Skocz do zawartości

beGM - Player Option 2021 - dyskusja


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, january napisał:

Jak Lowry chciał 60/2 to nie odrzuci 33 mln na rok by wziąć 48/2. Jakieś 75/3 Tak, jakieś 56/2 Może, ale 48/2 bezsens.

Hayward też 100 baniek na 4 lata by odrzucić 40/1 to za mało. 

Lowry chciał gwarancję 50/2 podczas trade deadline - ale ostatecznie do tego dealu nie doszło. Źródła widze są różne, ale jego sytuacja u nas również. Róbcie jak uważacie, ale pamiętajcie że ta różnice mu chyba już spokojnie pokryłem, gdyż @LONGER01 podpisał z nim wcześniej wyższy i dłuższy kontrakt niż ten w rl. Warto to również wziąć pod uwagę. :) Lowry chce też by macierzysty klub dobrze wyszedł na jego ewentualnym s&t z Toronto, podczas gdy u nas z tego co piszesz Jasiu chce mnie tylko łupić i kompletnie nie liczy się z tym, ze przecież gra tu już 3 lata i klub chce, by grał do końca kariery gwarantując mu nawet przyzwoite $$$ po upływie tego kontraktu. :) Jego niższy kontrakt związany jest przecież z utrzymaniem innego ważnego dla Orlando i przy okazji dla Lowrego gracza by walczyć o mistrzostwo.

Każdy oczywiście głosuje jak uważa, ale warto mieć szerszy obraz sytuacji niż to co Ty napisałeś. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Lowry poszedł NIE ale nie ze względu na obietnice a fakt ze ktoś może mu jeszcze w tym roku rzucić 75/3 i on się skusi, co byłoby uczciwym dealem.

w Haya nie wierze. 60/3 to z palcem w dupie ktoś mu da jeżeli zagra to samo co w tym roku.

Reszta nie to No brainer. Seth Curry to chyba dostanie więcej niż 30/3 po tym co pokazal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, january napisał:

Hayward też 100 baniek na 4 lata by odrzucić 40/1 to za mało. 

Hmm, a ile wg Ciebie ? Dostał rok temu w realu 120/4 i było larmo jaki przeplacony. Znowu się połamał. Myślisz ze po tym sezonie dostałby 2X30 ? W sensie ze bierze te 40m i za rok inkasuje 2x30 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ktokolwiek będzie miał więcej hajsu żeby dać curremu taki kontrakt 

tu ma pewność i możliwość żeby za dwa lat wyjść na rynek z tego co rozumiem - a wtedy u nas zdecydowanie więcej hajsu na beGM rynku będzie ;) 

to co @january pisał - weźmy pod uwagę ze dużo zawodników może dostać bardzo podobne lub wręcz mniejsze umowy ze względu na to ze mało kto ma salary cap 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, shevcu napisał:

U mnie Lowry poszedł NIE ale nie ze względu na obietnice a fakt ze ktoś może mu jeszcze w tym roku rzucić 75/3 i on się skusi, co byłoby uczciwym dealem.

Kyle Lowry będzie miał wtedy 39 lat. Bardzo go szanuję, ale nie dam mu w 3 roku 25mln. bo mnie zwyczajnie na to nie stać. 

Jeżeli będzie nadal szansa na to, że za 2 lata będzie wyglądał na gracza, który jest w stanie grać te 20min. mogę mu obiecać max 10mln$ w tym trzecim sezonie - ale przypominam, że on będzie miał wtedy prawie 39 lat. Ryzyko kontuzji i znaczącego spadku jakości gry jest niestety wielce prawdopodobne. 

Rozumiem, że co poniektórzy licytują tu żeby poszczególni GMowie przepłacali graczy przez co się osłabiają w przyszłości, ale liczę na Wasze uczciwe potraktowanie kwestii nowej umowy dla Kylea Lowrego i zdrowy rozsądek. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Alonzo napisał:

ale pamiętajcie że ta różnice mu chyba już spokojnie pokryłem, gdyż @LONGER01 podpisał z nim wcześniej wyższy i dłuższy kontrakt

Akurat to nie jest prawdą.

Kyle Lowry agrees to deal with Toronto Raptors (145/4+1 PO) - taki kontrakt mu zaoferowałem w 2017r, jeśli odrzuci te 32,8 mln to przez te cztery lata u nas zarobił 112,2 mln. W tym samym czasie w realu podpisał kontrakt 100/3 w 2017r. i extension 30/1 w 2020r.

beGm - 112,2 / 4

Real - 130 / 4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szulim napisał:

tu ma pewność i możliwość żeby za dwa lat wyjść na rynek z tego co rozumiem - a wtedy u nas zdecydowanie więcej hajsu na beGM rynku będzie ;)

Za rok też będzie bardzo dużo kasy na rynku, więc pod tym kątem akurat bez różnicy czy za rok czy za dwa sobie zbada rynek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LONGER01 napisał:

Akurat to nie jest prawdą.

Kyle Lowry agrees to deal with Toronto Raptors (145/4+1 PO) - taki kontrakt mu zaoferowałem w 2017r, jeśli odrzuci te 32,8 mln to przez te cztery lata u nas zarobił 112,2 mln. W tym samym czasie w realu podpisał kontrakt 100/3 w 2017r. i extension 30/1 w 2020r.

beGm - 112,2 / 4

Real - 130 / 4 

Myślałem że w rl miał niższy, ale pewnie pomyliłem z tym, ze po prostu krótszy.

Ok. Róbcie jak uważacie: ja zgadzam się z oboma opcjami - teraz 32,8mln. lub dwa kolejne sezony po 24mln$ 

Tylko, ze jeżeli przyjmie teraz ten kontrakt za 32,8mln to nie mogę mu zagwarantować że w kolejnym sezonie dam mu satysfakcjonującą go umowę, gdyż będe wtedy w repeater taxie. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Braveheart22 napisał:

Za rok też będzie bardzo dużo kasy na rynku, więc pod tym kątem akurat bez różnicy czy za rok czy za dwa sobie zbada rynek. 

No to niech weźmie opcje :) 

Akurat w jego przypadku to jest 50/50

hayward - pytanie o zdrowie - jezeli będzie się sypał nadal regularnie jak co roku to watpie żeby dostał za rok kontrakt wyższy niż 20/y

a tu mu @evitacre proponuje gwarantowane 100mln niezależnie od zdrowia czym tez ryzykuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Alonzo napisał:

Kyle Lowry będzie miał wtedy 39 lat. Bardzo go szanuję, ale nie dam mu w 3 roku 25mln. bo mnie zwyczajnie na to nie stać. 

Jeżeli będzie nadal szansa na to, że za 2 lata będzie wyglądał na gracza, który jest w stanie grać te 20min. mogę mu obiecać max 10mln$ w tym trzecim sezonie - ale przypominam, że on będzie miał wtedy prawie 39 lat. Ryzyko kontuzji i znaczącego spadku jakości gry jest niestety wielce prawdopodobne. 

Rozumiem, że co poniektórzy licytują tu żeby poszczególni GMowie przepłacali graczy przez co się osłabiają w przyszłości, ale liczę na Wasze uczciwe potraktowanie kwestii nowej umowy dla Kylea Lowrego i zdrowy rozsądek. :) 

Pytanie czy nie zostaniesz do tego zmuszony…

w sensie obietnica spoko ale zobaczymy jak potoczy się sytuacja na rynku. Być może Twoja opcja plus obietnica będzie najbardziej komfortowa dla niego. Ale może ktoś Ciebie przebić i będzie dylemat czy za rok Magic będą mieli w tym kształcie szanse na tytuł czy lepiej brać kase. Mnie bardzo ciekawi to mercato nasze i co zrobią ekipy które tankowaly dotychczas. 

34 minuty temu, evitacre napisał:

Hmm, a ile wg Ciebie ? Dostał rok temu w realu 120/4 i było larmo jaki przeplacony. Znowu się połamał. Myślisz ze po tym sezonie dostałby 2X30 ? W sensie ze bierze te 40m i za rok inkasuje 2x30 ? 

Spokojnie jestem w stanie uwierzyć ze po tym roku dostanie 3x 20 z opcja wiec wyjdzie na plus względem Twojej oferty. Poczekamy co rynek wybierze. Wątpię by odrzucił te 40 mln od tak teraz

16 minut temu, january napisał:

Rok temu we mnie extension Brona wmusiliście, latają podwójne standardy z uklonami od graczy, które mają dostawać nagle tylko niektóre kluby.

Nikt Ciebie nie zmuszał! Skoro LeBron poszedł do Lakers bo zrobił to w realu to teraz analogicznie powinno być to samo co w realu. Ale lepiej brać z realnych rzeczy co nam bardziej pasuje, finalnie mając Curry Butler i LeBron to masz jeszcze dwa lata walki o majstra wiec spokojnie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, LONGER01 napisał:

Akurat to nie jest prawdą.

Kyle Lowry agrees to deal with Toronto Raptors (145/4+1 PO) - taki kontrakt mu zaoferowałem w 2017r, jeśli odrzuci te 32,8 mln to przez te cztery lata u nas zarobił 112,2 mln. W tym samym czasie w realu podpisał kontrakt 100/3 w 2017r. i extension 30/1 w 2020r.

beGm - 112,2 / 4

Real - 130 / 4 

To raz a dwa. Poza tym co ma k**** piernik do wiatraka, Alonzo probuje tu wmówić, ze Kyle Lowry z begm wie że istnieje alternatywna rzeczywistości i ze wie ile zarabia Kyle Lowry z realnego świata ? Czy o co chodzi tutaj?? Przecież ten argument to największy farmazon jaki słyszałem. Nie rob z ludzi idiotow @Alonzo bo to jest serio żałosne co tu próbujesz wcisnąć teraz. 

22 minuty temu, Alonzo napisał:

Myślałem że w rl miał niższy, ale pewnie pomyliłem z tym, ze po prostu krótszy.

Ok. Róbcie jak uważacie: ja zgadzam się z oboma opcjami - teraz 32,8mln. lub dwa kolejne sezony po 24mln$ 

Tylko, ze jeżeli przyjmie teraz ten kontrakt za 32,8mln to nie mogę mu zagwarantować że w kolejnym sezonie dam mu satysfakcjonującą go umowę, gdyż będe wtedy w repeater taxie. 

Ty mu proponujesz zamiast 32,8 2x24 czyli 48/2. Czyli uważasz ze bedzie tak słaby za rok, ze już nie bedzie warty 15/1 ? Serio? Dobrze wiedziec ze tak nisko cenisz swojego zawodnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Hayward bierze dodatkowe gwarantowane 60 baniek. On ma 31 lat, historię kontuzji i tak, w zeszłym roku wziął 120/4, ale to było w zeszłym roku, jak był rok młodszy. Czy ktoś mu da w wieku 34 lat 20 mln/rok? No nie, wtedy będzie graczem bliżej 5 mln. Zatem lepiej wziąć pewne 60 niż ryzykować, że w nowym sezonie znów go coś będzie bolało i nikt mu nie da więcej niż MLE.

A co do Lowry, to jak @Alonzo mu da kontrakt o rok dłużej gwarantowany, to zmienię zdanie, może być nawet ciut niższy, np 66/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, shevcu napisał:

Spokojnie jestem w stanie uwierzyć ze po tym roku dostanie 3x 20 z opcja wiec wyjdzie na plus względem Twojej oferty. Poczekamy co rynek wybierze. Wątpię by odrzucił te 40 mln od tak teraz

@january

Serio ? Popatrz na nagłówki po podpisaniu 120/4 rok temu

https://www.si.com/nba/2020/11/21/gordon-hayward-hornets-contract-grade

https://www.nbcsports.com/boston/celtics/gordon-haywards-massive-hornets-contract-has-nba-twitter-stunned

https://www.charlotteobserver.com/sports/spt-columns-blogs/scott-fowler/article247515595.html

I know I said on the air that someone would overpay for Hayward, but 4 years $120 million is certifiably insane.

CHA basically kept him close to the option and added three years. CHA just signed one of the worst contracts of free agency.

I teraz, rok później, po sezonie gdzie znowu miał kontuzję, nie weźmie gwarantowanych 100 baniek ? Jak kolejny sezon będzie miał kontuzję  to dostanie 3x20 (ostatni rok to 35 lat) ?

btw, 40 + 3x20 (optymistyczne) = 100, moja oferta to gwarantowane 100. Dlaczego wyjdzie lepiej ?  

Edytowane przez evitacre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ce63b02924cb1552.jpg

Słusznie @LONGER01

Nie widziałem nigdy (albo widziałem i nie przywiązywałem do niego uwagi) tego pierwszego roku kontraktu, gdy jeszcze grał u Ciebie za 25mln$ - nie było mnie wtedy zresztą w BeGM.

W tych 3 pierwszych sezonach zarabiał w rl tyle:

2017-18 Toronto Raptors NBA $28,703,704
2018-19 Toronto Raptors NBA $31,200,000
2019-20 Toronto Raptors NBA $33,296,296

a w ostatnim sezonie w rl 30mln. (mógł po 0,5mln więcej gdyby zagrał w ASG lub znalazł się w All Defense Team) - u mnie tylko w tym sezonie wychodzi, że zarobił  nieco więcej, czyli 30,89mln$

Jeżeli podpisze za te 2 sezony za 48mln. to mogę mu obiecać 10mln.$ gwarantowane pod warunkiem, że będzie kontynuował karierę w trzecim roku lub jak zakończy karierę to zaproponuję mu i tak 5mln$, które mam świadomość, że będą wtedy dead money. To chyba uczciwa propozycja z mojej strony. Wrzucę to naturalnie do tematu z deklaracjami - ale moje słowo to wystarczające zapewnienie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alonzo napisał:

Jeżeli podpisze za te 2 sezony za 48mln. to mogę mu obiecać 10mln.$ gwarantowane pod warunkiem, że będzie kontynuował karierę w trzecim roku lub jak zakończy karierę to zaproponuję mu i tak 5mln$, które mam świadomość, że będą wtedy dead money. To chyba uczciwa propozycja z mojej strony. Wrzucę to naturalnie do tematu z deklaracjami - ale moje słowo to wystarczające zapewnienie. 

Masz świadomość, że jest to nielegalne? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alonzo napisał:

Kyle Lowry będzie miał wtedy 39 lat. Bardzo go szanuję, ale nie dam mu w 3 roku 25mln. bo mnie zwyczajnie na to nie stać. 

Jeżeli będzie nadal szansa na to, że za 2 lata będzie wyglądał na gracza, który jest w stanie grać te 20min. mogę mu obiecać max 10mln$ w tym trzecim sezonie - ale przypominam, że on będzie miał wtedy prawie 39 lat. Ryzyko kontuzji i znaczącego spadku jakości gry jest niestety wielce prawdopodobne. 

Rozumiem, że co poniektórzy licytują tu żeby poszczególni GMowie przepłacali graczy przez co się osłabiają w przyszłości, ale liczę na Wasze uczciwe potraktowanie kwestii nowej umowy dla Kylea Lowrego i zdrowy rozsądek. :) 

Czyli dajesz mu 24 x 2 plus 10 baniek czyli 58/3 No może ktoś to przebić spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał:

Masz świadomość, że jest to nielegalne? :)

Pisząc te propozycje kontraktu dla Lowrego, rozmawiam teraz przez Was ze swoim graczem :) Proszę go o nie podejmowanie PO i mówię co klub mu oferuje jak rozpocznie się offseason. Tłumaczę mu tez powody - większe szanse na utrzymanie naszych FA. Dobrze wiemy, że nieoficjalnie Lowry przecież rozmawia z działaczami rl Toronto :) 

Teraz, shevcu napisał:

Czyli dajesz mu 24 x 2 plus 10 baniek czyli 58/3 No może ktoś to przebić spokojnie

Możliwe, że złożyć porównywalną ofertę przez 2 najbliższe sezony, ale pamiętajmy, że szczególnie ten drugi sezon jest bardzo ryzykowny (o trzecim nie wspominając). Uważam również, że gracz poszedłby klubowi tu na rękę, gdyż jemu również powinno zależeć (oczywiście jak wiąże swoją przyszłość z Orlando) na mocnym teamie. 

Oczywiście to Wy jako gracz decydujecie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, evitacre napisał:

@january

Serio ? Popatrz na nagłówki po podpisaniu 120/4 rok temu

https://www.si.com/nba/2020/11/21/gordon-hayward-hornets-contract-grade

https://www.nbcsports.com/boston/celtics/gordon-haywards-massive-hornets-contract-has-nba-twitter-stunned

https://www.charlotteobserver.com/sports/spt-columns-blogs/scott-fowler/article247515595.html

I know I said on the air that someone would overpay for Hayward, but 4 years $120 million is certifiably insane.

CHA basically kept him close to the option and added three years. CHA just signed one of the worst contracts of free agency.

I teraz, rok później, po sezonie gdzie znowu miał kontuzję, nie weźmie gwarantowanych 100 baniek ? Jak kolejny sezon będzie miał kontuzję  to dostanie 3x20 (ostatni rok to 35 lat) ?

btw, 40 + 3x20 (optymistyczne) = 100, moja oferta to gwarantowane 100. Dlaczego wyjdzie lepiej ?  

Przerabialiśmy te obietnice. Dla mnie bierze 40 baniek teraz i liczę ze się podleczy. Ryzykuje ale nawet jak odrzuci obietnice kontraktu to te 100/4 nie wiem czy dasz. W sensie ja już teraz widze ze są głosy i piękne obietnice a uwierzę jak będzie ta kasa na stole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.