Skocz do zawartości

Trade request - Steve Nash


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Ice23 napisał:

to jest kabaret z tym Nashem.....koles ma TR i teraz licytacje i krecenie nosem....prosta pilka, gosc idzie na FA i najwyzsza, zainteresowana druzyna z listy waivers go podpisuje za minimum. Kto takie pojebane przepisy wprowadzil.....? 🙄

No niestety jest kabaret, ale co zrobić skoro drużyna trzymająca gracza kombinuje jak uwalić deale a osoby dealujące patrzą jak wykorzystać TR do celów niekoniecznie związanych z pozyskaniem gracza 🤷‍♂️

Już powstała w związku z tym TR jedna dodatkowa reguła, zobaczymy co będzie dalej.

Generalna zasada że jak gracz nie dostaje ofert to trafia na FA jest słaba - bo będzie zbyt ekstremalna wobec grajków na dłuższych kontraktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba tak bylo, jak dobrze pamietam np. z Celtics jak dolowali graczy na wysokich i dlugich kontraktach, to kasa za spuszczonych na FA gosci zostawala w salary w druzynie i tak samo powinno byc z TR. Np. Nash idzie na FA ale 7 baniek w salary Hawks zostaje do konca kontraktu - sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taki zapis stawia w zbyt uprzywilejowanej pozycji kupującego bo jakakolwiek oferta może okazać się lepsza niż takie szybkie blokowanie sałary. 
Dodatkowo jak już tak miałoby być to ten waver musiałby pojawić się dopiero w 100 dniu sezonu a nie ze za dwa dni klub jest już pod ściana z powodu TR.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

No niestety jest kabaret, ale co zrobić skoro drużyna trzymająca gracza kombinuje jak uwalić deale a osoby dealujące patrzą jak wykorzystać TR do celów niekoniecznie związanych z pozyskaniem gracza 🤷‍♂️

Już powstała w związku z tym TR jedna dodatkowa reguła, zobaczymy co będzie dalej.

Generalna zasada że jak gracz nie dostaje ofert to trafia na FA jest słaba - bo będzie zbyt ekstremalna wobec grajków na dłuższych kontraktach.

Ja bym nic nie kombinował, gdybym dostał tutaj chociaż te oferty, które dostałem na priv :) Wtedy bym coś wybrał bo bym uznał, że więcej nie wyciągnę. Ale jako że tu dostałem sam złom to nie miałem motywacji, żeby go brać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ice23 napisał:

no to chyba tak bylo, jak dobrze pamietam np. z Celtics jak dolowali graczy na wysokich i dlugich kontraktach, to kasa za spuszczonych na FA gosci zostawala w salary w druzynie i tak samo powinno byc z TR. Np. Nash idzie na FA ale 7 baniek w salary Hawks zostaje do konca kontraktu - sezonu.

ale Celtics robili to z premedytacją, bo wtedy jeszcze można było wykorzystywać tą kasę przy dealach :)

teraz by pewnie tak nie robili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

Moim zdaniem taki zapis stawia w zbyt uprzywilejowanej pozycji kupującego bo jakakolwiek oferta może okazać się lepsza niż takie szybkie blokowanie sałary. 
Dodatkowo jak już tak miałoby być to ten waver musiałby pojawić się dopiero w 100 dniu sezonu a nie ze za dwa dni klub jest już pod ściana z powodu TR.  

Nie no Ignaś - zaraz!

Przecież nasi Hawks podpisywali Nasha z zamiarem sprzedaży i zarobienia na nim a nie grania graczem ponieważ i tak tankują. 🙃

Powinno byc tak jak pisze @Ice23 - albo jakis deal, albo gracz ląduje na FA, a kasa zostaje w dead money drużyny  - to jest raczej oczywiste dla każdego. @cvbe tu zwyczajnie przekombinował :P 

@julekstep ukróciłoby to przy okazji cwaniactwo podczas FA ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trade request to powinna być już ostateczność jak GM nie może znaleźć dla niezadowolonego gracza nowego domu na wolnym rynku. Wtedy zaintersowani składają swoje propozycje, a GM musi wybrać jedną z nich lub traci gracza za darmo i ten leci na FA.

To nie ma być nagroda w poszukiwaniu nowego domu dla zawodnika którego się nie chce i którym się nie gra, a w sumie kara za to, że ten zawodnik został podpisany i nie gra, a powinien.

Powinno być:

- zawodnik wyraża niezadowolenie z rolii w zespole,

- GM ma 7 dni na znalezienie oferty na wolnym rynku,

- po tym czasie, jak nie sprzeda zawodnika, ten wyraża trade request,

- GM bierze co dają w otwartych propsach lub gracz trafia na FA.

Ja to tak widzę, bo na razie ten trade request nic nie zmienił.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Roger napisał:

Trade request to powinna być już ostateczność jak GM nie może znaleźć dla niezadowolonego gracza nowego domu na wolnym rynku. Wtedy zaintersowani składają swoje propozycje, a GM musi wybrać jedną z nich lub traci gracza za darmo i ten leci na FA.

To nie ma być nagroda w poszukiwaniu nowego domu dla zawodnika którego się nie chce i którym się nie gra, a w sumie kara za to, że ten zawodnik został podpisany i nie gra, a powinien.

Powinno być:

- zawodnik wyraża niezadowolenie z rolii w zespole,

- GM ma 7 dni na znalezienie oferty na wolnym rynku,

- po tym czasie, jak nie sprzeda zawodnika, ten wyraża trade request,

- GM bierze co dają w otwartych propsach lub gracz trafia na FA.

Ja to tak widzę, bo na razie ten trade request nic nie zmienił.

pełna zgoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Roger napisał:

Trade request to powinna być już ostateczność jak GM nie może znaleźć dla niezadowolonego gracza nowego domu na wolnym rynku. Wtedy zaintersowani składają swoje propozycje, a GM musi wybrać jedną z nich lub traci gracza za darmo i ten leci na FA.

To nie ma być nagroda w poszukiwaniu nowego domu dla zawodnika którego się nie chce i którym się nie gra, a w sumie kara za to, że ten zawodnik został podpisany i nie gra, a powinien.

Powinno być:

- zawodnik wyraża niezadowolenie z rolii w zespole,

- GM ma 7 dni na znalezienie oferty na wolnym rynku,

- po tym czasie, jak nie sprzeda zawodnika, ten wyraża trade request,

- GM bierze co dają w otwartych propsach lub gracz trafia na FA.

Ja to tak widzę, bo na razie ten trade request nic nie zmienił.

Polać mu dobrze prawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, julekstep napisał:

@Krzemo ratuj

weź coś prawniczo ogarnij żeby było dobre xD

Ja byłem za tym, aby po TR, który nie kończy się trejdem gracz trafiał na FA, ale moje rozwiązanie nie przeszło :P.  Pewnie też ma ono swoje wady (Ci którzy są wysoko na łejwerach, czekaliby na koniec TR zamiast potencjalnie składać oferty), ale finalnie uwalniałoby zawodnika do gry.

Możemy pomyśleć o modyfikacji.

Zasada generalnie zadziałała, bo problem benchowania jest teraz marginalny w stosunku do tego co było 2 sezony temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2021 o 20:03, Krzemo napisał:

Ja byłem za tym, aby po TR, który nie kończy się trejdem gracz trafiał na FA, ale moje rozwiązanie nie przeszło :P.  Pewnie też ma ono swoje wady (Ci którzy są wysoko na łejwerach, czekaliby na koniec TR zamiast potencjalnie składać oferty), ale finalnie uwalniałoby zawodnika do gry.

Możemy pomyśleć o modyfikacji.

Zasada generalnie zadziałała, bo problem benchowania jest teraz marginalny w stosunku do tego co było 2 sezony temu.

ci co czekają na fa to mogą się przejechać nie składając żadnych ofert również, taki gm celowo zlewający temat jak wie że nie dostanie nic tylko zapcha sobie sal( choć ok to w tym wypadku nie tragedia) może jednak pokusi się zeby z jakiejś oferty skorzystać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.