Skocz do zawartości

Końcowe wyniki po RS 2020/21 - dyskusja.


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, karpik napisał:

Sorry, ale o tym nie powinna decydować jakaś ankieta pod koniec sezonu.

https://ak-static-int.nba.com/wp-content/uploads/sites/2/2017/06/NBA_Tiebreaker_Procedures.pdf

Tu są oficjalne wytyczne NBA.

Najpierw rozstrzyga się tiebreakery aby wyłonić zwycięzców dywizji, a potem rozstawienie reszty zespołów. 

Nie ankieta zadecydowała, a regulamin i punkt 8.3.

Ewentualne zmiany zgodne z wytycznymi pisałem, że są możliwe do wprowadzenia od przyszłego RS, ale na ten moment ze względu na goniący czas przyjmujemy 8.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Eld napisał:

- 2/3 BIG3 - nie skomentowałem, bo nie chciało mi się tego dokładnie liczyć, za to wypisałem dokładnie mecze w których ich nie było
- latwy terminarz - odpisałem, że łatwy terminarz to miałem ja i że to moje zdanie, a On może mieć inne
- logika z SGA Beasley - nie wiem jak byś do shutdown SGA podszedł bo nie raczyłeś zagłosować, więc założyłem tak, a nie inaczej. Może niefortunnie ujęte w słowach.
- brak centra (sliwki) - nie było go w 14 meczach. Jak ja nie miałem centra w zeszłym sezonie, bądź kasztana w T1 tego sezony dostawałem bilanse 8-20, a w tym np 12-12. Zastosowałem dokładnie taką samą metodologię jaką zastosowano do mnie
- carmelo złamana obietnica (jaka konkretnie?) - minut
- zgrywanie lou versus zgrywanie bucks - wyjaśnione przecież. Wystarczy poszukać.

Po raz kolejny wychodzi jak czytasz posty, ale spokojnie - ponowię to co wczoraj napisałem. Nie mam zamiaru z Tobą rozmawiać.

 

sam sie orasz takimi postami. ja nic nie musze robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eld napisał:

Nie ankieta zadecydowała, a regulamin i punkt 8.3.

Ewentualne zmiany zgodne z wytycznymi pisałem, że są możliwe do wprowadzenia od przyszłego RS, ale na ten moment ze względu na goniący czas przyjmujemy 8.3.

Ale regulamin dotyczy tego na jakiej podstawie są rozstrzygane tiebreakery, a nie schematu jego rozstrzygania.

Przecież ten pkt 8.3 brzmi tak: W przypadku remisu drużyn (w przybliżeniu do 2 miejsc po przecinku) sprawdzane jest trzecie miejsce. W przypadku, gdy dalej nie zostało to rozstrzygnięte o wskazanie lepszej drużyny proszony jest zaufany forumowicz spoza gry, wskazany przez radę.

Nie masz tu nigdzie napisane o tym jaka jest procedura rozbijania tiebreakerów, więc powinno być to brane wg zasad z real NBA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

Przecież ten pkt 8.3 brzmi tak: W przypadku remisu drużyn (w przybliżeniu do 2 miejsc po przecinku) sprawdzane jest trzecie miejsce. W przypadku, gdy dalej nie zostało to rozstrzygnięte o wskazanie lepszej drużyny proszony jest zaufany forumowicz spoza gry, wskazany przez radę.

Dokładnie, w regulaminie napisany jest sposób szeregowania zespołów (średnia) i tiebreaker gdy jest idealny remis (głosowanie zaufanego forumowicza xD). Jak już coś, to z 8.2. można byłoby wnioskować o tym, o czym pisze Eld, ale tam nie ma nic o tiebreakerach. Można było tą lukę regulaminową naprawić odwołaniem się do zasad z reala, bo to niedopatrzenie jakich w beGM wiele, pisaliśmy o tym z maciem jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnych wyników, nikt nie mógłby mieć pretensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj moim zdaniem sprawa jest jasna, tylko Eld nie rozumie jaka jest kolejność rozstrzygania tiebreakerów. Wszystko jest w tym linku co wklejałem, ale dla leni wkleję najważniejsze poniżej.

Playoff Tie-Break Procedures (1) (a) Ties to determine the division winners must be broken before any other ties. (b) When a tie must be broken to determine a division winner, the results of the tie-break shall be used to determine only the division winner, and not for any other purpose. (c) When three or more teams are tied, teams will be assigned a seeding based on the multi-team tiebreaker basis above. If three or more teams have equivalent records, the first tiebreaker criteria that creates differentiation applies. If two or more teams remain tied after applying that criteria, the team(s) that are not tied are assigned their seed and the tiebreaker criteria restarts with the remaining teams.

Czyli najpierw trzeba rozstrzygnąć zwycięzców dywizji i na podstawie pkt 8.3 regulaminu te tiebreakery wygrywają Sixers i Cavs i oni są #2 i #3, a potem na podstawie pkt 8.3 przypisywane są dalsze seedy.

3 minuty temu, BMF napisał:

Można było tą lukę regulaminową naprawić odwołaniem się do zasad z reala

W regulaminie jest zapis, że w przypadku, gdy coś nie jest w nim napisane, to bierzemy zasady 1:1 z real.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał:

Tutaj moim zdaniem sprawa jest jasna, tylko Eld nie rozumie jaka jest kolejność rozstrzygania tiebreakerów.

Przepraszam, ale czy ja jestem jedynym radnym? Masz jeszcze czterech innych, a ja naprawdę nie mam ochoty zajmować się wszystkim.

I nie zarzucaj mi czegoś, co nie jest zgodne z prawdą, że niby czegoś nie rozumiem ( kolejny miły tekst do kolekcji w ciągu ostatnich kilkunastu godzin ) bo póki Longer nie odgrzebał tego punktu to możesz kilkanaście stron wcześniej znaleźć moją prośbę do @BMF o to aby pary mi tylko wypisał abym ja się na tym nie jebnął, bo zdecydowanie lepiej się w tym orientuje niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eld napisał:

Przepraszam, ale czy ja jestem jedynym radnym? Masz jeszcze czterech innych, a ja naprawdę nie mam ochoty zajmować się wszystkim.

@Alonzo i @ja nie możemy się tym zajmować bo to ma na nas bezpośredni wpływ. @MarcusCamby i @ozzy110 mogą się ewentualnie wypowiedzieć jeśli znajdą chwilę, ale dzisiaj trzeba ten temat rozwiązać tak czy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cvbe napisał:

@Alonzo i @ja nie możemy się tym zajmować bo to ma na nas bezpośredni wpływ. @MarcusCamby i @ozzy110 mogą się ewentualnie wypowiedzieć jeśli znajdą chwilę, ale dzisiaj trzeba ten temat rozwiązać tak czy inaczej.

Alonzo i Ty jesteście Radnymi. Macie pełne prawo ten temat rozwiązać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eld napisał:

Przepraszam, ale czy ja jestem jedynym radnym? Masz jeszcze czterech innych, a ja naprawdę nie mam ochoty zajmować się wszystkim.

I nie zarzucaj mi czegoś, co nie jest zgodne z prawdą, że niby czegoś nie rozumiem ( kolejny miły tekst do kolekcji w ciągu ostatnich kilkunastu godzin ) bo póki Longer nie odgrzebał tego punktu to możesz kilkanaście stron wcześniej znaleźć moją prośbę do @BMF o to aby pary mi tylko wypisał abym ja się na tym nie jebnął, bo zdecydowanie lepiej się w tym orientuje niż ja.

No skoro dyskutuję z Tobą i powołujesz się na pkt regulaminu, który nie ma w tej sprawie nic do rzeczy, to założyłem (być może błędnie), że nie rozumiesz jak w realu są rozstrzygane tiebreakery, bo gdybyś rozumiał, to założyłem (znów, być może błędnie), że przyznałbyś po prostu rację i tyle. 

Zamiast odbijać niepotrzebnie piłeczkę do mnie, że zajmujesz się wszystkim, to pogadaj może w temacie rady, żeby jakoś rozdzielić obowiązki? Ja tu za Was ogarniam temat i jeszcze się mnie czepiają.

Górna tabela wschodu powinna wyglądać tak:

1. Heat

2. Sixers

3. Cavs

4. Magic

5. Raptors

6. Bucks

7. Knicks

8. Pacers

Nie musicie dziękować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał:

Raczej:

2. Magic

3. Cavs

4. Sixers

5. Raptors

6. Bucks

itd

bo ostatecznie z tego co widzę Magic wyprzedzili Sixers, więc wygrali dywizję (tabelka z 1. strony) + mają wyższą średnią od Cavs.

@Eldnapisałem Ci, że Cavs powinni być #3, a reszta zgodnie ze średnią, nawet wrzuciłem przykład z reala jak te tiebreakery działają.

No nie, Magic przecież nie wygrali dywizji. Zwycięzcy dywizji:

Southeast: Heat

Atlantic: Sixers

Central: Cavs

1 minutę temu, Tecu napisał:

Może najprostszym rozwiązaniem będzie zrobienie tabeli tak jak do tej pory, bo nic się nie zmieniało w regulaminie, więc powinniśmy kontynuować to co dotychczas a ewentualnie doprecyzować na przyszły rok? 

Do tej pory nie było potrzeby rozstrzygania tak skomplikowanych tiebreakerów (albo może były, ale nikt nie zauważył, co nie znaczy, że teraz jak już ktoś to zauważył, to nie należy tego zrobić dobrze), więc trzeba po prostu zrobić to zgodnie z regulaminem i przepisami z real NBA. Dlatego tutaj dochodzą kwestie zwycięzców dywizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Eld napisał:

Byłeś jednym z ostatnich którego liczyłem i robiłem to bardzo na szybko i zamiast sumy z T1 i T2 wpisać Ci do tabelki 9,32 ( suma prawdziwa ), nie wiem skąd mi się wzięło w mojej tabelce 10,72 przy Twoich Clippers. Jednocześnie musiałem coś usłyszeć na live i się po prostu pomyliłem za co szczerze przepraszam. Pośpiech. Dopiero po powtórnym sprawdzeniu na spokojnie raz jeszcze wpisałem wartość prawidłową.

Na samym tym błędzie zrobiła się różnica 1,4. Jako skromną rekompensatę podam Ci jako jedynemu cyfrę o ile zmienili Ci ludzie bilans w trakcie możliwości zmiany głosów. Na live dostałeś za T3 5,43, ostatecznie po T3 4,75. Obniżono Ci wynik o 0,68W. 

Błąd ( 1,4 ) + obniżenie bilansu ( 0,68W ) = 2,08 czyli dokładnie o tyle o ile Ci się nie zgadza.

Wybacz za zamieszanie.

Nie ma problemu. Dzięki za wyjaśnienie. 

@BMF

pisałeś ostatnio, że jesteś jedynym tankerem, który dostał mniej W niż proponował w opisie. Otóż, ja mam tak już drugi trymestr 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Alonzo i Cvbe mają problem z tym, aby się wypowiedzieć na ten temat bo jak sami piszą "są bezpośrednio zainteresowani" to napiszę wprost, że jestem za poprawieniem par zgodnie z powyższą rozpiską Karpika i BMF i tym co napisał @BMF czyli: "ale tam nie ma nic o tiebreakerach. Można było tą lukę regulaminową naprawić odwołaniem się do zasad z reala, bo to niedopatrzenie jakich w beGM" bo od zawsze stałem na stanowisku, żeby zbliżać jak się da beGM do RL.

Ale ponieważ nie jestem jedynym radnym to nie zamierzam podejmować autorytarnej decyzji o zmianie par. Potrzeba na to zgody jeszcze dwóch innych radnych. Zainteresowani też powinni wyrazić swoje zdanie przy maksymalnym zachowaniu obiektywizmu bez patrzenia na ewentualnego nowego rywala w parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eld napisał:

Skoro Alonzo i Cvbe mają problem z tym, aby się wypowiedzieć na ten temat bo jak sami piszą "są bezpośrednio zainteresowani" to napiszę wprost, że jestem za poprawieniem par zgodnie z powyższą rozpiską Karpika i BMF i tym co napisał @BMF czyli: "ale tam nie ma nic o tiebreakerach. Można było tą lukę regulaminową naprawić odwołaniem się do zasad z reala, bo to niedopatrzenie jakich w beGM" bo od zawsze stałem na stanowisku, żeby zbliżać jak się da beGM do RL.

Ale ponieważ nie jestem jedynym radnym to nie zamierzam podejmować autorytarnej decyzji o zmianie par. Potrzeba na to zgody jeszcze dwóch innych radnych. Zainteresowani też powinni wyrazić swoje zdanie przy maksymalnym zachowaniu obiektywizmu bez patrzenia na ewentualnego nowego rywala w parze.

Czyli za są: @karpik, @BMF, @Eld - mi taka ekipa wystarczy, choć tak jak napisałem już kilkukrotnie - głosu w tej sprawie muszę się zrzec - uważam że nie da się zachować obiektywizmu w takiej kwestii. @Alonzo też się głosu zrzekł.

Czy ktoś chciałby się kategorycznie postawić czy lecimy tak jak jest w RL?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Radnym nie jestem, ale jeśli od początku założeniem beGM jest zbliżanie się do RL NBA to powinnismy rozstrzygać to wedle tego - skoro nie jest to wpisane wprost w Regulaminie

Myślę że nikt się o to nie obrazi, a miejsca po przecinku zostawiamy dla innych kwestii wedle których jest ustalana kolejność.

choć jednak trochę szkoda że @Alonzo i @człowiek...morza nie będą w 1 rundzie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2021 o 10:14, january napisał:

Ale tu nie ma jakiegoś zbliżania do NBA. Zaokrąglenia bilansów u nas wzięły się tylko i wyłącznie z chęci "ładnego wyglądu" - przecież były nawet sytuacje, że po zaokrąglaniu wszystkich ekip nagle bilans ligi się nie sumował. Faktyczne bilanse to są właśnie te do setnej części. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, karpik napisał:

Dlatego tutaj dochodzą kwestie zwycięzców dywizji.

Może nie czytałem dokładnie, ale tiebreakery i miejsca zwyciezców dywizji to zupełnie inne sprawy. Tiebreakery są w regulaminie a moje konkretne pytanie jest następujące:

Czy do tej pory, w naszej grze, zwycięzcy dywizji mieli lepsze rozstawienie czy też nigdy tak nie robiliśmy? 

Jeżeli nigdy tak nie robiliśmy to proponuję nie zmieniać tego w tej chwili tylko kontynuować tradycję a zmienić od nowego sezonu a jeżeli tak robiliśmy to sprawa jasna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.