Skocz do zawartości

Playoff 2020/21 West 2nd round: Phoenix Suns (2) - Denver Nuggets (3)


Koelner

Kto?  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto ?



Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Koelner napisał:

pisałem już rok temu . fajny grajek ale jak Denver ma większe marzenia niż 2rd czy wcf to póki jest młody i ma wartość warto byłoby nim pohandlować . Jokic potrzebuje na obwodzie maderfakera a ani porter ani murray tacy nie są

wszystko zgoda oprocz murraya

wiadomo roznie po kontuzji moze byc ale gosc jest prawie tak dobry jak Mitchell, albo tak dobry

2 minuty temu, Lucas napisał:

Widzę że poważny research, gdzie 10% jego rzutów to daleki mid-range, a 46% to trójki.

yyyyyy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubbas napisał:

yyyyyy?

Porter najwięcej rzuca za 3 (46% jego rzutów, trafia 44% z nich), później najwięcej rzuca pod koszem (22% rzutów, trafia 83% z nich), gra na 66%TS%, a Ty piszesz o złej selekcji rzutowej XD

I to że stoi trochę za linią za 3, zeby miec wiecej miejsca nie jest problemem, skoro % za 3 ma bardzo dobre. 

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole, dziwne bardzo te dyskusje z fanami Denver sa, o wszystko sie obrazacie, smierdzi to jakims fanatyzmem typu klubow z ekstraklapy, nic nie mozna powiedziec bo odrazu jest wielkie oburzenie

20 meczow w RS Denver i wszystkie w zeszlym roku i w tym w po to malo czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kubbas napisał:

W ogole, dziwne bardzo te dyskusje z fanami Denver sa, o wszystko sie obrazacie, smierdzi to jakims fanatyzmem typu klubow z ekstraklapy, nic nie mozna powiedziec bo odrazu jest wielkie oburzenie

20 meczow w RS Denver i wszystkie w zeszlym roku i w tym w po to malo czy co?

Ja się na nikogo nie obrażam, to Ty zacząłeś od obrażania Portera, a potem się dziwisz ze tak się z Tobą dyskutuje. Zwłaszcza gdy rzucasz jakąś tezę, która w ogóle nie ma pokrycia z rzeczywistością.

Do Portera to się można było bardziej przyjebać o to, że swoich warunków w obronie nie wykorzystuje i zaczynał jako tyczka w obronie, teraz też nie jest jeszcze pozytywnym obrońcą, a napisałeś o rzucaniu, a więc jego największym atucie. Ciężko tez podważać selekcję rzutową gościa, gdy najwięcej rzuca pod koszem i z dystansu i trafia tam na dobrych procentach.

Z tym o wszystko się "obrażacie" to też dość mocno, gdy wystarczy poczytać dyskusje @julekstep z @LeweBiodroSmoka o Bartonie choćby ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

Porter najwięcej rzuca za 3 (46% jego rzutów, trafia 44% z nich), później najwięcej rzuca pod koszem (22% rzutów, trafia 83% z nich), gra na 66%TS%, a Ty piszesz o złej selekcji rzutowej XD

I to że stoi trochę za linią za 3, zeby miec wiecej miejsca nie jest problemem, skoro % za 3 ma bardzo dobre. 

spoko, a jak sie zacznie powazne granie i bedzie pare minut do konca w waznym meczu po to wroci do swojego ceglenia przez rece

 

2 minuty temu, Lucas napisał:

Ciężko tez podważać selekcję rzutową gościa, gdy najwięcej rzuca pod koszem i z dystansu

a zauwazyles ze w NBA obecnie kazdy rzuca za 3 i spod kosza? 

kwestia selekcji rzutowej na ten moment i decision makingu jest kwestia eye testu jak gosc wali przez rece prawie kazdy rzut

przeciez nigdzie ci nie napisalem ze rzuca z poldystansu

swoja droga Kawhi rzuca z poldystansu i Durant, to zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubbas napisał:

spoko, a jak sie zacznie powazne granie i bedzie pare minut do konca w waznym meczu po to wroci do swojego ceglenia przez rece

 

No i widzisz dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu, skoro wychodzisz z jakąś tezę która nie ma pokrycia w faktach, a gdy dostajesz cyferki to zachowujesz się jak jakiś konfederata, gdy w dyskusji otrzymuje badania, bo "wystarczy się rozejrzeć" jest lepszą próbką.

EOT z mojej strony, bo nigdy nie miałem problemu w dyskusjach o Nuggets z choćby @mac i wieloma innymi userami, ale z Tobą rozmawiać się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lucas napisał:

Z tym o wszystko się "obrażacie" to też dość mocno, gdy wystarczy poczytać dyskusje @julekstep z @LeweBiodroSmoka o Bartonie choćby ;]

nie no ogolnie spoko, nie bierz tego osobiscie ale taki wydzwiek twoje odpowiedzi mialy

po prostu jak uwielbiam Jokica i jaram sie jego gra obecnie, tak forum mi go obrzydza, bo nie mozna nic zlego powiedziec bo odrazu jest 18 laurek przesmiewczych

1 minutę temu, Lucas napisał:

No i widzisz dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu, skoro wychodzisz z jakąś tezę która nie ma pokrycia w faktach, a gdy dostajesz cyferki to zachowujesz się jak jakiś konfederata, gdy w dyskusji otrzymuje badania, bo "wystarczy się rozejrzeć" jest lepszą próbką.

EOT z mojej strony, bo nigdy nie miałem problemu w dyskusjach o Nuggets z choćby @mac i wieloma innymi userami, ale z Tobą rozmawiać się nie da.

no ale stary co chcesz zebym ci przewertowal ostatnie mecze w po nuggets gdzie gosc odpala przy 8 sekundach na shot clocku trojke przez lapy ktora ledwo sie co odbija od obreczy?

a wierz mi ze widzialem to dokladnie bo cala serie z Blazers mialem kase postawiona na Denver i MPJ z jego decision makinigiem nic nie pomagal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lucas napisał:

???

Ty oglądałeś w ogóle Jamala w tym sezonie? Przecież on przed urazem to robił ~bubble poziom mniej więcej.

sezon mnie tak średnio interesuje ale jak już jesteśmy to 21 pkt przy prawie 5 as to jeszcze za słabo jak na legit 2 opcje dla contendera . wiem że styl denver trochę rozkłada te pkt ale właśnie w PO jest zazwyczaj potrzebny gracz który weźmie piłkę pod pachę i wyciągnie mecz ( tak jak mu się rok temu temu zdarzało ale dla mnie był za mało stabilny w tych meczach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

sezon mnie tak średnio interesuje ale jak już jesteśmy to 21 pkt przy prawie 5 as to jeszcze za słabo jak na legit 2 opcje dla contendera . wiem że styl denver trochę rozkłada te pkt ale właśnie w PO jest zazwyczaj potrzebny gracz który weźmie piłkę pod pachę i wyciągnie mecz ( tak jak mu się rok temu temu zdarzało ale dla mnie był za mało stabilny w tych meczach )

w RS mial takie staty?

on caly sezon gral z kontuzjami z tego co ogladalem takze to niewymierne

jakby juz brac jakis przyklad jego gry za wykladnik, to poprzednie playoffy pokazaly ze to jest legit 2 opcja, a ja bym powiedzial ze legit 1 opcja w 70 procentach zespolow w nba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

sezon mnie tak średnio interesuje ale jak już jesteśmy to 21 pkt przy prawie 5 as to jeszcze za słabo jak na legit 2 opcje dla contendera . wiem że styl denver trochę rozkłada te pkt ale właśnie w PO jest zazwyczaj potrzebny gracz który weźmie piłkę pod pachę i wyciągnie mecz ( tak jak mu się rok temu temu zdarzało ale dla mnie był za mało stabilny w tych meczach )

Może ktos uzna, ze to wymówka, ale Murray tak sporą część sezonu grał z urazami, czasem na 2-3 różnymi :P Jak się już wyleczył to Denver odpaliło (bo z takim grającym na nie 100% Murrayem to dość długo było 0.500, to ze po jego kontuzji wygrywali nadal mecze wiosna trochę zakłamuje jego wpływ na zespół IMO) 

Jamal zagrał 48 meczów, więc jakby to podzielić na dwa okresy pokazuje trochę już dokładniej, choć i tak za cały sezon wypadł lepiej w sumie w każdym statsie niż w poprzednich ;)

1-24 G Murraya:

18.5 PKT / 4.4 AST / 4.0 REB / 34% za 3

25-48:

23.9 PKT / 5.2 AST / 4.0 REB / 46% za 3

+ Murray zrobił olbrzymi postęp w obronie, momentami to media az przereagowywały, bo pamietam ze ktos go wrzucał do NBA All-D Team, ale az tak dobrze moim zdaniem nie bronił. No ale obok Doziera był najlepszym obwodowym obrońcą Nuggets w tym sezonie.

W Playoffs tez sobie do tej pory radzil, choc wiadomo zdarzyły sie mecze gorsze (jak G7 z Portland, ktore Murray w duzej mierze Nuggets przegrał), ale no zawodnicy sie ucza tez na takich porazkach.

O ile jestem w stanie podważać Portera długofalowo (sam mam sporo "IF" z nim związanych, i taką raczej hate/love relację, zresztą ja Portera dosc dlugo krytykowalem, Julek tez, a tylko LBS tak bezkrytycznie podchodził do niego :P), tak Murraya to jesli sie dobrze wyleczy nie sposób podważać jako drugiej opcji tej drużyny.

@Koelner aż prześledziłem losy medyczne Murraya specjalnie :P 

left calf tightness - 24.12 - probable for Christmas
right elbow contusion - 29.12 - out vs Kings
left shoulder sprain - 23.01 - probable for Suns

Wypowiedź z końcówki stycznia

"Man, how am I feeling? My elbow bruised. I got a sprained left shoulder. I hit my glute. I got a big bruise on my glute. It hurts to lift my leg and run. But it's fine. It's cool. I'm always good, man"


shoulder - 30.01 - probable vs Jazz
 left knee soreness - 05.02 - questionable vs Kings
 left ankle sprain - 13.02 - questionable vs Lakers

 

No i gdy wreszcie go doleczono i te mikrourazy i odpalił na dobre to stalo sie co sie stalo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suns średnio zaczęli playoffy: średni Booker, kontuzjowany Paul i nierówni z dystansu rolesi, te pierwsze trzy mecze z Lakers to był chyba najgorszy sportowo poziom w całych playoffach, a już na pewno na Zachodzie. 

Teraz? Booker po średnim regularze i słabym początku serii z Lakers wygląda jak All-NBA gracz, zamykając usta krytykom, m.in. mi, znakomita obrona, Paul po którym już nie widać kontuzji, świetnie dysponowani starterzy i rolesi. Efekt? +30 w G5 i +29 po 1,5 kwarty z Lakers, +17 i +25 z Nuggets.

Oby CP3 był zdrowy, bo wyjąć okres z Houston i to jest najlepszy support i/lub najlepsze okienko na finały jakie miał w całej swojej karierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Koelner napisał:

sezon mnie tak średnio interesuje ale jak już jesteśmy to 21 pkt przy prawie 5 as to jeszcze za słabo jak na legit 2 opcje dla contendera . wiem że styl denver trochę rozkłada te pkt ale właśnie w PO jest zazwyczaj potrzebny gracz który weźmie piłkę pod pachę i wyciągnie mecz ( tak jak mu się rok temu temu zdarzało ale dla mnie był za mało stabilny w tych meczach )

A to niby dlaczego? Jamal gra bardzo dobrze to spokojnie gracz ok 20-25 miejsca w lidze. Zależy co kto bierze pod uwagę ale

Harris w 76ers robi 19 pkt

Gobert czy Conley robią ok 15 pkt

W suns jest podobnie. Poza Nets czy Clippers to nie ma zespołów ,które mają dwóch graczy +20 a Ty piszesz ,że 21 pkt na mecz to słąbo? Jako druga opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubbas - Czemu LeBron nie wziął piłki i nie rzucał, dejcie MAMBA MENTALITY

MPJ pokazuje MAMBA MENTALITY

Kubbas - oezu ale ma złe shot selection!

 

inna sprawa że ja osobiście Żuniiora nie lubię, bo jak mu rzut nie siedzi to jest totalnym uselessem niestety - no ale sufit czasem pokazuje taki że serio trejdowanie nim to może być spore ryzyko (on za dwa lata może być all-nba grajkiem i ofensywną bestią w stylu KD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

(on za dwa lata może być all-nba grajkiem i ofensywną bestią w stylu KD)

Ofewnsywną bestią już jest tylko ,że brakuje mu wizji w ataku , którą ma Durant. MPJ  zbyt często patrzy tylko na swoja opcje bez szukania partnerów. Poza tym on jako 3 opcja się dusi . Ma za mało posiadań i tym bardziej chce się wykazać rzucając . No i dostanie maxa i pytanie czy Nuggets stać na 3 maxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mac napisał:

dziękuję, ja również nie mam problemu w dyskusjach z Tobą

Zwłaszcza ze jak dobrze pamiętam to obaj chcieliśmy Gordona, ja do Jokicia, Ty do KATa :P 

Teraz, ely3 napisał:

Ofewnsywną bestią już jest tylko ,że brakuje mu wizji w ataku , którą ma Durant. MPJ  zbyt często patrzy tylko na swoja opcje bez szukania partnerów. Poza tym on jako 3 opcja się dusi . Ma za mało posiadań i tym bardziej chce się wykazać rzucając . No i dostanie maxa i pytanie czy Nuggets stać na 3 maxy

I to jest IMO klucz przyszłości Denver, bo trio Murray - MPJ - Jokic to ofensywa na niesamowitym poziomie. Co do wizji to tez sie zgadzam, choć z tym jest trochę jak z jego obroną :P Zaczynał od dna, a powoli idzie w strone przyzwoitą i jest tu jakiś postęp, na pewno częściej już podaje kolegom (z Gordonem w sumie ma niezłą chemię pod tym względem) niż na początku, gdzie faktycznie co dostawał piłkę to oddawał rzut, teraz już umie oddać piłkę co dobrze wróży na przyszłość. Mam wrazenie, ze trochę problemem z Porterem jest to, ze gosc wybrany z #14 draftu i z opuszczonym pierwszym rokiem w NBA nagle gra już teraz na tak wysokim poziomie, ze oczekiwania sa jakby tą gwiazdą miał być już, zresztą już teraz jest siłą rzeczy drugą opcją w ataku przy kontuzji Murraya.

Brakuje mu trochę ogrania i dojrzałości, ale to jest normalne. I tak dużo zyskał w moich oczach, gdy z Blazers powiedział do Malone'a (a Porter już był gotowy do wejścia wtedy), ze zostanie na ławce i niech gra JaMychal, bo Green robił świetne rzeczy na parkiecie dla drużyny. To już pokazuje, ze Porter mysli o drużynie i wygrywaniu, a nie tylko o sobie, a o takie podejscie miałem początkowo najwięcej obaw. Nie zawsze to jeszcze widać na parkiecie, ale Porter jest moim zdaniem w tym miejscu, w którym był Jamal Murray w trakcie serii z Portland w 2019, i Murray wyszedł z niej dużą mądrzejszy i dużo lepszy po obu stronach parkietu, bo tak wkurwiało go przestawianie przez Hooda w post, ze mocno nad tym pracował. Ja wierzę, że Porter tez pójdzie tą drogą, bo on dopiero będzie wchodził w swój czwarty sezon (a trzeci grania) na tym poziomie, na razie mozna mu wiele wybaczyć, bo to ze w tym ciele jest talent to chyba kazdy juz widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

Ofewnsywną bestią już jest tylko ,że brakuje mu wizji w ataku , którą ma Durant. MPJ  zbyt często patrzy tylko na swoja opcje bez szukania partnerów. Poza tym on jako 3 opcja się dusi . Ma za mało posiadań i tym bardziej chce się wykazać rzucając . No i dostanie maxa i pytanie czy Nuggets stać na 3 maxy

no właśnie póki mu się co chwila włącza tunnel vision to tą prawdziwą ofensywną bestię nie będzie 

ja liczę że się ogarnie w tym elemencie - dzięki czemu faktycznie zostanie grajkiem na miarę swojego potencjału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie lubię Paula ale dawno już nikomu tak bardzo nie kibicowałem żeby się nie połamał jak jemu.

Facet zrobił z Suns contendera wywalił mistrzów z podwórka, teraz jedzie 2-0 z mvp (oczywiście dostrzegam braki kadrowe wy przeczulone primadonny).

Nets mają czas, Jazz mają czas. Chris musi zostać mistrzem! 

Serio historia Suns z tego roku mnie wbija w fotel.

Tak więc Junior napierdalaj po 15%fg, byle Paul nie zaliczył kontuzji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

no właśnie póki mu się co chwila włącza tunnel vision to tą prawdziwą ofensywną bestię nie będzie 

ja liczę że się ogarnie w tym elemencie - dzięki czemu faktycznie zostanie grajkiem na miarę swojego potencjału

Problem to bedzie jakby Porter byl ciagle w tym samym miejscu za 3 lata :P Młodzi i zdolni scorerzy (Murray, Porter) musza sie nauczyc trochę poświęcać dla dobra drużyny i to trochę trwa, jedna/dwie porazki w Playoffs w seriach i będzie lepiej, a nauka kosztuje ;)  W tym roku biorac pod uwage kontuzje Jamala to i tak nie jest problem, bo nie ma presji na tytuł, Denver swoje juz zrobilo przechodzac Portland, gdzie to i tak Blazers byli faworytem buków i chyba tez wiekszosci ekspertów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

Problem to bedzie jakby Porter byl ciagle w tym samym miejscu za 3 lata :P Młodzi i zdolni scorerzy (Murray, Porter) musza sie nauczyc trochę poświęcać dla dobra drużyny i to trochę trwa, jedna/dwie porazki w Playoffs w seriach i będzie lepiej, a nauka kosztuje ;)  W tym roku biorac pod uwage kontuzje Jamala to i tak nie jest problem, bo nie ma presji na tytuł, Denver swoje juz zrobilo przechodzac Portland, gdzie to i tak Blazers byli faworytem buków i chyba tez wiekszosci ekspertów :P

Wiesz gdzie mam buków?

Tam gdzie Clipppers są faworytem z serii z jazz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.