Skocz do zawartości

Playoff 2020/21 West 2nd round: Phoenix Suns (2) - Denver Nuggets (3)


Koelner

Kto?  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto ?



Rekomendowane odpowiedzi

CHRIS POINT GOD PAUL. 

Szkoda, że Jokiciowi się ulało w tej trzeciej kwarcie, powinien odbyć jakiś kurs anger management, a tutaj przeciętna seria (średni ofensywny output + Chris Paul niszczący go na pickach), sweep i ejection w elimination game. 

Btw. to będzie trochę w stylu ,,mądry po fakcie'', ale sam nie wiedziałem: jak ludzie zachwycali się, że Aaron Gordon to idealny fit dla Nuggets i super roles, to się trochę dziwiłem, bo statsy zupełnie tego nie pokazywały, przeciętny gracz w ataku, dobry obrońca, ale uznałem, że za mało oglądam Magic. Okazało się, że faktycznie gość jest przeciętny w ataku i dobry w obronie, i nie jest zły generalnie, solidny gracz, ale reputacja super rolesa za 18 milionów? Naah. Może się rozwinie w contract year i ktoś mi wypomni.

Chyba chodzi o to, że każdy ~bardzo dobry obrońca na obwodzie jest nazywany ~All-NBA D graczem, i z niedoceniania rolesów poszliśmy trochę w drugą stronę, bo wybijający się All-NBA D impakt na obwodzie robi paru gości, a potem z 15-20 graczy daje podobny impakt, a paru z nich ma po prostu lepszą renomę. Więc kończy się tak, że z Gordonem dalej robisz sobie 125 DRTG w playoffach, bo obok biega Jokic czy inny MPJ, tylko w ataku daje 10ppg na 50TS% z wątpliwym decision making, więc trochę meh. 

____

17 minut temu, Qbajag napisał:

sędziowie dziś chyba przesadzili z wyrzuceniem Jokica.

Luźno flagrant 2, Jokic go specjalnie sfaulował (,,unneccessary contact'') + walnął mu w twarz (,,excessive contact''), ludziom się jak zwykle włącza tough guy mode i narzekają. Można się pewnie zastanawiać czy to było excessive, ale Jokic miał pecha, że jest jakieś 30 kilogramów większy, więc wizualnie wyglądało to kiepsko. Ogólnie szkoda Jokicia, bo mu sie połamał sidekick, trafił na ciężki matchup i niechcący zrobił se ejection.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qbajag napisał:

Tak na szybko po meczu. Ale radość!!! :) Szkoda mi Denver, zwłaszcza, że sędziowie dziś chyba przesadzili z wyrzuceniem Jokica. Paul dziś kolejny kosmiczny mecz! Bridges to zdecydowanie mój ulubiony gracz obecnej ekipy. Od czasów Nasha i Granta Hilla nikogo tak nie lubiłem w Phoenix :) 
Dobrze, że sobie odpoczną przed starciem z Utah.

Nie skreślał bym LAC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAŁA SERIA W SKRÓCIE:

 

a tak na serio to trochę szkoda że Jok ten rewelacyjny indywidualnie sezon zakończył taką kupą (ofc to ejection to z kategorii żartów) ....no ale niech pielęgnuje to wkurwienie przez cały okres przygotowawczy co przy powrocie Murraya w sensownej formie może zaowocuje mistrzostwem za rok :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, TryczekSzukarek napisał:

Nie skreślał bym LAC 

Luz. Po 2-0 z Mavs już ich wysyłano na ryby. Śmieszki heheszki że tak mocno chcą uniknąć LAL że odpadną już w 1 rundzie. Suns pokazało że nie są "wydmuszką RS" i odprawili zeszłorocznych mistrzów i MVP dość pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dziś trochę mecz z nastawieniem jak niektóre spotkania polskiej reprezentacji na turniejach na koniec fazy grupowej. Liczyłem na to, że ktoś zostanie Bosackim i ten jeden domowy urwą.
- Barton i Monte weszli w S5, wiec rozsądnie wyglądające zmiany. Facu i Austin w tej serii odstawali. Widać że Malone szuka czegoś, bo i McGee dostał szansę, ale tak jak przez całą serię Suns wyglądali znacznie lepiej od początku jako po prostu zespół. Tu Denver miało czasem problem ze skończeniem kontry.
- nawet gdy efekt był identyczny jak w Suns to ciężko porównać trójkę Campazzo z Q2 do tej Cama Johnsona. Facu w ostatniej sekundzie akcji, która miała wyglądać inaczej, Suns wykreowali swoją szybko, łatwo i przyjemnie.
- lubię ten moment, gdzie w TNT zapytano się gdzie są Porter i Gordon i zaraz obaj zaliczyli po stealu i łatwych punktach. Słaba serie obaj mają, ale te dwa posiadania były fajne, zwłaszcza dodając do tego komentarz.
- można mieć wrażenie, że ten mecz był kopia poprzedniego czy G1, Suns skromna przewaga do przerwy, ale Suns grali lepiej i wyglądało na zespół silniejszym. Wcześniej po przerwie robili odskok, więc to miało być momentem próby.
- Chris Paul wielkim koszykarzem jest.
- Denver tym razem po przerwie próbowało podjąć walkę, momentami zbyt dosłownie jak Jokic z Paynem, ale no czasem chęci to za mało, bo Phoenix punktowało.
- no a po wyrzuceniu Jokicia sezon tak naprawdę się skończył. Szkoda że w ten sposób MVP się pożegnał z graniem w tym roku. Chociaż poszedł do Payne i przeprosił, więc jako tako próbował wyjść z klasą. W sumie w TNT byli też zdziwieni, że aż flagrant dwa poszedł.
- wrócimy silniejsi, wierzę. Sezon będzie trzeba podsumować później na spokojnie, bo tegoroczne granie to z jednej strony okej wynik jak na granie bez Jamala, z drugiej strony spore rozczarowanie, bo po deadline i przed tą kontuzja wierzyłem w coś więcej.
- Suns byli wielkim zespołem w tej serii, gratulacje za miotle dla sympatyków Phoenix czy CP3. Najbardziej życzę teraz tytułu Suns i Bucks, więc oby Phoenix przeszło przez zachód do końca. Chris Paul zasługuje na tytuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BMF napisał:

Btw. to będzie trochę w stylu ,,mądry po fakcie'', ale sam nie wiedziałem: jak ludzie zachwycali się, że Aaron Gordon to idealny fit dla Nuggets i super roles, to się trochę dziwiłem, bo statsy zupełnie tego nie pokazywały, przeciętny gracz w ataku, dobry obrońca, ale uznałem, że za mało oglądam Magic. Okazało się, że faktycznie gość jest przeciętny w ataku i dobry w obronie, i nie jest zły generalnie, solidny gracz, ale reputacja super rolesa za 18 milionów? Naah. Może się rozwinie w contract year i ktoś mi wypomni.

Gordon był ściągany do trochę innej roli niż te Playoffs i na inne matchupy. Miał dobrą serię z Blazers i słaba z Suns (jak cały zespół), więc moim zdaniem trochę wykorzystujesz moment w tym komentarzu.

Ściągana go na LeBrona i Kawhia, a biegał za Lillardem i Bookerem. Miał głównie ścinać i nie grać z piłką w ręku jako czwarta co najwyżej opcja w ataku, a momentami musiał cudaczyc z kozłowaniem etc.

W ofensywie na pewno on i cały zespoł wyglądaliby z Jamalem, a tak grał większą rolę niż powinien grać w ataku, tak jak przez większość kariery w Orlando.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw - skoro Jok dostał flagrant 2 + ejection za taki c***owy faul to czemu Paul nie dostaje co mecz 2xtech + ejection za darcie pizdy w każdej akcji (no chyba że Suns trafią + dostaną and1, w takich sytuacjach Chris jest ukontentowany)? 🤔

Młody core Suns jest mega likeable i to będzie fajna ekipa do kibicowania też dla 'neutralnych' fanów....ale póki grają tam c***ki CP3 i Crowder to kij im w oko. Go Jazz/LAC/ktokolwiek ze wschodu poza Nets (w przypadku finału Suns - Nets będę trzymał kciuki za to żeby liga zbankrutowała przed wyłonieniem zwycięzcy)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucas- wszystko co napisałeś potwierdza z grubsza to, co ja napisałem:

,,za duża rola w ataku'' --> Gordon w serii z Suns był jakąś szóstą opcją w ataku, oddawał niecałe 10 rzutów na mecz, czasem sobie zagrał z piłką, jak to dla niego za dużo, to raczej słabo. Jakby był Murray i rzucałby 7-8 razy na mecz, to może by było idealnie, ale to jest volume prime PJ Tuckera, a PJ poza trójką nie ma żadnego ofensywnego skilla (no i w obronie był jednym z niewielu tych faktycznie zajebistych wingów); 

,,sprowadzany na inne matchupy'' --> dlatego takich graczy przeceniamy, płacisz specjaliście od obrony prawie 20 milionów, a on musi mieć inne matchupy, żeby pokazać swój impakt, w lidze, gdzie średnio mamy 115 ORTG w playoffach, więc mamy historyczny poziom pod względem jakości w ataku;

,,sprowadzany na inne matchupy cd'' --> ... a jak już dostał ten matchup, to w playoffach Kawhi mu zrobił w '19 - 77 TS%, więc musi mieć jednak obok siebie legit defensywnych partnerów;

Ale nie chcę, żeby wyszło, że krytykuję ot co above average rolesa po sweepie w jednostronnej serii, na którą chyba żaden gracz Denver poza Campazzo nie dojechał, to ogólna refleksja. Ale taaak, dzięki temu potem taki Gordon leci przez 5 lat na reputacji zajebistego rolesa wartego parę 1st rounderów, gdy Suns dali Crowderowi kontrakt o wartości MLE. I niby intuicyjnie powinien być lepszy ten Gordon, ale skoro 10 rzutów na mecz to jest za dużo, a on musi mieć np. Kawhiego po drugiej stronie, żeby pokazać swoje value, a jak już dostał Kawhiego, to został zniszczony: to nie wiem czy tak jest. 

To tylko hipoteza (~jak ktoś nie ma sensownego ofensywnego skilla to jest max MLE graczem współcześnie).

Chyba, że ma w obronie impakt lepszy niż bycie ~bardzo dobrym obrońcą, ale IMHO takich wingów jest ze 2-4 (Giannis, Isaac, Simmons, Thybulle, z czego jeden się opieprzał, drugi jest połamany, trzeci to 50/50, a czwarty na razie nie umie rzucać do kosza). Może ktoś mi wyleciał z głowy.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TryczekSzukarek napisał:

Nie skreślał bym LAC 

Trochę życzenowo to pisałem. Ale nadal uważam, że nawet jeśli to będzie musiało trwać 7 spotkań, to jednak Utah.

1 godzinę temu, Lucas napisał:


- lubię ten moment, gdzie w TNT zapytano się gdzie są Porter i Gordon i zaraz obaj zaliczyli po stealu i łatwych punktach. Słaba serie obaj mają, ale te dwa posiadania były fajne, zwłaszcza dodając do tego komentarz.
 

Też na to zwróciłem uwagę i mi się podobało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej oglądam powtórek z faulu Jokicia, tym bardziej nie wierzę ile tam było teatralności. Gwóźdź do trumny dla Denver.

Szkoda, bo w tym sezonie mieli szansę coś zadziałać w PO. 

Nie tak powinni odpaść. 

A dla Suns wielkie brawa. Niech skopią dupę Giannisowi lub Durantuli. 

Dla legacy Krzysia byłoby to zwieńczenie jego zacnej kariery jako jeden z najlepszych ever na swojej pozycji. 

Edytowane przez KeepItDirty
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak dla mnie Jokic jednak celował w piłkę, z dużą siłą i ewidentnie w efekcie frustracji, po drodze trafiając oczywiście Payne'a w twarz, but still. Ja bym chyba go nie wyrzucał.

Suns grają świetnie, a perspektywa walki o tytuł zaczyna wyglądać naprawdę realnie, biorąc pod uwagę, że w WCF trafią pewnie na wymęczonego rywala. Ale póki co dobijają zranione zwierzyny, prawdziwy test jeszcze przed nimi.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, darkonza napisał:

Nie oglądałem meczu, Paul ma świetne staty ale +/- ma zdecydowanie gorszy niż pierwsza piątka, w zasadzie to prawie neutralny. Ktos cos?

Nie oglądałem jeszcze, ale odpowiedz jest chyba prosta: Pewnie po prostu grał w tym meczu dłużej z 2nd line-up... skoro wszyscy z s5 maja podobne do siebie wartości, a on jedyny ma mniejszą, to innego wytłumaczenia nie ma chyba. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, darkonza napisał:

Nie oglądałem meczu, Paul ma świetne staty ale +/- ma zdecydowanie gorszy niż pierwsza piątka, w zasadzie to prawie neutralny. Ktos cos?

Torrey Craig

 

23 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Nie oglądałem jeszcze, ale odpowiedz jest chyba prosta: Pewnie po prostu grał w tym meczu dłużej z 2nd line-up... skoro wszyscy z s5 maja podobne do siebie wartości, a on jedyny ma mniejszą, to innego wytłumaczenia nie ma chyba. 

CP3? znany boxscore cancer :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.