Skocz do zawartości

Koko koko Euro spoko


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

no i fajnie

No i widzisz biodro jednak dziennikarzyna szuka sensacji. W taką informacje bardzo ciężko było uwierzyć z prostego powodu... Trenerzy po prostu czegoś takiego nie robią, nawet jak jest mecz z outsiderem to idzie analiza. W zakulisowych materiałach Lakers widzę jak Vogel analizuje Cavs, widziałem jak Valverde przygotowuje zespół Barcelony na stałe fragmenty Alaves. 

To ich praca, a w tym przypadku tak jak ktoś wyżej wspomniał to nawet nie miało podstaw logicznych. Nasz najważniejszy mecz był ze Słowacją i na pewno podobnie myślał sztab Sousy, tu trzeba było zgarnąć 3 punkty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ttr jak trener ma być od tego żeby powiedzieć że skriniar jest groźny w polu karnym przy dosrodkowaniach na krótki słupek, długi słupek i pomiędzy zamiast od ustalania taktyki i tego jak grać, to połowa z nas może być tu trenerem. 

Sousa się broni bo powiedział przed meczem że najlepszy zawodnik przeciwnika jest groźny. Nóż k****... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, fluber napisał:

@ttr jak trener ma być od tego żeby powiedzieć że skriniar jest groźny w polu karnym przy dosrodkowaniach na krótki słupek, długi słupek i pomiędzy zamiast od ustalania taktyki i tego jak grać, to połowa z nas może być tu trenerem. 

Sousa się broni bo powiedział przed meczem że najlepszy zawodnik przeciwnika jest groźny. Nóż k****... 

xDDD masz rację zjebał Sousa i jego sztab.

Nakreślenie krycia strefowego + plaster to za mało, przedstawienie typowych wariantów rozegrania SFG przez Słowaków to za mało, analiza wideo to za mało. Haha co za komentarz. Dostajesz czarno na białym dowód na pi****lenie dziennikarza jakoby skupili się na Hiszpanach i niespecjalnie przygotowywali ich na Słowaków, a i tak masz czelność pisać, że to za mało.

Tzn co? Myślisz, że powinien te jednostki treningowe poświęcić na przebranie kogoś w koszulkę Skriniara i ćwiczenie po 15 razy każdego wariantu? Wtedy jakby zajebali piłkarze to już byś zwolnił z odpowiedzialności trenera czy jeszcze nie? Bo nie rozumiem czego wymagasz. 

Po reakcjach piłkarzy po stracie tego gola, po wypowiedzi Linettego jasnym jest, że któryś z nich EWIDENTNIE nie wykonał poleceń trenera i sztabu.

Przypominam w sytuacji 9na5 w polu karnym, Skriniar przyjął sobie piłkę na 13-14m mając mnóstwo czasu na uderzenie. Nie wyskoczył timingowo w gąszczu po wybloku i nie strzelił z głowy, nie miał 0.5 sekundy na złożenie się do strzału po bezpańskiej piłce. 

 

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ttr

Wszystko fajnie, tylko to już któryś z kolei raz, gdy za Sousy tracimy bramkę po stałym fragmencie, gdzie jesteśmy jak dzieci we mgle i to jaki panuje u nas chaos w polu karnym, gdy tylko idzie wrzutka to jest jakiś hit

Natomiast faktem jest, że ilość błędów indywidualnych u nas to w ostatnich kilku meczach jakieś totalne nieporozumienie. A przecież ten skład z niewielkimi zmianami gra ze sobą kilka lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ttr napisał:

xDDD masz rację zjebał Sousa i jego sztab.

Nakreślenie krycia strefowego + plaster to za mało, przedstawienie typowych wariantów rozegrania SFG przez Słowaków to za mało, analiza wideo to za mało. Haha co za komentarz. Dostajesz czarno na białym dowód na pi****lenie dziennikarza jakoby skupili się na Hiszpanach i niespecjalnie przygotowywali ich na Słowaków, a i tak masz czelność pisać, że to za mało.

 

Ja bym chciał wiedzieć jak wyglądało zgrupowanie, bo trudno, żeby pierdolił o Hiszpanii na odprawie przed meczem ze Słowacją.

Mówienie o rzutach rożnych na krótki słupek, długi słupek i środek to nie jest przedstawienie typowych wariantów rozegrania SFG przez Słowaków tylko przypomnienie Polakom, że istnieją 3 sposoby rozegrania rzutu rożnego. I biorąc pod uwagę, że za każdym razem nasza defensywa wychodziła w innych zestawach osobowych, a potem jeszcze w innych formacjach to jednak widzę tu możliwości obwiniania trenera za efekt w postaci wyników.

No dla mnie tłumaczenie tego, jak Słowacy wykonują stałe fragmenty gry na odprawie oznacza raczej, że wcześniej tego nie ćwiczono i nie trenowano.

Sorry, piłkarze są w większości ci sami co za Brzęczka, część po najlepszych sezonach w karierze, a my zaraz bedziemy po 8 meczach pod Sousą i skończymy z 1 wygraną z Andorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, fluber napisał:

@ttr jak trener ma być od tego żeby powiedzieć że skriniar jest groźny w polu karnym przy dosrodkowaniach na krótki słupek, długi słupek i pomiędzy zamiast od ustalania taktyki i tego jak grać, to połowa z nas może być tu trenerem. 

Sousa się broni bo powiedział przed meczem że najlepszy zawodnik przeciwnika jest groźny. Nóż k****... 

Powiedział dokładnie jak grają rożne i kogo trzeba kryć.. zapewne pokazywał też filmy. 

Nie wiem co jeszcze trzeba było zrobić, sprowadzić Słowaka i na nim pokazywać na żywo ? 

Zresztą ja od początku nie mam wątpliwości, że to jest tylko i wyłącznie wina piłkarzy, bo nie jest możliwe aby tylu trenerów zjebało przygotowania. Nam wyszła tylko jedna impreza z kilku to raz, a dwa że Nawałka POWTÓRZYŁ przed mistrzostwami w Rosji przygotowania jakie robił przed Euro a efekty dostał zupełnie odwrotne. Co więcej kolejny raz brak dynamiki i szybkości najbardziej widać po Krychowiaku. Jak to jest przypadek to ja jestem Jezus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sebastian napisał:

Powiedział dokładnie jak grają rożne i kogo trzeba kryć.. zapewne pokazywał też filmy. 

Nie wiem co jeszcze trzeba było zrobić, sprowadzić Słowaka i na nim pokazywać na żywo ? 

Zresztą ja od początku nie mam wątpliwości, że to jest tylko i wyłącznie wina piłkarzy, bo nie jest możliwe aby tylu trenerów zjebało przygotowania. Nam wyszła tylko jedna impreza z kilku to raz, a dwa że Nawałka POWTÓRZYŁ przed mistrzostwami w Rosji przygotowania jakie robił przed Euro a efekty dostał zupełnie odwrotne. Co więcej kolejny raz brak dynamiki i szybkości najbardziej widać po Krychowiaku. Jak to jest przypadek to ja jestem Jezus. 

Za którego trenera robiliśmy takie wyniki jak remisy z Węgrami i Islandią, czy porażka ze Słowacją? Takiej kaszany nie było już dawno. Ostatnio takie rezultaty robiliśy jak się Leo z kadrą żegnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sebastian napisał:

Powiedział dokładnie jak grają rożne i kogo trzeba kryć.. zapewne pokazywał też filmy. 

Nie wiem co jeszcze trzeba było zrobić, sprowadzić Słowaka i na nim pokazywać na żywo ? 

Zresztą ja od początku nie mam wątpliwości, że to jest tylko i wyłącznie wina piłkarzy, bo nie jest możliwe aby tylu trenerów zjebało przygotowania. Nam wyszła tylko jedna impreza z kilku to raz, a dwa że Nawałka POWTÓRZYŁ przed mistrzostwami w Rosji przygotowania jakie robił przed Euro a efekty dostał zupełnie odwrotne. Co więcej kolejny raz brak dynamiki i szybkości najbardziej widać po Krychowiaku. Jak to jest przypadek to ja jestem Jezus. 

Nawałka przed MŚ zaczął kombinować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sebastian napisał:

Powiedział dokładnie jak grają rożne i kogo trzeba kryć.. zapewne pokazywał też filmy. 

Nie wiem co jeszcze trzeba było zrobić, sprowadzić Słowaka i na nim pokazywać na żywo ? 

Może wypadało chociaż cokolwiek przećwiczyć? Kiedy żeśmy grali w Bereszyńskim, Glikiem i Bednarkiem jako środkowymi obrońcami przed Euro?

Kiedy graliśmy jednym napastnikiem przed Euro?

Kiedy graliśmy Linettym w środku pola przed Euro?

 

Co mecz wychodzimy w zupełnie innym ustawieniu i z innymi graczami, w pierwszym meczu na Euro gramy ustawieniem, którym nie graliśmy ani razu. Nawet z Anglią na Wembley graliśmy dwoma napastnikami, a tutaj nie. Jóźwiak wychodzi pierwszy raz w pierwszym składzie jako cofnięty prawoskrzydłowy, chociaż to nie jego pozycja, Frankowski wchodzi z ławki na pozycję na której w życiu nie grał. Tu jest zero konsekwencji i zero powtarzalności. 

To, że Skriniar jest groźny to nawet Pan Czesio spod sklepu wiedział.

Godzinę temu, ttr napisał:

 

Tzn co? Myślisz, że powinien te jednostki treningowe poświęcić na przebranie kogoś w koszulkę Skriniara i ćwiczenie po 15 razy każdego wariantu? Wtedy jakby zajebali piłkarze to już byś zwolnił z odpowiedzialności trenera czy jeszcze nie? Bo nie rozumiem czego wymagasz. 

 

Uważam, że jak NA PRZEDMECZOWEJ ODPRAWIE Sousa mówi, że MYŚLIMY O TYM (!!!), ŻEBY KRYĆ SKRINIARA INDYWIDUALNIE (ale że kto ma go kryć indywidualnie jak mówi o tym, że nieważne, czy kryje go ktoś większy czy mniejszy? losowanie robili przed rzutem rożnym, czy może poprostu nie wiedzieli kto ma go kryć, bo trener tego nie ustalił i Skriniar został sam?) to oznacza, że zmarnował 3 tygodnie zgrupowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

Ja bym chciał wiedzieć jak wyglądało zgrupowanie, bo trudno, żeby pierdolił o Hiszpanii na odprawie przed meczem ze Słowacją.

Mówienie o rzutach rożnych na krótki słupek, długi słupek i środek to nie jest przedstawienie typowych wariantów rozegrania SFG przez Słowaków tylko przypomnienie Polakom, że istnieją 3 sposoby rozegrania rzutu rożnego. I biorąc pod uwagę, że za każdym razem nasza defensywa wychodziła w innych zestawach osobowych, a potem jeszcze w innych formacjach to jednak widzę tu możliwości obwiniania trenera za efekt w postaci wyników.

No dla mnie tłumaczenie tego, jak Słowacy wykonują stałe fragmenty gry na odprawie oznacza raczej, że wcześniej tego nie ćwiczono i nie trenowano.

Sorry, piłkarze są w większości ci sami co za Brzęczka, część po najlepszych sezonach w karierze, a my zaraz bedziemy po 8 meczach pod Sousą i skończymy z 1 wygraną z Andorą.

I ta wiedza co by Ci dała w kontekście sytuacji w, której Sousa mówi o lewej stronie Słowaków, o Maku i Dudzie. O wspomaganiu prawej strony w obronie przez wahadłowych i zejściach pivotów, o asekuracji.. a w warunkach meczowych skończyło się to podskokami Jóźwiaka i ograniem Bereszyńskiego jak juniora? 

Wytyczne i założenia to jedno, boisko drugie, a na końcu grają piłkarze, a tutaj Ondrej Duda czy Mak jechali z nimi jak ze ścierkami czaisz? Hamsik po sezonie gdzie grał małe minuty gdzieś w Skandynawii chyba wyglądał świetnie bo to świetny piłkarz.

Nie warto nawet podnosić teraz tematu czy analiza video SFG trwała 15min czy 5min. Ty widzisz krótki fragment tego, a skoro on mówił o Skriniarze tzn, że pokazał im jak Słowacy biją rożne, jaki ma pomysł na bronienie, jak ma się zachowywać strefa, co ma robić plaster itd.. To są profesjonalni piłkarze ja nie rozumiem o czym ty piszesz.

Ty myślisz, że zespoły ćwiczą coś takiego na sucho xDD? Myślisz, że Simeone i Mono Burgos mając w składzie Gabiego, Thiago, Godina, Filipe Luisa, Diego Coste itd odtwarzali na treningach SFG Realu Ramosa i Ronaldo xDD? I, że potem pluł sobie w brodę, że nie poświęcił na to więcej czasu po przegranym finale LM? Pomijając już fakt, że w klubie masz dużo więcej jednostek treningowych więc wygląda to trochę inaczej.

Słowacja też zmieniła niedawno trenera, też grała różnymi składami. 

Jak już chcesz coś zarzucać Sousie, który weź pod uwagę, że miał mało czasu to np zadaj pytanie czy Jóźwiak jako wahadłowy to dobry pomysł bo chłop nie ma pojęcia o grze obronnej co było widać w całym spotkaniu, ale teraz Ci tylko przypomnę, że pełnił on rolę jokera, a dziennikarze jebali po portugalczyku, że nie gra nim od pierwszych minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ttr napisał:

 

Słowacja też zmieniła niedawno trenera, też grała różnymi składami. 

Słowacja zagrała w ostatnim meczu eliminacyjnym czterema z tyłu: Hubocan, Satka, Skriniar, Pekarik

W próbie generalnej przed Euro zagrała czterema z tyłu: Hubocan, Satka, Skriniar,Pekarik

Przeciwko Polsce zagrali: Hubocan, Satka, Skriniar, Pekarik

Polska zagrała w ostatnim meczu eliminacyjnym tróką: Bednarek - Glik - Helik ( Bereszyński grał na pozyji Jóźwiaka)

W próbie generalnej przed Euro czwórką: Kędziora -Glik - Dawidowicz - Puchacz

W pierwszym meczu Euro trójką Bereszyński - Glik - Bednarek

Słowacja zagrałą 3 mecze tym samym zestawem w takim samym systemie

My zagraliśmy 3 mecze różnymi systemami i wystawiliśmy w  nich 7 różnych graczy.

I tak się możemy bawić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, ttr napisał:

Nie warto nawet podnosić teraz tematu czy analiza video SFG trwała 15min czy 5min.

Tu nie chodzi o analizę wideo. Obronę przy SFG trzeba po prostu przetrenować. Każdy zawodnik znajdujący się w polu karnym/w jego pobliżu musi mieć przypisaną strefę/zawodnika za jakiego odpowiada. "Uważajcie na Skriniara, będą wrzucać na krótki, długi, albo w środek" to tak to można sobie mówić na jakimś turnieju tymbarka, a nie na Mistrzostwach Europy i udawać że jesteśmy taktycznie przygotowani na wrzutki rywala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, airmax napisał:

 

 "Uważajcie na Skriniara, będą wrzucać na krótki, długi, albo w środek" to tak to można sobie mówić na jakimś turnieju tymbarka, a nie na Mistrzostwach Europy i udawać że jesteśmy taktycznie przygotowani na wrzutki rywala. 

No dokładnie. Co będzie na kolejneh odprawie? Że uważajcie na Moratę, bo może strzelić prawą nogą, lewną nogą, albo głową? A potem jak Morata nam strzeli to piłkarze nie zrealizowali planu taktycznego trenera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Słowacja zagrała w ostatnim meczu eliminacyjnym czterema z tyłu: Hubocan, Satka, Skriniar, Pekarik

W próbie generalnej przed Euro zagrała czterema z tyłu: Hubocan, Satka, Skriniar,Pekarik

Przeciwko Polsce zagrali: Hubocan, Satka, Skriniar, Pekarik

Polska zagrała w ostatnim meczu eliminacyjnym tróką: Bednarek - Glik - Helik ( Bereszyński grał na pozyji Jóźwiaka)

W próbie generalnej przed Euro czwórką: Kędziora -Glik - Dawidowicz - Puchacz

W pierwszym meczu Euro trójką Bereszyński - Glik - Bednarek

Słowacja zagrałą 3 mecze tym samym zestawem w takim samym systemie

My zagraliśmy 3 mecze różnymi systemami i wystawiliśmy w  nich 7 różnych graczy.

I tak się możemy bawić dalej.

  Myślę, że wypadnięcie Milika czy Piątka ma jakiś związek z tym. I myślę, że w przypadku gdzie i Glik i Bednarek i nawet Bereszyński w serie A grali nie raz nie dwa w trójce obrońców jako profesjonalni piłkarze nie są w szoku, że nagle muszą tak zagrać. No, ale możesz się czepiać, że za dużo kombinuje Sousa i pewnie po części masz rację tylko na samym końcu przegraliśmy przez FATALNE BŁĘDY INDYWIDUALNE i Krychowiaka.

10 minut temu, fluber napisał:

Uważam, że jak NA PRZEDMECZOWEJ ODPRAWIE Sousa mówi, że MYŚLIMY O TYM (!!!), ŻEBY KRYĆ SKRINIARA INDYWIDUALNIE (ale że kto ma go kryć indywidualnie jak mówi o tym, że nieważne, czy kryje go ktoś większy czy mniejszy? losowanie robili przed rzutem rożnym, czy może poprostu nie wiedzieli kto ma go kryć, bo trener tego nie ustalił i Skriniar został sam?) to oznacza, że zmarnował 3 tygodnie zgrupowania.

Jakbyś trochę pomyślał to doszedłbyś do wniosku, że podczas turnieju po pierwszym meczu nie bardzo wyjdzie Ci informacja OD DRUŻYNY, a już na pewno nie od SZTABU którzy dokładnie byli przypisani tylko po to żeby ich grillować. Do swoich się nie strzela, a dyskusję kończę. Masz rację Sousa zmarnował zgrupowanie, zmarnował cały potencjał polskiej kadry tak jak Brzęczek. Jebani amatorzy zatrudniani do prowadzenia wirtuozów nie ćwiczą z nimi rzutów rożnych 35 razy. Tyle nie chce mi się dalej dyskutować. 

I jeśli już naprawdę chcesz kierować swój gniew w stronę trenera to weź pod uwagę, że jego pomysł na piłkę jest trochę inny niż Brzęczka i w sumie po to go zastąpił więc jeśli tak bardzo chcesz mieć pretensje o to kombinowanie i brak ciągłości to miej je do Bońka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ttr napisał:

  Myślę, że wypadnięcie Milika czy Piątka ma jakiś związek z tym.

Z rotowaniem obroną? 

Były mecze towarzyskie po wypadnięciu obu, dalej graliśmy na dwóch napastników. Na Euro zagraliśmy z jednym napastnikiem pierwszy raz. I potem nic dziwnego, że Słowakom strzelamy jednego gola po kiksie LInettego.

4 minuty temu, ttr napisał:

  Myślę, że wypadnięcie Milika czy Piątka ma jakiś związek z tym. I myślę, że w przypadku gdzie i Glik i Bednarek i nawet Bereszyński w serie A grali nie raz nie dwa w trójce obrońców jako profesjonalni piłkarze nie są w szoku, że nagle muszą tak zagrać. No, ale możesz się czepiać, że za dużo kombinuje Sousa i pewnie po części masz rację tylko na samym końcu przegraliśmy przez FATALNE BŁĘDY INDYWIDUALNE i Krychowiaka.

Jakbyś trochę pomyślał to doszedłbyś do wniosku, że podczas turnieju po pierwszym meczu nie bardzo wyjdzie Ci informacja OD DRUŻYNY, a już na pewno nie od SZTABU którzy dokładnie byli przypisani tylko po to żeby ich grillować. Do swoich się nie strzela, a dyskusję kończę. Masz rację Sousa zmarnował zgrupowanie, zmarnował cały potencjał polskiej kadry tak jak Brzęczek. Jebani amatorzy zatrudniani do prowadzenia wirtuozów nie ćwiczą z nimi rzutów rożnych 35 razy. Tyle nie chce mi się dalej dyskutować. 

I jeśli już naprawdę chcesz kierować swój gniew w stronę trenera to weź pod uwagę, że jego pomysł na piłkę jest trochę inny niż Brzęczka i w sumie po to go zastąpił więc jeśli tak bardzo chcesz mieć pretensje o to kombinowanie i brak ciągłości to miej je do Bońka.

Przecież ten film to jest wystawienie piłkarzy na strzał. Wczoraj w Hejt Parku co drugi telefon dotyczył tego, że przecież trener zrobił zajebistą robotę, tylko nasi piłkarze go nie posłuchali. Na odprawie Sousa mówi o kryciu Skriniara tak jakby nie było przypisanego gracza ( nieważne czy kryje go zawodnik mniejszy, czy większy przecież mówi, jakby nie było przypisanego obrońcy do niego. I Glik i Bednarek są wyżsi niż Skriniar, więc nie rozumiem tej wypowiedzi)

Sousa przede wszystkim zmarnował pół roku pracy, po którym nie udało mu się wyklarować ani taktyki ani jedenastki do grania. I to jest główny do niego zarzut. 

Ja akurat mam pretensje zarówno do piłkarzy, trenera, jak i Bońka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

No dokładnie. Co będzie na kolejneh odprawie? Że uważajcie na Moratę, bo może strzelić prawą nogą, lewną nogą, albo głową? A potem jak Morata nam strzeli to piłkarze nie zrealizowali planu taktycznego trenera?

Ty naprawdę chyba nie wiesz na czym polegają odprawy i analiza gry rywala... Będziesz w szoku, ale Zidane uczulał na odprawach na podłączanie się Alby i diagonalne piłki od Messiego. c*** nie trener, po co o tym mówi skoro cała Europa o tym wie.

I udowodnij mi, że kadra Sousy ani razu nie ćwiczyła SFG. Udowodnij mi to.

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ttr napisał:

Ty naprawdę chyba nie wiesz na czym polegają odprawy i analiza gry rywala... Będziesz w szoku, ale Zidane uczulał na odprawach na podłączanie się Alby i diagonalne piłki od Messiego. c*** nie trener, po co o tym mówi skoro cała Europa o tym wie.

I udowodnij mi, że kadra Sousy ani razu nie ćwiczyła SFG. Udowodnij mi to.

8:07 Skriniara przy rożnym z którego pada gol kryje najniższy na boisku Jóźwiak. 

To było przećwiczone, zaplanowane, spontaniczne? Jak można to wyjaśnić?

1:30  rzut wolny Skriniara indywidualnie nie kryje nikt.

Jak ja mam wierzyć, że oni coś przećwiczyli jak dowody z meczu wskazują, że nie wiadomo kto tego Skriniara miał kryć?

 

https://www.youtube.com/watch?v=xqLjkGV3hIc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, fluber napisał:

 


Jak ja mam wierzyć, że oni coś przećwiczyli jak dowody z meczu wskazują, że nie wiadomo kto tego Skriniara miał kryć?

to jest raczej nierealne i niemożliwe aby nie mieli meetingu oraz scoutingu przeciwko Słowacji .przypuszczam , że na treningach przygotowawczych prawdopodobnie mogli na pojedynczych jednostkach treningowych przygotowywać się więcej na Hiszpanie a Słowację trochę olali . to realne bo wygrana ze Słowacją była pewniakiem 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.