Skocz do zawartości

>>>>> [beGM Play-off '21 East 1st Round] #4 CAVALIERS (44-28) - #5 RAPTORS (43-29) - SERIA ZAKOŃCZONA


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Cleveland Cavaliers vs Toronto Raptors

 

Depth chart

 

Pozycje mocno umowne - bardziej są to pozycje w obronie niż w ataku, bo wiadomo, że piłkę w rękach najczęściej ma DDR a przykładowo w rotacji bez Haliburtona, Kenrich broni PG, ale oczywiście nie kozłuje.

 

Jeśli nie gra Haliburton (a nawet nie będę o niego walczył, choć pewnie u mnie by grał, grając w drużynie z HCA a nie w tankerze):

PG Terry Rozier 34 / Kenrich Williams 14

SG Buddy Hield 12 / RJ Barrett 32 / Talen Horton-Tucker 4

SF DeMar DeRozan 32 / Buddy Hield 10 / Kenrich Williams 6

PF Dorian Finney-Smith 34 / DeMar DeRozan 6 / Kenrich Williams 8

C Al Horford 24 / Jakob Poeltl 24

 

Def adjustments

 

- Lillarda bronią na zmianę Rozier, Kenrich Williams i DFS (on, jeśli na parkiecie nie ma Siakama)

- McColluma broni głównie Barrett. Jeśli na parkiecie jest zestawienie Rozier-Hield-Williams to Williams broni Lillarda, Rozier McColluma a Hielda chowamy na jakimkolwiek graczu Raptors z pozycji SF - ani Matthews ani Davis nie wykorzystają tu przewagi nad moim najgorszym obrońcą

- Siakama broni DFS, ewentualnie Kenrich jeśli akurat przez chwilę DFSa nie ma.

- DeRozana chowamy głównie na graczach z pozycji SF - tak samo jak Hielda. DDR i Hield są ze sobą na boisku tylko przez pierwsze 6 minut meczu - wtedy Hield broni McColluma a DDR Matthewsa.

- Horford i Poeltl mają dawać dużą pomoc od słabiutkiego w tym sezonie Harrella - on nie jest zagrożeniem dalej niż 2m od kosza, więc korzystamy z defensive presence Poeltla, zwiększając mu trochę minuty. Niech Lillard i McCollum ładują z dystansu - zacieśniamy od Siakama (29% za 3 w sezonie) i Harrella (0% za 3).

 

Przewagi Cavs

 

- szersza rotacja, zwłaszcza podkoszowa, gdzie Raptors mają straszne dziury (Siakam-Harrell-Watanabe-Powell to nie jest rotacja na PO). W RL za Lillardem i McCollumem jest przynajmniej Covington i Nurk, którzy trochę im to starają się łatać (a i tak w sezonie mieli 29 najgorszy def rating w lidze!!!). Tu pod koszem w obronie „straszą” Siakam i Harrell. To spokojnie może być najgorsza obrona w całym BeGM.

- trochę powtórka ale nie da się tego napisać zbyt wiele razy - dramatyczna obrona przeciwników - tu nie działa ani pierwsza ani druga linia obrony - jedyny Matthews jest ponadprzeciętnym (choć też nie wybitnym) obrońcą - reszta grubo poniżej przeciętnej

- mam kilku obrońców, którzy mogą męczyć przez cały mecz trójkę Lillard-McCollum-Siakam. Prawdopodobnie nie mogę użyć Haliburtona (choć u mnie pewnie by grał, ale to raczej nie do obrony), ale DFS, Williams, Rozier (tak @brave, nadal mówię że Rozier to ok obrońca, zwłaszcza jak dostanie mniej zadań w ataku niż w RL), mając za plecami jeszcze Horforda i Poeltla, stanowią naprawdę solidną linię obrony

- bardzo dobra forma moich graczy - w przeciwieństwie do innych drużyn, moi gracze utrzymywali bardzo równą formę przez cały sezon - nie mieli wzrostów i upadków, więc zakładam, że można założyć iż będą grali tak samo równo jak przez wszystkie 3 trymestry

- bardzo dobrzy strzelcy wokół DDR - Rozier, Barrett, Hield, Kenrich, DFS, Horford - wszyscy grożą bardzo dobrą trójką, co potwierdzali przez cały sezon

- Raptors nie mają za bardzo na kim ukryć w obronie Lillarda i McColluma - Rozier, Barrett i Hield będą ich atakować przez cały mecz a o ile obrońcami wybitnymi nie są, o tyle w ataku każdy ma bardzo wiele zalet (i to bardzo od siebie różnych).

- size - często na parkiecie będzie zestaw Kenrich-Barrett-DDR-DFS-Poeltl/Horford - taki zestaw powinien poniewierać słabych fizycznie Raptors. W długiej serii playoffs to będzie miało kolosalne znaczenie - Raptors po prostu zabraknie sił po jakimś czasie.

- przewaga parkietu - to jakby oczywistość,ale to zawsze trzeba wziąć pod uwagę

 

Przewagi Raptors i jak sobie z tym radzimy

 

- ich liderzy (poza Siakamem) dostali się do PO, podczas gdy moim się to nie udało. Śmiem jednak twierdzić, iż BeGM Cavs jest sporo lepsze niż przykładowe RL Spurs, które taki DDR ciągnął przez cały sezon za uszy.

- o ile na Siakama i Lillarda obrońców mam, a pod koszem straszą moi centrzy, o tyle McCollum będzie jednak przez część meczu miał trochę łatwiej. Rozier i Kenrich są spoko obrońcami, ale na pewno czasami będzie się zdarzać, że na parkiecie będą u mnie Barrett, THT czy Hield i jednak kogoś muszą oni bronić. Wtedy może się ta przewaga duetu Raptors trochę uwidaczniać. Choć Barrett tyczką w obronie nie jest i może bronić McColluma, ale THT i Hield już są. Tego ostatniego za wszelką cenę chować będziemy na Matthewsie, Davisie czy Watanabe.

- forma liderów - Lillard w 1 rundzie PO był niesamowity, nie bardzo można to już jednak powiedzieć o McCollumie, a nadal uważam że w RL mają lepszy support niż w naszych Raptors. Mimo to nie dali rady już w 1 rundzie PO (co nie jest minusem bo moi liderzy w ogóle tam nie zawitali, ale jednak jakiś obraz daje, że ta para to nie samograje)

- na pewno jest tego więcej ale nie bardzo chce mi się myśleć za przeciwnika

 

O serii

 

Będzie to seria pt. Atak vs Obrona. Raptors mają sporą przewagę siły ofensywnej, ale Cavs mają bardzo dużą przewagę w grze obronnej i w fizyczności. Wg mnie częściej jednak w PO wygrywa się obroną, to oraz przewaga parkietu powoduje, iż uważam że mam w tej rywalizacji spore szanse na końcowe zwycięstwo. Fajnie by było gdyby głosujący nie patrzyli na tą serię tylko jako Lillard vs brak superstara, bo szczerze mówiąc to nawet mi tak Lillard imponuje że trochę tak to widzę, ale mam też swoje niepodważalne argumenty w tej rywalizacji. W jednym meczu (jak play-in) pewnie zagłosowałbym na Toronto, w serii mam Cavs.

 

Propozycja wyniku serii: 4-2 lub 4-3 Cavs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to najciekawsza seria I rundy, głównie ze względu na jednych z paru moich ulubionych GMów. Tape face Longer kontra koleś który po przejęciu Cavs miał iść w tank, a ten nie dość, że zrobił PO to jeszcze z HCA.

Czekam na posty Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, karpik napisał:

No tutaj na pewno dużym problemem Raptors jest brak Siakama w tej serii, o którym nawet nie wiedział @cvbe. Firepower wciąż po stronie Raptors, ale rotacja pod koszem no taka średnia bym powiedział. Mam nadzieję, że @LONGER01 tu powalczy.

 

To prawda, że o tym nie wiedziałem - ogólnie myślałem że w ogóle nie dam rady zrobić opisu bo przygotowania do Ślubu, sezon i przeprowadzka do innego miasta - to wszystko na raz wysysa ze mnie całą energię :D Teraz np piszę tego posta z telefonu z mojego weekendu kawalerskiego, tak więc kilka niedociągnięć jest:

 

Odnosząc się jednak do braku Siakama w tej serii (nawet tego nie sprawdzam, wierzę na słowo) - to jeszcze bardziej powinno ułatwić mi zadanie. Rotacja podkoszowa Raptors to teraz Harrell-Powell-Watanabe (+Matthews? Nie mam pojęcia kto będzie to łatał) - to absolutnie najgorsza rotacja wysokich w beGM playoffs. To, oraz fatalna obrona przeciwników sprawia że wg mnie wynik 4-2 dla Cavs to jednak absolutne minimum. Sam Lillard nie pociągnie teamu do 4 zwycięstw przeciwko naprawdę solidnej obronie i znajdującej się w bardzo dobrej formie przez cały sezon maszynie. Tak jak pisałem wcześniej - w play in, przy jednym meczu, może bym uwierzył w wybitny star power Lillarda, i to że ich przeciągnie dalej, w serii w to nie wierzę ;)

Opis od Longera pewnie się pojawi, ale ja na pewno nie będę miał czasu go analizować i odpowiadać, absolutnie nie z braku szacunku dla przeciwnika, a po prostu ciężko to robić na własnym kawalerskim xd Tylko to, że jestem człowiekiem który nigdy w życiu nie miał kaca, pozwoliło mi teraz po 3h spania coś tu szybko skrobnąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już przygotowany opis wcześniej ale jak grom z jasnego nieba przyszła informacja o operacji Siakama i trzeba było pewne rzeczy pozmieniać. Niezmiennie wierzę że awans jest spokojnie w naszym zasięgu. Nie ma co ukrywać że w obecnej sytuacji zarówno mój zespół jak i Cavaliers prawdopodobnie nie wygralibyśmy serii z żadnym innym zespołem ze Wschodu, więc tym bardziej fajna to seria. 

Na wstępie duże gratulacje dla cvbe za to jak szybko przebudował Cavaliers i wprowadził ich do Playoffs, tym bardziej że w Cavs starzy znajomi - DDR i Jakob. Nie ukrywam że z wszystkich zespołów które awansowały do PO to najbardziej chciałem trafić na Cavaliers, z dwóch powodów: każdy z pozostałych drużyn miał wybitnego podkoszowego robiącego lekko 20-10 oraz brak u przeciwnika kogokolwiek kto udowodnił że jest w stanie pociągnąć zespół w PO. 

Rotacja:

Damian Lillard  41 / Malachi Flynn 7
Fred VanVleet 34/ Terence Davis 14
C.J. McCollum 35 / Wesley Matthews 13
Dwight Powell 17 / Yuta Watanabe 25 / Wesley Matthews 6
Montrezl Harrell 33 / Dwight Powell 15
 
Duże minuty dla weteranów by doświadczeniem pomogli mi to wygrać. W Cavs za to na odwrót: 32min Barretta który odbił się od ściany w tych PO i pokazał że PO to nie RS, 28min dla dobrego ale tylko rezerwowego słabiutkich OKC Williamsa, o tym jak Hield gra w PO pewnie jeszcze długo się nie dowiemy. Na pierwszy rzuty oka widać że wychodzę small ballem na pozycjach 1-3, karcony za to raczej nie będę bo Rozier jest tego samego wzrostu co VanVleet a styl gry Hielda raczej nie jest stworzony do tego by wykorzystywać te 5cm różnicy wzrostu między nim a Lillardem. DeRozan większość kariery grał na SG więc to żadna nowość dla McColluma. Pod koszem nie ma dysproporcji, najwyższym graczem obu S5 będzie mój Powell.
 
Jeśli chodzi o rezerwowych to świetnym ostatnim trymestrem i nagrodą debiutanta miesiąca, Flynn wywalczył sobie kilka minut gdy Lillard odpoczywa na wzór tego co grał w rl Simmons. Udowodnił że nie pęka w czwartych kwartach - siódmy strzelec ligi w kwietniu pod względem zdobywanych puntów w 4q (7,2pts), więc mam nadzieję że i w PO dałby radę utrzymać dobry poziom na te parę minut. Matthews skupiony na defensywie, jego rzutów nie potrzebuje, gdy DeRozan idzie na te 6min na PF wtedy i on tam wskakuje. Terence Davis to bardzo dobry Catch and shooter (41,8% !) oraz slasher co przy próbach podwajania Lillarda będzie bardzo dużym atutem. Pod koszem gram na dwóch atletycznych Powell-Trez, którzy będą się ograniczać do pnr oraz mają za zadanie crashować deski na zbiórkach. Yuta rozciąga grę - 40% skuteczności za 3 w sezonie - tak by Lillard mógł łatwiej mijać pierwszą linię obrony i kończyć lub rozrzucać piłkę na obwód.
W dniu 5.06.2021 o 12:12, cvbe napisał:

Niech Lillard i McCollum ładują z dystansu

Pozwalać na rzucanie Lillardowi w tej formie to samobójstwo, przysporzy mi dużo łatwych punktów. Może gdyby Nuggets taką taktykę zastosowali to Lillard zamiast 12 trójek rzuciłby z 18 w G5. :) 

Obrona: 

Jak kryjemy:
VanVleet - Rozier
Lillard - Hield
McCollum - DeRozan
Powell - DFS
Harrell - Horford
 
Najlepszym obrońcą z pozycji 1-2 w tej serii będzie VanVleet, świetny w on ball defense o czym świadczą poniższe statystyki:

- Nr 1 w NBA pod względem "deflections"
- Zaliczył 37 bloków w sezonie co na gracz mierzącego 6'1" jest świetną statystyką - więcej niż Simmons, Derrick White, LeBron czy Royce.
- Trzeci przechwytujący ligi 
- Czwarty w NBA pod względem "Distance miles defense" 
- Dziesiąty w NBA w Loose Balls Recovered 
Fred VanVleet na tle obwodowych DPOTY, warto dodać że w latach 80tych więcej było przechwytów i bloków.

ffffff.jpg.abb10913a0b063a95476221dd0cfdbb8.jpg

 

Lillarda można schować na Hieldzie który unika gry 1na1 i praktycznie nie odkleja się od linii za 3, ogólnie zaliczył regres w tym sezonie. McCollumowi w kryciu DeRozana będzie pomagał Matthews który jest przyzwoitym obrońcą na ball handlerów, DDR nie rzuca za 3 + jako praktycznie jedyny ballhandler w S5 będzie dużo łatwiejszy w kryciu niż się to może wydawać. Po wypadnięciu Siakama rotacja podkoszowa to największy mój mankament, bo nie mam tam żadnego rim protctora, tylko pytanie kto miałby mnie tam gwałcić? 35 letni Horford którego nikt w NBA nie widział od Marca a ostatnie jego PO były epicko kompromitujące, DFS większość czasu gra na obwodzie + dodatkowo ma kryć Lillarda więc będzie delikatnie mówiąc zajechany, Poeltl to defensywny center i non factor w ataku - jego career high w PO to 12pkt!!! Na prawdę nie ma tam kogo się bać. 

Atak:

Jak gramy:

- Szybko, wykorzystujemy przewagę szybkości i atletyzmu
- Duuużo Lillarda
- Pick and Roll Lillard-Powell na wzór tego co gra Powell z Donciciem
- ISO ballhandlerów których mam więcej niż Cavs, switche i atakowanie Hielda i DeRozana gdy są na parkiecie
- "Trójki". Szeroko rozstawieni obwodowi strzelcy którzy potrafią rzucić catch nad shoot gdy Lillard gra 1na1:
 RS: Davis 41,8%, VanVleet 38,1%, Watanabe 40%, PO: McCollum 40,9%

Minusy:

- Niski skład 

- Brak rim protectora 

- Brak w S5 wysokiego mogącego rozciągnąć gre

Przewagi Raptors:

 

- Bezapelacyjnie MVP serii- Damian Lillard
asf.jpg.4340cfe6847bd8560ebdc47361692eb4.jpg
- Przewaga na pozycjach obwodowych
- Czytam o słabej obronie a to VanVleet jest najlepszym defensorem na pozycji PG/SG w tej serii
- Doświadczenie liderów + grupa weteranów
- Brak u przeciwnika strzelca pod koszem
- Brak w Cavs lidera na PO
- Gdy schodzi DeRozan to na parkiecie zostaje 0,5 kreatora
 
W dniu 5.06.2021 o 12:12, cvbe napisał:

bardzo dobrzy strzelcy wokół DDR - Rozier, Barrett, Hield, Kenrich, DFS, Horford - wszyscy grożą bardzo dobrą trójką,

Tylko o Dorianie można powiedzieć że udowodnił dobrą trójke.

Gracze Clevland i ich historia strzelecka w PO:

- DeRozan - 43% eFG%, 23% za 3

- Rozier - cztery razy w PO - 48% eFG%, 33% za 3

- Barrett - pierwszy raz w PO eFG% 46%, 28% za 3

- Horford - trafia w PO 0,6 trójki na mecz, w zeszłym roku nie trafił ani razu

- THT - trzy trójki w sześciu meczach, 30%

- Williams i Hield w PO nie byli widywani + nie rzucający Poeltl.

Podsumowanie: 

Atak Raptors vs Obrona Cavaliers, tak to przedstawiał Cvbe. Czy zespół grający w S5 Hieldem NETrtg -1,8 i DeRozanem -2.5 i Rozierem - 2.0 może nazywać się dobrym defensywnym zespołem? Moim zdaniem mój atak jest dużo lepszy niż obrona przeciwnika. Raptors w 6

 

 

+ Mały bonus na przyszłość.

Wyśmiewanie obrony Siakama to dość śmiałe posunięcie, jest szybki na nogach, dobrze stealuje, świetnie kontestuje, na potwierdzenie kilka miłych statystyk:

Ranked in 94th percentile in defensive versatility 

Held Dame, Russ, Tatum, Embiid to a combined 12-35 (34% FG%)

Siakam Isolation Defense:

3rd in forced TOV% on isolations
5th in the NBA in isolation points per possessions allowed
10th best opponent FT frequency on isolations
12th best opponent FGM frequency on isolations

Siakam Shot Blocking, Paint/Rim Protection:

3rd in the NBA in opponent FG% from 5-9 feet
5th in the NBA in opponent FG% in non-restricted area of the paint
5th among PFs in BLKs/game
8th among PFs in BLK%

Siakam's Quick Hands:

4th among PFs in Steals/game
4th in the NBA in defensive loose balls recovered 
7th among PFs in deflections/game
8th among PFs in STL%

Siakam's Shot Contesting: 

2nd in the NBA in contested 3-point shots/game
11th in the NBA in opponent FG% from 25-29 feet  (almost 3-pointers)
4th among PFs in total contested 3-point shots
7th among PFs in total contested shots/game

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat

Dla mnie najtrudniejsza seria do oceny. Strasznie słaba obrona pod koszem Raptors, ale defensywa Cavs na obwodzie nie lepsza. Star power po stronie Raptors, daję tu im jeden ekstra W, wyrwany cudem przez Lillarda zdobywającego ostatnie 17 pkt zespołu w 4Q. Z drugiej DDR i jego playoffowa forma, w tym roku przypadła akurat na mecz play-in, ale wyglądał tak samo jak zawsze. I tu moim zdaniem może zadziałać sprytny, ryzykowany manewr @LONGER01 z McCollumem na DDR, jest to mismatch, który pewnie DDR będzie chciał wykorzystać, co doprowadzi do izolacji, cegieł i przewidywalnej ofensywy. Minimalnie, ale jednak Raptors w 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, karpik napisał:

Dla mnie najtrudniejsza seria do oceny. Strasznie słaba obrona pod koszem Raptors, ale defensywa Cavs na obwodzie nie lepsza. Star power po stronie Raptors, daję tu im jeden ekstra W, wyrwany cudem przez Lillarda zdobywającego ostatnie 17 pkt zespołu w 4Q. Z drugiej DDR i jego playoffowa forma, w tym roku przypadła akurat na mecz play-in, ale wyglądał tak samo jak zawsze. I tu moim zdaniem może zadziałać sprytny, ryzykowany manewr @LONGER01 z McCollumem na DDR, jest to mismatch, który pewnie DDR będzie chciał wykorzystać, co doprowadzi do izolacji, cegieł i przewidywalnej ofensywy. Minimalnie, ale jednak Raptors w 7.

No od Ciebie akurat spodziewałem się porażki, bo za każdym razem dajesz Cavs najniższe bilanse, ale gorzej że to już ciągnie za sobą kolejne dwa głosy na Raptors :D Póki co widzę, że seria na styku, tak jak się spodziewałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, cvbe napisał:

No od Ciebie akurat spodziewałem się porażki, bo za każdym razem dajesz Cavs najniższe bilanse, ale gorzej że to już ciągnie za sobą kolejne dwa głosy na Raptors :D Póki co widzę, że seria na styku, tak jak się spodziewałem :)

Faktycznie jak sprawdziłem, to przeważnie dawałem Ci niższe bilanse, tylko w T2 miałeś u mnie 5. miejsce w konfie, czyli całkiem wysoko. Ogólny bilans 40-32 wygląda jednak moim zdaniem tak w sam raz biorąc pod uwagę, że nie ma u Ciebie gwiazd, tylko kolektyw (weź pod uwagę, że ja zwykle miałem bardzo ciasną tabelę). To chyba trochę wina Hielda, którego mam raczej za słabego zawodnika, a DDR w RS i PO to niestety inni zawodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, karpik napisał:

Faktycznie jak sprawdziłem, to przeważnie dawałem Ci niższe bilanse, tylko w T2 miałeś u mnie 5. miejsce w konfie, czyli całkiem wysoko. Ogólny bilans 40-32 wygląda jednak moim zdaniem tak w sam raz biorąc pod uwagę, że nie ma u Ciebie gwiazd, tylko kolektyw (weź pod uwagę, że ja zwykle miałem bardzo ciasną tabelę). To chyba trochę wina Hielda, którego mam raczej za słabego zawodnika, a DDR w RS i PO to niestety inni zawodnicy.

Jak coś to ja się nie obrażam o głosy absolutnie :) po prostu byłem prawie pewien, że zagłosujesz na Raptors, mając w pamięci Twoje głosy. I miałem nadzieję, że zrobisz to jak najpóźniej bo od razu widać efekt (ciężko tu o przypadek) - do Twojego głosu chyba 6/6 na Cavs, od Twojego 3/3 na Raptors :)

A moim zdaniem akurat McCollum na DDR to strzał w stopę - kwestia gustu, w tym roku DDR bardzo fajnie wykorzystywał przewagi fizyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cvbe napisał:

Jak coś to ja się nie obrażam o głosy absolutnie :) po prostu byłem prawie pewien, że zagłosujesz na Raptors, mając w pamięci Twoje głosy. I miałem nadzieję, że zrobisz to jak najpóźniej bo od razu widać efekt (ciężko tu o przypadek) - do Twojego głosu chyba 6/6 na Cavs, od Twojego 3/3 na Raptors :)

 

Ja głosowałem po Karpiu, a dałem Cavs, ale jak tak bardzo Ci na tej narracji zależy to mogę zmienić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cvbe napisał:

A moim zdaniem akurat McCollum na DDR to strzał w stopę - kwestia gustu, w tym roku DDR bardzo fajnie wykorzystywał przewagi fizyczne :)

Obejrzałem sobie jeszcze raz DDR w play-in i on tam faktycznie ma duże problemy przeciwko dużemu i fizycznemu Dillonowi oraz dużemu Jonasowi pod koszem. Tu ma dużo łatwiej, tzn uważam, że McCollum to nie jest pomysł skazany na porażkę, ale pod warunkiem, że masz za plecami shotblockera, ale jest Montrezl. Także zmieniam na 4:3 dla Cavs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-3 dla Raptors. Jednak seria faktycznie wyrównana i przy różnych interpretacjach może iść w obie strony. Decydującym dla mnie czynnikiem była jednak gra Lillarda. Trochę serce krwawi, gdyż od niedawna jak Cvbe doskonale wie polubiłem DeRozana, ale on tu tego nie uciągnie w końcówce - mamy jego rzut za 2 kontra trójkę Lillarda. Na obwodzie lekką przewagę widzę u Raptors. Nie wiem jak z Siakamem - skoro operację miał teraz, to może mógłby grać jednak w tej serii? Nie sprawdzałem, ale skoro Longer o niego nie walczył, to może sie faktycznie nie dało. Ciężka też do oceny jest gra wysokich  - Harrell, który w poprzednim sezonie był przecież 6thmanem i wypadł prawie że z rotacji rl Lakers (to w ogóle ciekawy przypadek czy LeBron go spacyfikował, czy co tam wewnątrz szatni Lakers zaszło?) oraz Powell to faktycznie mało, ale z drugiej strony mamy Horforda którego forma jest jedną wielką niewiadomą oraz świetnego w defensywie Poeltla - jednak ofensywnie oba teamy sobie zbyt dużej krzywdy nie zrobią. Cavs to młoda drużyna budowana właściwie od roku i jednak po kilku istotnych zmianach już podczas sezonu - Horford, czy DFS. Zatem uważam, że zgranie i doświadczenie jest tu bardziej po stronie Toronto. Również g7 ktory odbywa się w Cleveland - rządzi się tu swoimi prawami i doświadczenie oraz największa Gwiazda tej serii jaką jest Lillard nieznacznie, ale jednak przeważają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Tecu napisał:

Też świetna seria, @LONGER01 przepraszam, zadecydowała przewaga parkietu i Twoja obrona.

Wiem, że mi nie wybaczysz 😉

Ta seria rozegra się na obwodzie bo pod koszem i ja i Cavs nie mają nikogo kto mógłby zdominować tam kogokolwiek.  W ataku Cavs nie mają 0,5 lidera który może się pochwalić czymkolwiek w PO. Wystarczy popatrzeć na tegoroczne play in:

Lider DeRozan: skuteczność 5/21

Terry Rozier: 0/9 za 3 

Każdy zalicza mega zjazdy gdy tylko przychodzi mecz o stawkę. Za 3 w PO nie istnieją: DeRozan 23%, Rozier 33%, Barrett 28%, THT 30%. To jest śmiech że tak słabym atakiem można wygrać cokolwiek.

Cały czas czytam o swojej obronie, więc powtórzę, pod koszem jest słabo ale tam nie ma nikogo kogo należy się obawiać! VanVleet w tym roku dostał więcej głosów do Defensive Team of the year niż Conley, Royce, A.Davis, Crowder, Noel, Theis. Wszyscy gracze Cavs otrzymali łącznie 0 głosów.

DeRozan właśnie zagrał jedenasty sezon w którym zespół z nim na parkiecie grał gorzej niż bez niego, który w elimination game w PO ma skuteczność 40,6%.

DeRozan:

2020-21 Defensive RAPTOR Rating: Minus-3.0

2020-21 Defensive Field-Goal Percentage: 48.8 (compared to 45.8 expected)

Defensive Box Plus/Minus since 2018-19: Minus-0.2C

CareerNet Rating Swing: Minus-3.0

In 2020-21, the Spurs are allowing 116.0 points per 100 possessions when DeRozan plays and 98.1 when he sits. Only three players in the league have played at least 100 minutes and have a swing that's worse.

Hield:

Of the 139 NBA players who defend at least 10 field goal attempts per game, Buddy Hield ranks third-worst in the league, allowing his opponents to increase their average field goal percentage by 10.8%. 

2020-21 Defensive RAPTOR Rating: Minus- 1,5 

2020-21 Defensive Field-Goal Percentage: 50,1

Defensive Box Plus/Minus: Minus-1,6

Rozier? 

2020-21 Defensive RAPTOR Rating: Minus-1,2

 

2020-21 Defensive Field-Goal Percentage: 45,3

Defensive Box Plus/Minus : Minus-0,9

Wymarzone obwodowe trio dla każdego zespołu, tym bardziej dla Lillarda.

+ Kenrich Williams rzucany od PG po PF, DeRozan jedynym ball handlerem, 3/4 składu poza PO.

Gratulacje dla @cvbe za awans, nie wiem jak to zrobiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta seria ma swój duży smaczek. Pamiętam jak Longer sprzedawał DeRozana i szedł w tank hańby rozbijając PO zespół. Historia o tyle śmieszna, że Masai w tym samym roku co BeGM Raptors tankowali, zrobili mistrzostwo.

Dziś ten sam DeRozan wyrzuca go za burtę. No nie powiem, że złośliwy uśmiech nie pojawia się na mojej twarzy w takich chwilach.

Cavs już dzisiaj napisali najpiękniejszą historię tego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo dawno tej historii już nie poruszałeś, myślałem że zapomniałeś. Jedyne czego żałuję to że zmarnowałem z nim w składzie dwa sezony, przekonując że u mnie nie grałby tak fatalnie jak w realu, teraz ludzie już zapomnieli jaki to rak i co on w PO wyprawia bo po prostu już tam nie awansuje. Nie trzeba się tłumaczyć po fatalnych meczach, nie ma ryzyka kontuzji. Bajka. Idealnym podsumowaniem jest właśnie to mistrzostwo zaraz po tym jak się go pozbyli.

Derozan będzie teraz UFA, mam nadzieję że w końcu trafi do Ciebie bo jesteście sobie pisani, nikt mu nie okazał tyle serca na tym forum co Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LONGER01 napisał:

Ooo dawno tej historii już nie poruszałeś, myślałem że zapomniałeś. Jedyne czego żałuję to że zmarnowałem z nim w składzie dwa sezony, przekonując że u mnie nie grałby tak fatalnie jak w realu, teraz ludzie już zapomnieli jaki to rak i co on w PO wyprawia bo po prostu już tam nie awansuje. Nie trzeba się tłumaczyć po fatalnych meczach, nie ma ryzyka kontuzji. Bajka. Idealnym podsumowaniem jest właśnie to mistrzostwo zaraz po tym jak się go pozbyli.

Derozan będzie teraz UFA, mam nadzieję że w końcu trafi do Ciebie bo jesteście sobie pisani, nikt mu nie okazał tyle serca na tym forum co Ty.

Po pierwsze DDR rozegrał inny sezon od swoich wszystkich poprzednich - 7 asyst na mecz nie brało się z niczego. A po drugie, nie możesz uważać, że byłby rakiem przeciwko obronie na poziomie Stelmetu Zielona Góra, a taką zaproponowałeś rotację podkoszową. Tak jak wspomniał chyba Karpik - jakbyś tam za plecami miał Jonasa to pewnie mógłbyś liczyć na zwycięstwo, z całym szacunkiem, obrona pomalowanego zestawem Powell-Harrell-Watanabe nie może dać awansu do ECSF.

Dzięki @LONGER01 za serię, ja akurat wiem jak to wygrałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld przestał(a) promować temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.