Skocz do zawartości

beGM - Draft - komentarze


january

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Sylvinho. napisał:

With the sixth pick of the 2022 NBA Draft, the Washington Wizards select Shaedon Sharpe 

Next @kolader

I znów tradycyjnie ja trochę pauzy. Byłem poza grą przez ostatnie kilkanaście dni, prawie poza ligą więc muszę na szybko przeanalizować co się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kolader napisał:

I znów tradycyjnie ja trochę pauzy. Byłem poza grą przez ostatnie kilkanaście dni, prawie poza ligą więc muszę na szybko przeanalizować co się stało.

Spokojnie - zaczęliśmy dzień wcześniej wiec oficjalnie twój Pick może być jutro wieczorem, albo nawet w środę do poludnia

wiadomo - im szybciej tym lepiej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szulim napisał:

Spokojnie - zaczęliśmy dzień wcześniej wiec oficjalnie twój Pick może być jutro wieczorem, albo nawet w środę do poludnia

wiadomo - im szybciej tym lepiej ;) 

Nie zaczynaj z takimi tekstami, cm ma 6 pickow w drafcie - to już 6 dni wybierania. Im szybciej tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eMeS

Gratuluje Iveya. Po 4 picku jest mega spadek w jakosci w tym drafcie, a ty za niewielka doplata wyciagnales goscia z mojego osobistego top 3(1. Jabari. 2. Chet). Przez wiekszosc sezonu mialem przed nim Paolo, ale patrzac na kierunek, w ktory idzie liga, to Jaden jest lepiej do tego predysponowany. Paolo moze byc miec trudnosci jako small ball 5 i zamilowaniem do elbow spots, a Ivey z tym firstepem oraz poprawionym rzutem jest ekscytujacym prospectem. W kazdym elemencie gry w ataku Jaden byl przynajmniej dobry:

- jako ball handler na picku 

- spot up 

- tranzycja

- iso - tutaj byl szczegolnie dobry - 1,08 ppp - 88% percentile - ma swietny first step, gdzie wypuszcza sobie pilke daleko przed siebie jak Dipo przed kontuzja, tylko ma lepsze body control; w zasadzie penetrujacy guardzi maja pod gore w BIG10, gdzie jest chyba wiecej 7 footerow niz w pojedynczej konferencji NBA (nie wiem jak jest dokladnie za ostatni rok, zwykla obserwacja), a trenerzy mocno zageszczaja srodek. Ivey jednak nadal robil at rim 65%. Do tego byl rewelacyjny po hand offach z wysokim.

Purdue oczywiscie tradycyjnie prowadzilo atak czesto przez srodek (Williams szczegolnie) i overall grali bardzo wolno. Skutek to przynioslo w NCAA, gdzie zanotowali 2 ofensywe w lidze (za kenpom). Dla Iveya to nie sa dobre warunki, ale potrafil zaakceptowac scheme, odnalezc sie z nim i w taki sposob dostowac gre, zeby zespol odniosl sukces. Troche to brzmi jak z filmu, ale taka dojrzalosc u topowego prospecta nie jest oczywistoscia. Ivey wydaje sie coachable, przez rok poczynil ogromne postepy. Pytanie czy jest materialem na lead guarda czy kogos w stylu Murraya? W zwiazku z tym, ze glownym kreatorem moze byc teraz gracz  z dowolnej pozycji, ten argument wydaje mi sie mniej istotny niz kilka lat temu. Nie lubie porownan do Moranta, bo Ja ma jednak passing skills i kreacje, ktorej  na pewno nie ma Ivey.

Sochen dla mnie za wysoko - Ivey uwazam, ze jest znacznie lepszym graczem i prospectem. Do tego dochodzi wystawienie Portera na trading block i nie mam pojecia dokad zmierzaja Memphis. Dla mnie to nie jest dobry kierunek.

p.s. przenioslem post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jego firststep to jest petarda. Ma akcje, gdzie normalnie obiega zawodników, jakby dostał dobrego screena od kolegi z drużyny, tyle że nikogo tam nie ma - przeciwnicy zostają w miejscu po prostu :D

Właśnie to, że jest coachable mnie przekonało w 100% do niego - pewnie mocna w tym zasługa backgroundu jego matki. Chłopak ma świetne wywiady, widać że doskonale zdaje sobie sprawe z tego nad czym musi pracować i mówi o tym szczerze i normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna interpretacja @tangiers

Generalnie top4 tego draftu było dość mocno wyklarowane od początku - co nie zmienia faktu ze z dalszymi numerami czekają również ciekawe prospekty typu Griffin, Daniels, Williams i paru innych

Nie rozumiem natomiast trochę zarzutu do Paolo - jego styl gry bardziej przypomina point forwards typu Simmons czy Lebron niż small5. Choć jego budowa i atletyzm może i dać radę pod koszem. 
Zgodze się, że prawdopodobnie jest to gracz który nie ma bardzo wysokiego sufitu, ale może być solidnym starterem na lata, bez utraty jakości w grze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszły dwa oczywiste wybory Keegan i Ben oraz mój drugi w związku z potrzebami podkoszowego. Moim zdaniem najlepszy Center draftu choć surowy. Na Keegan się nie nastawiałem bo nie wierzyłem ze się ostanie z. 8 ale tradycyjnie jak co roku jest pewien GM który skutecznie pozbywa mnie najlepszej opcji w danym momencie draftu bezpośrednio przede mną. Dziękuje @kolader kolejny raz. 
lista graczy o których Ciebie pytam co sezon urosła o 1. Choć z perspektywy Nets wybrałbym inaczej patrząc na potrzeby i timeline

Duren to pierwszy dyskusyjny wybór na tle. 8 pewniaków ale moim zdaniem takie mam potrzeby obok ultraofensywnego Johna Collinsa. 

Gość w mockach latał 7-15 ale dla mnie fit ma znaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.