Skocz do zawartości

beGM - Player Option 2021 - dyskusja


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Kyle Lowry w rl chciał podczas trade deadline od Heat, Lakers i 76ers gwarancję 2-letniego kontraktu na 50mln$ jak były dyskusje o trade. ja składam mu propozycję 48mln$ gwarantowanych w ciągu 2 najbliższych lat + NTC i gwarancja podpisania z nim w kolejnych latach jednorocznych kontraktów po 5mln$ (to nie wypada, żeby taki gracz grał za minimum) tak długo, jak tylko będzie chciał grać. 

Gdzie tu jest haczyk? 

Proszę Kylea, żeby dla dobra klubu zrezygnował teraz z tego roku na który ma PO za 32,8mln. dla dobra klubu , gdyż ta oszczędność tych 8,8mln$ zwiększa nasze szanse na utrzymanie Bouchera i Nunna, a Kyle ma gwarancję 24mln.$ w kolejnym sezonie, gdzie raczej nikt mu nie da takich pieniędzy (inna sprawa, ze robie to w ciemno nie znając jego sytuacji jaka będzie za rok). 

Wydaje mi się, że ta kwestia wymaga osobnego tematu, gdyż u nas jeszcze nie było tego rodzaju extension i wtedy głosowania wszystkich 29 GMów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alonzo napisał:

Kyle Lowry w rl chciał podczas trade deadline od Heat, Lakers i 76ers gwarancję 2-letniego kontraktu na 50mln$ jak były dyskusje o trade. ja składam mu propozycję 48mln$ gwarantowanych w ciągu 2 najbliższych lat + NTC i gwarancja podpisania z nim w kolejnych latach jednorocznych kontraktów po 5mln$ (to nie wypada, żeby taki gracz grał za minimum) tak długo, jak tylko będzie chciał grać. 

 

Czyli jeśli dobrze rozumiem, chcesz rabat raptem 2M niższy od tego co chce w RL, a kiedy skończy mu się kontrakt w wieku 37 lat będziesz dawał mu po 5M rocznie do póty, do póki będzie grał, ale ma zrezygnować z 32,8 teraz?

I nie sądzę, aby ta kwestia wymagała osobnego tematu. Wystarczy ten jeden. Nie będziemy każdemu zawodnikowi zakładać osobnych tematów. Nawet Jaśkowi jak pisał, że mu wyszło "że LeBron to tak naprawdę zarobi tyle samo u niego jak nie dostanie extension od beGM Lakers" nie założyliśmy osobnego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

Czyli jeśli dobrze rozumiem, chcesz rabat raptem 2M niższy od tego co chce w RL, a kiedy skończy mu się kontrakt w wieku 37 lat będziesz dawał mu po 5M rocznie do póty, do póki będzie grał, ale ma zrezygnować z 32,8 teraz?

I nie sądzę, aby ta kwestia wymagała osobnego tematu. Wystarczy ten jeden. Nie będziemy każdemu zawodnikowi zakładać osobnych tematów. Nawet Jaśkowi jak pisał, że mu wyszło "że LeBron to tak naprawdę zarobi tyle samo u niego jak nie dostanie extension od beGM Lakers" nie założyliśmy osobnego tematu.

Może być tu - spoko, tylko chyba przy głosowaniu będzie trzeba przy Lowrym to inaczej ująć, że odrzuca ta opcję, ale podpisuje extension.

Tak - w sumie 2mln. mniej niż te 50, czyli 48, ale dostaje jeszcze NTC (chyba jako pierwszy u nas oficjalnie - oczywiście jak się zgodzi na taki kontrakt) - a w kolejnych sezonach tak długo, jak będzie grał w rl ma u mnie gwarantowane 5mln$ za sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Alonzo napisał:

Może być tu - spoko, tylko chyba przy głosowaniu będzie trzeba przy Lowrym to inaczej ująć, że odrzuca ta opcję, ale podpisuje extension.

Tak - w sumie 2mln. mniej niż te 50, czyli 48, ale dostaje jeszcze NTC (chyba jako pierwszy u nas oficjalnie - oczywiście jak się zgodzi na taki kontrakt) - a w kolejnych sezonach tak długo, jak będzie grał w rl ma u mnie gwarantowane 5mln$ za sezon. 

Nie możesz mu dać NTC, Lowry musiałby rozegrać 4 sezony w Magic, żeby mógł mieć NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, karpik napisał:

Nie możesz mu dać NTC, Lowry musiałby rozegrać 4 sezony w Magic, żeby mógł mieć NTC.

 Faktycznie - dopiero po 4 sezonach można 😕 

To dam mu Trade kicker 15% 

32 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

wg mnie przed głosowaniem na PO kyle’a, możesz mu coś obiecać, ale jak odrzuci PO to inni tez mogą mu coś zaoferować wiec to nie jest głosowanie za extension tylko za odrzuceniem PO... 

Tego szczerze mówiąc nie przewidziałem, że ktoś będzie chciał ze mną o Lowrego rywalizować :) 

Wydaje mi się, że to jednak dobra oferta i przy mojej polityce klubowej mam bardzo duże szanse na to, że Kyle ją przyjmie.

Warto chyba u nas wprowadzić taką możliwość, gdyż gdyby nie to, że napisałem o tym, kwestia jego opcji mogłaby być zupełnie inaczej u nas potraktowana - a teraz wiadomo co ja chcę zrobić i może być to wykorzystane tu na moja niekorzyść, podczas gdy ja jako pracodawca Kylea chcę, żeby rozważył właśnie taką opcję, gdzie i klub i on dobrze na tym wychodzą.  

I dlatego chciałbym, żeby rozpatrzono to podczas głosowania jako całość - czyli gracz jednocześnie rezygnuje z PO i podpisuje extension - gdyż w rl takie rzeczy się dzieją, gdzie kluby po prostu dogadują się ze swoimi graczami (może nieoficjalnie, czy podczas sezonu, ale dogadują). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też o tym myślałem żeby macierzysty klub miał opcję dogrania tego typu transakcji wiązanej bo tak jest to w rzeczywistości.

I właśnie chodzi dokładnie o to aby zrobić z tego opcję dla klubu w który gracz jest a nie otwieranie puszki pandory i dogrywanie konkurencyjnych ofert

3 opcje:

odrzuca bo gracz z rynku dostanie więcej

przedłuża (podpisuje PO ) bo z rynku tyle nie dostanie

odrzuca biorąc minimalnie mniej per year ale w ogólnym rozrachunku więcej bo na tyle lat na ile chce ( działa to tylko w przypadku weteranów i właśnie KL takim jest).

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
20 minut temu, january napisał:

Po przejrzeniu dużej ilości dobrych FA oraz bardzo malej ilości capspace jaka jest latem to tu jednak niewielu graczy odrzuci PO wg mnie - nawet Nurkić, Powell i Warren raczej podejmą swe umowy.

Słuchajcie Jaśka bo mądrze mówi! 

@january chociaż sądząc po liczbie ofert snt jakie za Warrena dostałem to może być ciężko ale zachęcam do głosowania za przyjęciem player option

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, january napisał:

Po przejrzeniu dużej ilości dobrych FA oraz bardzo malej ilości capspace jaka jest latem to tu jednak niewielu graczy odrzuci PO wg mnie - nawet Nurkić, Powell i Warren raczej podejmą swe umowy.

Nurkić to raczej odrzuci PO jak się dowie jaka podwyżka go czeka, ale gdzie indziej - nie w Thunder.

Ale z Powellem masz pełną rację :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, january napisał:

To niech da znać głosującym przed głosowaniem :P 

Da jak przyjdzie na to kolej, czyli przy głosowaniu na graczy z player option. Ale ma obiecaną podwyżkę i przeprowadzkę. 

 

---------------------------------------------

Tak moim zdaniem na szybko:

 

Derrick Favors - Celtics (19M) - TAK

Patrick Beverley - Celtics (11,6M) - TAK

Al-Farouq Aminu - Celtics (11,2M) - TAK

Richaun Holmes - Nets (13,5M) - NIE

Seth Curry - Bucks (11M) - NIE ( po obietnicy od Bucks )

Avery Bradley - Knicks (3M) - nie wiem jeszcze

Trey Burke - Burke (3M) - NIE

Rajon Rondo - 76ers (1,8M) - TAK

Jabari Parker - Bulls (10M) - TAK

Jordan Clakson - Kings (6M) - NIE

Rodney Hood - Celtics (19M) - TAK

Josh Richardson - Pistons (15M) - TAK

Kevon Looney - Jazz (7M) - TAK

Facundo Campazzo - Pacers (5,6M) - TAK

Daviid Nwaba - Pacers (1,8M) - nie wiem jeszcze

Langston Galloway - Pacers (1,8M) - TAK

Gordon Hayward - Bucks (40,5M) - NIE ( po obietnicy od Bucks )

Ed Davis - Nets (1,8M) - TAK

DeAndre Bembry - Hawks (1,8M) - TAK

TJ McConell - Hawks ( 1,8M) - nie wiem jeszcze

T.J. Warren - Hornets (10M) - NIE

J.J Redick - Hornets (10M) - TAK

Tomas Satoransky - Heat (10M) - NIE

Bobby Portis - Portis (6M) - nie wiem jeszcze

Kyle Lowry - Magic (32,8) - NIE ( po obietnicy od Magic )

Khem Brich - Magic (2,5M) - NIE

JaKarr Sampson - Wizards (1,8M) - TAK

Tony Bradley - Wizards  (1,8M) - TAK

Rondae Hollins-Jefferson - Wizards (1,8M) - TAK

Pat Connaughton - Wizards (1,8M) - TAK

Goran Dragić - Rockets (10M) - TAK

DeMarcus Cousins - Rockets (4,8M) - TAK

Brad Wanamaker - Rockets (1,8M) - TAK

Trey Lyles - Spurs (8,6M) - TAK

Jrue Holiday - Nuggets (24M) - NIE

Will Barton - Nuggets (16M) - TAK

Cedi Osman - Nuggets (4,1M) - TAK

Tristan Tompson - Nuggests (4M) - TAK

Julius Randle - Thunder (14M) - NIE

Norman Powell - Thunder (11,1M) - nie wypowiem się

Jusuf Nurkić - Thunder (10M) - NIE - ma dograne snt i podwyżkę

Reggie Bullock - Bucks (5M) - TAK

Zach LaVine - Warriors (11,8) - NIE

Moe Harkless - Warriors (3,8M) - TAK

Damian Jones - Warriors (1,6M) - TAK

Nicolas Batum - Lakers (1,8M) - NIE

Al Horford - Cavaliers (15M) - NIE

Harrison Barnes - Suns (15M) - NIE

Ish Smith - Wizards (1,8M) - takie 50/50

Lou Williams - Knicks (1,8M) - NIE

Gabriel Deck - Knicks (1,5M) - TAK

Andre Drummond - Bucks (1,8M) - NIE

Taj Gibson - Warriors (1,8M) - TAK

Jake Layman - Clippers (3,6M) - TAK

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, january napisał:

Przy odrzuceniach "PO" ze względu na obietnice trzeba by wprowadzić oficjalną ofertę od macierzystego teamu, której nie można już potem wycofać. Bo inaczej to nie ma sensu.

Właśnie o to zabiegałem przy Kyle Lowrym.

48mln$ gwarantowane przez 2 najbliższe lata i maxymalny Trade Kicker jak nie mogę NTC. I gwarancja kontraktu po 5mln. do końca kariery. Ryzykuję z tym drugim rokiem za 24mln$ bo ma już swoje lata, ale chcę żeby gracz wiedział jak jest dla nas w Orlando ważny. Również uważam, że należy jego decyzję nieco inaczej rozpatrzeć niż TAK/NIE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Serio? :) moge podpisać z redickiem 15/4? :)

Jak się Redick na to zgodzi to dlaczego nie? Ale pamiętaj, że Redick ma PO 10M. 3 lata pojedzie na minimum i ma w zasadzie to samo a nie musi się z Tobą wiązać. No i to żadna podwyżka.

Ja mogę zdradzić, że Jusuf ma obiecaną kilkudziesięcio procentową podwyżkę jak się zgodzi na s'n't.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Eld napisał:

Zrobimy jakąś listę "obietnic". Jak Nurkić się u mnie wacha czy brać 10M czy nie, to ja mu dla jego Agentów podam gdzie trafi i ile zarobi w ramach snt. Podobnie jak Alonzo.

Proszę bardzo :)

 

Można zmodyfikować nazwę tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2021 o 19:27, january napisał:

Trochę wbrew swym Lakerowym interesom piszę, bo powinno mi zależeć na maksymalnie dużej puli FAsów, ale jak dla mnie to naprawdę stosunek ilości fajnych FA do wolnej kasy jest tak dramatyczny dla koszykarzy w ten offseason u nas, że nie widzę opcji by Satoransky zostawił 10 mln, Horford i Barnes po 15, Holmes 13,5 czy nawet Burke 3 mln. 

LaVine, Holiday, Randle, Clarkson i Caldwell-Pope. Mooooożeeee Seth Curry, Warren i Portis to jedyni gracze, których widzę odrzucających PO powyżej minimum.

Przy odrzuceniach "PO" ze względu na obietnice trzeba by wprowadzić oficjalną ofertę od macierzystego teamu, której nie można już potem wycofać. Bo inaczej to nie ma sensu.

Cieszy mnie takie podejście do sprawy ale bardzo bym się zdziwił jakby u nas podjął to PO. Problemem Holmesa jest to, że trafił do słabo zarządzanych Kings. Nigdy nie będzie topowym centrem ale za jest spoko i cieszy mnie to że trafił do mnie.

Edytowane przez kolader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.