Skocz do zawartości

>>>>> [beGM Play-off '21 East 1st Round] #3 76ers (44-28) - #6 BUCKS (44-28) - SERIA ZAKOŃCZONA


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Eld napisał:

Mam obiecany od @evitacre jakiś rozwalający mózg opis. @Tecu też wiem, że nie zawiedzie. Ciekawa seria. Niech wygra lepszy!

I kompletnie nie mam pojęcia na kogo postawić. 

Ja wstępnie mam Bucks ale faktycznie w tej serii dużo będzie zależało od opisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january zmienił(a) tytuł na [beGM Play-off '21 East 1st Round] #3 PHILADELPHIA 76ers (44-28) - #6 BUCKS (44-28)
5 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Bucks mieli 44 winy. Podobnie jak Raptors w temacie obok. @Eld

Ej Marcus dobrze jest. Poniżej to co sam ułożyłeś:

-----------------------------

Konferencja Wschodnia

1. Miami Heat 54-18

2. Orlando Magic 44-28

3. Philadelphia 76ers 44-28

4. Cleveland Cavaliers 44-28

5. Toronto Raptors 44-28

6. Milwaukee Bucks 44-28

------------------------------------

O co loco?

-------------------------------------

Swoją drogą co tu tak cicho? @evitacre gdzie obiecany rozwalający system opis? Lud chce igrzysk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powodzenia @Tecu

Rotacja:        
PG: Kemba 30 Reggie 18
SG: Reggie 20 Seth 28
SF: Bullock 38 Seth 10
PF: Kleber 28 Ariza 20
😄 Giannis 38 Drumm 10

Założenia:

- zakładam że Hayward w tej serii nie gra

-  główni ballhendlerzy to Giannis, Kemba i Reggie

- zawsze na boisku ktoś z dwójki Gianis / Kemba

- Giannis / Drumm zawsze otoczeni 4ką shooterów 3pts > 40%

- mecze bez Kemby, Reggie in jako PG, Seth in jako SG, Forbes (co za 1 runda!) in jajo rezerwowy który przejmuje większość ok 20 z 30 min Kemby

- w zależnosci od sytuacji na boisku pojawiają się też Bazemore / Hill jako def specjaliści

- w meczu w którym nie gra Embiid (opuscił 1), gramy trochę więcej Drummem

 

Obrona:

- jeżeli PHI gra tak jak w 3T, czyli Rondo wskakuje do S5,  mamy 2 graczy których obrońcy mogą pomagać w obronie  

- Covington i Robinson nie grają z piłką, nie atakują z piłką, nie tworzą przewag, także tutaj zadanie jest ułatwione

- kryjemy paint - Embid chce jumperkować - będziemy z tym żyć

- Drumm jest na boisku po to żeby zebrać piłkę, stać w okolicy trumny, 6 x twardo sfaulować Embiid'a

- ograniczamy Simmonsa w transition - ma problemy w HCO, brak rzutu w PO kiedy gra spowalnia jest jeszcze bardziej widoczny ( + poniżej 40% z linii w tych PO!), fakt że obok gra klasyczny C mu nie pomaga

- Giannis kryje Embiida, odpuszczamy trójkę Embiida

 

Atak:

- kiedy tylko możemy gramy transition o gdzie Giannis / Kemba czują się świetnie

- po kontuzji White'a Kemba / Reggie powinii mieć sporo swobody na obwodzie, sporo pnr z Giannisem

- dużo dzielenia się piłką, zawsze 4 strzelców na boisku

- sporo jumperków Kemby (nie wiem kto go kryje, Rondo ?), który zakładam w tej serii powinien być legitną 2gą opcją dla Giannisa

- rewelacyjne PO Reggiego - mocna 3 opcja - 45% za 3 przy 7,5 rzutach, ponad 16 pts

- świetny Seth - 45% za 4 przy ponad 6 rzutach, ponad 16pts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philadelphia 76ers I runda

 

Przepraszam za późny opis, nie tak miało być, nie jest to czekanie taktyczne a życie.....

Nie wiem jak u @evitacre wygląda sytuacja, może też wrzuci last minute, może jutro, mam nadzieję jednak, że byłaby to/będzie ciekawa seria, bo są ku temu powody.

Powodzenia, niech wygra lepszy zespół. Mam przekonanie i nadzieję, że jednak będzie to mój.

 

We wstępniaku napiszę w skrócie dlaczego wydaje mi się, że to mój zespół awansuje:

1. Mam lepszą pierwszą opcję - to był/jest rok Embiida, gdyby nie kontuzja, to Jokić wcale nie musiałby być pewny MVP. Giannis zagrał spokojny regular, nie za bardzo się rozwija.

2. Mam zdecydowanie lepszą defensywę - Simmons zagrażał przez cały sezon Gobertowi w walce o tytuł najlepszego defensora, Embiid też skończył w top 10, RoCo to sprawdzona firma, która w moim zespole grałaby jeszcze lepiej niż w realu, bo przy Simmonsie i Embiidzie po prostu gra się lepiej.

3. Brak odpowiedzi przeciwnika na Embiida, najlepszy defensor to Giannis, ale to jednocześnie najlepszy w ataku gracz, więc z automatu musi się oszczędzać w obronie. Reszta to albo słabi, albo co najwyżej solidni defensorzy. Kleber/Drummond to żadna odpowiedź na Embiida, który świetnie wymusza faule.

4. Słaby backcourt przeciwnika, zwłaszcza w defensywie. Dużo rozgrywających bez passingu - Kemba, Jackson, Forbes, Seth bez obrony i bez siły fizycznej

5. Dobry match up dla Simmonsa. Tych wyżej będzie rozwalał siłą a pod koszem brak rim protectora, więc liczę na sporo jego łatwych punktów.

6. Wg mnie mam lepszą/dłuższą rotację oraz ławkę a to jest seria, mogą być różne rotacje, możliwości.

7. Mam zdecydowaną przewagę we wzrości, sile oraz w zbiórkach. Bez Drummonda, zbiórka przeciwnika prawie nie istnieje, bardzo niski, słabo zbierający back court, słaby w zbiórkach Kleber, średni Bullock i Ariza. Giannis będzie musiał także walczyć o zbiórkę.

 

Kontuzje:

White wypadł z powodu kontuzji, po której wraca się po 4-6 tygodniach. Zakładam równy środek, czyli wychodzi mi po datach, że wraca na 4ty mecz. Oczywiście ktoś może inaczej stwierdzić, nie mam innych danych by to potwierdzić czy to negować. Sprained Ankle to nie koniec świata.

Embiid wypadł w serii w 4tym meczu, zagrał w nim 11 minut. Nie zagrał w 5tym, to akurat pewne i zagrał w czasie kiedy rozgrywany jest nasz ewentualny 7my. Co do 6tego to myślę, że by zagrał gdyby była potrzeba, w następnych meczach zagrał bez żadnych problemów i ograniczeń, ale tu tylko pozostają domysły. Zostawiam to Wam, mi się wydaje, że gdyby była taka potrzeba to by zagrał a w realu takiej potrzeby nie było, bo nie grali już meczów.

 

1. Starting Five

Oczywiście mogą być w trakcie serii jakieś adjustment, ale zaczynamy taką rotacją,  rotacja mniej więcej, bo zależy od przebiegu spotkań, potrzeb trenerskich i jak kto będzie hot lub nie.

Pozycje zupełnie umowne.

 

Games 1-3 bez White z Embiidem

 

Simmons 28/ Rondo 20

Anthony 22/  Maxey 18/ Brown 8

Robinson 32/ Brown 8/ McDaniels 8

Covington 36/ Clarke 10/ Ilyasova 2

Embiid 35/ Simmons 10/ Clarke 3

 

Games 4-5 z małymi minutami Embiida w game 4 i jego braku w game 5 a z powracającym D. Whitem

Simmons 22/ Rondo 20/ Anthony 6

White 20/ Anthony 10/ Maxey 10/ Brown 8

Robinson 34/ Brown 6/ White 8

Clarke 14/ McDaniels 18/ Covington 16

Covington 24/ Simmons 18/ Clarke 6

 

Games ewentualne 6-7 w pełnym składzie

Simmons 28/ Rondo 20

White 30/  Anthony 12/ Maxey 6

Robinson 32/ Brown 8/ McDaniels 8

Covington 36/ Clarke 10/ Ilyasova 2

Embiid 35/ Simmons 10/ Clarke 3

 

Możliwe, że przy rozstrzygniętych meczach, minuty średnio spadną a ja dam pograć więcej Anthonemu, Maxeyowi, McDanielsowi, Ilyasovie i wpuszczę Diakite, Rillera.

 

Jak gramy

1. Ofensywa

Gramy podobnie jak real 76ers. Embiid ma cudowny rok, w PO zdobywa 1 pkt na minutę, wymusza najwięcej fauli, rzuca post up, mid range, trójki. Podaje do strzelców podwajny lub pod kosz do Simmonsa. Ta współpraca w trójkącie Embiid - Simmons - Seth się pięknie układa a ja zamiast Setha mam wydaje mi się jeszcze lepszego strzelca w postaci Robinsona, którego trudniej skontestować.

Brak White w pierwszych trzech meczach może boleć, ale uruchamiam bardziej Simmonsa, bo Bucks nie mają na niego silnego obrońcy, chyba, że zajmie się nim Giannis, ale to bieganie go raczej zamęczy, bo Simmons jest szybki i lubi kontrę i kontrę w drugie tempo gdy się rozpędza. Do tego dochodzą faule, która cała drużyna będzie miała sporo przy Embiidzie czy to jego główny obrońca czy to gracze z pomocy. Embiid często jak w realu wychodzi wysoko wyciągając i tak słabych rim protectorów i pod koszem jest pusto na wjazdy. Do tego częściowo White zastąpią Anthony i Maxey, ten pierwszy z lepszym rzutem a ten drugi z cudownymi wejściami pod kosz - o tym graczu jeszcze usłyszycie, na razie to rookie.

Rondo rozgrywa głównie z drugim unitem, albo z Simmonsem na centrze albo z rolującym do kosza Clarke. Doświadczenie play off Rondo, jego asysty i uruchamianie środka oraz strzelców, bardzo mi się przyda.

Wraz z powrotem White, powraca mi drugi scorer oraz secondary ball handler. Spore wzmocnienie i liczę na niego. Świetny sezon.

Wykorzystujemy słabość Bucks w obronie na obwodzie. Bardzo słabi fizycznie, słabi obrońcy grający duże minuty. Forbes, Seth, Regiie, Kemba. Wszyscy poniżej 1,90.

Dużo kontr. Mam sporą przewagę na desce co staramy się wykorzystywać do szybkiej gry w ataku gdzie Simmons jest do tego stworzony a najszybciej wracającymi do obrony u przeciwnika będą konusy w stylu Forbes, Seth, Kemba, więc ma autostradę do kosza lub transition 3ka w wykonaniu Duncana, RoCo, Anthonego.

Ponowienia akcji. W ataku, zwłaszcza pod nieobecność Drummonda, mam sporą przewagę na atakowanej desce co staram się wykorzystać, zwłaszcza, że obronę w kontrze przeciwnika, asekuruje mi Simmons.

 

2. Defensywa

Kemba Walker zagrał w tych PO tylko 3 mecze i doznał kontuzji. To były trzy słabe lub bardzo słabe mecze.

Podczas tych trzech meczów gram często w defensywie box and one, gdzie za Walkerem biegają szybcy Maxey i Anthony utrudniając mu życie a reszta stoi kwadratową strefą z Embiidem i Covingtonem czekającymi na wjazdy Giannisa.

Giannis kryty przez Covingtona, Simmonsa i Clarke. Zdaję sobię sprawę, że nie ma gracza, który odciąłby od gry Giannisa, ale męczymy go rotacyjnym kryciem, brak wielu przewag na switchach a obrońcy dosyć silni i sroce spod ogona nie wypadli. Ciekawy match up dla drugiego w głosowaniu na obrońcę sezonu Simmonsa. Normalnie ma przewagę fizyczną i siłową, tu tego nie ma, ale z kolei niewielu jest tak szybkich i tak mobilnych graczy w lidze a tak dobrych obrońców to może jest jeszcze jeden :)

Odpuszczamy Giannisa za 3, bunkrując środek. Po minięciu Covingtona/Simmonsa/Clarke, czeka na niego Embiid lub Covington ze swoją wybitną team defense. Do tego wstawki pięknego defensywie rookie McDanielsa.

Simmons i Embiid w tych PO pokazali nie tylko dobrą współpracę w ofensywie, ale także świetną współpracę w obronie, gdzie ten pierwszy tak naprowadza atakującego by ułatwić obronę z drugiej linii Embiidowi.

Bucks nie posiadają wysokich, którzy jakoś wyciągną moich wysokich spod kosza. Niby Kleber rzuca za 3, ale kontestować może go ktokolwiek, bo nie potrafi mijać i atakować kosza a jego rzut z półdychy z chęcią przyjmę na klatę. Drummond i McGee - w tej sprawie bez komentarza :)

Na obwodzie mam szybkich Anthonego i Maxeya, którzy wraz z sezonem zaczeli się mocno poprawiać w obronie a po powrocie White, mam w jego osobie świetnego defensora.

Maxey w pierwszej rundzie PO pogorszał rzut przeciwnika za 3 o ponad 2% a wszystkich o ponad 11%

Rondo z kolei niby poprawiał rzut przeciwnika za 3 o ponad 2, ale wszystkie rzuty pogorszał o ponad 8%.

 

Zespół Bucks

Giannis zagrał dobrą i zwycięską pierwszą rundę. Tylko, że niestety miał jednak zdecydowanie lepszy zespół, bardziej kompletny, dający mu większe wsparcie a przede wszystkim dużo lepszy w defensywie. Tu będzie musiał ciągnąć zespół jak i w ataku tak i w obronie.

Kemba zupełnie bez formy w pierwszej rundzie i po 3 meczach wypadł.  32% z gry 17,6% za 3, 4 asysty na mecz, 0,3 stl. Zdeydowanie zawiódł.

Reggie Jackson gra świetną drugą rundę, ale gramy w pierwszej a tu tak różowo nie było. Rzuty za 3 contestował tak, że kryci przez niego gracze rzucali za 3 o ponad 10% lepiej :)

W ataku całkiem dobrze, ale na średniej skuteczności 43% (za 3 bardzo dobrze 39,5) i dołożył do tego oszałamiające 2,7 ast.

Seth także żyje z podań, w 76ers to wygląda bardzo fajnie, ale wątpię by w Bucks było równie różowo.

Forbes bardzo dobrze za 3, ale w obronie odda z nawiązką.

Delon Wright to fajny roles, niezła defensywa, ale nie poprawia ani scoringu, ani rzutu ani niewiele wykreuje.

Bullock - słaba seria PO, dobry obrońca, ale czy w formie rzutowej? 34% za 3, 8,8 pkt.

Ariza nie stawił się w PO, poniżej 5 pkt, poniżej 30% za 3

Drummond poprzeszkadza trochę Giannisowi stojąc pod koszem, oczywiście zbierze coś w ataku i pewnie zdobędzie punkty, ale odda spokojnie w obronie

 

Główne bolączki Bucks to bardzo słaba obrona na obwodzie, brak rim protectora, brak odpowiedzi na Embiida.

W ataku zdecydowanie brakuje im kreowania, bo albo bez formy - Kemba, albo to strzelcy stojący za linią (Forbes, Seth) albo scorerzy, którzy robią 2,7 ast na mecz (Reggie) albo rolsi.

Strzelcy potrzebują dobrego rozegrania, większość z nich trafia, ale głównie z czystych pozycji na które mogą liczyć w real Bucks, Clippers itd.

Powrót ewentualny Haywarda by pomógł, ale czy aż tak bardzo?

 

Postaram się jutro uzupełnić statystyki i pouzupełniać. Dziś już padam.

Przepraszam, że tak skrótowo i last minute. Obiecuję poprawę.

 

Mój typ 4-2 dla 76ers, ale to oczywiście Wy głosujecie, choć z czystym sercem stwierdzę, że wg mnie mam jednak sporo lepszy zespół, co mam nadzieję wykazałem/wiecie.

 

Z pewnością będzie to koszykarsko ciekawa seria :)

 

 

 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Moim zdaniem słabo, że GM Bucks nie powalczył o Haywarda. On był bliski zagrania już w play-in. 

Bardzo niewiele wskazuję, że pauzowałby całą serię. A Gordon to miodzio fit dla Giannisa 

Dla mnie Hayward gra. A przynajmniej na ograniczonych minutach. Miał pauzować 4-6 tygodni, a mija 10 tydzień od jego kontuzji. @evitacre rusz się tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle może skoro obaj gm-owie tacy skromni :) to pogadajmy my może.
 

@evitacrezrobił w sumie coś, co mogłoby przynieść swietne efekty... - zawsze na boisku mali, świetni shooterzy w okół Giannisa jako Center? Brzmi dobrze.  Brakuje mi w tym składzie jednak defensywy troszkę żeby to pocisnąć, jesteś o takiego właśnie jak ma @Tecucovingtona żeby wygrać u mnie ... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embiid wymusza 1 faul na mniej niż 4 minuty. Giannis jest świetnym defensorem, ale mimo wszystko, wyobrażacie sobie, że ile minut wytrzyma kryjąc Embiida i być rim protectorem?

Strzelcy + Giannis to romantyczna sprawa, ale strzelcy tacy jak Seth, Reggie, Kempa grający przez większość czasu we trójkę naraz a przez cały mecz przynajmniej we dwóch to:

- brak kreacji dla innych w tym Giannisa

- beznadziejna, niska obrona, słabe contestowanie

- b. słaba pomoc dla Giannisa w walce z Embiida

- beznadziejna zbiórka przy takim niskim i słabym fizycznie składzie

- autostrada dla wjazdów pod kosz gdy Giannis jest wyciagany spod kosza

Giannis musiałby w tej serii jednocześnie:

- kryć najlepszego gracza przeciwnika, który zdobywa w PO 1 punkt na minutę, gra siłowo, wymusza najwięcej fauli w NBA

- być rim protectorem

- grać team Defense, bo obwód dziurawy

- walczyć fizycznie o każdą zbiórkę, bo znikąd nie ma za dużej pomocy

- rozgrywać, kreować strzelców, bo tego nie zrobi ani Seth, ani Reggie ani za bardzo Kemba

- zdobywać punkty spod kosza, bo kto inny to zrobi

- robić zasłony

- zdobywać po minimum 30 pkt, bo Kemba gra słabo a naprzeciwko by miał Simmonsa, Embiida, RoCo

- i pewnie jeszcze wiele, wiele

Uwielbiam Giannisa, jest wszechstronny, ale chyba nie wyobrażacie sobie, że On to udźwignie? Ile minut na mecz wytrzyma bez foul Trouble i fizycznie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 7-meczowej walce 4-3 dla 76ers. Jednak Embiid na końcu bierze tą serię. Bardzo wyrównany wbrew pozorom pojedynek i sporo pytań i niedomówień, gdyż Bucks są tu bez Haywarda, z problemami z kontuzją Kemby oraz mają w pewnym stopniu zaciąg graczy na tzw. chwilę z powodu licznych roszad kadrowych. Nagle też brakuje Lopeza, a zastępujący go Drummond tez raczej tu nie działa na plus. Z drugiej strony w Philly ciężko ocenić czy, kiedy i w jakiej formie bu tu wrócił White, który jest nowym graczem, a szybko wypadł w sezonie przez kontuzje. Do tego 76ers musi posiłkować sie kilkoma ciekawymi ale jednak rookie graczami, dochodzą tez problemy w backcourt - defensywa Simmonsa jest tu oczywiście szalenie ważna przy takich problemach, ale na niego Tecu może liczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eld napisał:

Przelicz sobie tygodnie. Hayward by na PO wrócił.

Bardzo możliwe, ale Evi gra tu bez niego i trochę mi zabrakło jakiś konkretnych info - możliwe, że mógł o niego powalczyć. Z pewnością Hay by opuścił początek serii, gdyż w rl nie grał przecież w play in. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld przestał(a) promować temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.