Skocz do zawartości

Koko koko Euro spoko


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwóch pierwszych meczach nie wierzyłem w Austrię w ogóle, ale potem Ukrainę wypunktowali pięknie, a dzisiaj jak równy z równym zagrali przeciwko Włochom i aż szkoda, że w drugiej połowie nie udało się strzelić (prawidłowej) bramki, bo na nią wtedy zasłużyli. Na pewno będą czuć niedosyt po tym spotkaniu. 

Z drugiej strony sobie tak patrzę ich skład, no i nie dziwi mnie taka gra przeciwko Ukrainie i dzisiaj przeciwko Włochom. Tam może jakiś wielkich gwiazd nie ma (no chyba, że do takich ktoś jeszcze zalicza Alabe), ale... 

Poza Bachmannem w bramce, który grał w poprzednim sezonie w Championship (awans z Watfordem) i Arnautoviciem, który poszedł za hajsem do Chin, a normalnie mógłby grać w dobrym klubie, czy to w Premier League, czy w Bundeslidze to reszta pierwszej 11 z dzisiaj:

Bayern, 2x Lipsk, Eintracht, Leverkusen, Monchengladbach, 2x Hoffenheim, Wolfsburg. 

To może nie są jacyś wirtuozi, ale na pewno świetnie przygotowani gracze (taktycznie, fizycznie) z dobrych klubów top4 ligi w Europie. 

Pierwszego meczu niestety nie widziałem, ale wynik bardzo mnie cieszy, bo ta Dania to naprawdę fajny jakościowo zespół. Pisałem wcześniej, że widzę w nich czarnego konia i oni rzeczywiście wyglądają na zespół, który jest w stanie namieszać. Ciekawe może być to starcie w 1/4 prawdopodobnie z Holandią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Braveheart22 napisał:

Po dwóch pierwszych meczach nie wierzyłem w Austrię w ogóle, ale potem Ukrainę wypunktowali pięknie, a dzisiaj jak równy z równym zagrali przeciwko Włochom i aż szkoda, że w drugiej połowie nie udało się strzelić (prawidłowej) bramki, bo na nią wtedy zasłużyli. Na pewno będą czuć niedosyt po tym spotkaniu. 

 

Przecież Austria w meczu z Ukrainą była tylko trochę mniej żenująca od Ukraińców. To był najsłabszy mecz Euro. Jedni się kompromitowali w obronie, drudzy w ataku, obie ekipy kompromitowały się fatalnymi stratami i fatalnymi podaniami.
Dziś Austria zagrała dużo lepiej niż wtedy i trochę ich szkoda, ale gol był po ewidentnym spalonym. 

Edytowane przez Qbajag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qbajag napisał:

Przecież Austria w meczu z Ukrainą była tylko trochę mniej żenująca od Ukraińców. To był najsłabszy mecz Euro. Jedni się kompromitowali w obronie, drudzy w ataku, obie ekipy kompromitowali się fatalnymi stratami i fatalnymi podaniami.
Dziś Austria zagrała dużo lepiej niż wtedy i trochę ich szkoda, ale gol był po ewidentnym spalonym. 

Austria się kompromitowała w tamtym meczu?? Przecież ta Ukraina, którą dużo osób pompowało się odbiła od nich brutalnie w tamtym spotkaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Braveheart22 napisał:

Austria się kompromitowała w tamtym meczu?? Przecież ta Ukraina, którą dużo osób pompowało się odbiła od nich brutalnie w tamtym spotkaniu. 

Ukraina skompromitowała się jeszcze bardziej niż Austria to fakt. Ale to był fatalny mecz dwóch fatalnych drużyn dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Qbajag napisał:

Przecież Austria w meczu z Ukrainą była tylko trochę mniej żenująca od Ukraińców. To był najsłabszy mecz Euro. Jedni się kompromitowali w obronie, drudzy w ataku, obie ekipy kompromitowały się fatalnymi stratami i fatalnymi podaniami.
Dziś Austria zagrała dużo lepiej niż wtedy i trochę ich szkoda, ale gol był po ewidentnym spalonym. 

Ten mecz w ogóle pokazal dla mnie jako laika tego sportu że ten cały var i spalone są kompletnie bez sensu. Ten gol a potem karny nieogwizdany Austriakom, gdzie koleś mial pół stopy przed linią obrony to jest zaprzeczenie całej idei po co linie spalonego wprowadzili do tej gry. Przecież to nie było campowanie Austriaka w ataku ani jakieś ustawienie specjalne linii defensywy tylko po przy odgrywaniu głową facet ruszył może pół sekundy szybciej. Po drugiej stronie Włosi permanentnie walili spalone po 2-3 metry i próbowali z tego strzelić bramkę licząc że nikt nie zauważy i kilka razy nie było żadnej reakcji ze strony sędziów tylko nie potrafili z tego strzelic gola. 

A wracając do karnego dla Austrii. Nie mam pojęcia czego go nie odgwizdano - pokazywali tylko że był spalony - co z tego skoro kolesia tam prawie złożyli na pół w polu karnym?! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blackmagic napisał:

Ten mecz w ogóle pokazal dla mnie jako laika tego sportu że ten cały var i spalone są kompletnie bez sensu. Ten gol a potem karny nieogwizdany Austriakom, gdzie koleś mial pół stopy przed linią obrony to jest zaprzeczenie całej idei po co linie spalonego wprowadzili do tej gry. Przecież to nie było campowanie Austriaka w ataku ani jakieś ustawienie specjalne linii defensywy tylko po przy odgrywaniu głową facet ruszył może pół sekundy szybciej. Po drugiej stronie Włosi permanentnie walili spalone po 2-3 metry i próbowali z tego strzelić bramkę licząc że nikt nie zauważy i kilka razy nie było żadnej reakcji ze strony sędziów tylko nie potrafili z tego strzelic gola. 

A wracając do karnego dla Austrii. Nie mam pojęcia czego go nie odgwizdano - pokazywali tylko że był spalony - co z tego skoro kolesia tam prawie złożyli na pół w polu karnym?! 

 

Ponieważ w piłce nożnej przepisy są takie, że jeżeli przed jednym przewinieniem nastąpiło inne, to liczy się tylko to pierwsze przewinienie. W związku z tym spalony, który nastąpił przed faulem, jest tutaj nadrzędny i faul po spalonym nie jest już brany pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Qbajag napisał:

Ponieważ w piłce nożnej przepisy są takie, że jeżeli przed jednym przewinieniem nastąpiło inne, to liczy się tylko to pierwsze przewinienie. W związku z tym spalony, który nastąpił przed faulem, jest tutaj nadrzędny i faul po spalonym nie jest już brany pod uwagę.

Ok dzięki za wyjaśnienie, niemniej przepis jest idiotyczny szczególnie biorąc pod uwagę przytoczoną powyżej sytuacje gdzie całość działo się w obszarze 5 sekund. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, blackmagic napisał:

Ok dzięki za wyjaśnienie, niemniej przepis jest idiotyczny szczególnie biorąc pod uwagę przytoczoną powyżej sytuacje gdzie całość działo się w obszarze 5 sekund. 

Przecież to samo dotyczy powtórek w NBA 

No i oczywiście to ma sens, nie ważne w odstępie ilu sekund następują po sobie błędy, pierwsze zatrzymuje akcje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blackmagic napisał:

Ok dzięki za wyjaśnienie, niemniej przepis jest idiotyczny szczególnie biorąc pod uwagę przytoczoną powyżej sytuacje gdzie całość działo się w obszarze 5 sekund. 

Dlaczego idiotyczny? Mieli dać Austrii rzut karny po spalonym? Przecież ten Austriak faulowany był w tej akcji na spalonym, więc skoro był spalony to co się działo później nie ma znaczenia. Przecież nawet nieraz przy golach cofają akcję i odgwizdują spalonego czy faul sprzed kilku-kilkunastu sekund ( podobnie jest czasami w siatkówce gdzie też dotknięcie siatki czy nadepnięcie na linię unieważnia to co się działo później). Takie cofanie czasami ma dziwne efekty (polecam zobaczyć akcję z karnym dla Borussi w meczu z Sevillą, gdzie Borussia dostając tego karnego została ukarana), ale wczoraj to była bardzo dobra decyzja sędziów i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Qbajag napisał:

Ukraina skompromitowała się jeszcze bardziej niż Austria to fakt. Ale to był fatalny mecz dwóch fatalnych drużyn dla mnie.

Zupełnie się nie zgadzam. Ukraina w dwóch pierwszych meczach strzeliła 4 bramki i potrafiła postraszyć Holandię, a w meczu z Austrią nie byli w stanie kompletnie nic zrobić. Czyli z punktu widzenia taktycznego, organizacji gry, planu na ten mecz, Austriacy zagrali bdb. Do przodu też potrafili coś tworzyć, choć skuteczności brakowało. 1-0 i pełna kontrola, więc nie wiem jak można tu mówić o kompromitacji. Nie zawsze trzeba wygrać 3-0 i mieć 70% posiadania piłki, żeby mówić o zdominowaniu meczu. Dla mnie tamten mecz w ich wykonaniu na plus. 

Ale już mniejsza z tym. Nie ma sensu żyć historią austriackiej piłki :)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.