, to Cavs zostają z Rozierem i DDR jako ball handlerami, taki zespol na trudnym wschodzie nie może wejść do ECF, a sam atak bedze bardzo statyczny.

PO wlasnie uwypuklają wady w konstrukcji zespolu. Z tego tytułu wprowadziłem wcześniej wymienione korekty w zespole, które w RS nie miałyby znaczenia. Jeśli zostałbym z Rossem i Brunsonem zamiast z Brooksem i Andersonem dalej zdobyłbym  1 seed, ale w PO brakowałoby mi umiejetnosci duetu starterow z Memphis. W RS jest więcej zmiennych i szeroka rotacja pozwala na osiagniecie dobrych wynikow – w ramach dygresji myslalem, ze jest to niedoceniany element w ocenie naszych zespolow, ale po analizie wynikow za poszczególnie trymestry widze, ze tendencje wlasnie w kierunki doceniania takich zespolow w RS. Jednakze w PO gra się zmienia i wady mojego rywala skutecznie uniemozliwiaja pokonanie tak dobrego zespołu jak Miami.

 

 

 

Play design w ataku.

Uwazam, ze gdyby nie kontuzja Oladipo mialbym idealnie skrojony pod roster pod Doncica. Choc nadal w Mavs może tylko pomarzyć o takim supporcie. Troche na tt powstalo randomowych opinii, ze nie jest jednak taki dobry, bo odpadl znowu w 1 rundzie. No coz pamiętacie jak mówiono, ze Carmelo jest lepszy niż Lebron, bo wszedl do PO w rookie year (gdzie robil 15ppg na 33 FG%)? Winning bias będzie zawsze istniało, im dluzej gracz jest w lidze tym bardziej jest narażony na krytykę. Już nawet na tym forum przerabiano opinie, ze Mo Williams jednak jest dobry(all star!), to ze Larry Hughes się snuje na parkiecie to wina Lebrona, Sashka Pavlovic to quality support. Dla Kobego Smush Parker, Kwame Brown, Lamar to tez miał być wystarczający support do wygrywania serii w PO. Niektorzy trafiają dobrze od rookie year, niektórzy zle, niektórzy średnio. Support Luki jest co najwyżej przeciętny, a i tak wyrwali 7 meczow z Clipps, gdzie Kawhi musial grac epicka serie.

Mam komfort posiadana najlepszego kreatora w lidze, który zagral rewelacyjna serie, gdzie rywal posiadal bardzo dobre team D, rzucal na Luke 3/4 rosteru (Batum, Beverley, George, Kawhi, Morris, Mann, Rondo itd.) i czasami trapowal jak Currego na polowie boiska. W PO wchodzi na wyższy poziom produkcji, poprawia obrone i spelnia sie jako scorer i kreator. Poza winning bias to jak się przeanalizuje te dwie serie to mało kto z superstarow miał takie wejście w poważne granie.  

 

 

 

Cięzko zatrzymać gracza, który:

- jest elitarnym finisherem (mega floatery; miał słabszy początek sezonu, ale powrot KP mu pomogl w tym zakresie)   

- jest swietny na poscie

- jest swietny w izolacji

- swietnie gra picki

- podaje na pułapie niedostępnym dla większości graczy (poza Jokicem/Lebronem) – zwłaszcza crossowe podania

- rzuca lepiej step backi niż stacjonarne trojki

Do tego zamiencie Timiego Hardawaya jr na Khris Middletona, smutnego Porzingisa na Vucevica i Klebera na Crowdera. W meczach z Clipps brakowało na parkiecie drugiego ball handlera, Brunson jest ok, ale nie wyrabial fizycznie w tej serii. Middleton nabral w ostatnich latach takich umiejetnosci i  z nim parkecie nie próbowano by zadnych trapow czy blitzow, bo żadne scrambling defense nie zdazyloby z rotacja. Tylko ja nawet moge to sobe ulatwic i wykorzystać Khrisa w jego podstawowej roli(shootera), bo w S5 jest jeszcze Satoransky, który pewnie byłby 1 odbiorca pilek po trapach od Luki i mialby rozegrać broken play, gdzie mieibysmy przewagę 4 na 3 . Mogą to nawet robic zamiennie z Khrisem. Wtedy Czech idzie do cornera i Khris ma carte blanche. Czech jest zajebistym kreatorem, na forum chyba tez lubianym bo rzadko ktoś mnie pyta o Khrisa, Vucka, ale o Sato pytalo już pol ligi odkad jest u mnie. Wtedy na parkiecie shooterami sa:  Middleton, Vucevic i Crowder – nie do obrony dla rywala. Do tego Vucevic potrafi zajac pozycje pod koszem i jest dużym targetem dla passerow. Jest inside, midrange i perimeter scoring. Mavs desperacko grali Bobanem, bo Porzingis nie chce ustawiac się na midpost i wykanczac akcji pol hakiem, tylko musi pałować gre face up – uwielbiałem go w NYK, miał ten zajebisty 2 miesieczny stretch chyba w 2017/2018, ale od tego czasu nic nie dodał w ataku, a gra z sezonu na sezon gorzej w obronie.

Do rozbijania strefy rywali mam bardzo dobrych shooterow, którzy zazwyczaj oddaja rzuty kiedy sa bardzo mocno kryci, wiec przy gravity jakie daje Luka jako playmaker uważam, ze w moim systemie graliby na jeszcze wyższych %. Wystarczy spojrzeć na dowolny mecz Mavs i ilość open lookow jakie generuje Slowieniec jest ogromna.  Przy man D będę gral pick’n’roll heavy offense, wykorzystal bardzo mocno zaslony Vucka(czolowka od lat tej ligi, KP preferuje glownie slip screeny – nie lubi kontaktu). Luka swietnie czuje się jako scorer po picku, wykorzystuje switche, potrafi wziąć na plecy rywala w okolicach mid range. Ilosć wariancji tych zagran jest duza, wiec tu licze na read and react Luki. Pomocy będą musieli udzielać gracze pokroju DDR i Hielda, wiec o blad o rywala będzie latwo. Lubie skład Cavs, ale to nie jest roster stworzony do obrony mojego ataku.

Vucevic daje nie tylko pick’n’pop na rewelacyjnym poziomie, ale może również karac mismatche w ataku. Nie boi się zajac gleboko pozycji pod koszem, potrafi grac na większym volume i zrobilby to czego nie potrafil zrobić np. Gobert czyli systematycznie trafiac z 3 m do kosza nad niższym rywalem. W ostatnich 2-3 latach stal się jeszcze swietnym paserem z postu i po short rollach. Żeby Cavs powalczyli Al Horford musiałby się stać polaczeniem prime Ben Wallace z Sheedem i do tego dolozyc jeszcze sensowny atak na większym volume. Jest to niewykonalne.

Middleton jest czasami za slaba 2 opcja dla Giannisa, ale wynika to z tego, ze Grek ma jednak ograniczenia w ataku i Khris jest czasami na swieczniku, bo nie jest 2 opcja na poziomie prawdziwych superstarow, a takich zazwyczaj trzeba było mieć w ostatnich latach. Wlasnie tacy gracze jak Middleton sa najbardziej niedoceniani w tej lidze, bo z racji jednak ograniczonego talentu na tej pozycji placi im się praktycznie jak superstarom, a jednak sa (borderline) all starami i nie ma w tym nic zlego, ale vox populi jest jakie jest.  W Nets 2 opcja jest Harden/Irving, w Bucks Middleton, a oczekuje się ze Khris ma grac na ich poziomie. Luka nie ma ograniczen Greka, wiec Khris mysle ze spelnialby się w swojej roli jako scorera:

- spot up – 1.25 ppp; 97% percentile

- post up – 1.05 ppp, 97% percentile

- iso – 0.96 ppp, 89% percentile

- catch and shoot 3s – 43.1% - 89% percentile

- pull up 3s – 41.2% - 85% percentile

oraz jako playmaker gdzie zrobil ogromny postep w ostatnich latach:

 

W serii z Nets jednak się swietnie sprawdzil, gdy Giannis walil glowa w mur i Jrue nie mogl trafic w ocean. Wykrecil do tego nawet ladnego boxa: 24/9/4 i był najlepszym graczem Bucks w wygranych G3 i G6.

Crowder jest bardzo istotnym graczem najlepszej obecnie druzyny NBA. Jest troche streaky shooterem, ale akurat 2 runde miał rewelacyjna pod katem skuteczności: 3 trojki na mecz na 55%!. Do tego za RS catch and shoot na poziomie 40%, corner 41.6%, spot up j 1.21 ppp – 95% percentile). Dostaje od Montiego najgorsze matchupy w obronie przez caly sezon i niewątpliwie jego extension obecnie splaca się w nawiazka. W tym roku poprawil sie tez jako passer, czesto potrafil wyjść do pilki na midrange jak podwojony kolega(Ayton) nie mial clear lane do podania na obwod,  i podac w tempo do shootera do rogu. Na dowod Monty mu zaufal do podania zza linii do Aytona w crunch. To nie był przypadek. Poza z uznanym już man D, jest tez niedocenianym help defenderem.

 

Z ławki mam 2 graczy z poziomu starterow w PO teamie. Zestaw Brooks/Anderson/Tillman/Portis to dla mnie najlepsza lawka ligi. Potrafia grac na 2 pozycjach w ataku i obronie.

Anderson to jeden lepszy forwardow pod katem kreowania i passingu w lidze, do tego miał jeszcze przełomowy rok jako scorer. Dla porównania:

19/20 – catch and shoot 3s – 24.5%, 20/21 – 34%;

19/20 corner 3s – 25%,  20/21 - 36.6%;

19/20 spot up j 0.93 ppp – 43% percentile, 20/21 1.07 ppp – 77 % percentile

Pod katem prowadzenia ataku to ogromny postep. Jest on jednak bardziej potrzebny ze wzgledu na swoja obrone i stanowi dodatkowe zabezpieczenia na wypadek kontuzji /słabszej dyspozycji Crowdera. Do tego w serii z Jazz notowal prawie 3 przechwyty na mecz (sic!).

Brooks pięknie się rozwinal w tym sezonie, a jeszcze na początku sezonu większość krytykowala ten trade. Dillon to absolutnie czolowy obronca na pilce w tym sezonie, a od czasu gdy wrocil Morant przestal już być na szczęście 1 opcja  ataku, co rujnowalo wcześniej jego skuteczność. Ma mega motor, nie jest typowym 3&D tylko potrafi tez więcej w ataku. Przez swoja obrone jest to niewątpliwie upgrade nad Terrencem Rosse z tamtego sezonu. W serii z Jazz zagral do tego zyciowa serie w ataku.

Portis wlasnie rozgrywa zyciowy sezon. Pokazuje to jaki wpływ na low iq gościa ma dobre srodowisko. Poprawil decison making(mniej step backow  z midrange), jest zaangażowany w obronie. Liczby mowia wszystko:

Z RS:

47.1 3PT%:

- pull up 3s – 60% - mala proba

- catch & shoot 3s – 46.7 %

- above the break 3s  – 47.9 %

spot up j 1.12 ppp – 85% percentile

Tillman gra jak vet, u mnie ma stabilne minuty. Idealnia dopelnia Bobbiego (lepsze passer i swietne team D). W Memphis trochę dublują się profilem gry z Clarkiem.

Morris/Strus graja okazjonalnie.

Randomowe staty z PO(I i II runda łącznie) i RS:

T. Satoransky RS: 58 GP – 22.5 MPG, 7.7 PTS, 2.4 RB., 4.7 AST., 0.7 made 36% 3P%, 61 TS%

K. Middleton PO: 11 GP – 39.5 MPG, 23.3 PTS, 8.0 RB., 4.3 AST., 2.7 made 38% 3P%, 56 TS%

L. Doncic PO: 7 GP – 40.1 MPG, 35.7 PTS, 7.9 RB., 10.3 AST., 4.4 made 41% 3P%,  57 TS%

J. Crowder PO : 10 GP – 31.7 MPG, 11.7 PTS, 5.1 RB., 1.9 AST., 2.6 made 38% 3P%, 61 TS%

N. Vucevic RS: 70 GP – 33.5 MPG, 23.4 PTS, 11.7 RB., 3.8 AST., 2.5 made 40 %3P%, 56 TS%

D. Brooks PO: 5 GP – 35.0 MPG, 25.8 PTS(!!!) , 4.2 RB., 2.2 AST., 1.6 made 40% 3P%, 60 TS%

K. Anderson PO: 5 GP – 28.4 MPG, 8.4 PTS, 5.0 RB., 3.2 AST., 0.6 made 25% 3P%, 48 TS%

X. Tillman PO: 3 GP – 6.0 MPG, 0.7 PTS, 1.0 RB., 0.3 AST., 0 made 3P%, 20 TS%

B. Portis PO: 8 GP – 16.1 MPG, 6.9 PTS, 4.6 RB., 0.4 AST., 0.8 made 35% 3P%, 55 TS%

 

Wnioski:

  1. wygrywam zbiórke
  2. mam lepszego leading scorera (Luka > DDR),
  3. mam lepsza 2 opcje w ataku (Khris > Rozier/Hield)
  4. mam lepsza 3 opcje w ataku (Vucevic > Rozier/Hield)
  5. mam lepszego kreatora (Luka > Haliburton)
  6. mam  wszechstronny zestaw obroncow na obwod rywala (Sato/Middleton/Crowder/Brooks/Kyle)
  7. i żeby tradycji BeGMowej stało się zadość: Trafiłem na bardzo matchup!

Podsumowanie:

Przepraszam, ze tak pozno, ale mysle ze opis jest wyczerpujacy. Wiekszosc juz mialem gotowa we wtorek, ale Gmowie Lakers/Wolves napisali dlugi rozprawki, wiec tez chcialem dac tu cos wiecej od siebie. Taka byla idea tej gry. Zatem, proponuje 4:1 Miami.

p.s.

Widzę, że ostatnio jest to w modzie, wiec proszę bardzo:

Ewidentnie mam tu killer matchup i serio uważam, że jeśli ktoś ma tu Cavs wyżej, to albo nie ogląda playoffs i nie wie co się dzieje albo z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie personalnego powodu. To drugie skreślam z góry, bo zakładam, że nie ma tu takich zjebów.

p.s.2

Ps. Miałem jeszcze kilka punktów, które opisywałem, ale i tak obawiam się, że ten opis dla niektórych okaże się za długi, by go przeczytać.
Niemniej przy takiej przewadze w mismatchach, taktycznej etc Heat jakiekolwiek głosy na Cavs będą grubszym skandalem, chociaż po akcjach z Durantem i bilansem jaki Heat dostali w 3T może ktoś znów okaże się bezczelny i tendencyjny. Bo nawet jak nie wszystko z opisu przyjmie, to przewaga Heat jest tu miażdżąca

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleveland Cavaliers vs Miami Heat

O Middletonie:

W dniu 18.06.2021 o 08:45, tangiers napisał:

Chyba jest lepszy niz Hardaway jr, ale do DFS mu jeszcze troche brakuje

Depth chart

A rozpiszę sobie tak - ja np uważam, że Haliburton by grał (na zmniejszonych minutach wypiszę, choć już miał tyle czasu żeby się wyleczyć, że pewnie mógłby i normalnie) a i tak nikt o zdrowych zmysłach nie da mi zwycięstwa w tej serii, więc mogę rozpisać sobie po swojemu :)

 

PG Tyrese Haliburton 26 / Terry Rozier 22

SG Terry Rozier 12/ Buddy Hield 10 / RJ Barrett 26

SF DeMar DeRozan 34 / Buddy Hield 6 / Kenrich Williams 8

PF Dorian Finney-Smith 36 / DeMar DeRozan 4 / Kenrich Williams 8

C Al Horford 22 / Jakob Poeltl 26

 

Jeśli nie gra Haliburton, jego minuty rozkładają się głównie na Kenricha i Barretta, minimalnie większe minuty dostaną też Rozier, Hield, DDR i DFS.

 

Def adjustments

 

Satoransky vs Rozier

Middleton vs DDR

Doncić vs DFS

Crowder vs Haliburton

Vucević vs Horford/Poeltl

 

Czemu tak?

* Vuc-Horford/Poeltl to naturalna para, choć w tym roku z Vucem lepiej radził sobie Poeltl niż Horford, stąd minimalnie wyższe jego minuty. Dodatkowo dużo lepiej broni pomalowanego, które zabunkrujemy już kompletnie. Wiem, że przeciwnik jest dużo groźniejszy na dystansie niż pod koszem, ale nie zaszkodzi i tak postawić pod koszem topowego ligowego rim protectora.

* Crowdera krył będzie Haliburton. Może to dziwne, że nie rzucam na niego DDR (możliwe, że podczas serii bym zrobił tu adjustment gdyby DDR sobie nie radził w swoim matchupie), ale chcę wykorzystać umiejętności Haliburtona w obronie z pomocy. O ile w obronie 1x1 nie jest jeszcze zbyt dobry, o tyle w przecinaniu linii podań i w stealach z pomocy jest znakomity. Crowder oddaje 78% swoich rzutów zza linii rzutów za 3, więc nie widzę tu żadnego zagrożenia post upami. Ok, fajnie rozciąga grę, ale przy takich ball hogach jak Doncić, Middleton i Vucević, tych odrzuceń do niego nie będzie dużo a Haliburton może mi dać fajne minuty w obronie drużynowej.

* DFS vs Doncić - mój najlepszy matchup tej serii. Całe beGM wie, że DFS jest absolutnie topowym graczem naszej rozgrywki. Dodatkowo DONCIĆ NIGDY NIE RZUCIŁ PUNKTÓW W OFICJALNYM MECZU, KIEDY BYŁ KRYTY PRZEZ DFS. To mi daje przewagę absolutną i przy wyłączeniu Doncića, równą serię.

* Middleton vs DDR - tego matchupu trochę się boję, ale po pierwsze głównym ballhandlerem Heat jest Doncić, po drugie Luka gra na pojebanym USG - 36% (dla porównania Giannis 32,5, Lillard 31,4 itd), co oznacza że jeśli trzeba resztę posiadań rozdzielić jeszcze pomiędzy Vuca, Middletona i resztę, to dla biednego Khrisa może nie być aż tyle posiadań, żeby bardzo mnie tu karcił. Dodatkowo to do tego matchupu ma pomagać głównie Haliburton. No ale ogólnie gdyby to nie szło za dobrze to DDR przejdzie sobie na Crowdera a na Middletonie będą siedzieli głównie Kenrich i Rozier, lub przejdziemy do box-and-one.

* Sato vs Rozier - Sato dostanie tu piłkę może co siódme posiadanie, więc Rozier też może lekko zacieśniać. Nie boimy się tej 0,7 trójki na mecz od Sato.

 

Niby nie bronimy strefą, ale mocna pomoc od Sato i Crowdera daje trochę takie wrażenie. Sato i Crowder to nie są laczki oczywiście, ale dajcie im oddać 5 rzutów z rzędu, niech nawet trafią 2-3 a Doncić już zniesie jajko, żeby tylko piłka wróciła do jego rąk. Jest też opcja, jeśli by nie szło za dobrze (choć widzę swoje atuty w tych ustawieniach), ustawienia box-and-one z DFS biegającym za Doncić’iem.

 

Off adjustments

*nic tu nie zmieniamy - DDR jest głównym ballhandlerem i to od niego zależy kształt akcji. Po raz kolejny przeciwnicy nie mają elitarnego rimprotectora a DDR w meczach przeciwko takim graczom radzi sobie znakomicie. Bronił go pewnie będzie Crowder i niestety DDR w tym sezonie nie zagrał akurat w dwóch meczach przeciwko Phoenix, a w jednym w którym zagrał nie zagrał akurat Crowder. Natomiast w poprzednim sezonie w trzech meczach takiego matchupu, DDR robił 25 pkt, 6zb, 9 as na mecz - a był to jego gorszy sezon niż ten aktualny. Tak więc tutaj absolutnie nie muszę bać się szczekania Crowdera - DDR się go nie boi :)

* dookoła DDR strzelcy - Rozier, Haliburton, Hield, Barrett, Kenrich, DFS - jak mają pozycję - mają palić - nie będziemy tu tworzyć równoległej rzeczywistości - jesteśmy absolutnymi underdogami - nasze szanse upatrujemy tylko w swobodnej grze i wysokiej skuteczności rzutów.

 

O serii

 

Ile bym nie myślał, nie dostrzegam tu szans na wyciągnięcie serii - DFS jest spoko, ale akurat mi tutaj bardziej by się przydał PG13... Mimo to, myślę że akurat dość korzystnie układające się matchupy pozwolą mi powalczyć i trochę pomęczyć Heat. Głęboko wierzę, że wyciągnąłbym ze 2 mecze tej serii, głównie dzięki temu że gramy już na totalnym luzie i dzięki temu, że DDR fajnie gra przeciwko nieskaczącym wysokim.

 

Dałbym więc absolutnie szczerze 4-2 Miami, ale nie obrażę się też o 4-1. W każdym razie życzę powodzenia @tangiers w ECF :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2021 o 20:56, tangiers napisał:

.

Widzę, że ostatnio jest to w modzie, wiec proszę bardzo:

Ewidentnie mam tu killer matchup i serio uważam, że jeśli ktoś ma tu Cavs wyżej, to albo nie ogląda playoffs i nie wie co się dzieje albo z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie personalnego powodu. To drugie skreślam z góry, bo zakładam, że nie ma tu takich zjebów.

p.s.2

Ps. Miałem jeszcze kilka punktów, które opisywałem, ale i tak obawiam się, że ten opis dla niektórych okaże się za długi, by go przeczytać.
Niemniej przy takiej przewadze w mismatchach, taktycznej etc Heat jakiekolwiek głosy na Cavs będą grubszym skandalem, chociaż po akcjach z Durantem i bilansem jaki Heat dostali w 3T może ktoś znów okaże się bezczelny i tendencyjny. Bo nawet jak nie wszystko z opisu przyjmie, to przewaga Heat jest tu miażdżąca

Kurde, zapomniałem o tym, więc chyba przegram :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, kocham ten opis od @tangiers. Pięknie wypunktowany rywal, ale jednocześnie pełny szacunek i docenienie przeciwnika. Opis całkowicie obiektywny i w zasadzie chyba z każdym zdaniem mógłbym się zgodzić. Rozumiem, że to dla Heat dość łatwy matchup, więc nie wymaga naciągania rzeczywistości ale i tak szacunek :)

Wiem, że część grających nie czyta zbyt dokładnie opisów, ale ten polecam z czystym sercem jako przykład jak z klasą można to zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2021 o 22:29, cvbe napisał:

Kurde, kocham ten opis od @tangiers. Pięknie wypunktowany rywal, ale jednocześnie pełny szacunek i docenienie przeciwnika. Opis całkowicie obiektywny i w zasadzie chyba z każdym zdaniem mógłbym się zgodzić. Rozumiem, że to dla Heat dość łatwy matchup, więc nie wymaga naciągania rzeczywistości ale i tak szacunek :)

Wiem, że część grających nie czyta zbyt dokładnie opisów, ale ten polecam z czystym sercem jako przykład jak z klasą można to zrobić :)

Bardzo dziekuje, zapewne dzieki temu taki @ignazz dal mi 4:3 w serii z toba, choc jeszcze w serii z Hornets typowal, ze przegram z Westbrookiem i spolka 4:3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cvbe napisał:

Spoko, to i tak odchylenie standardowe bo się skończy ku mojej rozpaczy 4:1 :)

Pewnie tak, podobnie bylo w serii z Hornets, ale jest to irytujace jak w PO jest weryfikowana twoja w sumie juz wieloletnia strategia i filozofia gry, i wchodzi Ignazz i stawia, ze odpadasz w I rundzie z Hornets i ledwo przechodzisz 2 runde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tangiers napisał:

Bardzo dziekuje, zapewne dzieki temu taki @ignazz dal mi 4:3 w serii z toba, choc jeszcze w serii z Hornets typowal, ze przegram z Westbrookiem i spolka 4:3. 

 

1 minutę temu, tangiers napisał:

Pewnie tak, podobnie bylo w serii z Hornets, ale jest to irytujace jak w PO jest weryfikowana twoja w sumie juz wieloletnia strategia i filozofia gry, i wchodzi Ignazz i stawia, ze odpadasz w I rundzie z Hornets i ledwo przechodzisz 2 runde

Oj Westbrook wszedł Ci do głowy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tangiers staram się oceniać wiele aspektów gry. To jest mimo wszystko process. I dziwie się ze biorąc serie tak lekko czepiasz się akurat mojej osoby. Zaczynasz PRowo zbliżać się do Qcina. Po co to nie wiem? Przechodzisz dalej i będziesz przecież potrzebować głosów. Pisząc „taki Ignazz” możesz nie zbudować kapitału politycznego ;)

a serio to gratuluje świetnego opisu i jeszcze lepszego składu. Pewnie z zazdrości masz u mnie takie głosy. Inaczej tego się nie da wytłumaczyć. Gratuluje i zazdroszczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tej grze nigdy nie interesowal kapital polityczny. Glosowanie w PO jest szalenie istotne pod katem wynikow w grze i przyszlosci klubie. Po to piszemy opisy, zeby reszta spolecznosci miala ciekawy material do analizy i podjela niezalezna decyzje. Proces jest transparentny.

Czesto glosowania rostrzygaja sie pojedynczym glosem, a ty mi dajesz 2 serie pod rzad skrajnie negatywne glosy wzgledem reszty, ktore ciezko w jakikolwiek sposob wytlumaczyc.

11 minut temu, ignazz napisał:

Pewnie z zazdrości masz u mnie takie głosy. Inaczej tego się nie da wytłumaczyć. Gratuluje i zazdroszczę. 

Aha, to z zazdrosci bedziesz glosowal przeciwko mnie. To jakis absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już tu nic żartobliwie nie można napisać. Tym bardziej ze głosowałem na twoje zwycięstwo i tak. 

Czy wiesz ze jezeli skrajnymi są głosy 4:3 to można mistrza ugrać?

Twoje zwycięstwo było w obu głosowaniach niezagrożone wiec nawet jezeli głosowałem ekscentrycznie doceniając klasę przeciwnika to twój docisk serio jest zbędny. 

Tym bardziej ze równocześnie nigdzie nie wyczytasz u mnie otwartej krytyki twojego zespołu co miało miejsce zarówno lakers Charlotte czy minny. 

U mnie nie ma totalnie złej krwi w stosunku do Ciebie i twojej ekipy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zmienił(a) tytuł na >>>>> [beGM Play-off '21 East 2nd Round] #1 HEAT (http://e-nba.pl/topic/7625-begm-play-off-21-east-2nd-round-1-heat-54-18-4-cavaliers-44-28/?do=getNewComment54-18) - #4 CAVALIERS (44-28)
  • Eld przestał(a) promować temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.